dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 193
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 3842
  1. #3381

    Domyślnie

    Bo pracuje w trybie pogodowym.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  2. #3382

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Ustawienie 1.W1 - Regulacja wg temperatury zewnętrznej z liniową krzywą grzania - to jest - 0.

  3. #3383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Mija rok od uruchomienia mojego pieca.
    Czy muszę wezwać serwis na przegląd aby zachować gwarancję ?
    Co się odbywa w trakcie takiego serwisu ?
    Czy mogę w ramach usługi serwisu nakazać ustawienie go aby nie taktował (bo teraz to robi) ?
    Witam,

    W przypadku gwarancji podstawowej (na 24 miesiące) nie jest wymagane wykonywanie corocznych przeglądów. Jedynym warunkiem jest posiadanie dowodu zakupu kotła oraz wykonanie pierwszego uruchomienia przez autoryzowanego instalatora.
    Natomiast po upływie gwarancji podstawowej można uzyskać jej przedłużenie do 5 lat, której to warunkiem jest coroczne wykonywanie przeglądów.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  4. #3384

    Domyślnie

    Cytat Napisał rsat Zobacz post
    Inteligentne wyłączanie pompy układu
    grzewczego w przypadku instalacji
    grzewczych z regulatorem ogrzewania
    prowadzonym wg temperatury zewnętrznej.
    Pompa c.o. jest załączana tylko w razie
    potrzeby.
    Masz takie ustawienie w kotle u mnie jest 2.1E Tryb załączania pompy kocioł zsb-5c ale w 3c tez powinno być cos takiego Ja przestawiłem i pompa nie chodzi non stop
    Zgadza się, ale tę opcję można włączyć przy regulalatorze pogodowym, a jak mam stety niestety pokojowy.

  5. #3385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rsat

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    46-073
    Posty
    54

    Domyślnie

    grarmi - No ja mam oba i pogodówkę i pokojowy cw400
    Ostatnio edytowane przez rsat ; 11-12-2017 o 11:28

  6. #3386

    Domyślnie

    No właśnie - w pokojowym FR110 praktycznie nie co ustawić poza temperaturą.. strasznie ubogi jest. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

  7. #3387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tmic

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie wie ktoś co może być przyczyną tego, że kocioł Junkers SZB 14 3C zaskakuje za 3 razem ?
    Tzn. gdy zaczyna się cykl grzania pochodzi (załącza się palnik) z 15 sekund wyłączy się na jakieś 15 sekund , jeszcze raz włączy się i wyłączy po 15 sekund i za trzecim razem włączy się i pracuje normalnie. Dodam, że nie mam żadnej pogodówki. Nie pojawia się również żaden błąd.
    Ostatnio edytowane przez tmic ; 12-12-2017 o 12:08

  8. #3388

    Domyślnie

    Czy da się za pomocą CW400 ustawić obieg grzewczy 1 w trybie stałej temperatury ?

    Instrukcja mówi, że dla obiegu grzewczego -> Sposób regulacji można ustawić Stały.
    Tylko, że nie widzę takiej pozycji (Stały) dla obiegu 1.

    Kocioł: ZSB 24-5ce, CW400 na kotle.

  9. #3389
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmic Zobacz post
    Nie wie ktoś co może być przyczyną tego, że kocioł Junkers SZB 14 3C zaskakuje za 3 razem ?
    Tzn. gdy zaczyna się cykl grzania pochodzi (załącza się palnik) z 15 sekund wyłączy się na jakieś 15 sekund , jeszcze raz włączy się i wyłączy po 15 sekund i za trzecim razem włączy się i pracuje normalnie. Dodam, że nie mam żadnej pogodówki. Nie pojawia się również żaden błąd.
    Czy zauważasz to po włączeniu kotła po dłuższej przerwie, tzn zupełnym wyłączeniu? Jeśli tak, to on napełnia syfon, odpowietrza obieg, ustala temperaturę; jest to opisane w instrukcji montażu dla serwisanta.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  10. #3390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmic Zobacz post
    Nie wie ktoś co może być przyczyną tego, że kocioł Junkers SZB 14 3C zaskakuje za 3 razem ? Tzn. gdy zaczyna się cykl grzania pochodzi (załącza się palnik) z 15 sekund wyłączy się na jakieś 15 sekund , jeszcze raz włączy się i wyłączy po 15 sekund i za trzecim razem włączy się i pracuje normalnie. Dodam, że nie mam żadnej pogodówki. Nie pojawia się również żaden błąd.
    Jeśli zapala na moment za pierwszym razem i gaśnie po czasie, to może być kłopot z "widzeniem" płomienia. Jeżeli płomień pojawia się tylko za trzecim razem, to można się spodziewać nieszczelności w ścieżce gazowej. Może być problem z jakością spalania i też może "załapać" po którymś razie. Serwis i przegląd...
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #3391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał SJ413 Zobacz post
    Czy da się za pomocą CW400 ustawić obieg grzewczy 1 w trybie stałej temperatury ?

    Instrukcja mówi, że dla obiegu grzewczego -> Sposób regulacji można ustawić Stały.
    Tylko, że nie widzę takiej pozycji (Stały) dla obiegu 1.

    Kocioł: ZSB 24-5ce, CW400 na kotle.
    Stała temperatura zasilania? Może płaska krzywa grzewcza + wyłączony wpływ pomieszczenia?
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  12. #3392
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Mój kociołek trzy razy sygnalizował awarie z usterką EA, wył, piszczał i robił dyskotekę w kotłowni.
    Teraz przeszedł przedłużenie gwarancji, na trzeci rok. Nic mu nie dolega, niczego znowu nie stwierdzono.
    Tym razem diagnoza jest taka jak poprzednie-
    zlewki płyną gazociągiem, to coś nie spełnia norm do opalania, spełnia wszelkie normy aby licznik śmigał ze świstem!!!

    Usterka występuje zawsze, kiedy zakręcamy zawór gazu przed kotłem albo w skrzynce gazowej a potem po jego otwarciu próbujemy włączyć kocioł.Pomaga otwarcie innego odpływu gazu w domu i spuszczanie tego dziadostwa. W czasie tejże operacji kocioł sam włącza płomień i pokorniutko zabiera się za ogrzewanie....
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 19-12-2017 o 06:17
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  13. #3393

    Domyślnie

    Pytanie może dziwne, ale... po co zakrecacie zawór gazowy?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  14. #3394

    Domyślnie

    Cytat Napisał rsat Zobacz post
    Posiadam ten kocioł Cerapur Smart ZSB 24 – 5C z podłączoną pogodówką Mam go 3 dzień i zauważyłem że gdy włącza się pompa cwu nie stopuje to pompy co Pracują obie i dogrzewanie baniaka wody powoduje rzucanie wody na grzejniki Dlaczego nie zadziała priorytet cwu i nie wyłączy się pompa co . Gdy grzeje cwu to w domu na grzejniki idzie woda gorąca , wczoraj było na grzejnikach nawet 60 stopni i sauna na pokojach.
    Witam,

    W przypadku problemów z kotłem Cerapur najlepiej skontaktować się z naszym autoryzowanym serwisem. Serwisanta można umówić poprzez kontakt bezpośredni:
    - z infolinią serwisową 801300810,
    - Z autoryzowanym Centrum Serwisowym: lista na przedostatniej stronie w cenniku junkers https://www.junkers.pl/materialy/cennik.html
    - kontaktując się bezpośrednio z wybrana firmą serwisową - lista firm serwisowych pod adresem: http://dealersearch.junkers.pl/pl/pl/service
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  15. #3395

    Domyślnie

    Pytanie do posiadaczy ZSB 24-5ce, CW400 na kotle: (może w 14 działa to tak samo)

    Gdy w trybie ręcznym ustawicie temperaturę na "Wył" to co pojawia się w Funkcji serwisowej: i7 (Zadana temperatura zasilania (wymagana przez regulator ogrzewania) ?

    Jak ktoś ma taką konfigurację i zechciałby sprawdzić to będę wdzięczny.
    pozdrwaiam

  16. #3396

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmic Zobacz post
    Nie wie ktoś co może być przyczyną tego, że kocioł Junkers SZB 14 3C zaskakuje za 3 razem ?
    Tzn. gdy zaczyna się cykl grzania pochodzi (załącza się palnik) z 15 sekund wyłączy się na jakieś 15 sekund , jeszcze raz włączy się i wyłączy po 15 sekund i za trzecim razem włączy się i pracuje normalnie. Dodam, że nie mam żadnej pogodówki. Nie pojawia się również żaden błąd.
    Witam,

    Może być bardzo dużo przyczyn powodujące tego typu pracę np. źle ustawione nastawy wstępne na kotle. W celu rozwiązania tego problemu zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka serwisantów w zależności od adresu ich siedziby. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  17. #3397

    Domyślnie

    Witam,
    Od października 2017 mam zamontowany Junkers 28kW z pogodynką i CW400. Praktycznie cały czas zmieniam ustawienia w celu uzyskania jak największego komfortu i w miarę rozsądnego zużycia gazu. Jest to dom z lat 70 ocieplony i tylko kaloryfery. Instalator ustawił całość wg mnie z grubsza. W zeszłym miesiącu w menu serwisowym zmieniłem temperaturę projektową z 75 stopni na 65 ale pozostała na 75 stopniach maks temp zasilania - jaką powinna być różnica między tymi ustawieniami? Min Moc kotła to 38% typ domu ciężki. Minimalna temperatura zewnętrzna 25 stopni dla Katowic. Temperatura w dzień 21.5 obniżona 21. Obecne dobowe zużycie gazu to ok 16-20 m3. Czy jest możliwość i sens zamiany min mocy kotła na 25% w i czy ilość startów palnika ma duże znaczenie przy prawidłowym ustaleniu instalacji?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Maciek
    Ostatnio edytowane przez S3r ; 15-02-2018 o 14:02

  18. #3398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawek_q

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    sjz
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3r Zobacz post
    Witam,
    Od października 2017 mam zamontowany Junkers 28kW z pogodynką i CW400. Praktycznie cały czas zmieniam ustawienia w celu uzyskania jak największego komfortu i w miarę rozsądnego zużycia gazu. Jest to dom z lat 70 ocieplony i tylko kaloryfery. Instalator ustawił całość wg mnie z grubsza. W zeszłym miesiącu w menu serwisowym zmieniłem temperaturę projektową z 75 stopni na 65 ale pozostała na 75 stopniach maks temp zasilania - jaką powinna być różnica między tymi ustawieniami? Min Moc kotła to 38% typ domu ciężki. Minimalna temperatura zewnętrzna 25 stopni dla Katowic. Temperatura w dzień 21.5 obniżona 21. Obecne dobowe zużycie gazu to ok 16-20 m3. Czy jest możliwość i sens zamiany min mocy kotła na 25% w i czy ilość startów palnika ma duże znaczenie przy prawidłowym ustaleniu instalacji?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Maciek
    Posiadam kocioł zsb 14-5c i jest tam ustawienie czas wybiegu pompy(rozpoczyna się po zakończeniu zapotrzebowania ciepła ze strony reg.ogrzewania)
    o co chodzi z tym ustawieniem?

  19. #3399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Minimalny czas przerwy jeśli kocioł nie jest w stanie zejść z mocą żeby nie taktował zbyt często. Jeśli nie masz problemów z taktowaniem, to zostaw 3 minuty.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  20. #3400

    Domyślnie

    Panie Konsultant marki Junkers, czy już macie nie wadliwe zawory 3-drogowe do ZSB14-c, czy kolejny raz wymienicie mi na wadliwy i będę tak płacił do póki kocioł nie padnie i nie wymienię na nowy?
    Pozdrawiam.

Strona 170 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony