dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Linia 110KV - kupno działki z myślą budowy domu.

    Witam, naczytałem się już trochę na ten temat, zazwyczaj tematów z przed 10lat. Jednak chciałbym zapytać osobiście o poradę. Mam na oku działkę ok 800m2 w mieście, w atrakcyjnej cenie, jednak na tej działce w samym rogu stoi słup podtrzymujący linie 110kv.

    Właściciel który mieszka przez płot ze słupem mieszka tam całe życie i twierdzi że nie ma żadnych problemów zdrowotnych czy też innych o których można od innych usłyszeć. Linia jest na oko dosyć stara (pordzewiały słup) właściciel działki ma zgodę na budowę domu jednorodzinnego w odległości 7m od linii, czyli w przypadku tej działki tak od połowy można budować.

    Dodatkowo w 2008r byli u niego Panowie z energetyki podpisując umowę, którą posiada, na rozbiórkę bezterminową linii - niestety nie wiadomo czy to nastąpi i kiedy.

    Do opisu załączam zdjęcie działki, z tej perspektywy linie widać w prawym górnym rogu i tuż za kadrem po prawej w rogu działki stoi słup o którym wspominałem, natomiast dom można budować z lewej strony która jest stykową z drogą asfaltową.

    Proszę o porady czy warto się tym interesować, najbardziej jak każdy obawiam się o zdrowie własne i przyszłej rodziny (pole elektromagnetyczne).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	641490553_2_1000x700_dzialka-budowlana-dodaj-zdjecia.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	408207  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.288

    Domyślnie

    Pole EM to pół biedy ( w Warszawie sa bloki stojące kilka metrów od linii 110kV , szukaj tu na forum ) , raczej miałbym obawy stawiać chatę bliżej niż o wartośc 1 do 1,5 raza wysokości słupa kratownicowego, któren może przewrócić letni wiaterek lub zimowa lodowica. Znane są przypadki oblodzenia przewodów, gdzie promień warstwy lodu wynosił 16cm!!! Takiego obciążenia nie wytrzymają izolatory ani kratownica.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 26-02-2018 o 18:41

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.288

    Domyślnie

    Pole EM to pół biedy ( w Warszawie sa bloki stojące kilka metrów od linii 110kV , szukaj tu na forum ) , raczej miałbym obawy stawiać chatę bliżej niż o wartośc 1 do 1,5 raza wysokości słupa kratownicowego, któren może przewrócić letni wiaterek lub zimowa lodowica. Znane są przypadki oblodzenia przewodów gdzie promień warstwy lodu wynosił 16cm!!! Takiego obciążenia nie wytrzymają izolatory ani kratownica

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że jestem w stanie o wysokość słupa odsunąć się z domem ( działka podłużna ) Zerwanie przewodu też nie straszne - odchodzą do boków działki w samym tyle. Co do pola napewno jest ok w takiej odległości ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonder Zobacz post
    Witam, naczytałem się już trochę na ten temat, zazwyczaj tematów z przed 10lat.

    Podobny temat z bieżącego roku

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Kaizen jednak dalej nie rozwiewa to wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa zdrowotnego. Wiadomo nie będę tam mieszkał rok czy dwa. Czy mogę mieć inne problemy ? Np zły odbiór TV, Radio ? Zakłócenia telefoniczne - słaby zasięg ? Jak się ma to do burzy i piorunów ? Bo tutaj przyciąganie takich zjawisk jest napewno większe ze względu na słup i linie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    W mojej okolicy stoi linia 400kv około kilometra od zabudowań bodaj 53m wysokości , z obserwacji 6letnich to raczej stwierdzam , że burze omijają nas bo mają problem z jej przejściem coś jak przesąd o rzekach , że burze z trudem je przechodzą. . Z poddasza widzę kilka słupów w oddali i jeszcze nie widziałem żeby coś w nie pierdyknęło podczas burzy , nigdy też nie naprawiali nic po burzy na niej. Raz tylko , jak się wprowadziłem to burza przyszła z przeciwnej strony to wtedy waliło , aż miło . Dom sąsiada w odległości 70m w nocy fotografowałem bez lampy błyskowej i wszystko ładnie było widać . Także to raczej kwestia przypadku , żeby trafiło akurat tam . Choć tam gdzie pracuję , stoi duże trafo i kilka lat temu walnęło w słupy odgromowe , to był grzmot jakby bomby i zasilanie poszło w las.

    z zasięgiem nie ma problemów .
    Ale przypominam linia jest raczej daleko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony