dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a w 4literach (bo mi tu moderator poprawia) mam dyplomacje.
    czlowiekiem jestem, moge sie pomylic. myle sie rzadko i wiem o tym.
    statystyka przemawia za tym, ze statystycznie od zawsze najlepszym okresem na zakup styro byla zima, rok do roku.
    punktuj.
    a zawod mam taki jaki mam, sam sobie wybralem, moglem robic co innego.
    Nie pasuja moje rady i to ze raz na iles tam moge sie pomylic - prosze bardzo jeszcze kilku takich i chetnie forum opuszcze ... zostana Ci doradcy ktorzy nazywaja sie e-rzecznikami... to juz lepiej do marketu pojsc i tam rady fachowej zasiegnac.
    i gdzie tu widzisz zjawisko argumentum ad personam ?
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 17-05-2018 o 20:25 Powód: Język.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też sporo styropianu sprzedałem w lutym bo straszyli podwyżkami, a teraz cena spada, i dobrze, styropianu nie nadążam wywozić, a moja elewacja czeka aż cena styropianu padnie na ryj.
    Mimo dalej wysokich cen Austrotherm każe czekać na transport ponad tydzień, a Termoorganika realizuje mi transporty co 3 dni, tylko często na 3 dni mi auta nie starcza.
    Jak na złość Polstyr spłonął i ciągnie styro z odległej fabryki.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  3. #103

    Domyślnie

    Errare humanum est.
    Uderz się w pierś, żeś się pomylił.
    I doradzaj. Znajdź choć jeden mój post, który kontestował Twoje porady.

    Nie wrzucaj mnie do jakiegoś worka "kilku takich" i spuść z tonu. Też za chwilę mogę mieć wersal w zadku.....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Errare humanum est.
    Uderz się w pierś, żeś się pomylił.
    I doradzaj. Znajdź choć jeden mój post, który kontestował Twoje porady.

    Nie wrzucaj mnie do jakiegoś worka "kilku takich" i spuść z tonu. Też za chwilę mogę mieć wersal w zadku.....
    Oczywiscie ze mylic sie jest rzecza ludzka.
    i druga prawda ze za bledy sie placi, ja place wlasnie tym, ze mam w tej chwili na placu drogo kupiony styro w lutym, pomylilem sie.
    mialem zarobic, teraz cena sprzedazy jest nizsza niz moja zakupu. trudno, zawierzylem statystyce.
    jezeli Cie "zaszufladkowalem" to przepraszam, ale codziennosc jednak wyrabia mechanizmy
    a tak szczerze mowiac to wrzesien/pazdziernik wcale nie powiedziane ze czarna wizja 190/210n/m3 za grafi sie sprawdzi.
    Jak sie okazuje cena styropianu na pstrym koniu jezdzi
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 17-05-2018 o 20:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #105

    Domyślnie

    Oki, wracamy do meritum.

    Z czego, nie ukrywam, cieszę się bardzo.

    10 lat temu rozpoczynałem budowę, teraz idę z drugą.
    Rynek (nie tylko styropianu) się totalnie rozchwiał i stał się nieprzewidywalny. Kryzys, mega wzrosty, dołek, stabilizacja, wzrosty...co nas czeka dalej?
    Wielkie koncerny przejęły rodzimych producentów, mało tego, niewiele trzeba (jakiś pożar fabryki), by ceny zwariowały. Dołek spowodował ograniczenie produkcji, a kiedy pojawia się bum....to hulaj dusza piekła nie ma. Ile wlezie tyle żądajmy za towar wszak fabryki nie wyrabiają z produkcją.
    Sam sprowadzałem w 2008 r. pustaki z Niemiec bo....były najtańsze.

    To niestety pokazuje jak bardzo jesteśmy niedojrzałą gospodarką, jak mało stabilną.
    A to właśnie stabilność cen i przewidywalność, w połączeniu z siłą pieniężną tzw. klasy średniej decyduje o stopniu rozwoju gospodarki.
    Daleko nam do tego, niestety.

    I na koniec, nie uważam, by masiuspala, czy fighter1983 źle komuś życzyli i doradzali. Obu cenię i myślę, że też woleliby rynek spokojny i przewidywalny. Bo taki, sprzyja każdemu i inwestorowi i klientowi.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja rowniez, high five ProStaś
    zgadza sie, wole normalny rynek niz taki "szalony" 2008 pamietam doskonale, staralem sie byc normalny i nie uprawiac lichwy wtedy a mozna bylo zarabiac setki k pln/msc majac odpowiednie dojscia, a ja mialem. tylko jak spojrzec w lustro
    a pozniej pare lat dalej okazalo sie ze moze jednak trzeba bylo? bo po latach tlustych przyszly chude, ale inwestor sie nie pier... ze mna, bylem drozszy to wypad.
    przetrwalem
    i teraz znowu jest 2-3 lata kiedy to dostawca towaru i uslugi jest gora, i teraz tez nie zamierzam tego naduzywac.
    czlowiekiem trzeba byc, w kazdej sytuacji.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Wystarczyło napisać, że ten chory rynek jest nieprzewidywalny
    O ile eksplozji zakładu Wanhua Chemical w Chinach, wybuchu jednostki BASF, wstrzymanie części produkcji przez Covestro, ograniczenie działalności przez DOW Chemical, zamknięcie wybranych linii produkcyjnych przez Momentive, czy zatrzymania produkcji w zakładach należących do Huntsman w Holandii i BorsodChem na Węgrzech przewidzieć się nie da, to pewnie śledząc wiadomości z tych firm (zazwyczaj spółki giełdowe) można przewidzieć, czy/kiedy odzyskają moc produkcyjną i ceny zaczną "normalnieć".

    To samo mamy teraz z wanilią, swego czasu było z dyskami komputerowymi czy pamięciami RAM.

    Tylko czy zadaniem sprzedawcy materiałów budowlanych jest śledzenie wiadomości giełdowych spółek, które są dostawcami dostawców surowców do zakładów których produkty ma na stanie? Po co? I tak nie ma na to wpływu - to zadanie dla analityków giełdowych czy zaopatrzeniowców w firmach produkcyjnych.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony