dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Podłączenie lampy czujnikiem pir

    Witam.
    Kupiłem lampę zewnętrzna http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7341738045 chciałem ją podłączyć pod łącznik aby przy włączonym zaświecala się i swiecil się podczas ruchu a przy wyłączonym nie włączała się wogole.
    Niestety poległem, nie wiem czy lampa była uszkodzona czy może mam instalacje zrobiona pod lampę bez czujnika?
    W domu jest łącznik pojedynczy na dwa przewody, brązowy i niebieski i takie też wpialem do niego. Na zewnątrz do lampy są trzy przewody, połaczylem kolorami tak jak w lampie z aukcji, brązowy, niebieski i żółto-zielony. Efekt był taki, że po włączeniu włączeniu włącznikiem zaświecala się ale nie wylaczala mimo ustawionego minimalnego czasu i czujnika światła aby w dzień nie swiecila.
    Czy problem jest z lampa czy instalacja?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Witam.
    Kupiłem lampę zewnętrzna http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7341738045 chciałem ją podłączyć pod łącznik aby przy włączonym zaświecala się i swiecil się podczas ruchu a przy wyłączonym nie włączała się wogole.
    Niestety poległem, nie wiem czy lampa była uszkodzona czy może mam instalacje zrobiona pod lampę bez czujnika?
    W domu jest łącznik pojedynczy na dwa przewody, brązowy i niebieski i takie też wpialem do niego. Na zewnątrz do lampy są trzy przewody, połaczylem kolorami tak jak w lampie z aukcji, brązowy, niebieski i żółto-zielony. Efekt był taki, że po włączeniu włączeniu włącznikiem zaświecala się ale nie wylaczala mimo ustawionego minimalnego czasu i czujnika światła aby w dzień nie swiecila.
    Czy problem jest z lampa czy instalacja?
    Raczej problem z elektrykiem. W domu łącznik na dwa przewody niebieski i brązowy, a przecież tak być nie powinno. Na początek trzeba ustalić czy kolory znaczą co znaczyć powinny.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ścian już rozwalac nie będę.
    Można prosić na odpowiedź w temacie?
    Po włączeniu włącznika prąd jest na przewodzie zewnątrz.
    Dlaczego lampa się nie wylaczala?

  4. #4

    Domyślnie

    znakiem tego że coś z lampą jest nie teges.... jeżeli na jednym z 3 żył jest prąd, to lampa powinna działać i gasnąć do momentu aż czujnik nie wykryje ruchu.

    Robiłeś test z godny z opisem ? Lampa w ogóle nie gaśnie ?
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, nie gaśnie wogole, dopiero jak wyłącze włącznikiem
    Test robiłem według opisu.

  6. #6

    Domyślnie

    Z Twojego opisu prawdopodobnie problem jest z samą lampą, jednak żeby się upewnić zamień lampę na zwykłą bez czujników i sprawdź czy wyłącznik powoduje jej zapalanie. Sprawdź przy okazji, czy wyłącznik przerywa na pewno przewód fazowy bo z opisu wynika, że kolory przewodów dla Twojego elektryka niekoniecznie miały znaczenie. Na końcu należało by jeszcze sprawdzić lampę spokojnie na stole warsztatowym.
    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wszystko działa, dobrze podłączone , elektryk jednak zna kolory . Winna była lampa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony