dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 90
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1797
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Koszty płyty:
    18tys - wymiana gruntu i roboty ziemne.
    6,7tys - styropian 10cm XPS pod płytę
    1,7tys - kanalizacja
    8,6tys - stal
    7,9tys - beton z pompą
    28tys - robocizna (proszę nie komentować, bo wybucham, jak sobie przypomnę ten etap)
    3,5tys - materiały "poboczne" włącznie z dechami na szalunek, bo nasz wykonawca nie potrafił zrobić traconego...

  2. #482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @martingg a okna gdzie masz wliczone?
    EDYTA: ok, widzę!

    W zasadzie dobrze byłoby widzieć co budujesz Bo nie mogę się dokopać.

    Trzeba uwzględnić też koszt szalunków, beton na wieńce, nadproża (lub systemowe), koszt nadbitki / podbitki, okna + ewentualne rolety, brama garażowa (o ile jest?), drzwi wejściowe, alarm(?), ubezpieczenie budowy (przed kradzieżą, "siłami wyższymi"), biały montaż elektryki, ocieplenie szczytów, drzwi wewnętrzne, elewacja (oprócz styropianu przyda się klej i siatka plus tynk), obróbka cokołu, parapety zewnętrzne i wewnętrzne... I mnóstwo małych wydatków które jak posumujesz to nagle robi się 10k
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    według polecanego fachowca 900-1100 pln za m2 SSZ bez okien i elewacji taki oszukany SSZ
    No to nie SSZ tylko SSO. Za 180 jest do zrobienia przy mocnej napince i bez faktur na towar.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  4. #484

    Domyślnie

    @Doli.
    na razie kupuje działkę Bieganów pod Żyrardowem, mazowieckie tak wiem wiem, cena materiałów i roboty droga, ale mam czas na szukanie tańszych silkatów, stali nawet jak trzeba pół polski przewieźć ... mam znajomego ze składem budowlanym mogę mu to zwalać a potem podrzuci mi to HDSem za parę stówek.

    Projekt Signum038 z wywalonym garażem + powiększona kotłownia (siłownia docelowo) + przedsionek
    https://pracownia-projekty.dom.pl/wm...gnum_ii_ce.htm

    pi razy drzwi wygląda tak, bez wchodzenia w detale okien i drzwi.


    Fakt nie uwzględniłem betony/stali na szlunki/wieńce, nadproża.
    Rolety zewnętrzne są wrzucone w developerski w "aktualnej" wersji rzuciłem 15 tysi nie mam pojęcia czy to realna kwota.
    Łeeeeeee parapety? na co to komu
    Brak garaży stanie blaszak ocieplany obok z automatyką. Nie stac mnie jednak na luksus posiadania garażu w bryle za 50 tysi tak wyjdzie 7 ~~ może sie go kiedys zbuduje...
    Fakt brakt drzwi ... dodaje.

    @Myjk
    wliczony był w to kompletny dach także SSO + 50% SSZ





    zaczynałem excela suma była 305tyś 2h później ma juz 355 tyś dzięki
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 30-05-2018 o 13:07

  5. #485

    Domyślnie

    Do 355 dodałbym tak ze 20% na nieprzewidziane wydatki
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #486

    Domyślnie

    pewnie się tak skończy wyjdzie 400 bez mebli.

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Koszty płyty:
    18tys - wymiana gruntu i roboty ziemne.
    6,7tys - styropian 10cm XPS pod płytę
    1,7tys - kanalizacja
    8,6tys - stal
    7,9tys - beton z pompą
    28tys - robocizna (proszę nie komentować, bo wybucham, jak sobie przypomnę ten etap)
    3,5tys - materiały "poboczne" włącznie z dechami na szalunek, bo nasz wykonawca nie potrafił zrobić traconego...
    No to grubo Was to wyniosło
    No ale pożarła Was wymiana gruntu, a tego do końca nie przewidzisz. Robocizny nie komentuje
    Ale za to jaka rozpiska szczegółowa

    Ja mam wyszczególnione w moim magicznym zeszycie dwie pozycje dotyczące budowy płyty:

    płyta - 54 tyś
    roboty ziemne - koparka + piach (218 ton) - 6150 zł

    Oczywiście składowe płyty mogę wymienić, ale nie mam ich rozbitych na poszczególne kwoty.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 30-05-2018 o 13:34 Powód: błąd w danych liczbowych
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #488

    Domyślnie

    robiąc badanie geologiczne można przewidzieć wymianę gruntu u siebie mam 1,7m piachu 20cm torfu potem glino+piach o ile mnie pamiec nie myli woda na 80cm.

  9. #489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    robiąc badanie geologiczne można przewidzieć wymianę gruntu u siebie mam 1,7m piachu 20cm torfu potem glino+piach o ile mnie pamiec nie myli woda na 80cm.

    Dobre, ja tez miałam badanie A rzeczywistość i woda swoje
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    No to grubo Was to wyniosło
    No ale pożarła Was wymiana gruntu, a tego do końca nie przewidzisz. Robocizny nie komentuje
    Ale za to jaka rozpiska szczegółowa

    Ja mam wyszczególnione w moim magicznym zeszycie dwie pozycje dotyczące budowy płyty:

    płyta - 54 tyś
    roboty ziemne - koparka + piach (202 tony) - 6150 zł

    Oczywiście składowe płyty mogę wymienić, ale nie mam ich rozbitych na poszczególne kwoty.
    Żebyś ty zobaczyła mojego excela z wydatkami Wszystko wpisane co do faktury i paragonu plus budżetowanie kolejnych etapów prac Jak na razie budżet się spina i to najważniejsze
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #491

    Domyślnie

    U mnie badania gruntu wykazały obecność tylko piasków. Wód gruntowych brak (odwierty na głębokość 4 m). Piachu pod płytę miało wejść 147 ton. A wlazło 218 t. Jakoś dziwnym trafem zawsze wyjdzie więcej, niż wyliczą
    Także kosztorys - fajna i potrzebna rzecz, ale tylko poglądowo. Te 20% trzeba założyć więcej, niż wyszło z wyliczeń i cieszyć się, jeśli uda się zmieścić w tej kwocie.
    Czego, z całego serca życzę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #492

    Domyślnie

    robię to tylko i wyłącznie szacunkowo żeby wiedzieć jaki to jest rząd kosztów większość tutaj zapewne buduje się po raz pierwszy więc nawet taki poglądowy excel daje jakieś rozeznanie ...
    no cóż zawsze mogę wziąć jakieś 100m parteru + użytkowe poddajesz ..... neah.

  13. #493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post

    Dobre, ja tez miałam badanie A rzeczywistość i woda swoje
    Nie strasz .. ja głęboko wierzę w to co mi geolog napisał

    Wykonując otwory badawcze do głębokości 1,5 m ppt nie stwierdzono poziomu wodonośnego, jak również nie stwierdzono sączenia wody w otworach. W związku z tym dla projektowanej inwestycji nie przewiduje się szkodliwego oddziaływania wód gruntowych na konstrukcję.
    Pod warstwą gleby z rumoszem skał węglanowych o miąższości około 0,2 m występują utwory wieku triasowego wykształcone jako zwietrzeliny kamieniste. Zwietrzeliny te występują w całym profilu wykonanych otworów i zbudowane są z rumoszu skał węglanowych przewarstwianych warstwami wapieni, czasem z niewielkim dodatkiem gliny. Wśród wydzielonej warstwy geotechnicznej znajdują się skały silnie zwietrzałe i silnie spękane i z tego też powodu nie jest możliwe wyraźne postawienie granicy pomiędzy poszczególnymi warstwami zwietrzelin, a skałą, tym bardziej że grunty te przechodzą jedne w drugie w sposób ciągły. Wydzielona warstwa geotechniczna gruntów rodzimych występująca w poziomie posadowienia i powyżej jest gruntem nośnym o dobrych i bardzo dobrych właściwościach fizykomechanicznych dla potrzeb posadowienia projektowanego obiektu. Nie zawiera ona w swoim
    składzie dużych i znaczących ilości materiału spoistego (gliny) i dzięki temu nie posiada tendencji wysadzinowych w strefie przemarzania.

  14. #494

    Domyślnie

    Ile robił odwiertów?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #495
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Nie strasz .. ja głęboko wierzę w to co mi geolog napisał

    Wykonując otwory badawcze do głębokości 1,5 m ppt nie stwierdzono poziomu wodonośnego, jak również nie stwierdzono sączenia wody w otworach. W związku z tym dla projektowanej inwestycji nie przewiduje się szkodliwego oddziaływania wód gruntowych na konstrukcję.
    Pod warstwą gleby z rumoszem skał węglanowych o miąższości około 0,2 m występują utwory wieku triasowego wykształcone jako zwietrzeliny kamieniste. Zwietrzeliny te występują w całym profilu wykonanych otworów i zbudowane są z rumoszu skał węglanowych przewarstwianych warstwami wapieni, czasem z niewielkim dodatkiem gliny. Wśród wydzielonej warstwy geotechnicznej znajdują się skały silnie zwietrzałe i silnie spękane i z tego też powodu nie jest możliwe wyraźne postawienie granicy pomiędzy poszczególnymi warstwami zwietrzelin, a skałą, tym bardziej że grunty te przechodzą jedne w drugie w sposób ciągły. Wydzielona warstwa geotechniczna gruntów rodzimych występująca w poziomie posadowienia i powyżej jest gruntem nośnym o dobrych i bardzo dobrych właściwościach fizykomechanicznych dla potrzeb posadowienia projektowanego obiektu. Nie zawiera ona w swoim
    składzie dużych i znaczących ilości materiału spoistego (gliny) i dzięki temu nie posiada tendencji wysadzinowych w strefie przemarzania.
    U nas woda miała być na 90cm , była na 60cm (a robiliśmy płytę w dośc suchym okresie - koniec sierpnia 2017). Akurat w miejscach odwiertów gliny było 20cm, a w rzeczywistości na dużych połaciach było jej czasami metr. Już samo przeszacowanie piachu z 330t na ponad 700t mówi samo za siebie. Nie chcę straszyć, ale trzeba się przygotować na nieprzewidziane. Mentalnie i finansowo
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #496

    Domyślnie

    U mnie było 6 odwiertów robiliśmy je wspólnie ze znajomym bo działka 4000m2 dzielimy na pół gleba mniej więcej taka sama od jego odwiertów do moich koło 60m

  17. #497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Całe dwa ...po przekątnej na planie budynku

    Ale w sumie w moim pasie działek robili już z 4 badania wcześniej, w niektórych było więcej gliny, w niektórych mniej.

    Wody faktycznie nie ma bo 2 działki odemnie była robiona piwnica i wykop na jakieś 2-2,5 metra stał dość długo - wody nie stwierdzono. Za to jak popadała, to trochę stała

  18. #498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Już samo przeszacowanie piachu z 330t na ponad 700t mówi samo za siebie. Nie chcę straszyć, ale trzeba się przygotować na nieprzewidziane. Mentalnie i finansowo
    Proszę, u mnie też miało być sporo mniej a wyszło 701 ton piachu Ile płaciliście za tonę?

  19. #499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Proszę, u mnie też miało być sporo mniej a wyszło 701 ton piachu Ile płaciliście za tonę?
    Chyba tanio 15zł z transportem.

    EDYTA: Trochę więcej. 250zł za 15t, wychodzi 16,66zł/t.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #500

    Domyślnie


    Tak się czułem stojąc przy dziurze i patrząc na kolejne wywrotki wsypujące do niej piasek
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 25 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony