dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał abigail
    Zinger75, nie wiem jak mają inne modele, ale w tym Electroluxie który mam, filtr nadaje się do czyszczenia! Wyciąga się go bez problemu, myje (trzeba to robić delikatnie żeby nie uszkodzić) i jest jak nowy.
    Mycie tego filtra jest dozwolone przez producenta.
    Natomiast koszt worków jest niewygórowany, dzięki tej tubie o której pisałam grube paprochy wyłapywane są do niej ( i opróznia się ją), a do worka trafia drobny pył, który jest ubity i worek starcza na dłużej. Za to wyciągnięty wypełniony worek waży wyraźnie więcej niz w moich poprzednich odkurzaczach.
    Wiem, że tam jest filtr zmywalny, ale sprzedawca powiedział, że jeżeli mam alergików w domu i chcę żeby faktycznie spełniał on swoją rolę, to po 2 płukaniach należy go wymienić. Nie wiem, czy faktycznie tak jest, ale dla mnie był to niejako gwóżdź do trumny dla workowego.

  2. #22

    Domyślnie

    Zinger75, ,skąd sprzedawca ma takie informacje? Mój filtr był parę razy już czyszczony, i przy mojej astmie, gdyby przepuszczał czy coś, to już by mnie dawno dusiło. Bo mnie serio dusi od śladu kurzu w powietrzu. Nie jest oczywiście wykluczone, że za jakiś czas zapchają się te mikrootworki w środku, że filtr będzie wymagać wymiany. Na razie (tj.po 3 czy 4 latach) jest ok.
    Absolutnie nie żebym Cię namawiała na ten model, broń Boże, ale argumenty sprzedawców "za" lub "przeciw" są czasem generowane...róznymi czynnikami. Że tak to ujmę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał abigail
    Zinger75, ,skąd sprzedawca ma takie informacje? Mój filtr był parę razy już czyszczony, i przy mojej astmie, gdyby przepuszczał czy coś, to już by mnie dawno dusiło. Bo mnie serio dusi od śladu kurzu w powietrzu. Nie jest oczywiście wykluczone, że za jakiś czas zapchają się te mikrootworki w środku, że filtr będzie wymagać wymiany. Na razie (tj.po 3 czy 4 latach) jest ok.
    Absolutnie nie żebym Cię namawiała na ten model, broń Boże, ale argumenty sprzedawców "za" lub "przeciw" są czasem generowane...róznymi czynnikami. Że tak to ujmę.
    Nie wnikałem już tak bardzo, z resztą już wyzej pisałem że zdecydowałem się na zupełnie inne rozwiązanie. Być może był niedouczony, grunt że jesteś zadowolona. Mam nadzieję, że ja też będę

  4. #24

    Domyślnie

    A sorry, dopiero teraz doczytałam, że zdecydowaliście się na Dysona. Zyczę by się Wam sprawdził

  5. #25

    Domyślnie Re: Jaki odkurzacz (nie centralny) pod alergików

    Cytat Napisał zinger75
    Cytat Napisał zinger75
    A sprzet firmy Dyson? Trafilem na sporo pozytywnych opinii nt tych odkurzaczy. Macie z nimi jakies doswiadczenia?
    Nikt nie odpowiedział, ale poczytałem opinie w necie i kupiliśmy Dyson DC19 Allergy. Odkurzacz jest już w drodze, zobaczymy czy to faktycznie takie cudo...
    Minął prawie rok, więc może jakieś uwagi? Tobie nie odpowiedzieli, wiec może się wykażesz Właśnie dziś oglądałem te Dysony i chętnie się czegoś dowiem - please

  6. #26

    Domyślnie

    Witaj, w sprawie Dysona to mogę się podzielić kilkoma uwagami Moim zdaniem dla alergików rewelacyjny. ale ma wiele minusów, które mnie osobiście przeszkadzają, jest ciężki, nie wchodzi pod meble ze względu na swoją kulkę, zbiera świetnie z wykładzin a z paneli już tak średnio. plusem jest jego obsługa i design i chyba to wszystko na pewno drugi raz bym go nie kupiła

    posiadam ten oto model


  7. #27

    Domyślnie

    Odświeżam temat!
    Szukam dobrego sprzętu sprzątającego, najlepiej energooszczędnego, ale wydajnego.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlica Zobacz post
    Odświeżam temat!
    Szukam dobrego sprzętu sprzątającego, najlepiej energooszczędnego, ale wydajnego.
    Jeśli szukasz energooszczędnego, stawiaj na sprzęty z relatywnie niską mocą. Teraz sporo firm ma w swojej ofercie odkurzacze o silniku z mocą poniżej 1000W, ale bardzo wydajnych, np. Bosch. A jeśli chodzi o antyalergiczność (jak w temacie), to skup się na odkurzaczach, które mają filtr HEPA i wysoką klasę reemisji kurzu.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tonek1

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    a co sądzicie o odkurzaczach typu rainbow? kirby? Jakieś sugestie?

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojsław

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Budzów
    Kod pocztowy
    57-214
    Posty
    11

    Domyślnie

    FIRST odkurzacz wodny - PRZESTRZEGAM !!! Ewidentnie śmierdzi rozgrzanym plastikiem krótko po włączeniu, nie wyśmierdza się to wręcz czuć po kilkunastu sekundach i nadal wydobywa się z tzw odkurzacza. to coś stojąc w znacznej odległości od grzałki też zaczęło śmierdzieć i raczej wydzielać szkodliwe chińskie substancje. Taki sam dokładnie występuje pod hasłem sparky i dokładny znalazłem w ofercie sklepu chińskiego pod ich nazwą ... Sprzedają to to tylko na allegro i ok 5ciu sklepów internetowych, co powinno dawać do myślenia. Myli szumna nazwa FIRST AUSTRIA, na stronie int tylko formularz bez żadnego innego kontaktu, ewidentnie firma "kogucik" Rozprowadzają też sprzęt agd do kontaktu z żywnością, pytanie czy z tego samego plastiku ?? Sprzedawca, w tym przypadku PHU KOM-SAT, zwrócił tylko 250 zł z zapłaconych 312, przelewem na konto nawet bez informacji, naliczając sobie "koszt przywrócenia do sprzedaży" produkt odesłany zgodnie z ustawą o możliwości zwrotu do 14 dni (zgłoszenia + kolejne 14 na odesłania)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony