dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 14
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 274
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TwójPanie wiesz że Ci kibicuje ale zamawiając mojego EHS stanowczo instalator( a mój instalator sprzedał Twojemu instalatorowi Twoja pompę) odradzał mi wersję TDM, nawet nie z uwagi na cenę tylko awaryjność i skomplikowanie układu. Nawet posunął się do takiego podejścia żeby kupić do salonu klimę za 1500 zł i jej nie serwisować a lepiej zrobić 2 niezależne układy. Chyba musieli mieć problemy z TDM skoro rękami i nogami kazali brać sporo tańszą EHS.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  2. #182
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    TwójPanie wiesz że Ci kibicuje ale zamawiając mojego EHS stanowczo instalator( a mój instalator sprzedał Twojemu instalatorowi Twoja pompę) odradzał mi wersję TDM, nawet nie z uwagi na cenę tylko awaryjność i skomplikowanie układu. Nawet posunął się do takiego podejścia żeby kupić do salonu klimę za 1500 zł i jej nie serwisować a lepiej zrobić 2 niezależne układy. Chyba musieli mieć problemy z TDM skoro rękami i nogami kazali brać sporo tańszą EHS.
    Mój instalator nie sprzedawał Twojemu mojego TDM-a. Pochodzi od dystrybutora, a ten ma takiego założonego u siebie w firmie To raz, a dwa, dziś rozmawiałem z kolesiem z Neoklimy, choć TDM-a sprzedaje się coraz więcej, to problem w dalszym ciągu jest w nieudolności....instalatorów, którzy na nowe rozwiązania są za leniwi by się dokształcić i zwykle za....głupi. Układ jest najprostszy z możliwych. Wymaga jedynie sporej znajomości tematu. a TDM to też EHS, bo EHS to skrót od Eco Heating System.I tak biorą się bluźniercze plotki A pewnie było tak. Nie potrafił, więc stękał że jest do dupy. Nowy układ TDM-a nosi nazwę Plus, i jest trzyrurowy,a to dla forumowych handlarzy-magików szczyt możliwości. Skoro produkują coraz nowsze modele, to znaczy że zainteresowanie jest. Opłacać się im musi, siły nie ma. Nowe rozwiązania, nowe parametry. A z dwoma układami czyli PC i klima...nawet nie chce mi się tego komentować. Powrót do lasu.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 09-08-2018 o 11:33

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dystrybutor twojego instalatora ma zamontowany zwykły model 6kW, 1 fazowy SPLIT, byłem, macałem, słuchałem glośności przy -21 stopniach mrozu, dokładnie identyczną będę miał u siebie, bardzo mały agregat nierzucający się w oczy, i raczej mój instalator nie obawia się montażu żadnej pompy Samsung
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #184
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Dystrybutor twojego instalatora ma zamontowany zwykły model 6kW, 1 fazowy SPLIT, byłem, macałem, słuchałem glośności przy -21 stopniach mrozu, dokładnie identyczną będę miał u siebie, bardzo mały agregat nierzucający się w oczy, i raczej mój instalator nie obawia się montażu żadnej pompy Samsung
    Ja tam nie wiem. Mnie mówili, że mają Splita podłączonego do TDM-a. Nie ważne. Każdemu instalatorowi zdarzają się babole. I nie każdy uczy się na błędach. jesteśmy tylko ludźmi.
    Ważne jest to, że TDM jest na rynku od, jak dobrze pamiętam 2008r. Od ubiegłego ruku jest wersja trzyrurowa Plus. A to oznacza, że projekt jest rozwijany i modernizowany. Nawet taki moloch jak Samsung, nie pozwoliłby sobie na produkcję tak kosztownego bubla, z którym sa same, jak napisałeś, problemy.
    Resztę wyjaśniliśmy sobie na priv.
    Życzę ci spokojnego i bez awaryjnego użytkowania.

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak nie śmiało zapytam to w ogóle o co się kłócicie?
    Co Wam powiem: każdy chwali swoje i uważa że tak jak on ma to jest najlepiej a kto ma inaczej to ma do d...y.
    Gdybym nie miał klimy na pewno szukałbym urządzenia które załatwi mi dwie rzeczy na raz bo po uj kupować, utrzymywać, itd dwa "graty"
    Jeśli zaś mam to nie ma o czym gadać.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eeee tam. Pisali na forum zatwardziali pompiarze że pompa ciepła to tylko taka trochę inna lodówka i byle jaki chłodziarz za pięć dych naprawi ją w 5 minut
    Gdzie Ty wyjeżdżasz tutaj z jakąś skomplikowaną machiną do obróbki przy jakiejś tam grzejącej lodówce?

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gdybym nie miał klimy na pewno szukałbym urządzenia które załatwi mi dwie rzeczy na raz bo po uj kupować, utrzymywać, itd dwa "graty"
    Ja wybrałem odrębne systemy do chłodzenia i grzania bo tak jest dużo taniej w montażu, wygodniej w używaniu, najwyższy komfort (jakbym wygrał w lotka, to czy latem, czy zimą utrzymywałbym ciepłą podłogę i chłodne powietrze) i łączny TCO jest najniższy.

  8. #188
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja wybrałem odrębne systemy do chłodzenia i grzania bo tak jest dużo taniej w montażu, wygodniej w używaniu, najwyższy komfort (jakbym wygrał w lotka, to czy latem, czy zimą utrzymywałbym ciepłą podłogę i chłodne powietrze) i łączny TCO jest najniższy.
    Ale to ty tak wybrałeś.
    Patrząc na malutki metraż twego domu, ja na 100% opędziłbym grzanie/chłodzenie jednym sprawnym systemem grzewczo/chłodzącym. I nie musiałby być to TDM. Taki 100m2 dom to zapotrzebowanie rzędu 15-20 kWh. Świeczkami można go ogrzać i wiatrakiem z lodem schłodzić. Na jaką cholerę tam dwa systemy /?

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Patrząc na malutki metraż twego domu, ja na 100% opędziłbym grzanie/chłodzenie jednym sprawnym systemem grzewczo/chłodzącym. [...] Na jaką cholerę tam dwa systemy /?
    No to mi wyceń instalację
    i podaj jeszcze przewidywaną żywotność urządzeń, roczne koszty serwisu/napraw i % zużycia prądu w drogiej strefie.

    Idę o zakład, ze bedzie duzo drożej.

  10. #190
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to mi wyceń instalację
    i podaj jeszcze przewidywaną żywotność urządzeń, roczne koszty serwisu/napraw i % zużycia prądu w drogiej strefie.

    Idę o zakład, ze bedzie duzo drożej.
    Kaizen. Wątek jest nie o tym. Ja wiem, że ty masz wszystko naj. Czas pokaże. najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej. Co do żywotności, to mnie rozbawiłeś. Ale jak większość forumowiczów, którzy zadają pytanie "kiedy ci się to zwróci" , zapominasz że można zginąć wyprowadzając psa, albo przechodząc "przez pasy". Tylko diamenty są wieczne.
    Trochę w życiu przeżyłem, dla mnie jest dziś i teraz. Nie interesują mnie żadne drogie i tanie strefy. I choć mam G12W, to korzystam z domu jak i kiedy mi się podoba. Bo dom jest dla mnie, a nie ja dla niego. Płacę za rachunki od 200 latem -350pln zimą i mnie to pasuje. tym bardziej, że rachunki za energię elektryczną to moje jedyne rachunki
    Pozdrawiam i przepraszam za off.

  11. #191
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Kiedyś miałem taki "kombajn" do obróbki drewna. Można na nim było zrobić wszystko bo zastępował 7 urządzen.
    Kiedy napęd w nim się rozleciał i nie nadawał się do naprawy straciłem 7 urządzeń za jednym zamachem.
    To tak a propos urządzeń które załatwiają wszystko,
    Zajefajne porównanie. Brawo.

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pozdrawiam i przepraszam za off.
    Nie wysilisz się na merytoryczne argumenty? Liczby kompletne, bo wysokość rachunku za prąd niewiele mowi o kosztach ogrzewania? Za serwis nie masz rachunków, bo robisz sam, czy bez rachunku?
    Moje wyliczenia, dla przykładu, tutaj. Ale to nie jedyne moje wyliczenia.
    Miłośnicy PC chwalą się rachunkami za prąd, a pomijają koszty nabycia, przegladów, napraw i żywotność urządzeń.

  13. #193
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wysilisz się na merytoryczne argumenty? Liczby kompletne, bo wysokość rachunku za prąd niewiele mowi o kosztach ogrzewania? Za serwis nie masz rachunków, bo robisz sam, czy bez rachunku?
    Moje wyliczenia, dla przykładu, tutaj. Ale to nie jedyne moje wyliczenia.
    Miłośnicy PC chwalą się rachunkami za prąd, a pomijają koszty nabycia, przegladów, napraw i żywotność urządzeń.
    Kaizen, szkoda czasu na bicie piany.
    Mam osobny licznik na PC i reku. reszta pod jednym. Ceny za energię podawałem w wątku o zużyciu. W październiku będzie rok jak zamieszkałem. Na tę chwilę przyjmuje średnią ok 260-280pl/miesiąc. A w tym: reku non stop, ogrzewanie/chłodzenie/ nawadnianie (2 pompy ok 0,8kW każda,12 cewek zaworów nawadniania itd.) ok 300m2 trawnika i ok 6 arowego ogrodu (obecnie zbiornik 1000m3 typu szambo idzie niemal na raz), indukcja, grzejnik do suszenia ręczników w łazience, PC 8kW do grzania/chłodzenia+CWU, sprężarka oczyszczalni biologicznej praca 24h non stop i cała reszta na prąd.
    I to cały chyba kram. I takie koszta są dla mnie zadowalające. Tak tak, zapłaciłem za odwiert studni 5k pln, oczyszczalnię bio z dotacją 4k pln ale przy obecnej cenie i ilości wody i ścieków, jak dożyje to po niespełna 4 latach -jadę już na czysto. Jak będą takie upalne lata i takie zejście wody na ogród, to nieco wcześniej Jak się uda, niebawem dojdą panele PV i można powiedzieć, że symbolicznie 100pln/mies i to....wszystko.
    Ty myślisz tylko o ogrzewaniu zimą, a ja mam duży ogród i inne rzeczy latem do utrzymania. Każdy ma inne priorytety. Ogrzewanie to nie wszystko.
    Co do serwisów. Nie płacę i nie zapłacę
    Czeka mnie przegląd reku, bo ma 5 letnią gwarancję. Ale to szczegół.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 10-08-2018 o 13:50 Powód: serwis

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Tak w kwestii chłodzenia PC. Mam EHS samsunga, pusciłem sobie w te upały na próbę chłodzenie podlogą na 36h i powiem... wielkie g.... to jest. Podloga wprawdzie po jakimś czasie staje sie chłodniejsza ale przez poltora dnia temperatura w domu nie spadła nawet o 1 stopien. Było 27.5 a nastepny dzien 27. Nie pomagało na pewno tez to że co chwile ktoś otwiera i nie zamyka drzwi tarasowych, tu ktos otworzy garaz, tam żóna przewietrzy sobie kuchnie, nie ma szans utrzymać szczelnosci domu jak w zimę. Takze tyle w temacie chlodzenia pompą.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Kaizen, szkoda czasu na bicie piany.
    A jednak dalej nie wyliczasz TCO. Tylko bijesz pianę o szambie i podlewaniu trawnika.

    Konkret - ile kosztuje taki system (rynkowo - nie "ja sobie złożyłem" bo się na tym znam i jeszcze mam ceny producenta, bo jestem ich dystrybutorem)? Jaki jest przewidywany czas użytkowania produktu? Mam gdzieś DTRa Mitsubishi - twierdzą, że 15 lat i jest rozpiska co ile lat wymiana jakiej uszczelki i innego "drobiazgu" podobnie, jak rozpisane są przeglądy w autach. Ile kosztuje przegląd? Ci, co sprzedają i podali tu ceny wychodzi, że żeby mieć gwarancję na PC trzeba rocznie wydać na przeglądy ok. 700zł. Bez materiałów.

    Pewnie, można zamknąć oczy i nic nie serwisować i liczyć, że PC podziała 15 lat. I pewnie znajdą się takie instalacje. Ale przy takim szczęściu to lepiej grać w lotka - odrobinę pecha, i marzniesz w święta.
    Do tego przy powietrznych nie czyścisz? Fuj. Pewnie masz sterylnie w domu. Ale kto widział filtry wywiewne rekuperatora w normalnym domu ten wie, że w normalnym domu sterylnie nie jest.

    I wcześniej czy później klima w środku wygląda mniej więcej tak:



    Chłodzenie podłogą? Dziękuję. Po pierwsze wolę w stopy mieć ciepło i chłodne powietrze. Po drugie praw fizyki nie oszukasz i schłodzenie powietrza powoduje wzrost wilgotności względnej. A w upały to wilgotność bardziej dokucza, niż temperatura - wystarczy obniżyć wilgotność i temperatura przestaje być straszna. Tylko podłogą nie osuszysz powietrza (a przynajmniej ja bym nie chciał, żeby tam się para skraplała).

  16. #196
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Tak w kwestii chłodzenia PC. Mam EHS samsunga, pusciłem sobie w te upały na próbę chłodzenie podlogą na 36h i powiem... wielkie g.... to jest. Podloga wprawdzie po jakimś czasie staje sie chłodniejsza ale przez poltora dnia temperatura w domu nie spadła nawet o 1 stopien. Było 27.5 a nastepny dzien 27. Nie pomagało na pewno tez to że co chwile ktoś otwiera i nie zamyka drzwi tarasowych, tu ktos otworzy garaz, tam żóna przewietrzy sobie kuchnie, nie ma szans utrzymać szczelnosci domu jak w zimę. Takze tyle w temacie chlodzenia pompą.
    A widzisz. Gdybyś miał Panasa, albo inną PC to wszystko było by jak trzeba i miałbyś chłód w domu A tak masz, co masz i jest lipa.

  17. #197
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    bobrow ma racje. Ciężki z ciebie gość
    Te "pierdoły" o podlewaniu trawnika, napisane były tylko dla tego, aby ci uzmysłowić, że nie dla każdego koszty związane z ogrzewaniem są najważniejsze. Ludzie, w tym moi znajomi zużywają wody w miesiącach letnich na podlewanie ogrodu i basen, więcej aniżeli ty zużywasz na ogrzewanie zimą. Kumasz bazę,czy dalej nie masz z nią łączności? Zrozum wreszcie, że są na świecie ludzie, którzy zdecydowali się żyć inaczej niż ty i nie liczą każdego centa sto razy. Mają to o czym marzyli całe swe życie. Jak robiłem przeszklony salon, to olimp forum mnie wyśmiewał, że krocie stracę na ogrzewanie, chłodzenie itd. Bo nikt nie rozumie, że ktoś chce żyć inaczej, a niżeli budowlanym trendy- bełkotem z forum, kalkulatorami, lambdami i innymi pierdołami. Sorrki, a normalne życie cię czasem jeszcze cieszy? Czy już nie pamiętasz jak to jest?

    Mam w firmie 3 jednostki,każda po 3,5kW i żadna nigdy tak nie wyglądała. Nie pisze już o moim sterylnym domu
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 10-08-2018 o 14:43 Powód: add

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    nie dla każdego koszty związane z ogrzewaniem są najważniejsze.
    Przecież koszty energii to jedyna zaleta ogrzewania PC w porównaniu do kabli.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Mam w firmie 3 jednostki,każda po 3,5kW i żadna nigdy tak nie wyglądała. Nie pisze już o moim sterylnym domu
    Masz zdjęcia? Czy tak nie wyglądała, bo tego normalnie nie widać (trzeba albo rozebrać, albo zapuścić endoskop)?
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moja klima wyglądała tak po zaledwie dwóch sezonach "normalnego" serwisowania.

    Głównie chłodzenie, kilka razy odpalona do grzania.

    Oczywiście już tak nie wygląda, ale musiałem rozebrać i umyć. Ze dwie godziny mi to zajęło. Następnym razem (a trzeba to robić regularnie - bo pewnie nie robienie tego to powód stereotypowej opinii o szkodliwości klimy na zatoki i inne przypadłości) zajmie mi pewnie z pół godziny mniej. Ale to zawsze nakład pracy albo pieniędzy.
    Niestety, to ciągle najlepsze rozwiązanie do chłodzenia. Ale po co jeszcze tym grzać? Żeby szybciej syf się zbierał i częściej myć i ozonować czy chemią psikać w czasie standardowego przeglądu?

    Nie wiem czy pamiętasz, ale przyczepiłeś się do mojej wypowiedzi:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja wybrałem odrębne systemy do chłodzenia i grzania bo tak jest dużo taniej w montażu, wygodniej w używaniu, najwyższy komfort (jakbym wygrał w lotka, to czy latem, czy zimą utrzymywałbym ciepłą podłogę i chłodne powietrze) i łączny TCO jest najniższy.
    Które twierdzenie próbujesz podważyć? Nie widzę argumentu przeciwko któremukolwiek.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-08-2018 o 14:22

  19. #199
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz zdjęcia? Czy tak nie wyglądała, bo tego normalnie nie widać (trzeba albo rozebrać, albo zapuścić endoskop)?
    .
    Kaizen....to wygląda okropnie. Jak można dopuścić do takiego stanu rzeczy? To bardzo źle o Tobie świadczy, mój drogi. Ja mieszkam pod lasem, powietrze mam rajskie, rzec można, ale nawet gdybym mieszkał w centrum, do takiego stanu rzeczy bym nie doprowadził. Chyba nie mamy o czym dalej rozmawiać.
    Wstyd, kolego. Wstyd.

    I poczytaj instrukcję, jak kończyć sezony użytkowania takich urządzeń. Szczególnie po sezonie letnim (chłodzenia), ale i grzania także. Jaki tryb się wtedy odpala w jednostce.
    Mniej liczenia Kaizen, więcej higieny.
    Pozdrawiam.Dbaj o siebie.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 10-08-2018 o 14:46

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Kaizen....to wygląda okropnie.
    Pokaż swoje
    Oczywiście można iść w zaparte (nie widziałem, więc czyste). Ale trzeba być naprawdę fanatykiem, żeby po lekturze wątku Pochwalcie się swoimi filtrami wentylacji mechanicznej twierdzić, że to wyjątkowa sytuacja. Dla przykładu:
    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Filtry wymienione przed przed zimą.
    Ten z czerpni z toną owadów i nasion roślin.
    Wywiewny jak worek z odkurzacza.

    W wątku więcej podobnego "mięska".

    Myślisz, że powietrze przelatując przez klimę nie osadza nic, a przelatując przez wentylację mechaniczną już tak?

    Ta siateczka w klimach wyłapuje sierść i grubszy syf, ale to całe nic. Po umyciu zamontowałem włókninę filtracyjną G4 - może wolniej, ale dalej zarasta.

    Wiesz, to ciekawe. W żadnej instrukcji użytkownika ani w service manual do żadnej mojej klimy (Panasonic, Galanz i Gree) nie ma zalecenia czyszczenia wentylatora czy innych części - jedynie wymiennika. Ale to serwis, którego podobno nie robisz?

    Edyta
    Jeszcze tak przy okazji - fotki kaloryferów zdemontowanych w moim bloku. Nie różnią się specjalnie.







    Większość wygląda na czyste - bo widać ich "górę". Tam, gdzie hydraulik zapomniał nie gorszyć przechodniów, widać jak wyglądają od dołu.

    Im mniej zakamarków, gdzie syf może się zbierać, tym zdrowiej. A jak ktoś się decyduje jednak - to wymaga to znaczącego nakładu pracy na utrzymanie w czystości i dezynfekcję (ja mieszkanie co kilka miesięcy ozonuję).

    Kaloryferom i ogrzewaniu nadmuchowemu mówię zdecydowane "NIE".

    Dla chłodzenia jednak nie widzę sensownej alternatywy - dlatego dwa systemy.
    EOT z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-08-2018 o 23:00

Strona 10 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony