dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Konieczność usunięcia fragmentu posadzki i ułożenia ponownie - jak?

    Cześć,

    Na mojej budowie, niestety wyszedł błąd który został dość późno wykryty

    Mianowicie, ostatni odcinek kanalizacji pod podłogą garażu (do wylotu z budynku). Został ułożony z "odwrotnym" spadkiem, owszem jest 1,5% ale w odwrotną stronę . Wygląda to tak jak by przejście przez fundament zostało zrobione o 2cm za wysoko, przez co cały odcinek ma odwrotne nachylenie i na środku pod garażem stoi cały czas ~2cm wody. Zostało to zauważone niestety dopiero po odkopaniu wylotu podczas przyłączania kanalizacji.

    Wykonawca poczuwa się do naprawy błędu, ale zastanawiam się jak to najlepiej poprawić. Niestety mam już położoną posadzkę czyli wygląda to tak (w kolejności od dołu):
    - podsypka
    - 8cm chudy beton
    - 10cm styropian
    - 8cm posadzka cementowa

    Myślę o 2 opcjach:
    1. zerwanie całej posadzki w garażu (cement i styropian), rozkucie chudego na odcinku gdzie trzeba zrobić poprawkę następnie ułożenie na nowo. Wydaje mi się to chyba przesada (garaż 30m2)
    2. Wycięcie posadzki na odcinku, który ma być naprawiany na szer. np. 1m rozkucie chudego i naprawa odcinka. I potem ponowne ułożenie styropianu i posadzki cementowej.

    Czy waszym zdaniem opcja 2 jest OK? obawiam się jakiegoś pękania posadzki na łączeniu naprawianego odcinka. To "tylko garaż" więc gdyby nawet pęknięcie się pojawiło to naprawa nie powinna być problemem bo nie planuję tam kłaść gresu (malowanie, albo płytki PCV).

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę to kwestia estetyki,niestety przy opcji nr.2 uzupełniana posadzka oddzieli się od pozostałej i będzie to widać,ale można to zrobić w miarę fachowo.Trzeba naciąć posadzkę najlepiej piłą jezdną żeby było równe cięcie,skuć ile trzeba,uzupełnić chudziak,styropian jak napisałeś,natomiast przed uzupełnieniem posadzki trzeba ponawiercać dyble z drutu gładkiego 10-12mm co ok. 30cm,to zapewni równą pracę obydwu elementów.Po zalaniu posadzki trzeba poczekać jak uzyska pełną wytrzymałość,oczywiście pojawią się wtedy rysy na łączeniach bo nie ma wyjścia,przy użyciu tarczy do fazowania wyżłobić bruzdę w kształcie "v" na całej długości pęknięć ,oczyścić szczelinę,przesmarować primerem i przy użyciu uszczelniacza poliuretanowego w kolorze szarym uzupełnić,pozostanie lekki ślad jak po operacji ale bez wpływu na użytkowość posadzki.
    Oczywiście pierwsza metoda jest prawidłowa ale trzeba poświęcić dużo więcej pracy i środków...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony