dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktemk

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    52

    Domyślnie Kredyt hipoteczny - kilka pytań

    Cześć wszystkim,

    oto kilka moich pytań?

    1. Czy jest szansa, żeby bank udzielił kredytu ze stałą stopą procentową? macie jakieś doświadczenia w takich negocjacjach? Mam na myśli kredyt na 30 lat. Z tego co się orientuje to na 5 lat jest szansa o taki kredyt.

    2. Jak banki się zaopatrują na nieuwzględnione w projekcie zmiany? np. był strop lany, a zmieniono go na drewniany (wiązary z prefabrykatów), lub okna nie zostały wykonane zgodnie z projektem?

    3. Czy kosztorys może nie uwzględniać np. wykonania bramy, ogrodzenia, ogródka itp.? chodzi mi o takie etapy budowy na które z reguły nie starcza już środków %) ?

    Pozdrowienia i dzięki za udzielenie porad.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktemk Zobacz post

    1. Czy jest szansa, żeby bank udzielił kredytu ze stałą stopą procentową? macie jakieś doświadczenia w takich negocjacjach? Mam na myśli kredyt na 30 lat. Z tego co się orientuje to na 5 lat jest szansa o taki kredyt.
    Zwykle na 5 lat i są to oferty w miarę sensowne. Maksymalnie na 10 lat, przy czym oferta już słaba.

    Cytat Napisał ktemk Zobacz post
    2. Jak banki się zaopatrują na nieuwzględnione w projekcie zmiany? np. był strop lany, a zmieniono go na drewniany (wiązary z prefabrykatów), lub okna nie zostały wykonane zgodnie z projektem?
    Jeżeli zmiany te są już naniesione przed wniosekowaniem o kredyt i są zatwierdzone, to nie ma problemu. Jeśli zmiany są wprowadzane już na etapie realizacji inwestycji i są to zmiany istotne, to zawsze przed ich wprowadzeniem konieczna jest konsultacja z bankiem.
    Cytat Napisał ktemk Zobacz post
    3. Czy kosztorys może nie uwzględniać np. wykonania bramy, ogrodzenia, ogródka itp.? chodzi mi o takie etapy budowy na które z reguły nie starcza już środków %) ?
    Minimalny wymagany przez bank stan nieruchomości to oddanie do użytkowania, a zatem ogrodzenie z tego punktu widzenia nie jest konieczne.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony