dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 82
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1635
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Rozumiem Ciebie i jak najbardziej się zgadzam. Nie mniej jednak ze względu na specyfikę pracy jaką wykonuję bardzo ważne i najistotniejsze dla mnie to koszt eksploatacyjny. O inwestycji też pisałem, że gaz tańszy.
    Moim zdaniem przy zapotrzebowaniu 5200kwh/rok PC to pomyłka... ale Twoje pieniądze.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ep%C5%82a-wady!!!

    Zanim podejmiesz decyzje przegladnij jeszcze powyższy watek.

  2. #462
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Moim zdaniem przy zapotrzebowaniu 5200kwh/rok PC to pomyłka... ale Twoje pieniądze.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ep%C5%82a-wady!!!

    Zanim podejmiesz decyzje przegladnij jeszcze powyższy watek.
    Dzięki, temat czytam właśnie, dodam tylko, że dla mnie istotnym jest koszt eksploatacyjny. Bardzo ważne.

  3. #463
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Tani kwh to chyba jedyny plus PC. Urzadzenie to ma wiecej minusow. Byl tu gdzies na forum temat rzeka o tym... ale co chwile pojawiaja sie nowe i jak zwykle trzeba prostować 'opinie' pseudo użytkowników...(sprzedawcow/instalatorow...ala Artek)
    Wymienisz te wady czy minusy ? Przez 5 lat uzytkowania pompy w dalszym ciągu ich nie dostrzegam.
    Podpowiedz

    Zaletą nie jest tania kWh bo to może mieć każdy,zaletą jest zmniejszenie zużycia energii jaką dom potrzebuje do ogrzania 3 krotnie.

    Przez 5 lat zuzylem na c.o+cwu 17000kWh,gdybym grzal prądem czy gazem zuzylbym ok.51000kWh.
    Czyli "oszczedzilem" ok.34000kWh przez te 5 lat.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-03-2018 o 10:15

  4. #464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Dzięki, temat czytam właśnie, dodam tylko, że dla mnie istotnym jest koszt eksploatacyjny. Bardzo ważne.
    To daj PV i kable. Eksploatacja darmowa, żadnej konserwacji, przeglądów i wymiany urządzeń. Inwestycyjnie koszmar, ekonomicznie nieopłacalne. Ale koszty eksploatacji okrągłe 0zł.
    No, w najgorszym wypadku termostat padnie za 150zł.

  5. #465
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ep%C5%82a-wady!!!

    Zanim podejmiesz decyzje przegladnij jeszcze powyższy watek.
    Ten taki dźwięk agregatu i lanie się wody to normalne? Jeśli tak, to u mnie na osiedlu by to nie przeszło, mam sąsiadkę z PiSu której siłowniki od bramy przeszkadzają
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Tani kwh to chyba jedyny plus PC. Urzadzenie to ma wiecej minusow. Byl tu gdzies na forum temat rzeka o tym... ale co chwile pojawiaja sie nowe i jak zwykle trzeba prostować 'opinie' pseudo użytkowników...(sprzedawcow/instalatorow...ala Artek)
    No to niestety poczułem się wywołany do tablicy skoro używasz mojego nicka i szczerze mam nadzieję że użyłeś zdrobnienia od innego uzytkownika forum o podobnej nazwie. Ze swej strony mogę się wypowiadać jako uzytkownik PC i z moich faktur i rozliczeń za energię elektryczna wychodzi że za 1 kWh prądu płacę średnio ze wszystkimi opłatami ok. 0,34 PLN (w taryfie G13) a przy średnim COP ok. 3,0 daje to ok. 0,11 PLN/kWh ciepła. O czym juz wcześniej oczywiście pisałem w innym wątku. A już na pewno nie jestem ani instalatorem ani tym bardziej sprzedawcą PC. Pozdrawiam
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  7. #467

    Domyślnie

    Witom

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dyskusja tylko o koszcie kWh mija się z celem przy PC. Bo największym minusem PC jest koszt urządzenia. Trzeba policzyć ładne kilkanaście tysięcy co ok. 15 lat vs jakieś 3-4K co 8lat. I to powoduje, że różnice w kosztach robią się niewielkie - a przy gazie można oszczędzić na akumulacyjności budując dom.
    A to ciekawe co piszesz , bo nasi forumowi pompiarze twierdzą że pompa to i 40 lat pociągnie. Znam nawet jednego , który takie 15 letnie sprowadza przez Bałtyk na handel.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wymienisz te wady czy minusy ? Przez 5 lat uzytkowania pompy w dalszym ciągu ich nie dostrzegam.
    Podpowiedz

    Zaletą nie jest tania kWh bo to może mieć każdy,zaletą jest zmniejszenie zużycia energii jaką dom potrzebuje do ogrzania 3 krotnie.

    Przez 5 lat zuzylem na c.o+cwu 17000kWh,gdybym grzal prądem czy gazem zuzylbym ok.51000kWh.
    Czyli "oszczedzilem" ok.34000kWh przez te 5 lat.
    O matko , ale ty kulejesz . Jak mogłeś zaoszczędzić skoro 20 tys wydałeś na pompe. Jeśli nawet te 34000 kWh przemnożysz przez swoją magiczną średnią to i tak długo długo jeszcze szukać końca.

    Cytat Napisał artek Zobacz post
    No to niestety poczułem się wywołany do tablicy skoro używasz mojego nicka i szczerze mam nadzieję że użyłeś zdrobnienia od innego uzytkownika forum o podobnej nazwie. Ze swej strony mogę się wypowiadać jako uzytkownik PC i z moich faktur i rozliczeń za energię elektryczna wychodzi że za 1 kWh prądu płacę średnio ze wszystkimi opłatami ok. 0,34 PLN (w taryfie G13) a przy średnim COP ok. 3,0 daje to ok. 0,11 PLN/kWh ciepła. O czym juz wcześniej oczywiście pisałem w innym wątku. A już na pewno nie jestem ani instalatorem ani tym bardziej sprzedawcą PC. Pozdrawiam
    Kolejny artysta , który wylicza magiczną średnią stawkę za energię w oparciu o to ile mu pompa w nocy pobrała.

  8. #468
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    O matko , ale ty kulejesz . Jak mogłeś zaoszczędzić skoro 20 tys wydałeś na pompe. Jeśli nawet te 34000 kWh przemnożysz przez swoją magiczną średnią to i tak długo długo jeszcze szukać końca.
    Nie po raz pierwszy pokazujesz,że jesteś dno z matematyki...
    Ogrzewanie prądem to koszt instalacji 5000zl,pompy 20000zl.
    Różnica 15000zl.
    Prądem grzalbym również w tańszej taryfie czyli obecne 17000kWh to koszt 5100zl,prądem 17000kWh*3=51000kWh*0,3=15300zl.
    Różnica 10200zl
    Czyli ?

    Koszt instalacji gazu to 12000zl.
    Różnica 8tys.zl.
    17000kWh to 5100zl,51000kWh to 11000zl.
    11000zl-5100zl=5900zl.
    Czyli ?

    Czyli jak widać i ogrzewanie prądem jest tańsze niż gazem ziemnym ..
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-03-2018 o 15:09

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Kolejny artysta , który wylicza magiczną średnią stawkę za energię w oparciu o to ile mu pompa w nocy pobrała.
    Jednak nie na darmo mówią że głupich nie sieją a sami się rodzą. Gdzie tu "magia"! Rachunek brutto z całej faktury za całą energię zużytą w domu i podzielony przez wszystkie kWh zużytej energii daje takie wyniki, bez żadnych szacunków, przeliczników itp. prosta matematyka z klas początkowych szkoły podstawowej.
    Czyste fakty chyba w oczy kolą, nie wiem czy to z jakichś problemów osobistych, frustracji czy innych czynników chorobowych ale po co ta cała nagonka i podważanie czyichś doświadczeń.
    Staram się podać same fakty aby ktoś mógł jeżeli zechce wykorzystać to do swoich celów, co sam wielokrotnie czyniłem czytając o doświadczeniach innych.
    Jak widać zaskutkowało to system który okazał się być bardzo ekonomiczny w użytkowaniu a przez niektórych jak widać został wręcz uznany za "magiczny" - hmmmm....ale to w zasadzie chyba komplement więc tyle tym temacie.
    Aż się zastanawiam czym się zajmują moderatorzy FM - bo mam wrażenie że tylko szukaniem krpytoreklam, a może jednak powinni zwrócić większą uwagę na internetowych troli przez których chociażby bieżący wątek pałen jest niemerytorycznych uwag kierowanych "ad personam", a nie wnoszących nic do przedmiotu omawianego.
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie po raz pierwszy pokazujesz,że jesteś dno z matematyki...
    Ogrzewanie prądem to koszt instalacji 5000zl,pompy 20000zl.
    Różnica 15000zl.
    Prądem grzalbym również w tańszej taryfie czyli obecne 17000kWh to koszt 5100zl,prądem 17000kWh*3=51000kWh*0,3=15300zl.
    Różnica 10200zl
    Czyli ?

    Koszt instalacji gazu to 12000zl.
    Różnica 8tys.zl.
    17000kWh to 5100zl,51000kWh to 11000zl.
    11000zl-5100zl=5900zl.
    Czyli ?

    Czyli jak widać i ogrzewanie prądem jest tańsze niż gazem ziemnym ..
    Twoje wyliczenia kompletnie mnie nie interesują, nie raz już pokazałeś jak naciągane jest to wszystko.
    Chcesz się wykazać z matmy ? Podaj mi te dwie liczby o które wczoraj pytałem. Tylko nie ściemniaj znowu.

    Cytat Napisał artek Zobacz post
    Rachunek brutto z całej faktury za całą energię zużytą w domu i podzielony przez wszystkie kWh zużytej energii daje takie wyniki, bez żadnych szacunków, przeliczników itp. prosta matematyka z klas początkowych szkoły podstawowej.
    Zrozum jedno , to że podasz magiczną średnio dla następnego kto to przeczyta nic nie wniesie. Chyba że jest Twojego pokroju.
    Chcesz policzyć ? To weź drugiego Artka tego 72 i może razem coś wykalkulujecie. Policz ile kosztuje 1kWh w drogich godzinach a ile w tanich (cena ze wszystkimi opłatami dodatkowymi)
    Jest Was dwóch , może ogarniecie temat.

    Jeśli podacie jakieś rozsądne wyniki , to następny czytający policzy . Aha w drogiej tyle a w taniej tyle. Czyli jeśli pompa pracuje z mocą X przez czas Y zużyje Z energii.
    A jeśli walicie jakieś magiczne średnie to tylko wprowadzacie ludzi w błąd.
    Później ten 72 robi jakieś naciągane wyliczenia w oparciu o szacunki albo magiczne średnie.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 30-03-2018 o 16:58 Powód: po prostu nie mogłem tego nie napisać

  11. #471
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Twoje wyliczenia kompletnie mnie nie interesują, nie raz już pokazałeś jak naciągane jest to wszystko.
    Chcesz się wykazać z matmy ? Podaj mi te dwie liczby o które wczoraj pytałem. Tylko nie ściemniaj znowu.
    .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180329_190134.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	410243
    I to razy cena kWh,która widnieje na fakturze jako "pozaszczytowa".
    Na czerwono Ci zakreslilem dla ulatwienia...
    Będą to Twoje wyliczenia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tauron.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	410244
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-03-2018 o 17:03

  12. #472

    Domyślnie

    Ta cena nie zawiera wszystkich dodatkowych opłat. Na czerwono to Ty zakreśliłeś kilka pozycji. Ty po prostu nie potrafisz tego obliczyć !!!!

    Zaraz się zacznie wyzywanie
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 30-03-2018 o 17:05 Powód: :-)

  13. #473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    lolson, rycerzu.... Daj już spokój.
    Przecież ze trzy razy widziałem, jak ludzie podawali tu to, o co pytasz, albo dane, by sobie to policzysz, a Ty dalej męczysz....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #474
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ta cena nie zawiera wszystkich dodatkowych opłat. Na czerwono to Ty zakreśliłeś kilka pozycji. Ty po prostu nie potrafisz tego obliczyć !!!!
    A czego na tej fakturze nie ma ?
    Dodatkowej opłaty za głupotę trolli na forum ?
    Widocznie Tauron wziął tą dodatkową opłatę na siebie bo żadnej innej faktury nie dostaje...

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    lolson, rycerzu.... Daj już spokój.
    Przecież ze trzy razy widziałem, jak ludzie podawali tu to, o co pytasz, albo dane, by sobie to policzysz, a Ty dalej męczysz....
    Skoro tak piszesz , to odpuszczę.
    Ale Artek i Artek 72 nie podali

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czego na tej fakturze nie ma ?
    Dodatkowej opłaty za głupotę trolli na forum ?
    Widocznie Tauron wziął tą dodatkową opłatę na siebie bo żadnej innej faktury nie dostaje...
    Ach ten Tauron

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Dyskusja o niczym cop1 tak cop3-4 tak. Nie dla gazu w jakichkolwiek domach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dyskusja o niczym cop1 tak cop3-4 tak. Nie dla gazu w jakichkolwiek domach
    Idź wyrzucić popiół przed Świętami.
    I palnik wyczyść.

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Nigdy palnika nie czyściłem. A zasyp i popiół wypada 5 kwietnia
    A Ty pilnuj przeglądu bo chałupa Ci w kosmos poleci
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nigdy palnika nie czyściłem. A zasyp i popiół wypada 5 kwietnia
    A ty pilnuj przeglądu bo chałupa Ci w kosmos poleci
    Na przegląd zapraszam pana serwisanta w październiku.
    O ile wiem, to częściej wybuchają butle z gazem, których używasz, niż kotły kondensacyjne....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na przegląd zapraszam pana serwisanta w październiku.
    O ile wiem, to częściej wybuchają butle z gazem, których używasz, niż kotły kondensacyjne....
    Tylko ja będę z niej korzystał ok roku a Ty?? Ile pan serwisant weźmie??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 24 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony