dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 330
  1. #301
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Pojawia się tu czasem temat folii alu .
    Podobno jest nieskuteczna .

    Ciepło przemieszcza się na drodze promieniowania .Czasem w znacznej ilości .
    Podczerwień to widmo bliskie widzialnemu . A jak najlepiej zasłonić światło - metalem.
    Często stosuje się folie metalizowane do okrywania ofiar wypadków . Satelity też okrywa się metalizowaną folią .
    Nawet zwykłe lustro odpowiednio wyprofilowane może skupić promieniowanie cieplne i zapalić papier ( podobnie jak soczewka).

    Ale nawet jak macie wątpliwości to polecam zaryzykować folię metalizowaną do podłogówki i na połaci dachowej jako folię paroszczelną.
    Po zalaniu nie da się poprawić.

    Nie jestem producentem filii
    Aby taka folia ,w takiej konstrukcji przegrody miała sens,pomiędzy nią a wylewką musiałaby istnieć poduszka powietrzna lub jakakolwiek szczelina wypełniona powietrzem.A to jest raczej niemożliwe,

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Mało wiesz.Ogolić inwestora-to norma.
    U mnie nie ma żadnego styro pod posadzką.Nie ma też siatki,a rurki są rozmieszczone z precyzją i zamocowane na listwach tak,że Twoje łapanie klipsami do styro to żenada.
    Podałem ci grzecznie link do programu u-wert abyś sobie sprawdził właściwości przegrody o jakiej mówimy z folią alu lub bez-lub zamiennie z folią PP.Nie zrobię tego za ciebie,bo wynik znam.Nie zrobię też dla tego,aby zmusić cię do wysiłku i nauczenia się wyliczania parametrów takiej i innej przegrody.Może wtedy będziesz wiedział co piszesz.
    To ile kosztowały te listwy i kołki? Bo folia i haki lub klipsy na twoją powierzchnię zamknęły by się kwotą 200 zł. Nie wspomnę o kłopocie z ich rozmieszczeniem przy ślimaku.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-02-2018 o 11:53
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #303

    Domyślnie

    Hmmm wiecie co?
    Chciałbym podziękować za dobre rady, opinie itd ale - mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości - to forum nauczyło mnie jednego - zrób tak jak uważasz bo każdy i tak ma inaczej...czytając komentarz po komentarzu który negują siebie nawzajem, wynika setki sprzeczności i raczej do niczego to nie prowadzi, ew do bólu głowy inwestora. Moja wiedza na temat budowania domów jest znikoma ale jak czytam, że na każdy temat każdy ma inne zdanie i oczywiście jego jest najlepsze to odechciewa się po jakimś czasie.
    Doszedłem do wniosku, źe mój dom to moje błędy (pewnie czasami kosztowne) i moźe jak kiedyś jakimś cudem będzie mi dane stawiać dom nr 2 to będę mądrzejszy.

    Polecam takie podejście tym, których boli głowa od setek sprzecznych konentarzy bo każdy chwali swoje rozwiązania (nie dziwie się) natomiast teksty o słuchaniu ślepo nawigacji itp są zupełnie niepotrzebne bo nic do rozmowy nie wnoszą.

    Także dziękuję jeszcze raz wszystkim tym, którzy służyli radą i pomoca.

    Pozdrawiam.
    Krótko - Dom w jabłonkach 3, 119m2 użytkowej - budowa w tym roku, więc stopka zmieniałaby się częściej niż skarpetki

  4. #304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    RAZ!,

    bo każdy dom jest inny, inaczej ocieplony, inaczej ustawiony na strony świata, inne zysk bytowe, w jednym ktoś przebywa cały czas, w innym są dzieci, jedni weekedny spędzają w domu, jedna weekenny spedzają poza domem, dla jednych 21 stopni jest dobrze, dla niektórych 24.. itp.

    Informacji na pewno jest dużo i trzeba wychwycić te bardziej istotne z Twojego punktu widzenia.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    RAZ!,

    bo każdy dom jest inny, inaczej ocieplony, inaczej ustawiony na strony świata, inne zysk bytowe, w jednym ktoś przebywa cały czas, w innym są dzieci, jedni weekedny spędzają w domu, jedna weekenny spedzają poza domem, dla jednych 21 stopni jest dobrze, dla niektórych 24.. itp.

    Informacji na pewno jest dużo i trzeba wychwycić te bardziej istotne z Twojego punktu widzenia.
    Zgadzam się w 100%

    Pozdrawiam
    Krótko - Dom w jabłonkach 3, 119m2 użytkowej - budowa w tym roku, więc stopka zmieniałaby się częściej niż skarpetki

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Przy wylewce o grubości 7 i 5 cm nie ma szans na akumulację.
    ALbo gruba wylewka betonowa min. 8 cm, i grzanie w taniej taryfie albo cienki anhydryt i grzanie non stop (tak jest u Mnie).
    Przy wylewce betonowej 7 cm i 5 cm jest możliwość ;
    - zgromadzić > 2 X więcej energii w wylewce niż przy anhydrycie w taryfie 2T,
    - grzać non stop też można
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #307
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    Zgadzam się w 100%

    Pozdrawiam
    RAZ!, a podjąłeś już ostateczną decyzje co do źródła ciepla?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  8. #308
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    Hmmm wiecie co?
    Chciałbym podziękować za dobre rady, opinie itd ale - mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości - to forum nauczyło mnie jednego - zrób tak jak uważasz bo każdy i tak ma inaczej...
    I tak trzymaj.
    Zwróciłem uwagę na kilka rozwiązań,choć nie popularnych na tym forum-bo nie zrozumiałych i już podniósł się raban.Bo są wyszukane i inne od tych które "brylują" na tym forum.
    Folia.Nie chce mi się szukać,ale stosunkowo niedawno krążyło tutaj przekonanie ,ze folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło i inne takie pierdoły.Dopiero jak ktoś słusznie zauważył,że to przy takiej konstrukcji przegrody jest niemożliwe,bo konieczna jest szczelina powietrzna pomiędzy folią a posadzką-wtedy nastąpiła zmiana jej niezbędności na rzecz łatwości rozkładania rurek podłogówki itd.
    I dalej.
    U wielu tutaj użytkowników,styro jako przekładka w ich przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto.Ale robimy,bo na forum tak kazali.Są programy do takich wyliczeń,powyżej podałem ci jeden z nich.Darmowy.
    Ale każdy instalator chce zarobić dużo i łatwo.A wszystko z kieszeni inwestora.
    Jest tu taki gość (niejeden),który modli się do jedynej i słusznej firmy produkującej PC.Jak rozpoczynaliśmy rozmowę,to twierdził że ma super system bo do PC zamontował sobie klimakonwektor i ma chłodzenie latem z jednej jednostki PC (pasywne nie wchodziło w grę,dyskomfort itd).Ale jak napisałem,że mam nieco lepiej rozwiązany układ,bo taniej,bez strat na wymianie czynnik chłodniczy/woda (klimakonwektor) to gadka zmieniła się w wyśmiewanie PC firmy jaką mam w stopce,gadanie o większej awaryjności bo zawory,ciśnienia,gorszy COP o 0,20 itd.Gwarantuje ci,że połowa z tych gości którzy tutaj piszą,nie ma pojęcia o tym jak można rozwiązać system grzewczo/chlodniczy w domu.Estetycznie,tanio i z naprawdę niezłym systemem PC.
    Jedyne co wiedzą,to to że mają najlepsze i jedynie słusznej firmy PC.Jak zapytasz,ile kosztują do niej przeglądy,części zamienne,sprężarka itd-dostaniesz odpowiedź.....że te PC się nie psują.I tak to wygląda.
    Życzę zdrowego rozsądku.
    Pozdrawiam.

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.
    1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki
    2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-02-2018 o 13:40
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #310
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.
    1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki
    2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką
    Folia na styropianie,ma służyć jedynie temu aby oddzielić warstwę jastrychu i ew.betonu przy PF.To ma być nic innego jak wykonanie posadzki "pływającej" z zatopionym OP.Dodatkowo taka folia stanowi barierę przed zbyt szybkim oddaniem wilgoci do warstwy pod nią,zaraz po wykonaniu posadzki.
    Ze względu na to,że jest położona w odcinkach a nie w całości-wątpliwe jest jej stosowanie jako izolacji przeciwwilgociowej.Taka izolacja powinna być "od spodu" PF.W przypadku tradycyjnych fundamentów,zasada jest ta sama.Izolujemy je od gruntu.
    Co do foli alu i jej właściwościach jakie spełnia-jest elementem zbędnym.Zwykła folia PP ma w tym przypadku ,takie same właściwości.
    Pomijam już,rurki położone bezpośrednio na tej folii i styropianie,bez zachowania odległości pomiędzy styro a rurką-gdzie powinien znaleść się jastrych....
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 12-02-2018 o 13:57

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał manwithnoname Zobacz post
    RAZ!, a podjąłeś już ostateczną decyzje co do źródła ciepla?
    Tak, PC PW, 100% podłogówka, za ponad 2 lata ma być gaz więc w razie czego będzie alternatywa.
    Krótko - Dom w jabłonkach 3, 119m2 użytkowej - budowa w tym roku, więc stopka zmieniałaby się częściej niż skarpetki

  12. #312
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    za ponad 2 lata ma być gaz więc w razie czego będzie alternatywa.
    Zapomnij o tak drogiej "alternatywie"

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    Tak, PC PW, 100% podłogówka, za ponad 2 lata ma być gaz więc w razie czego będzie alternatywa.
    Czyli jednak przekonałeś sie do podłogówki po całości ja miałem podobnie dzięki kolegom z forum jaka dokładnie wybrałeś pompę ?
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  14. #314

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem, jak budynek będzie w odpowiednim etapie, zrobi się dokładne wyliczenia i dobierze pompę - natomiast odpadają viessmany, buderusy i nibe - z tego compoczytalem dowiedzialem sie itd wypadaja gorzej z roznych wzgledow - jedne z cena inne z możliwosciami dzialania w ujemnych temp.
    I teraz pewnie sie zacznie - a ja mam buderusa i....
    Od razu uprzedzę to moj wybor i nie twierdze, ze jak ktos ma to wybral zle.

    Pozdrawiam.
    Krótko - Dom w jabłonkach 3, 119m2 użytkowej - budowa w tym roku, więc stopka zmieniałaby się częściej niż skarpetki

  15. #315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    Jeszcze nie wiem, jak budynek będzie w odpowiednim etapie, zrobi się dokładne wyliczenia i dobierze pompę - natomiast odpadają viessmany, buderusy i nibe - z tego compoczytalem dowiedzialem sie itd wypadaja gorzej z roznych wzgledow - jedne z cena inne z możliwosciami dzialania w ujemnych temp.
    I teraz pewnie sie zacznie - a ja mam buderusa i....
    Od razu uprzedzę to moj wybor i nie twierdze, ze jak ktos ma to wybral zle.

    Pozdrawiam.
    Ja długo szukałem i ostatecznie postawiłem na Lg. Chodziło mi o stosunek ceny do jakości. Mam nadzieje ze nie bede żałował
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  16. #316
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakie światło przenika przez styropian i beton?
    ).
    Zasłń pilota styropianem to i zmień program

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    (...)natomiast teksty o słuchaniu ślepo nawigacji itp są zupełnie niepotrzebne bo nic do rozmowy nie wnoszą.
    Po raz kolejny widzę że nie warto się angażować w cudze problemy...

    Takie porównanie dałerm żebyś może trochę się zastanowił ale widzę że trzeba po prostu nie reagować.
    Niech będzie w projekcie folia na stropie, co mi to przeszkadza. Po co narażać się na tego typu uwagi jednocześnie tracąc SWÓJ CZAS.
    Dziękuję Ci za cenną lekcję.
    Powodzenia i dobrych wyborów życzę.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #318
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Aby taka folia ,w takiej konstrukcji przegrody miała sens,pomiędzy nią a wylewką musiałaby istnieć poduszka powietrzna lub jakakolwiek szczelina wypełniona powietrzem.A to jest raczej niemożliwe,
    A w jakim celu ta przestrzeń? . Jaka jest długość fali ? czy szczelina 10 mikro metrów (1/100 mm) jest możliwa , bo taka jest długość fali . ale to i tak niema znaczenia.

  19. #319
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Po raz kolejny widzę że nie warto się angażować w cudze problemy...

    Takie porównanie dałerm żebyś może trochę się zastanowił ale widzę że trzeba po prostu nie reagować.
    Niech będzie w projekcie folia na stropie, co mi to przeszkadza. Po co narażać się na tego typu uwagi jednocześnie tracąc SWÓJ CZAS.
    Dziękuję Ci za cenną lekcję.
    Powodzenia i dobrych wyborów życzę.
    Wihajster nie przejmuj się. Jest jeden rybak na forum, który łowi rybki(ciemną masę) i we wszystko mu wierzą. Ty masz kilkanaście lat doświadczenia ale z tym nie wygrasz.

  20. #320
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.
    1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki
    2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką
    W stopce jest to wyjaśnione :

    "Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu".

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony