dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Sobota

    Testowo przykleiliśmy parę płyt styropianowych pierwszej i drugiej warstwy, na kolejne będziemy musieli pożyczyć rusztowanie.





    Wielkie płyty o wymiarach 5m x 1,2m robią naprawdę niezłe wrażenie. Mam nadzieję że zaoszczędzimy dzięki nim dużo pracy, w końcu przyklejamy jedną całą płytę 6m2, czyli odpowiednik 12 "zwykłych" kawałków styropianiu (i jeszcze kwestia uszczelnienia po obwodzie).
    Chociaż niełatwo przytrzymać taką płytę aby pianka chwilę wyschła i czasami pojawia się mała fala. Ciekawe czy siding to przykryje.

    Niedziela

    Urlop! Prawdziwy! Nad morzem... ale tylko 5 dni.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mały update po pół roku od ostatniego wpisu.

    Niestety nie do końca wyrobiłem się z czasem, ale skoro musieliśmy zamieszkać to zamieszkaliśmy pod koniec września.

    Stan budynku:
    - cały dom jest obłożony styropianem oraz uszczelniony,
    - są rynny,
    - dach jest szczelny,
    - jest woda ze studni, zbiornik hydroforowy (zamontowałem go jednak wewnątrz na ganku) oraz boiler i leci ciepła woda,
    - jest wydzielona łazienka, zamontowany zestaw WC i wanna
    - ogrzewanie podłogowe i kafelki na podłodze w łazience
    - jest podłączenie do szamba,
    - jest prąd i zrobiona rozdzielnia oraz kilka gniazdek,
    - cały dom jest obłożony od wewnątrz OSB 10mm oraz w większości karton - gipsem (poza sufitami),
    - są wszędzie podłogi w kuchnio-jadalni terakota, w salonie oraz na całej górze panele podłogowe, na ganku linoleum
    - ogrzewanie klimatyzatorem działa, przy -10 trzeba trochę dogrzewać innym źródłem.


    Co jest do zrobienia:
    - siding,
    - blachodachówka + obróbki,
    - wentylacja - są rury, nie ma jeszcze rekuperatora, bo muszę go zrobić DIY, części już mam,
    - wykończenie ścian i zrobienie sufitów,
    - wykończenie w okół okien







    Kilka cytatów z wątku z dyskusją:
    Mam też studnię głębinową, studniarze byli na prawdę zdeterminowani - pierwszy odwiert - kamień na 19m, kolejny na 9, jeszcze dwa otwory podobnie (za mały odstęp robili), piąty odwiert na 30m, ale zonk, za blisko poprzedniej próby i zaczęło ciśnienie płuczki wychodzić poprzednim otworem.
    Przyjechali następnego dnia, odsunęli się dużo dalej - wywiercili... 46m!
    Niestety w okolicy większość studni takiej głębokości jest. 5500zł w plecy.

    Kupiłęm pompę IBO 3,5SDM 3/15 (1,1kW, 20m kabla). Jednofazowa, dużo mniej zabawy z zabezpieczeniami i podłączeniem. Zbiornik ocynkowany 300l wylądował na ganku. Ciepłą wodę zapewnia boiler elekryczny150l

    Minął cały wrzesień i zero postów, już wiem skąd to się brało w dziennikach innych autorów. Niestety tak zaczął się kurczyć czas że zdjęć prawie nie ma.


    Z pracami na zewnątrz jest problem bo cały czas pada.
    Na szczęście większych wypadków z deszczem nie było, poza podciekaniem przez styropian w okolicy parapetów, co uszczelniliśmy.
    I ogólnie czasu brakuje na wszystko.

    Po wykopach do przyłącza prądu oraz studni, cały teren w około jest jednym wielkim błotnistym bagienkiem Bez podwyższenia terenu się nie obędzie tak jak pisałem kilka razy wcześniej.


    Ale reasumując - działając z dużą determinacją w ciągu 4 miesięcy udało się nam zbudować dom nadający się do zamieszkania i jako że jakiś czas temu założyliśmy termin do końca września to przeprowadziliśmy się

    Jest ciepło, deszcz nie kapie na głowę, dom nawet nie drgnie od wiatru (jupi! ostatnio wiało całkiem nieźle), fundamenty się nie zapadają. Brakujące prace wykonamy już na miejscu. Widzę, że większość sąsiadów działa lub działała podobnie.


    Na pewno nie dotrzymaliśmy jednego z założeń czyli czasu budowy, aktualnie poświęciliśmy na to jakieś 45 dni roboczych w stosunku do zakładanych 16 (2 tygodnie). Do stanu deweloperskiego brakuje jeszcze z 5 dni roboczych. Cóż brak doświadczenia jak ze wszystkim

    Ale i tak muszę uznać to za ogromny sukces już na tym etapie, zbudowanie samodzielnie, w ciągu 4 miesięcy domu nadającego się do zamieszkania, to niezłe osiągnięcie. Zwłaszcza z taką ekipą budowlaną: ja + żona przez 90% czasu, szwagier 20%, teść 10%.

    Poniżej szczątkowe zdjęcia, które udało mi się znaleźć w telefonie, na prawdę niewiele czasu było aby nawet pomyśleć o robieniu zdjęć.

    Rusztowanie do zrobienia ścian i rynien:




    Uszczelnienie szczytu dachu (na to i tak pójdzie blachodachówka):




    Szambo, beton całkowicie wodoszczelny, więc nie ma potrzeby paćkania czarnym mazidłem, nośność 5 ton bez dodatkowych płyt:




    Łazienka, mata grzejna, terakota, wanna oraz WC:



    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #23

    Domyślnie

    Ta belka na której opierają sie belki podłogi antresoli jaki ma przekrój?

  4. #24

    Domyślnie

    Szukam szukam tego styro w blokach znaleźć nie mogę. Podrzuciłbyś namiary na tę firmę? Proszę.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szerszen styro w blokach zamowisz u producenta na indywidualne zamowienie.
    Ja zamawialem plyty na wymiar i producent nie widzial problemu ,pocieli mi bloki tak jak chcialem
    Dostawa w tym tygodniu.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Zadzwoń do przedstawiciela handlowego danego producenta. Ja zamówiłem styro w grubości 25cm choć ten który brałem teoretycznie w takiej grubości nie wystepuje. Nic za to dodatkowo nie płaciłem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony