dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 595 z 627
Pokaż wyniki od 11.881 do 11.900 z 12535
  1. #11881
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.970

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jeśli chodzi o koszt projektu indywidualnego to ja skorzystałem z promocji w KB Projekt https://www.kbprojekt.pl/jesienna-promocja-kb-projekt i mój projekt kosztował 3900 zł brutto (wyższa cena niż na stronie bo zmieniliśmy dwie rzeczy już po akceptacji koncepcji oraz zaprojektowano nam zebletowy strop nad poddaszem, tzn. lane skosy, co zwiększyło koszt o 300 zł). Oczywiście w tej cenie nie ma projektu zagospodarowania działki - to robił nam lokalny architekt.
    kemot_p
    - jakiego " projektu indywidualnego " ? chyba w tym przypadku adaptacji gotowca ?
    - możesz pochwalić się tym indywidualnym projektem odbiegającym od tego, co jest prezentowane na stronie ?
    - czy faktycznie dostałeś " pakiet bezpłatnych dodatków zawierający " ...
    " 4 projekty bud dla psów " ? co stanowi ofertę promocyjną
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #11882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - no tak, Projekt Koncepcyjny sprowadził się w Twoim przypadku do wyboru gotowca, tylko po co piszesz o projektach indywidualnych ( ? ), skoro dokonałeś takich, a nie innych wyborów ( zakładam, że podyktowanych założoną kwotą na projekt gotowy + jego adaptacja ).
    - nie zakładam również, że napiszesz, że dokonałeś złego wyboru - nie ma osoby na FM która mogłaby tak napisać, inwestując wcześniej duże własne środki inwestycyjne na realizację obiektu
    Rozważałem projekt indywidualny, jak i katalogowy. Zebrałem oferty, spotykałem się z trzema architektami oferującymi projekty indywidualne. Długo rozmawiałem z czwartym, współpracującym z m3system który ma pewną specyfikę i niewielu projektantów projektuje dla nich.

    Czemu miałbym nie napisać, że jestem niezadowolony? Rozmawialiśmy już zresztą o tym. Czy ktoś opisał, jakie błędy czy niedogodności znalazł w Twoim projekcie? Tylko po co, jak nikt z tego nie skorzysta. Ja opisałem, co złego w moim gotowcu było Podobno zostało poprawione. Kolejni kupujący projekt gotowy korzystają z doświadczeń wcześniej budujących. I czy to zostało poprawione w oryginale, czy adaptujący pod dyktando coś zmieni - i tak są w lepszej sytuacji, niż projektujący od zera.

    A czemu piszesz, że gotowce są robione bez kogoś bez uprawnień i że nie bierze on za to odpowiedzialności?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-07-2018 o 17:20

  3. #11883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Elifir, masz na myśli projekt indywidualny? Ile lat temu?
    5 lat temu

  4. #11884
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.970

    Domyślnie

    Kaizen

    bardzo podoba mi się Twoje sformułowanie :
    " A ja głupi wierzyłem, że kupuję spójny, optymalny do moich potrzeb projekt " i szczerze jestem ciekawy, czy ten aktualizowany z przez 10 lat projekt faktycznie został zmieniony wg Twoich uwag związanych z PChe i ile jest takich innych projektów gotowych ? których opis "prezentacyjny" ma się nijak to stanu faktycznego. Jako rozsądny człowiek byłeś w stanie to zweryfikować, a ile osób nie ma na to szans ? wierząc w banialuki marketingowe.
    i również podoba mi się cytowane, sensowne zdanie z Twojego diaologu :
    " idealny dla konkretnego Inwestora może być tylko projekt indywidualny. Projekt gotowy jest optymalnym, ze względu na koszt, sposobem organizacji budowy i formalności z nią związanych, ale stanowi tylko wypadkową najczęściej stosowanych rozwiązań projektowych. " i oczywiście, aby nie było tak żle :
    " ... Koszty adaptacji projektu gotowego do indywidualnych potrzeb w połączeniu z ceną projektu gotowego są i tak konkurencyjne do opcji zlecenia projektu indywidualnego. " z czym się zgodzę. Nie wszystkich stać na projekt indywidualny i " gotowce " skutecznie niwelują tą "lukę" choć ( moim zdaniem ) degradują krajobraz polskich miast do kompletnej nijakości.

    dot. odpowiedzialności zawodowej - architekt "adaptujący" bierze odpowiedzialność za całość projektu, chyba że Ty jako Inwestor miałeś podpisane odrębne umowy z projektantami branżowymi w co wątpię.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 19-07-2018 o 19:36
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #11885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Jako rozsądny człowiek byłeś w stanie to zweryfikować, a ile osób nie ma na to szans ?
    Widzę, że zaczynasz podążać w kierunku, o którym piszę. Kupując indywidualny - mam pewność, że żaden inwestor go nie oglądał, nie weryfikował. Jak widać w wątku, do którego zajrzałeś, ktoś pisze, ktoś czyta. Dopytuje. A sam niedawno pisałeś, że publikowanie fragmentu projektu, żeby się kogoś poradzić, to naruszanie praw projektanta. Więc jak sam się nie zna (a przecież się nie zna) to kupuje kota w worku i jak pisałem jest pierwszym i jedynym betatesterem. A że nie ma ani wiedzy, ani możliwości oceny jakości pracy projektanta przed zawarciem umowy - to u mnie wygrał gotowiec. Nie tylko dlatego, że tańszy.

    Co do degradowania krajobrazu, naprawdę jesteś w stanie poznać, który dom został zbudowany na podstawie gotowca? Nie wierzę. Są wyróżniające się projekty - ale to promil może w indywidualnych.

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Jdot. odpowiedzialności zawodowej - architekt "adaptujący" bierze odpowiedzialność za całość projektu, chyba że Ty jako Inwestor miałeś podpisane odrębne umowy z projektantami branżowymi w co wątpię.
    Serio? To podpis konstruktora nic nie znaczy? Adaptujący musi mieć wszystkie uprawnienia?

    Umów nie miałem podpisanych z nikim. Ani ze sprzedawcą gotowca, ani z adaptującym. Dostał na starcie projekt katalogowy i pełnomocnictwo. Pieniądze jak dostarczył PnB. Jakim cudem dostałem PnB?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-07-2018 o 21:14

  6. #11886

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mój tyle kosztował...


    Zacznij inaczej:

    jaka jest działka? Wielkość, nasłonecznienie, sąsiedztwo? Jakie są ograniczenia MPZP
    Czym chcecie grzać?
    Działka 30,5 m w głąb i 33 m od frontu.
    Wjazd od wschodu. Po prawej od wjazdu czyli od północy dom sąsiada. Po lewej (od poludnia) moja druga działka o takich samych wymiarach więc nic mi nie zabierze nasłonecznienia. Na tyłach domu (czyli od zachodu) też nie będzie zabudowań bo zaczyna się pas ochronny.
    W ulicy mamy gaz.

  7. #11887

    Domyślnie

    A w ogóle to dziękuję za wszelkie podpowiedzi i zabranie głosu w moim temacie.

    Jeśli chodzi o gotowiec vs. indywidualny to jak trzeba będzie to będzie ten drugi. Ale uważam tak jak niektórzy tutaj, że można trafić architekta który spartoli indywidulny projekt a przy gotowcu jest cień szansy że będzie to projekt w miare popularny, może będą już opinie użytkowników, jakieś błedy już ujawnione.

  8. #11888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na twoim miejscu wybrałabym dom ustawiony bokiem do słońca. Może w literę L, coś w tym kierunku:

  9. #11889
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.970

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do degradowania krajobrazu, naprawdę jesteś w stanie poznać, który dom został zbudowany na podstawie gotowca? Nie wierzę. Są wyróżniające się projekty - ale to promil może w indywidualnych.
    Kaizen
    nie trzeba mieć "wyostrzonego" zmysłu estetycznego, aby odróżnić realizację budynku wg projektu indywidualnego, a realizację wg gotowca. Albo budynek posiada swoje indywidualne cechy wyróżniające je od reszty, albo nie. Charakterystyką budynku indywidualnego jest zazwyczaj "prostota" formy architektonicznej i "wyróżniki" które nie odnoszą się do kolażu elewacji w wyborze materiałów wykończeniowych.
    Pomijam jw realizacje "pseudo-indywidualne", które mają więcej z gotowców, a niżeli z rozwiązań indywidualnych. Takie choinki raczej do niczego bym nie klasyfikował. Ile razy spotkałem na FM osoby, które piszą, że zamawiały " projekt indywidualny " ... który sprowadzał się do adaptacji gotowca w indywidualnym przestawieniu dwóch ścianek w jego wnętrzu. Nieporozumienie i tyle.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 20-07-2018 o 08:37
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #11890

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jeśli chodzi o koszt projektu indywidualnego to ja skorzystałem z promocji w KB Projekt https://www.kbprojekt.pl/jesienna-promocja-kb-projekt i mój projekt kosztował 3900 zł brutto (wyższa cena niż na stronie bo zmieniliśmy dwie rzeczy już po akceptacji koncepcji oraz zaprojektowano nam zebletowy strop nad poddaszem, tzn. lane skosy, co zwiększyło koszt o 300 zł). Oczywiście w tej cenie nie ma projektu zagospodarowania działki - to robił nam lokalny architekt.
    wysłałem do nich zapytanie z ciekawości zobaczymy na ile wycenia mi mój wstępny bazgroł i moje założenia

  11. #11891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Kaizen
    nie trzeba mieć "wyostrzonego" zmysłu estetycznego, aby odróżnić realizację budynku wg projektu indywidualnego, a realizację wg gotowca..
    No, taki zamek w Stobnicy od razu atakuje wyostrzone zmysły estetyczne.
    "Pałace" Cyganów zdecydowanie do gotowców też nie należą.

  12. #11892
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    wysłałem do nich zapytanie z ciekawości zobaczymy na ile wycenia mi mój wstępny bazgroł i moje założenia
    Podziel się odpowiedzią, bo sam jestem ciekawy. Ja mam prosty, stosunkowo niewielki domek (150 mkw po podłodze), też wysłałem im koncepcję i sprawnie wszystko załatwiliśmy. Musiałem zrobić dopłatę bo wprowadziliśmy dwie zmiany po akceptacji koncepcji i wpłacie zaliczki. Ze współpracy jestem zadowolony.

  13. #11893

    Domyślnie

    podziele na pewno wysłałem im plan 150m2 parterówki.

  14. #11894
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.970

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    No, taki zamek w Stobnicy od razu atakuje wyostrzone zmysły estetyczne.
    "Pałace" Cyganów zdecydowanie do gotowców też nie należą.
    tak, niektóre realizacje powalają
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #11895

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Podziel się odpowiedzią, bo sam jestem ciekawy. Ja mam prosty, stosunkowo niewielki domek (150 mkw po podłodze), też wysłałem im koncepcję i sprawnie wszystko załatwiliśmy. Musiałem zrobić dopłatę bo wprowadziliśmy dwie zmiany po akceptacji koncepcji i wpłacie zaliczki. Ze współpracy jestem zadowolony.
    Moje pytanie do nich :

    Założenia:
    dom parterowy ze schodami na strych nieużytkowy, możliwość późniejszej adaptacji
    płyta fundamentowa na 10cm XPS
    ściany nośne silka 18, ściany działowe silka 12
    strop monolityczny
    dach pod kątem nachylenia 30 stopni
    wykorzystać jak najbardziej wysokość poddasza tak aby było na "zas" maksymalnie budynek moze miec 12m
    brak okien w dachu
    dwa okna w ścianach szczytowych
    więźba/wiązary pod deskowanie + dachówka ceramiczna
    kanalizacja i woda są w drodze
    ogrzewanie gaz lub pompa powietrze/woda

    A to ich odpowiedz:


    Parter domu ma do 150 m2 jednak jest też poddasze do adaptacji, które trzeba zaprojektować (strop nośny, ocieplenie, doświetlenie, instalacja elektryczna itd) więc w takich przypadkach doliczamy pewną cenę do wartości projektu. Innym elementem podnoszącym cenę projektu jest płyta fundamentowa (700 zł). Pozostałe elementy są standardowe. Doświetlenie poddasza tylko od ścian szczytowych do późniejszej adaptacji będzie zapewne niewystarczające.

    Koszt projektu w takiej formie wyniósłby 5300 zł brutto (w tym 23% VAT).

    Zakres opracowania:

    - koncepcja budynku
    - projekt architektoniczny budowlany
    - projekt konstrukcyjny budowlany
    - projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych (c.o, c.w.u, wod-kan, gaz)
    - projekt budowlany wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz instalacji odgromowej
    - projektowana charakterystyka energetyczna budynku
    - zestawienie materiałów budowlanych
    - zestawienie elementów więźby dachowej
    - zgoda na zmiany w projekcie

    W razie zainteresowania lub jakichkolwiek pytań prosze o kontakt.

  16. #11896

    Domyślnie

    A to info od znajomego który skorzystał z lokalnego architekta :

    Projekt zawiera prad, wode i usytuowanie na dzialce. Okolo 200m calosc powierzchni z garażem na 2 samochody wyjdzie około 6500

  17. #11897
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No tak, zaprojektowanie tych dodatkowych metrów poddasza też kosztuje stąd doliczyli 1300 zł do tego co jest na stronie. I jeszcze płyta. Ale ogólnie cena za projekt przy tym metrażu chyba ok?

  18. #11898

    Domyślnie

    tyle, że ja nie chce użytkować poddasza ma robić za strych nic więcej, a zaprojektować tam elektrykę? to może mi teść wystarczy mi tam tylko światło trochę jakby na siłę chcieli wcisnąć projekt poddasza ale co nie zmienia faktu, że cena jest ok jak czytam tutaj o cenach 10tyś + jak bede miał ostateczną koncepcje wtedy poprosze ich jeszcze raz o wycene i popytam wśród lokalnych architektów też nie są drodzy

  19. #11899
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    To powodzenia. Trzeba szukać, bo ceny potrafią się sporo różnić - np. za projekt przyłącza gazu miałem oferty od 500 do 900 zł. Za ten sam "produkt".

  20. #11900

    Domyślnie

    to już na spokojnie trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw a najgorzej ze stropem jak na razie walczę z działką .... ledwo żyje.


Strona 595 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony