dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Unhappy Mieszkanie nad słabo ocieplonym koszem - zamykane pomieszczenie, docieplenie?

    Witam,

    chciałbym się Was poradzić co powinienem zrobić w następującej sytuacji:
    Kilka lat temu kupiłem mieszkanie na 1 piętrze. Pod częścią dużego pokoju znajduje się "kosz na śmieci" - pomieszczenie z oknem z kratami i drzwiami które są "otwarte" - maja wewnątrz przewiewną siatkę. Na suficie tego pomieszczenia jest przyklejony styropian około 1 - 1,5 cm grubości. Na ścianach pomieszczenia nie ma ocieplenia. Zimą kiedy przychodzą większe mrozy np około -10 C, czuć chłód bijący od podłogi, piecyk co chwilę musi "dobijać" temperaturę bo szybko spada.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miesz.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	408285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28458924_10216326701708321_1719298732_n.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	408286

    Ostatnio w narożniku pokoju - najbardziej wysuniętym nad "koszem" - położyłem mały termometr który pokazuje coś takiego
    Temperatura przy podłodze 14,8 C
    Temperatura powietrza w pokoju 20,2 C
    Temperatura przy podłodze - w innym miejscu - nie bezpośrednio nad koszem - około 17 C
    Temperatura na zewnątrz około - 10

    Domyślam się że pomiar może nie być miarodajny - chodzi generalnie o pokazanie że w miejscu gdzie jest kosz jest znacznie zimniej.

    Pytanie - czy jest sens walczyć o to żeby zarządca wstawił do kosza jakieś szczelnie zamykane drzwi z ociepleniem + okienko? Próbowałem coś wcześniej wskórać ale bez większych rezultatów. Na jakiś czas wstawili plexę w drzwi - ale to było typowo na sztukę i chyba niewiele dało...

    Dzięki. Marcin.
    Ostatnio edytowane przez ziomo ; 27-02-2018 o 22:10

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Pisz o szczelne drzwi i lepsze ocieplenie sufitu ( pod twoją podłogą ).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony