dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 108
  1. #81

    Domyślnie

    bobrow,
    wszedłem w ustawienia zgodnie z twoją instrukcją i miałem ustawiony bieg obiegówki na 3.
    pompę od grzejników przestawiłem na 2 .

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    bobrow,
    wszedłem w ustawienia zgodnie z twoją instrukcją i miałem ustawiony bieg obiegówki na 3.
    pompę od grzejników przestawiłem na 2 .
    To teraz pozostaje tylko kupić termostat- proponuję bezprzewodowy , wtedy dowolnie go zamontujesz ( ja mam Euroster 2026 tx).
    Zazwyczaj sterownik ten jest na pierwszej kondygnacji , w salonie - nie może być przy ścianie zewnętrznej i nie może być nasłoneczniany.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #83

    Domyślnie

    Po ustawieniu pompy c.o na 2 bieg, zużycie prądu spadło o ok. 8kWh na dobę ( przy temperaturze zewnętrznej w dzień -10, w nocy -13)
    Nie mam porównania jak jest u innych ale moja jednostka zewnętrzna pracuje dosyć głośno, nie wiem czy to normalne, moi instalatorzy mówią, że to normalne przy takiej temperaturze. Jak jest u was? Trochę się boję, że przyjdzie sąsiad...

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    moja jednostka zewnętrzna pracuje dosyć głośno, nie wiem czy to normalne, moi instalatorzy mówią, że to normalne przy takiej temperaturze. Jak jest u was? Trochę się boję, że przyjdzie sąsiad...
    Słychać ją ( głośno ) przy zamkniętych oknach, wewnątrz budynku ?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #85

    Domyślnie

    Tak. Pompa jest zamontowana na północnej ścianie domu i w północnej części domu słychać.
    Ostatnio edytowane przez egosc ; 26-02-2018 o 15:30

  6. #86
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    Tak. Pompa jest zamontowana na północnej ścianie domu i w północnej części domu słychać.
    "Na ścianie" ? Czyli wisi na tej scianie ?

  7. #87

    Domyślnie

    Tak, na stelażu przymocowanym do ściany,

  8. #88
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    Tak, na stelażu przymocowanym do ściany,
    No to masz odpowiedź dlaczego słyszysz ją w domu.

  9. #89

    Domyślnie

    Ogólnie głośno pracuje, jak się stoi na zewnątrz to słychać na dobrych kilka metrów. Też myślałem, że to przez stelaż ale jak trzymam rękę na stelażu to nie czuć żadnych drgań.
    Czyli powinna być przymocowana inaczej?

  10. #90
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    Ogólnie głośno pracuje, jak się stoi na zewnątrz to słychać na dobrych kilka metrów. Też myślałem, że to przez stelaż ale jak trzymam rękę na stelażu to nie czuć żadnych drgań.
    Czyli powinna być przymocowana inaczej?
    Wiadomo,że przy niskich temperaturach czyli dużym obciążeniu będzie głośniej ale nie głośno A na pewno nie hałas.
    Jak jestem w garażu to słychać jedynie że sprężarka pracuje ale odgłos porownalbym do pracującej lodówki A ja obok niej.
    Ja mam na podeście na ziemi 60cm od sciany.

  11. #91

    Domyślnie

    U mnie też jest od ściany 50cm,
    Ten dźwięk sprężarki jest głośny, takie wnerwiające brzęczenie.
    Będąc w domu gdy pracuje sprężarka to słyszę jakby lodówkę,
    stojąc na zewnątrz koło pompy słyszę czasem dużo głośniejsze niż lodówka a czasem jak lodówka.

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to masz odpowiedź dlaczego słyszysz ją w domu.
    Mam na stelażu na ścianie i nie słychać w domu no może w nocy jak się bardzo wsłuchać to usłyszę lekki szum.

  13. #93
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    U mnie też jest od ściany 50cm,
    Ten dźwięk sprężarki jest głośny, takie wnerwiające brzęczenie.
    Będąc w domu gdy pracuje sprężarka to słyszę jakby lodówkę,
    stojąc na zewnątrz koło pompy słyszę czasem dużo głośniejsze niż lodówka a czasem jak lodówka.
    Wyrzuć zatem lodówkę z domu
    Oczywiście żartuję ale nie chce mi się wierzyć,że to jest aż tak głośne,że nie daje spokoju.
    Fakt,że jak jesteś na zewnątrz przy tych temperaturach to brzęczy jak stara ruska lodówka ale w domu nie sądzę,żeby to było aż tak słyszalne.
    Być może materiał na sciany jest tu wazny,ja mam z silikatów a i garaż oddzielający od domu ale będąc w kuchni normalnie nie słyszę że pompa pracuje.

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    killian

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Jak najlepiej ustawić krzywą grzewcza na pompie, żeby w domu utrzymywała się temperatura ok 8 stopni ? Dom nie zamieszkały jeszcze , parterowka 110 M2 20cm etixxa na ścianie , 10cm płyt pir w podłodze i 20 poliuretanu w stropie.

  15. #95
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał killian Zobacz post
    Witam,

    Jak najlepiej ustawić krzywą grzewcza na pompie, żeby w domu utrzymywała się temperatura ok 8 stopni ? Dom nie zamieszkały jeszcze , parterowka 110 M2 20cm etixxa na ścianie , 10cm płyt pir w podłodze i 20 poliuretanu w stropie.
    Metoda prób i błędów bo jedynej recepty nie ma bo każdy dom jest inny.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał killian Zobacz post
    Witam,

    Jak najlepiej ustawić krzywą grzewcza na pompie, żeby w domu utrzymywała się temperatura ok 8 stopni ? Dom nie zamieszkały jeszcze , parterowka 110 M2 20cm etixxa na ścianie , 10cm płyt pir w podłodze i 20 poliuretanu w stropie.
    Najłatwiej byłoby sterować sterownikiem zewnętrznym. ustawił bym na 9*C ze sporą histezą (minimum 1*C). Jeśli nie chcesz wydawać na takowy kasy to grzałbym tylko w określonych godzinach. Jeśli jest G12(w) to problem masz z głowy, jeśli nie to na początek puść pompę na 8h powiedzmy na -15*C/30*C // +15*C/25*C. Po dwóch dniach sprawdz czy nie jest zbyt gorąco i ewentualnie zejdziesz z krzywej.
    Jakie masz teraz ustawienia?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał killian Zobacz post
    Witam,

    Jak najlepiej ustawić krzywą grzewcza na pompie, żeby w domu utrzymywała się temperatura ok 8 stopni ? Dom nie zamieszkały jeszcze , parterowka 110 M2 20cm etixxa na ścianie , 10cm płyt pir w podłodze i 20 poliuretanu w stropie.
    Przy próbie utrzymania takiej temp. wewnątrz pompa zgłupieje a ty zbankrutujesz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    killian

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przy próbie utrzymania takiej temp. wewnątrz pompa zgłupieje a ty zbankrutujesz.
    Więc jak najlepiej ustawić pompę żeby miało to sens i żeby nie zbankrutować?

  19. #99

    Domyślnie

    Ja jeszcze w sprawie głośności,
    zmierzyłem (telefonem) poziom głośności,
    przy samej pompie pokazuje 60-65db, 7 metrów od pompy 48-50db

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak dobrze pamiętam można tam ustawić tryb antyzamrożeniowy. Nie mam tu instrukcji więc nie powiem jak. Natomiast jak chcesz aby to miało ręce i nogi oraz aby nie żarło jak głupie prądu to musisz wygrzać dom do co najmniej 18 stopni i utrzymywać temperaturę wody w obiegu na poziomie około 20 stopni.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony