dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    a czego dotyczą problemy użytkowników w większości, o których piszą na forach ? Myślisz, że problemów z prawidłową pracą palnika w kotle, wynikającą ze złego programu ? Myślę, że nie.

  2. #42

    Domyślnie

    A to wystarczy poczytać trochę wątków.
    Kocioł powinien być tak stworzony aby przeciętny hydraulik mógł go bez wiekszych problemów zainstalować i odpalić bez doktoryzowania się z obsługi sterownika i ustawiania odpowiednich parametrów pracy kotła.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 03-03-2018 o 20:47
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #43

    Domyślnie

    Jeżeli przeciętny hydraulik jest piśmienny i ma doświadczenie to poradzi sobie z kotłem. A to nie jest takie oczywiste, czego nie rozumieją producenci kotłów. Dlatego dokładają do sterownika kotła sterowanie całą kotłownią z przyległościami. Za dużo tego.
    Masz rację, rozumiem cię. Też zdecydowanie wolę, aby kocioł był sterowany sterownikiem kotła. Hydraulik na swoje ulubione sterowniki pomp, mieszaczy, podłogówek, pokojówek, pogodówek itp., które zna i które od lat stosuje. I chciałby założyć to, co jest aktualnie w danej kotłowni potrzebne. Ale producent musi się wyróżnić i zapodaje piękne, dotykowe, kolorowe wyświetlacze, sterujące połową miasta. Bo ma się podobać klientowi. Bo ma na uwadze swój zarobek i handlowca. Dalej jest jak wiesz.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ale producent musi się wyróżnić i zapodaje piękne, dotykowe, kolorowe wyświetlacze, sterujące połową miasta. Bo ma się podobać klientowi. Bo ma na uwadze swój zarobek i handlowca. Dalej jest jak wiesz.
    No też właśnie o to chodzi, dalej wiemy jak jest Generalnie uważam, że Defro robi jakościowo bardzo dobre kotły, akurat te które spotkałem na swojej drodze (była praca, dom rodziców) to ekogrochy (Eko komfort i Sigma), ale samo pomacanie tego kotła robi bardzo dobre wrażenie. Co do pelletów, tylko (znów brzydkie słowo) macałem w sklepie gdzie handlują tym, Teklą, czasem Viessmanem. Oglądałem wszystkie modele na pellet oprócz Alfy i tak naprawdę wtedy wybrałem sobie Defro Bio Slim. Po lekturze na forum padło na Edilkamin Laguna P i myślę że to był strzał w dziesiątkę i cieszę się, że nie podjąłem wcześniej pochopnej decyzji.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  5. #45

    Domyślnie

    Nie znam kotłów Edilkamin. To włoski kocioł, myślę że Puławiak udzieli ci wielu wskazówek, skoro instaluje Redy, a to są w sumie takie same kotły. Znam dobrze Lechmy P 350, to w sumie też kopia tych samych kotłów - z podobną ceną do Edilkamin. Zastanawiająca jest tylko ta niska cena - bądź ostrożny. I kup kocioł od autoryzowanego instalatora - serwisanta Eldikamin wraz z montażem. Będzie taniej bo z 8% VAT i większa szansa, że instalator będzie znał kocioł i w razie problemów będziesz miał od kogo żądać pomocy.
    pzdr

  6. #46

    Domyślnie

    No nie są takie same. Lechmy do reda czy też edilkamina to porównać się nie da no idea urządzenia taka sama ale różnice widać gołym okiem począwszy od jakości wykonania a skończywszy na sterowaniu i porównanie Lechmy do Laguny to raczej nie trafione samo wyposażenie laguny jest dużo wyższe automatycznie czyszczone palenisko, czyszczenie wymiennika auto, kompresja popiołu, optymalizacja spalania itd, cena podobna. Faktycznie cena Laguny na chwile obecną to "śmiech na sali" jak za tak wyposażony kocioł, ale już niedługo jest oficjalnie potwierdzone od 1 kwietnia ostro w górę wtedy cena tego kotła będzie taka rynkowa a nie podejrzana jak teraz, podobno włosi się pomylili w kalkulacjach, chociaż to dziwne w tak dużej firmie bardziej podejrzewam że chcieli nowy produkt wprowadzić na rynek dlatego przez dwa lata taka niska cena nawet jak na Polskie warunki a co dopiero na zachodzie.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 04-03-2018 o 14:47
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Nie znam kotłów Edilkamin. To włoski kocioł, myślę że Puławiak udzieli ci wielu wskazówek, skoro instaluje Redy, a to są w sumie takie same kotły. Znam dobrze Lechmy P 350, to w sumie też kopia tych samych kotłów - z podobną ceną do Edilkamin. Zastanawiająca jest tylko ta niska cena - bądź ostrożny. I kup kocioł od autoryzowanego instalatora - serwisanta Eldikamin wraz z montażem. Będzie taniej bo z 8% VAT i większa szansa, że instalator będzie znał kocioł i w razie problemów będziesz miał od kogo żądać pomocy.
    pzdr
    Spoko kolego, Pulawiak już przy tym będzie trzymał rękę na pulsie.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony