dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 38
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 754
  1. #481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Pestka bez przesady, sama mam dlugi L-kowy korytarz i drzwi z malymi paskami szybek. w ciagu dnia jest znosnie, poza tym korytarz jest li tylko do przechodzenia (bynajmniej u mnie) i nikt tam nie siedzi na stale. Po drugie znajac zycie dzieciaki beda mialy non stop drzwi otwarte w pokojach (sory ale nie wyobrazam sobie az takiego poukladania dzieci by za kazdym razem zamykaly pokoj).
    Mam takie samo zdanie jak Tern i Iscra, stanowcze nie dziurawieniu dachu, u siebie tez ograniczylam to do niezbednego minimum typu kominek gazowy i kominek okapu ale wszystko zrobione przez odpowiednie ku temu przeznaczone dachowki.

    poza tym w korytarzu zawsze mozna zamontowac lampki ledowe z czujnikiemi ruchu i zmierzchowym, my mamy takie 3 mobilne, bez kabli tylko na baterie. mozna je podkleic do listew albo luzno ustawic na konsoli. robienie swietlikow dla korytarza wydaje mi sie przerostem formy nad trescia. a juz wcale sobie nie wyobrazam mycia tegoz chociaz na pewno jest efektowne
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 07-05-2018 o 08:15

  2. #482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Nie nie twierdzę, że świetliki, czy okna dachowe to jedyne rozwiązanie. Napisałam jedynie, o drzwiach z dużą płaszczyzną szyby.
    U nas pomieszczeniach bez okiennych są ledy i czujniki zmrokowe.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Pestka bez przesady, sama mam dlugi L-kowy korytarz i drzwi z malymi paskami szybek. w ciagu dnia jest znosnie, poza tym korytarz jest li tylko do przechodzenia (bynajmniej u mnie) i nikt tam nie siedzi na stale. Po drugie znajac zycie dzieciaki beda mialy non stop drzwi otwarte w pokojach (sory ale nie wyobrazam sobie az takiego poukladania dzieci by za kazdym razem zamykaly pokoj).
    W punkt
    Poza tym jakoś nie przeszkadza mi myśl, że bez otwierania drzwi będę mógł się z grubsza zorientować co dzieje się u (jeszcze bardzo długo nieletnich) dzieci

  4. #484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie nie twierdzę, że świetliki, czy okna dachowe to jedyne rozwiązanie. Napisałam jedynie, o drzwiach z dużą płaszczyzną szyby.
    U nas pomieszczeniach bez okiennych są ledy i czujniki zmrokowe.
    no ja wiem, ty lubisz gadzety architektoniczne

  5. #485

    Domyślnie

    U nas cisza, bo jeszcze omawiamy łazienkę z architekt xD jak pojawi się jakaś ostateczna lub chociaż prawie ostateczna wersja to pokażemy

    W łazience dzieci zdecydowaliśmy się wywalić bidet i zrobić 2 umywalki.

    Zdecydowaliśmy się też doprojektować klimatyzację w części dziennej, sieni i pokojach dzieci. Czy będzie potrzeba jej instalacji - sprawdzimy empirycznie. Niemniej, projekt będzie.

  6. #486
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wydaje się , że przy domu elektrycznym klimatyzacja jest dobrym rozwiązanie , również grzejnym.
    Jakiś czas temu czytałem w dzienniku atrixa1 o tym , że założył sobie klimę i wstępnie był bardzo zadowolony. Czekam na jego opinię po zimowej eksploatacji.

  7. #487

    Domyślnie

    No to tak, moi drodzy.

    Tutaj wersja ostateczna. Wszystko nam pasuje i w ogóle jesteśmy zachwyceni:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	816
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	413254

    Teraz mamy jednak HALT! z projektem do czerwca, w pierwszym jego tygodniu znów się odezwiemy
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Szkoda, że salon nie ma takiego okna jak hall wejściowy. Jakoś mi to przeszkadza. Pewnie dlatego, że salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Poza tym okno z trwałymi podziałami na 3 jest takim jedynym w domu i wyłamuje się z całej konwencji projektu.

    Zrobiłabym raczej tak przy okazji rezygnując z tego małego okienka w salonie przy bibliotece. Ono okropnie psuje możliwości ustawiania mebli w salonie.
    Nazwa:  ___DOM_Iscra+Tern_2018-05-17_mod-K.jpg
Wyświetleń: 641
Rozmiar:  77,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #489

    Domyślnie

    Hej Hej
    Widzę, że projekt ma się ku końcowi. Podejrzewam, że będziecie mieli sporo podglądaczy w dzienniku, jak już ruszy budowa Niezłe cudo Wam wyszło.
    Sama jestem ciekawa efektu tego domu.

    Co do zmiany, którą naniosła pestka, jestem, jak najbardziej, za.
    Jest w tym spójność. Myślę, że od zewnątrz te dwa duże szklenia nie wyglądałyby dobrze, w pierwotnej formie. Ta zmiana jest bardzo korzystna, włącznie z likwidacją małego okna w salonie.
    Ja jeszcze dodam od siebie, że zrezygnowałabym z dwóch umywalek w łazience dzieci. Tam i tak jest ciasno, brakuje przestrzeni i jakiegoś blatu. W takim układzie i tak ciężko byłoby korzystać z dwóch umywalek jednocześnie. Wolałabym jedną większą i jakieś miejsce na blacie. Rozumiem, że przy umywalkach stoi jakiś słupek? Ja w obecnym domu cierpię na brak blatu. Mam wiszącą umywalkę bez blatu, ale za to dużą. Nie mamy zwyczaju korzystać z łazienki w kilka osób. Do niedawna dzieci myły wspólnie zęby, a ja siedziałam z nimi, co by ten proceder kontrolować Teraz już nawet to robią oddzielnie.
    Za to ja korzystając z suszarki, czy maszynki do strzyżenia, gdy mam konieczność odłożenia tych przedmiotów, muszą lądować w umywalce, bo nie ma blatu Nie jest to komfortowe. Podobnie z kosmetykami. Mam małą szklaną półkę nad umywalką, której nie znoszę. Robiąc makijaż, część kosmetyków kładę na tej półce, a część na umywalce. Często kosmetyki lądują w umywalce
    Także w nowym domu zafundowałam sobie duży blat (100 cm), żeby po bokach umywalki mieć miejsce na odstawienie czegokolwiek
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #490

    Domyślnie

    Salon zostaje jak jest, bo to mniejsze okno oddziela TV od biblioteki Jedno gigantyczne przeszklenie w sieni absolutnie wystarczy - to przecież też koszty.

    Co do łazienki dzieci - zaprojektujemy dwie umywalki, a niewykluczone, że zrobimy jedną dość szeroką z zapasem blatu po bokach. To są już drobne szczegóły do dogrania w przyszłości.

    I dzięki - też uważam, że wyszło cudo
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    uważam, że wyszło cudo
    I to najważniejsze to wasz dom i wy w nim bedziecie mieszkać .
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #492
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba wejście do domu , szklana ściana a za ścianą ogród. Widok bedzie robił wrażenie i w ciągu dnia i w nocy. Zastanowiłbym się czy nie zamontować tam drzwi, aby goście po wejściu do domu od razu mogli przejść na ogród.
    W kuchni przeniósłbym drzwi od spiżarni na drugą ścianę. jednak w kuchni będzie większy ruch niż w przejściu i drzwi w obecnym miejscu mogą przeszkadzać. Drzwi przesuwne zlikwidowałbym lub przeniósł na pierwszą ścianę od wejścia.
    Część sypialniana to kompromisy , ale nie jest źle.
    I jeszcze jedno ale tak na przyszłość. Narożnik w korytarzu , skręt na prawo lekko bym ściął tak 30 cm, przy ciasny korytarzu komunikacja będzie lepsza.

  13. #493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  14. #494

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Bardzo mi się podoba wejście do domu , szklana ściana a za ścianą ogród. Widok bedzie robił wrażenie i w ciągu dnia i w nocy. Zastanowiłbym się czy nie zamontować tam drzwi, aby goście po wejściu do domu od razu mogli przejść na ogród.
    W kuchni przeniósłbym drzwi od spiżarni na drugą ścianę. jednak w kuchni będzie większy ruch niż w przejściu i drzwi w obecnym miejscu mogą przeszkadzać. Drzwi przesuwne zlikwidowałbym lub przeniósł na pierwszą ścianę od wejścia.
    Część sypialniana to kompromisy , ale nie jest źle.
    I jeszcze jedno ale tak na przyszłość. Narożnik w korytarzu , skręt na prawo lekko bym ściął tak 30 cm, przy ciasny korytarzu komunikacja będzie lepsza.
    W sieni będzie HS, rozsuwany w obie strony. Właśnie po to, aby można było zaprosić od razu do ogrodu
    Drzwi przesuwne w kuchni są po to, aby zasłonić widok na kuchnię wchodzącym gościom np. na jakieś przyjęcie. Z salonu zlewu nie widać, ale przez korytarzyk byłby jak na dłoni, a nie wydaje mi się, że byłby pusty w trakcie przygotowań do przyjęcia

    Przemyślimy delikatne ścięcie ściany w korytarzu.

    Elfir: Twoja propozycja niweczy całkowicie efekt WOW, który teraz mamy na wejściu. To już nie jest tak, że goście wchodzą i pierwsze co widzą, to ogród...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #495
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Elfir: Twoja propozycja niweczy całkowicie efekt WOW, który teraz mamy na wejściu. To już nie jest tak, że goście wchodzą i pierwsze co widzą, to ogród...
    Ale za to z wiatrołapu bezpośrednio przechodzi się do garażu, bez spacerów po części nocnej. No i sypialnia ma własną garderobę.
    Jak widać, dom to zawsze jakieś kompromisy: praktyczność albo efektowność

    W pomyśle Elfir można zrobić drzwi wc od strony holu, dzięki czemu nie będą widoczne z salonu
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-05-2018 o 17:39
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Elfir: Twoja propozycja niweczy całkowicie efekt WOW, który teraz mamy na wejściu. To już nie jest tak, że goście wchodzą i pierwsze co widzą, to ogród...
    Wiesz co Iscro, tak zupełnie nie niweczy Ale rozumiem, że macie swoją wizję efektownego wejścia i nic na siłę . Mnie się te wszystkie praktyczne zmiany bardzo podobają. Także zarówno pestka, jak i Elfir zrobiły dobrą robotę.
    Z tym wiatrołapem i wejściem z garażu do niego, dla mnie bomba. A widok na ogród, nadal jest zapewniony. Można zrobić szklane drzwi przesuwne lub pominąć drzwi oddzielające wiatrołap od przeszklonego korytarza (chociaż na co dzień lepiej mieć możliwość odgrodzenia wiatrołapu). No i Wasza sypialnia ma wejście w należytej strefie. Kibelek gościnny jest bardziej przestronny. Wszystkie strefy jasno podzielone. No i garderoba w sypialni
    Wg mnie, propozycja warta przemyślenia. Chociaż pokombinowałabym ze ścianą między WC, a wiatrołapem
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    propozycja Elfir świetna! jeśli zrobić szklane drzwi,jak pisze annatulipanna, będziecie mieć nadal efektowne wejście,a praktyczność o wiele większa. Zastanówcie się poważnie, szczególnie że macie czas

    (tak w ogóle to cześć, bo nie wiem czy się już tu meldowałam

  18. #498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Pomysł Elfir swietny a co najwazniejsze praktyczniejszy.
    Pisaliście, że planujecie 3 dziecko więc nie rozumiem, jak możecie NIE PLANOWAĆ miejsca na ciuchy w wiatrołapie.
    Efekt WOW to dopiero będzie jak dzieciaki zawalą wejście butami jak w meczecie
    Co Wy macie z tym WOW ?
    Dom pokazowy projektujecie czy dom do mieszkania ?
    Sorki, ale nie ogarniam
    W kwestii pierdolnika na wejściu możecie mi zaufać.
    Wiem co mówię

  19. #499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    doloze swoj glosik Elfir swietnie to wymyslila. jednak stawiam na praktycznosc, efekt wow bedzie tylko raz a wy bedziecie tam mieszkac caly czas. przy czym jedno nie wyklucza drugiego

  20. #500
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiwik Zobacz post
    propozycja Elfir świetna! jeśli zrobić szklane drzwi,jak pisze annatulipanna, będziecie mieć nadal efektowne wejście,a praktyczność o wiele większa.
    Ja też uważam, że Elfir wymyśliła to świetnie. To taka cegiełka, której mi tu brakowało, żeby było idealnie.

Strona 25 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony