dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 57
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1139
  1. #941
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Chyba faktycznie czas na jakiś update, chociaż elektryka to cały czas work in progress więc tylko przy okazji coś wrzucę...

    Instalacja wod-kan w całym domu zajęła całe 2 dni, co po moich doświadczeniach z poprzednimi ekipami było dla mnie niezłym szokiem! Całość zrobiona na rurach PE (?), zgrzewanych. Przy którymś zgrzewaniu poprosiłem o elementy, aby sprawdzić światło połączenia i nie miałem zastrzeżeń - właściwie nie było żadnych widocznych glutów.

    Po wszystkim zrobiliśmy próbę ciśnieniową, która po 24h wyglądała tak:



    Instalacja straciła pomijalną wartość ciśnienia, więc chyba wszystko dobrze. Na sam koniec przy odbiorze zleciłem szybką przeróbkę, bo nie dogadaliśmy się co do wanny w głównej łazience - zrobiono podejście wodne jak pod wannę narożną, a Małżowina chce normalną. 10 minut roboty i załatwione, zwłaszcza, że kucia nie było, bo na tej ścianie będzie zabudowa GK, żeby puścić rury WM na poddasze. Chociaż to jeszcze do ustalenia.

    Tu widać w rogu pod skosem poprawione podejście wod-kan do tej wanny:



    Skoro jestem w łazience na poddaszu to od razu należałoby pokazać prysznic (po lewej, z odpływem liniowym) i dwie umywalki:



    Następnie kibelek z odpowietrzeniem - trochę miałem wątpliwości co do rury 50mm, ale zapewniono mnie, że w zupełności wystarczy. Z tym przebiciem przez strop to nie miałem planu jak to zrobić i zacząłem kombinować z innym pionem, który jest nie w łazience na dole, ale w pom. gosp., gdzie będzie rekuperator. Ostatecznie cały ten pion 110mm będzie tylko pod pralkę




    Odpowietrzenia do kibelka i do wanny (to pod oknami dachowymi) schodzą się w jednym miejscu, gdzie jest nacięta membrana, nad którą jest wywietrznik na dachu:





    Zejdźmy na ziemię (parter).

    Podejście pod zasobnik CWU wraz z odpływem pod zawór spuszczający:




    W tym kącie będzie wisiała PCi i na wszelki wypadek jeszcze zrobiliśmy podejście, jakby czasem trzeba było ją dobić:



    A wszystko zaczyna się tutaj: przyłącz wodny, będą filtry, wodomierz i zmiękczanie wod. Podejście kanalizacyjne do góry (zapianowane) to właśnie do wanny, przy której była przeróbka wspomniana wcześniej + odpowietrzenie oraz odpływ skroplin z reku




    Wyprowadzenie z kotłowni (od zasobnika CWU) rozchodzi się na małą łazienkę, przez którą zresztą jest pociągnięta woda i kanalizacja na górę oraz kuchnię. Mała łazienka w głębi:



    Kibelek, spłuczka i prysznic z umywalką:






    I na sam koniec kuchnia. Odejście na wodę do lodówki, jeżeli kiedyś będziemy chcieli mieć taką z maszyną do lodu i standardowe podejścia pod zlew:




    Ot i tyle

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    rzeźba w styro dobrze idzie lutownicą.
    Ale ma jedną wadę - wolno idzie robota. Mnie zajęło 2 tygodnie układanie styropianu podłogowego (ok. 200 m2), z tym, że miałem dużo rur w podłodze (woda, kanalizacja, odkurzacz, wentylacja) i starałem się robić dokładnie - używałem lutownicy (grot z drutu przewodu 1,5mm2), własnej roboty przecinarki (drut oporowy z suszarki podpięty do zasilacza od lampki nocnej) i nożyków do tapet (potrzebny duży zapas bo często się łamały). Do cięcia styropianu nie sprawdziły się natomiast duże noże kuchenne.

  3. #943
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    W ogóle to mi doradzono, żeby nie pierniczyć się z docinkami co do mm, tylko zasypać piaskiem. Mowa o 2 warstwie.

  4. #944
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Chyba faktycznie czas na jakiś update, chociaż elektryka to cały czas work in progress więc tylko przy okazji coś wrzucę...

    Instalacja wod-kan w całym domu zajęła całe 2 dni, co po moich doświadczeniach z poprzednimi ekipami było dla mnie niezłym szokiem! Całość zrobiona na rurach PE (?), zgrzewanych. Przy którymś zgrzewaniu poprosiłem o elementy, aby sprawdzić światło połączenia i nie miałem zastrzeżeń - właściwie nie było żadnych widocznych glutów.
    Panowie hydraulicy oszczednoscią energii na cwu nie przejmują sie nic a nic. Rury cyrkulacji cwu połozne na w cienkiej otulinie bezposrodnio na chudziaku, kolana bez otuliny. Chudziak bedzie dogrzewany, ale nie wiadomo po co. Takie są skutki wykonywania instalacji wodnej a w szczególnosci cwu przed podłogówką. Rury cwu powinny byc ułozone w wierzchniej warstwie styropianu pod podłogówką na parterze, na piętrze to mniej istotne. Bywam na wielu budowach, błędy wciąz te same, zmieniają sie materiały, ale sposób układania cwu juz nie. Wazne zeby było szybko i tanio, bo o zuzycie energii na cwu niech sie martwi inwestor.

  5. #945
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ile tej straty będzie? 20kWh/rok? 50kWh/rok? Jest zrobione jak jest, najważniejsze, że ja jestem zadowolony.

    I zamiast piasku użyję perlitu, bo mam jeszcze jego 4 x 125L najwyżej podsypię i pod rury CWU. Jak będę o tym pamiętał, bo nie mam zamiaru się nad rozlanym mlekiem zbytnio spinać.

  6. #946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Ile tej straty będzie? 20kWh/rok? 50kWh/rok? Jest zrobione jak jest, najważniejsze, że ja jestem zadowolony.

    I zamiast piasku użyję perlitu, bo mam jeszcze jego 4 x 125L najwyżej podsypię i pod rury CWU. Jak będę o tym pamiętał, bo nie mam zamiaru się nad rozlanym mlekiem zbytnio spinać.
    Jezeli to celowe wykonanie to ok.

  7. #947
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Rurki rurkami, ale podłogówkę ogarnę tak




    A tak na poważnie to skoro już asolt zaglądnąłeś to możesz mi podpowiedzieć jaką szafkę kupić na 2x8 rozdzielacze? Zmieści się do 16-obwodowej? Czy trzeba jednak 2 szafki obok siebie robić?

  8. #948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Rurki rurkami, ale podłogówkę ogarnę tak




    A tak na poważnie to skoro już asolt zaglądnąłeś to możesz mi podpowiedzieć jaką szafkę kupić na 2x8 rozdzielacze? Zmieści się do 16-obwodowej? Czy trzeba jednak 2 szafki obok siebie robić?
    Ja bym zrobił i tak wykonuję ze daję dwie szafki po 8, poza tym 16 obwodowych rozdzielaczy nie ma, a przynajmniej nie w wersji standartowej, a 2 rozdzielacze 8 obw.zajmą wiecej miejsca i moga sie nie zmiescic w jednej szafce

  9. #949
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Te 2 rozdzielacze obok siebie mają być połączone szeregowo, jak mniemam?

    Dodam, że układ napędzany pompą obiegową z PCi, nie będzie układów pomp-miesz w szafkach.
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 03-02-2018 o 13:35

  10. #950
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Te 2 rozdzielacze obok siebie mają być połączone szeregowo, jak mniemam?

    Dodam, że układ napędzany pompą obiegową z PCi, nie będzie układów pomp-miesz w szafkach.
    Nie, rozdzielaczy nie łączy sie szeregowo, a równolegle.

  11. #951
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    OK, dzięki!




    Czy mógłby ktoś podrzucić jakieś patenty na ogarnięcie progu pod drzwiami wejściowymi i jak połączyć to wszystko z ociepleniem na chudziaku i wylewką? Ma być ciepło, tak jakby ktoś jeszcze nie zauważył

    Thanks from the mountain!

  12. #952
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja mam BK a potem poszerzenie 10 cm.

  13. #953
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Czyli ile całość? Dochodzisz styropianem do BK, a wylewką do poszerzenia? Miałoby to sens.

  14. #954
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No i próg nie siada. Wszystko właściwie w dół na sztywno.

  15. #955
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Aiki mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie takiego progu?

  16. #956
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Takie może głupie pytanie, ale na jakim etapie montowaliście drzwi docelowe? Bo coraz więcej cennych gratów mam w domu, a drzwi takie na solidnego kopa...

  17. #957

    Domyślnie

    U mnie są piękne, nowe chińskie drzwi, zapewne na równie solidnego kopa jak Twoje. Podkreślam, są nowe

    PS. Wrzuć więcej fotek foteczek, bardzo mogą mi pomóc
    PS2. Zmień link w podpisie do swojego db bez żadnego skracania (taki mechanizm jest już tu na forum) bo klikając w Twój odnośnik zawsze wyskakuje to debilne okno o przekierowaniu, potem trzeba czekać chwilę (na telefonie) na załadowanie reklam i dopiero można kliknąć link do Twojego DB

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mam małą zagwozdkę: co z folią budowlaną na chudziaku, skoro mam już położone zarówno elektrykę jak i CWU? Mogę dać normalnie i tylko przy samych rurach dokładnie "obłożyć" i próbować poutykać pod rurki... Średnio to widzę

    I czy w moim przypadku jest konieczność jej kładzenia na chudziaku, jeżeli pod styro (na pospółce) jest jedna warstwa i druga na styro i pod samym chudziakiem? Obie były wywinięte ponad styro pionowy na fundamencie od wewnątrz. Inna sprawa, że ta folia już się wyparowała w ferworze walki na budowie

  19. #959

    Domyślnie

    Ooo to to właśnie zamierzałem dziś u siebie zapytać. Tyle, że Ty masz faktycznie lepszą sytuację zwłaszcza jak masz styro pod chudziakiem.

    U mnie jest najtańsza folia budowlana (0,2mm, nie ochronna czy tam TYP200) no i w wielu miejscach podarta była podczas układania chudziaka no a owy chudziak jest ciągle suchy jak wiór...

    Chciałem u siebie zapytać jeszcze o jedną sprawę, otóż mając na uwadze ewentualną folię, mocować jakoś peszle/ rury odkurzacza centralnego do chudziaka?

    PS. Pomyślałem sobie, że nic nie zaszkodzi przykryć folią całej instalacji, po prostu rozłożyć ją po instalacjach (przed układaniem styropianu pod wylewki) Tylko wtedy pewnie będzie więcej zabawy z docinaniem styropianu. Ewentualnie wyciąć większe szczeliny w styropianie i uzupełnić piankę lub zasypać piaskiem i gotowe.
    Czekam na Wasze sugestie.


    Pozdrawiam
    Karol

  20. #960
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No właśnie - jak wcześniej pisałem użyję perlitu, który mi został. I chyba się skończy na tym, że dołożę odkurzacz i będę "opatulał" instalacje za pomocą folii.

    Tyle chociaż, że na poddaszu nie trzeba jej dawać

    Jutro będę większość dnia sam na budowie i może wreszcie zrobię jakieś zdjęcia elektryki.

Strona 48 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony