dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Puławiak, a co poleciłbyś do domu ok. 300m2, o mocy ok. 20kW. Wskaż może chociaż nazwy producentów, modele przeglądnę sam.
    Chodzi mi o typowy peleciak z palnikiem peletowym, ze sterowaniem, które obsłuży CO, CWU, podłogówkę i kaloryfery.
    Zależy mi na wygodzie użytkowania, niezawodności i dobrym serwisie.
    Witam,

    W sprawie wyboru sprawdzonego kotła na pellet do budynku ok. 300m2 zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Buderus. Znajdują się w niej m.in. kotły na pellet z rodziny Logano z automatycznym podajnikiem paliwa lub przeznaczone do załadunku ręcznego. W kotle mogą być spalane różne rodzaje paliw stałych, takie jak: pellet, ekogroszek oraz węgiel brunatny. Sterownik kotła umożliwia w standardzie kontrolowanie jednego obiegu grzewczego (bez zaworu mieszającego) oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej i obsługę pompy cyrkulacyjnej.
    W celu doboru kotła, zachęcam do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  2. #42

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych/zastanawiajacych sie nad Laguna - jutro dlugo oczekiwany montaz. Potestuje to dam znac jak sie sprawuje. Jesli nic nie kupisz do tej pory to chetnie podziele sie swoimi spostrzezeniami. Mam nadzieje ze dokonalem dobrego wyboru

  3. #43

    Domyślnie

    Chętnie poczytam. Wrzuć też potem zdjęcia (nawet z montażu).

  4. #44

    Domyślnie

    Niezła strona z kotłami - znacie już https://www.gieldakotlow.pl/ na mój gust niezły pomysł ktoś miał bo fajne ułatwienie dla szukajacych kotła

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachariasz Zobacz post
    Niezła strona z kotłami - znacie już https://www.gieldakotlow.pl/ na mój gust niezły pomysł ktoś miał bo fajne ułatwienie dla szukajacych kotła
    Chyba największy żart tego tygodnia
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #46

    Domyślnie

    Witam. Laguna stoi od czwartku wieczorem (wielkie podziekowania dla kolegi Puławiak)
    Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Nie tylko wizualne
    Po pierwszych, drobnych problemach (typu zawieszenie peletu) wszystko smiga jak nalezy. Nie wyskakuja bledy, piec sie nie wylacza. Pieknie sie rozpala i w domu cieplo
    Na razie poszlo mi ok 30 kg na dobe. Ale przyznam sie ze raz ustawialem na 20 stopni w domu, raz na 25 Chcialem popatrzec jak to wszystko dziala.
    Jak rozpala, jak wygasza ot, nowa zabawka to trzeba sie pobawic
    Bardzo zastanawia mnie jak to bedzie kiedy pellet bedzie sie konczyl, bo jak narazie zostaje go troche wiecej na koncu zasobnika. I ciekawe czy bedzie zlatywal do konca. A wogole to zasobnik faktycznie troche przymaly (tzn chodzi mi o to ze jakby go bylo drugie tyle to spokojnie na tydzien na narty mozna jechac ). Wchodzi ok 60 kg.
    Ostatnio edytowane przez newcastle26 ; 30-10-2017 o 13:12

  7. #47

    Domyślnie

    Pellet to paliwo stałe i nie powinno być pozostawiane bez dozoru. Wiec zostawienie pracującego kotła pelletowego czy ekogroszkowego bez nadzoru i wyjechać na narty to tak trochę proszenie się o kłopoty mamy coraz nowocześniejszą automatykę lepsze zabezpieczenia ale Pańskie oko konia tuczy. Nowoczesne samochody też mają dużo róznych rozwiązań ale myślący kierowca dalej jest niezbędny.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gladzik

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Biedrzychowice
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szkoda ze wczesniej nie zagladalem tu na forum i nie poczytalem paru widomosci na temat piecy na pellet.
    pod koniec wrzesnia zamontowali mi fachowcy kociol EcoVarma - ecofire 14kw. dom mam okolo 130m2 ocieplony,stolarka wymieniona.
    jak na razie jestem mega zadowolony z dzialania pieca. Super dziala z pogodynka, obsluga sprowadza sie do zaladowania pelletu i patrzenia jak to wszystko dziala
    wygoda i czystosc jest nie do porownania z piecem na wegiel(czyli wszystko)
    Cytat Napisał newcastle26 Zobacz post
    ...
    Bardzo zastanawia mnie jak to bedzie kiedy pellet bedzie sie konczyl, bo jak narazie zostaje go troche wiecej na koncu zasobnika. I ciekawe czy bedzie zlatywal do konca....
    u mnie w zasobniku zlatuje wszystko jak zabraklo to piec sie wygasil i komunikat brak paliwa
    oczywiscie zasypalem zbiornik, uruchomilem podajnik zeby pellet dolecial do palnika i odpalilem piec.
    przy okazji wyczyscilem popielnik z popiolu

  9. #49

    Domyślnie

    No u mnie troche zostalo. Ale w pelecie mialem tez taki pylek wiec moze i to troche go przytrzymalo. Jesli mialbym ocenic kilogramowo to mysle ze nie wiecej jak ze 3
    Piec, tak jak u Ciebie, oczywiscie sie wygasil i zakomunikowal brak paliwa. I tak jak piszesz, wygody przy tych piecach a weglowych nie ma nawet co porownywac
    Jak u Ciebie z iloscia spalonego pelletu?

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gladzik

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Biedrzychowice
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    2

    Domyślnie

    ten pylek tez mam. Wszystko zalezy skad pellet, jeden ma wiecej drugi mniej.
    najgorszy to byl pellet z leroya, ktorego kupilem 2 worki w sobote wieczorem po uruchomieniu pieca.
    Piec uruchomilem 22-09-2017 i do dzis wyszlo mi 600kg. wiadomo na poczatku grzalo tylko w nocy jak wchodzil w tryb zimowy a w dzien tylko wode uźytkową jak wchodzil w tryb letni. Od jakiegos czasu juz tylko zimowy tryb
    sprawdzalem rozne pellety i z jednych robia sie spieki z drugich nie. Szukam rozwiazania optymalnego.
    Na poczatku mialem ustawienie standardowe, jakie podobno jest najbardzej "popularne" w piecach jakie uruchamiali.
    Oczywiscie przeszkolil mnie gdzie co i jak moge zmieniac zeby wyregulować wg swoich potrzeb.
    Zaraz po pierwszej nocy musialem obnizac bo nie szlo wytrzymac w domu. teraz mam tak poustawiane ze w calym domu mi trzyma 21-22 stopnie co jest dla mnie idealne. Powiem tak: skoro moja zona nie narzeka ze jej zimno, nawet mowi ze musi zmienic koldre zimowa na jakas mniej ciepla to jest ok xD

  11. #51

    Domyślnie

    Zona zadowolona - wiadomo, rzecz najwazniejsza
    U mnie 300 kg peletu poszlo w 13 dni. Dzis jest wlasnie 13 dzien od uruchomienia. Ale tez troche sie "bawilem" piecem
    Jednego dnia moja corka zostawila na termostacie 25 stopni na caly dzien
    Narazie sporo tego idzie.
    Poki co mam caly czas ten sam pellet. Nie probowalem innych. Ale w domu mam naprawde cieplo.
    Biorac pod uwage ok 180-190 m do ogrzania i brak ocieplonego dachu to i tak liczylem ok 1 tony na miesiac. Ale dachem zajme sie dopiero w przyszlym roku. Pewnie bedzie troche oszczedniej

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał KZPinstal Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Najbardziej podobają mi się rozwiązania Włoskie. Mają zupełnie inną kulturę pracy, w porównaniu do Polskich rozwiązań, a dodatkowo co mnie bardzo zaskoczyło nie ma w nich skomplikowanych nastaw. Wg mnie jeśli kocioł na pellety to tylko Włoski - przynajmniej na tą chwilę. Polscy producenci, których szanuję, jeszcze nie doszli do tego poziomu. Wiem co mówię, bo zamontowałem też kilka rodzimych produktów i broń borze, nie mówię, że polskie jest złe, ale wg mnie włoskie w pellecie jest lepsze. Marek nie będę wymieniał, bo nie chcę nikogo reklamować, ale jeśli ktoś na poważnie zastanawia się nad kotłem pelletowym, to warto wziąć pod lupę włochów
    To możesz przybić piątkę z Puławiakiem. Ja nie instaluje ale jestem tego samego zdania. Pisałeś gdzieś o Redach, zobacz sobie jeszcze kotly Edilkamin np. Laguna P.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #53

    Domyślnie

    Przedstawiciel jest tylko handlowcem i na samych urządzeniach się nie zna - powinien sie znać instalator, a serwisant to już chyba oczywiste niestety często za dystrybucję i serwisowanie biorą się ludzie przypadkowi którym zależy tylko na sprzedaży i zrobieniu kasy. ich nie interesuje zapewnienie serwisu czy części zamiennych. U mnie to wygląda tak że po sprzedaży drugiego urządzenia danego producenta już płaczę o części zamienne i np do Laguny mam komplet części zamiennych a będę się starał o części zamienne też do innych produktów tego producenta. Tak jak mam części do Reda tak mam i do Edilkamina itd. Wiec jak potrzebujesz jakiś części czy porady technicznej to zapraszam
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #54

    Domyślnie

    To takie życzenie tylko zobaczysz teraz ile firm weźmie sie za import bez doświadczenia w urządzeniach grzewczych i pelletowych. Ruszają dofinasowania i jest kasa do zgarnięcia z rynku to i chętni sie pojawia na tą kasę. A o którym importerze piszesz ? A edilkamin nie ma importera w PL w ma zatrudnionych tylko kilku handlowców którzy mają za zadanie współpracować z firmami które importują produkt bezpośrednio. No i listę serwisantów na poszczególne regiony - co prawda teraz się to zmieni trochę. A z serwisantami jak wszędzie bywają lepsi i gorsi.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 21-03-2018 o 16:12
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony