dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    W garażu spadek się robi zawsze w kierunku drzwi ok 2%.Ja mam zamiar zrobić kratkę w odległości ok. 1 m od drzwi.Nie wiem jeszcze czy zrobić odpływ z niej do kanalizacji(może śmierdzieć) czy do rozprowadzenia wody z rynien.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgolebiowski
    W garażu spadek się robi zawsze w kierunku drzwi ...
    Ponieważ ?
    Pozdrawiam,
    Radek

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    a co powiecie nna zrobienie w garazu takich 2 katownic o szerokowsci 35-40 cm pod ktorymi bylby betonowa "rynienka" ze spadkiem biegnacym w kierunku kratki odplywowej? przekonuje mnie do takiego rozwiazania moj Tata, ale zastanwiam sie czy az taki skomplikowany system jest mi potrzebny (garaz jest dwustanowiskowy wiec bylyby 2 takie cuda zbiegajace sie u kratki na srodku garazu)

    PS
    na jakim etapie robi sie syfon??? przed wylewkami czy po?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski
    Cytat Napisał kgolebiowski
    W garażu spadek się robi zawsze w kierunku drzwi ...
    Ponieważ ?
    Żeby wodę można było swobodnie ściągnąć poza garaż do odpływu liniowego,który zazwyczaj robi się przed garażem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    PS
    na jakim etapie robi sie syfon??? przed wylewkami czy po?
    Zazwyczaj przed wylewką żeby potem nie kuć.

  6. #26

    Domyślnie

    Co wy z tym syfonem
    Przecież jest coś takiego jak kratka ściekowa. Średnice odprowadzenia różne ale polecam fi 100 lub 150. Kratki garażowe są wykonane tak, że jak jest w nich woda nie śmierdzi z kanalizacji. Wodę trzeba co jakiś czas w kratce uzupełnić i tyle
    Kratki ściekowe są łatwe do czyszczenia i wytrzymałe na nacisk przejeżdżających przez nie samochodów.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    no dobra, to jeszcze mi powiedzcie ile taki syfon moze kosztowac bo wiecie, nie wyglada mi to na skomplikowana sprawe i robote na caly tydzien, ale nie chcialbym pokrzywdzic mojego hydraulika

    100 za szturke z jego materialem? ceny warszawskie... mniej, wiecej?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgolebiowski
    Cytat Napisał rpilski
    Cytat Napisał kgolebiowski
    W garażu spadek się robi zawsze w kierunku drzwi ...
    Ponieważ ?
    Żeby wodę można było swobodnie ściągnąć poza garaż do odpływu liniowego,który zazwyczaj robi się przed garażem.
    To po co mam robić wpust podłogowy w garażu, jak będę wodę ściągał poza garaż (zwłaszcza zimą)?
    Pozdrawiam,
    Radek

  9. #29

    Domyślnie

    odplyw liniowy lepiej zrobic w srodku. raz,ze woda od razu wpada do niego i nie musi przeciskac sie pod brama, dwa, ze ogranicza mostek termiczny.

    oczywiscie taki odplyw nie do kanalizacji a do drenazu, by nie smierdizalo.

  10. #30

    Domyślnie

    [quote="rpilski"][quote="kgolebiowski"]
    Cytat Napisał rpilski
    Cytat Napisał kgolebiowski
    W garażu spadek się robi zawsze w kierunku drzwi ...

    To po co mam robić wpust podłogowy w garażu, jak będę wodę ściągał poza garaż (zwłaszcza zimą)?
    A chcesz mieć lodowisko pod garażem, zwłaszcza zimą )?

  11. #31

    Domyślnie

    Proste, niedrogie i solidne wpusty nadające się do garażu (auta osobowe)

    http://www.meritumpl.pl/scz.html

    wpusty firmy Nicoll.

    W Wa-wie do kupienia na Bartyckiej w sklepie KIM.
    Pozdrawiam,
    Radek

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Odkopuje kotleta.

    Też mam garaż dwustanowiskowy 6x7m. Brama 5m.
    Zastanawiam się jak lepiej dać odwodnienie linowe - czy w prostopadle do bramy czy równolegle.
    Przy równoległym - musiałbym robić spad ok 4cm. Przy bramie mam powierzchnie prostą więc łatwiej będzie kłaść płytki. Auta będą notorycznie najeżdzać na kratkę. Kupiłem odwodnienie linowe klasy A - (do 1,5T) mam nadzieje że wytrzyma.

    Przy prostopadłym wystarczyłby spad 2cm - z boków garazu do kratki która jest na środku. Auta nie bedą najeżdzały na kratkę która będzie między nimi.
    JEdyna wada to że trzeba będzie przy bramie przy układaniu płytek nadrobić to klejem. Bo wylawka będzie mieć spadek do środka i pod bramą nie będzie szczelności.

    Jakie rozwiązanie proponujecie ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Tylko nie równolegle do bramy. Wszystko co wjedzie z autem trafi do kratki. Żeby wymieść garaż musisz omijać kratkę albo ją czyścić. Z perspektywy czasu swobodnie starczyłaby jedna mała kratka ściekowa na środku garażu.
    Fokus 2

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzieki, tak też zrobie. Doszedłem do wniosku że lepiej prostopadle do bramy. A kwestie spadków musi ogarnąć wylewkarz, nie musi robić koperty ale chociaz spadek dwustronny do kratek. Z tym że musi pod bramą być prosto.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boxes

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jak zostało to u Was rozwiązane. Teraz ja mam ten sam problem. Może coś poradzicie? ja posiadam garaż dwustanowiskowy 6x7 m na podwójną bramę.płyta betonowa już wylana, pozotało wykonać wylewkę ,w planach niskie odwodnienie liniowe ze spadkiem wewnętrznym w osi każdego samochodu.
    Dzięki idę.Pozdro

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Primo -spustu z garażu nie wolno podlączać bezpośrednio do kanalizacji (tak jak z parkingów), powinien byc separator oleju. Piszę jak byc powinno, jesteście pełnoletni to wiecie co robicie. Secundo - podłużny spadek w garażu powinien wynosić zero! Spadek powinien byc poprzeczny do odwadniacza liniowego w osi garażu (lub w osi pojazdów) czyli umieszczonego prostopadle do bramy i w odwadniaczu spadek. W każdym przypadku syfon - to oczywiste.

  17. #37

    Domyślnie

    pierwsza zima w nowym domu za mną. Nie mam żadnego odpływu - tylko raz zebralo sie trochę wody i musialem użyć szczotki. Poza tym kopnięcie chlapaczy w zupełności wystarcza

  18. #38

    Domyślnie

    boxes, też czytam i mam dylemat. 2 odwodnienia to za dużo. Najciekawsza i najprostsza opcja to odwodnienie liniowe zaraz pod bramą garażową. Zejście na 5m długości z 8 do 4cm. Do tego się przymierzam.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    boxes, też czytam i mam dylemat. 2 odwodnienia to za dużo. Najciekawsza i najprostsza opcja to odwodnienie liniowe zaraz pod bramą garażową. Zejście na 5m długości z 8 do 4cm. Do tego się przymierzam.
    Na pewno jest to najczęściej stosowane rozwiązanie, niemniej czy najlepsze? Przy każdym przejeździe przez kratkę z samochodu spada syf/piach do kratki. Może lepiej dac odwodnienie liniowe prostopadle do bramy, między samochodami i wtedy płytki ze spadkiem w kopertę ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony