dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Cienka izolacja balkonu - czy warto

    Witam, jestem zmuszony wymienić hydroizolację na balkonie, ponieważ przez starą cieknie przy ścianie. Balkon nie jest izolowany a jest na pomieszczeniach ogrzewanych i moje pytanie brzmi, czy 3 cm styroduru (niestety więcej się nie zmieści) coś dadzą, czy takiej warstwy nie warto dawać?

  2. #2

    Domyślnie

    To jest raczej taras nadziemny, a nie balkon.
    Może naszkicuj warstwy jakie masz teraz.

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie teraz to jest płyta stropowa ze spadem na tym papa i płytki. Teraz chcę zerwać płytki, ponieważ też miejscami odchodzą i zedrzeć starą papę i zostanie trochę miejsca właśnie na 3 cm ocieplenia tylko czy taka cienka warstwa coś zmieni?

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno coś da, zawsze to lepsze niż nic.
    A jak zamierzasz rozwiązać hydroizolację po usunięciu papy?

  5. #5

    Domyślnie

    Myślałem nad jakimś szlamem uszczelniającym tylko, szukam czegoś w przestępnej cenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Taras oddzielony od budynku szczeliną dylatacyjną 3cm. Chcę odizolować taras przed wodą i zlikwidować mostek termiczny. Co do izolacji termicznej, to postanowiłem wstrzyknąć piankę. Problem jest z hydroizolacją - trudno to pomalować Dysperbitem, a nie chcę wkładać papy z uwagi na degradację termoizolacji.
    Najgorszy jest próg. Tam chyba wstawię poszerzenie progowe z alu lub PCV i pod spód XPS?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony