dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Obecnie mam dylemat co położyc na podłogę :
    1 .deska barlinecka /barkiet-jatoba/ - 144 pln/m2
    2. parkiet dąb I klasa /bejcowany na jasny machoń/- 112 pln/m2
    3. panel laminat AC4 - 73pln/m2
    Prosze o Wasze zdanie na ten temat.
    Czy Barkiet jest trwały ? /troche nie podoba mi się
    ta sosnowa podklejka czy przypadkiem nie rozzsycha się
    lub nie rozkleja z czasem ?
    PZDR -GMC

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrew_p

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam w desce zrobione około 100m2 podłogi, w tym około 60m2 to salon. Zalety: szybko się układa, dobrze się prezentuje, jak na razie nie rozsycha się.
    Wady: jest miękka. Każda zabawa psów w salonie jest widoczna, niezabezpieczone nogi krzeseł rysują powierzchnię, Barlinek nie ma systemu wykończenia listew przypodłogowych (tj. nie posiada żadnych końcówek - brzydko to wygląda).
    Nie martwiłbym się podkładem z sosny, bo wydaje mi się, że się sprawdza. Natomiast, jeśli zdecydujesz się na kupno uważaj bo niektórzy sprzedawcy wciskają różne odcienie "tego samego" drzewa. Poza tym sprawdź czy deska nie ma "łódeczkowatego" kształtu (tzn. czy się nie jest wygięta w którąś ze stron). Jeśli tak się zdarzy to dzwoń od razu do regionalnego przedstawiciela. Musi przyjechać i zabrać gnioty do firmy. Wymiana materiału u mnie trwała 4 dni, także nie jest źle. Przywieźli towar lepszy niż znalazłem w sklepie.
    Na końec - zawsze twierdzę, że parkiet jest lepszy. Pytanie tylko kto to będzie robił, i ile będzie kosztował z lakierami.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Serdeczne Dzięki za info ,
    już wybrałem - panele - AC5
    /ten dom jest moim 3 domem w 2 ostatnich tj rodzinnym i teścia
    były parkiety 15 i 20 letnie i już mi się chyba opatrzyły
    żeczywiście są ok i trwałe ,ale na większych przestrzeniach lepszy efekt dekor. dają panele. Moje przypuszczenia co do Barkietu się potwierdziły słaba powłoka lakiernicza + łódeczkowanie /chyba od sosny podczas magazynowania /.Rzeczywiście listwy drewniane wykończeniowe chyba są problemem.

    Pozdrowienia
    G.Micał


  4. #4

    Domyślnie

    Mój kolega jest w Barlinku kierownikiem (nie mogę powiedzieć jakiego działu), a na moje pytanie : co sądzi o wyrobach barlineckich - odpowiedział, żebym dał sobie spokój z ich wyrobami. Tandeta.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Potwierdzam, znajomy kupił prosto z Barlinka...kniot

    a teraz jest promocja za m2 dosiie, lub mahoniu..wszystko to parkiet ( wieksze deszczółki ) kosztuje 75 zł fakto dochodzi ułozenie, lakier itp...
    Niestety promocja w szczecinie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony