dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Strzał w dziesiatkę kolegi: 18 postów o cenie budowalnki ścian i nikt nie zapytał o technologię, czyli trochę bezcelowa wymiana infomacji

    Dla pocieszenia: w Warszawie za budowę do stanu surowego otwartego z więźbą, ściana trójwarstwowa ceramiczna z wełną, pow. 260+50m2, nie znalazłem ostatnio firmy poniżej 90,000 pln, która wystawi Ci fakturę (A jak wiadomo faktura na calość usługi to natychmiastowa oszczędność 15% na materiale).

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joga
    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Strzał w dziesiatkę kolegi: 18 postów o cenie budowalnki ścian i nikt nie zapytał o technologię, czyli trochę bezcelowa wymiana infomacji

    Dla pocieszenia: w Warszawie za budowę do stanu surowego otwartego z więźbą, ściana trójwarstwowa ceramiczna z wełną, pow. 260+50m2, nie znalazłem ostatnio firmy poniżej 90,000 pln, która wystawi Ci fakturę (A jak wiadomo faktura na calość usługi to natychmiastowa oszczędność 15% na materiale).
    Joga przy tak dużym domu to cena pewnie wcale nie wygórowana. Powiem jedno u mnie parterówka 170 mkw razem z garażem i do tego 40 m kw piwnicy (to najbardziej podnosi cenę), ściany jednowarstwowe z keramzytobetonu (36,5cm)- za robociznę chcą 40. 000 pln. Gdybym budowała z ociepleniem tj sciany z czegoś o grubości +/- 25 to wchodzi w rachubę połowa tej ceny.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Ja pisze. W linku który podałem jest technologia.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Ja pisze. W linku który podałem jest technologia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joga
    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Strzał w dziesiatkę kolegi: 18 postów o cenie budowalnki ścian i nikt nie zapytał o technologię, czyli trochę bezcelowa wymiana infomacji

    Dla pocieszenia: w Warszawie za budowę do stanu surowego otwartego z więźbą, ściana trójwarstwowa ceramiczna z wełną, pow. 260+50m2, nie znalazłem ostatnio firmy poniżej 90,000 pln, która wystawi Ci fakturę (A jak wiadomo faktura na calość usługi to natychmiastowa oszczędność 15% na materiale).
    Witam !!!

    No i co ci po takiej oszczędności jak przepłacasz przynajmniej 3x ??? 90tyś za robociznę ????????? To jakiś kosmos .Dzięki za takie oszczędności .

    D.RZ

    ps. Ja płacę za stan surowy otwarty ściana 2W 12tys zł .

  6. #26

    Domyślnie

    [quote="Darek Rz"]
    Cytat Napisał Joga
    Cytat Napisał Wciornastek
    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.
    Strzał w dziesiatkę kolegi: 18 postów o cenie budowalnki ścian i nikt nie zapytał o technologię, czyli trochę bezcelowa wymiana infomacji

    Dla pocieszenia: w Warszawie za budowę do stanu surowego otwartego z więźbą, ściana trójwarstwowa ceramiczna z wełną, pow. 260+50m2, nie znalazłem ostatnio firmy poniżej 90,000 pln, która wystawi Ci fakturę (A jak wiadomo faktura na calość usługi to natychmiastowa oszczędność 15% na materiale).
    Witam !!!

    No i co ci po takiej oszczędności jak przepłacasz przynajmniej 3x ??? 90tyś za robociznę ????????? To jakiś kosmos .Dzięki za takie oszczędności .

    D.RZ

    ps. Ja płacę za stan surowy otwarty ściana 2W 12tys zł . (bez dachu -za który zapłace 10tyś ) Razem 22 tyś zł

  7. #27

    Domyślnie

    za dom 260 m2 łącznie z garażem - robocizna: 25tys za stan surowy +10 tys dach (więźba i deskowanie), okolice w-wy; w naszej okolicy wołali i 45-50 tys za całość, ale byli też tacy po 25 za wszystko
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Jeśli jest sprawdzony i robi super, to cena wg mnie nie jest zbyt wysoka. Ja byłem umówiony z super-ekipą na 23 000 za stan surowy domku 146 m2 budowanego z betonu komórkowego 42cm. W tym było też przygotowanie placu budowy - na początek wybudowali piękne WC, a potem zabrali się do zdejmowania humusu . W tej cenie zrobili też 2 balkony, schody, zagęścili piasek i wylali podłogę parteru. Miałem też tańsze oferty, ale po wizji lokalnej na ich budowach przestałem się zastanaiwać .
    Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    w okolicach krakowa za kraba 2 pow użyt 118m
    do stanu surowego z dachem i obróbkami od 18.000 do 22.000, :)
    zamawiam ekipe na przyszły rok

  10. #30

    Domyślnie

    w okolicach krakowa za kraba 2 pow użyt 118m
    do stanu surowego z dachem i obróbkami od 18.000 do 22.000, :)
    zamawiam ekipe na przyszły rok

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    według mnie cena jest średnia, czyli O.Ki, u mnie z więźbą wyszło 19tyś, ale to już cena bardzo dobra
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtj
    A ja dam zarobic wykonawcy 45.000 za domek 400 m2 powierzchni użytkowej, a robie z cegly silikatowej. Tyle ze to Warszawa.
    witam w klubie bialasów - jak tam twoja ekipa? co robicie ? czy w tej cenie wszystkjo jest ok?

  13. #33

    Domyślnie ??

    murarz chce dla siebie tyle czy dla całej ekipy?
    Jak z ekipa,to niewiele.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja za stan surowy otwarty domu o pow. użytkowej 115 m2 (projekt LMP60 - Lipińscy) dostałem wycenę na murarkę - 19.000 zł netto.
    W tym:
    - fundamenty z izolacją, zagęszczenie gruntu, wylanie chudziaka - 5.000
    - pierwsza kondygnacja (mury, komin, strop, schody) - 9.000
    - poddasze (ścianki kolankowe, mymurowanie kominów) - 3.000
    - ścianki działowe - 1.000
    - taras i schody wejsciowe - 1.000

    Technologia: sciana dwuwarstwowa z PTH, schody murowane

    Na ekipę już prawie się zdecydowałem.
    Tak,a propos, co sadzicie o tej wycenie

  15. #35

    Domyślnie

    Za mój dom (na miniaturce) w pełnym podpiwniczeniu od zdjęcia humusu po ułożenie dachu i montaż rynien zapłacę 36 kPLN netto. Dla mnie to dużo ale nie żałuję bo ekipa jest super. W ich zakresie jest całość prac (materiały po mojej stronie). Uważajcie na wykonawców bo niektórzy dają niską cenę a potem okazuje się że chcą dostać gotowe strzemiona albo trzeba im nająć pomocników (po naszymu chalangrów ). Moi panowie mykają swoim autem po materiały jak coś trzeba przywieźć i nigdy jeszcze nie zawołali o jakąś dodatkową kasę. Podobno śląsk w kategoriach robocizny jest drogi ale cóż - tu mi pasuje i już.
    Pozdrawiam
    Jarek
    PS właśnie przeczytałem wątek "Strzemiona - ile warte" no i jest to dokładnie ten temat. Tani wykonawca? nie ma sprawy tylko co on za tą kasę zrobi?.
    A tak w ogóle to podpisujta umowy ! Bądźta bamboocha!
    Od 17.12.2007 na swoim

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony