dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dachówka na altanke bez podbitki?

    Witam serdecznie,
    jestem na etapie organizowania sobie altanki:
    wymiary 4x8
    dach dwuspadowy o kącie 35 stopni
    na krokwiach co 70cm łaty a na nich dachówka Meyer Holsen tnadem
    każda dachówka moze byc przykrecona i założona zapinka

    Pytanie moje czy wiatr nie podwieje od spodu dachówki jak nie zrobie deskowania?
    Czy taki dach bez "papy" bedzie szczelny? czy deszcz nie bedzie zacinaał pod dachówki?
    Może ktoś jest w stanie wogóle zrobić mi wizualizacje takiej altany wiecej szczegóeóło oczywiście jestem w stanie podac.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Łaty co 70 cm? Dach będzie wystarczająco szczelny. Wiatr dachówkom nic nie zrobi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Łaty oczywiście tak jak wyjdzie a kontrałty będa jednocześnie krokwiami.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro nie ma krycia wstępnego to kontrłaty nie będą potrzebne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj Panie Andrzeju, nowy forumowicz , nie zna właściwego nazewnictwa branży a Pan się denerwuje. Spokojnie.
    A do założyciela postu : ja np. nie wyobrażam sobie aby korzystając z takiej altany mieć widok na tą gołą dachówkę. Zastosowałbym przynajmniej już od dołu podbitkę na te krokwie ( bo inaczej to będzie uczucie ucztowania pod dachem stodoły.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Otóż zna bo pisze o łatach i kontrłatach. Natomiast w mojej odpowiedzi nie ma nic denerwującego. Jest stwierdzenie, że kontrłata nie będzie potrzebna. Natomiast gdyby powstał pomysł zasłonięcia od spodu dachówek to krycie wstępne jest niezbędne i wówczas kontrłaty również. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, dzieki za wszelkie info chciałem tylko wiedziecz, czy jak na krokwie położę łaty na to dachówkę (każda przykręcona i założona spinka) to mi tego dach nie podwieje od środka. Natomist na drewnie bielnum widok ceglanej dachówki dla mnie bedzie bomba dla przykładu https://pl.pinterest.com/pin/612700724276868389/

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nigdy nie podwieje dachówki jeżeli altana nie będzie miała ścian. Może podwiać tylko wówczas gdy wszystkie ściany są osłonięte a zostaje niezakryty otwór wejściowy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony