dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leshqo

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    66-006
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Z kim się kontaktowałeś jeśli chodzi o Ampio? Producent nie odpowie tylko przekieruje do dystrybutora.
    Na stronie Ampio w sekcji 'Kontakt' jest podstrona 'Napisz Do Nas'. Pytałem o możliwość szkolenia, dostępność i ceny towaru dla kupującego detalicznie. Co ciekawe na taką samą formę zapytania bardzo obszernie i kompleksowo odpisał mi swojego czasu Satel, jak i Wago.

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Napisz e-maila pod [email protected] to przekieruję Cię do odpowiedniej osoby. Na wszystkie inne pytania mogę odpowiedzieć tutaj albo mailowo.
    Napiszę, przedstawię co dokładnie potrzebuję. A nóż cena będzie satysfakcjonująca

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Co do kwestii rozproszenia systemu to już koledzy wyjaśnili. Dodam tylko że możesz sobie robić system zarówno w rozdzielni jak i w puszkach bo mają dopuszkowe odpowiedniki modułów. Ja wolę instalację w rozdzielni.
    Oczywiście, że są, niestety jak wspomniałem wcześniej mają maksymalnie 6A, co dla gniazdek jest zdecydowanie zbyt małą wartością

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Poza tym jest mnóstwo innych interfejsów w Ampio (KNX, RS232, RS485, ModBus, Dali, CAN)
    Do ogarnięcia również za sprawą PLC Wago na które się obecnie czaję

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Nie myśl o realizacji automatyki na Satelu bo to tykająca bomba zegarowa.
    Z tego się wyleczyłem i dlatego założyłem ten wątek

    Jak już wspomniałem, jedyne co budzi moje obawy w PLC to potencjalna awaria. Jednak koszty Ampio przy niezbędnej mi ilości wejść/wyjść robią się bardzo duże, niemal dwukrotnie większe niż PLC. I oczywiście rozumiem to. Ktoś to ogarnął, uprościł itp, ale wychodzę z założenia, że skoro mogę to zrobić sam, to wolę wspomnianą kwotę przeznaczyć na inny cel. Druga sprawa, to jednak wspomniane PLC wydają się być jednak dosyć niezawodne.
    Ostatnio edytowane przez leshqo ; 07-02-2018 o 21:44
    Experience is the name that everyone gives to their mistakes

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony