dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 190 z 249
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 4962
  1. #3781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego prosiłem o nazwę na priv. Zbierałem oferty i żadna firma przy 4-5kWp nie dostałem ceny niższej niż 4500 zł brutto. To trochę daleko do 2700 podanych przez Ciebie, dlatego proszę o linki do takich kompletów. Za 2700/kWp chętnie sobie ściągnę nawet z afryki i mi elektryk zainstaluje.
    Nie wiem gdzie znalazłeś te 2700 bo w tej ofercie którą wstawił marcin jest coś około 4 tysie ?
    Panele można wziąć już mocniejsze trochę, falownik troszkę lepszy i normalna cena obecnie to ze 4200 do 4300/kWp na gotowo.

  2. #3782

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie wiem gdzie znalazłeś te 2700 bo w tej ofercie którą wstawił marcin jest coś około 4 tysie ?
    Karoka on czepia się tej mojej małej instalacji którą sam robiłem i wyszło mi około 2700 PLN tylko co należy uwzględnić inwerter kupiłem SAM w UK. Cześć konstrukcji montażowej miałem swojej, kable DC również. No dobra i w cenie 2700 PLN nie wliczyłem napoi wyskokowych i jedzenia. Bo tę małą instalację robiliśmy w sumie 3,5 dnia - jak już z szefem i dekarzami nie mogliśmy pić.
    Następną instalację przeliczę na litry , kg jadła i ilość dni jaką to montowaliśmy - i ile kosztowały nowe wątroby.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Karoka
    Ten pacjent nigdy nie rozumiał tego co czyta, dlatego od dawna siedzi w kiblu.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    on czepia się tej mojej małej instalacji którą sam robiłem i wyszło mi około 2700 PLN tylko co należy uwzględnić inwerter kupiłem SAM w UK. Cześć konstrukcji montażowej miałem swojej, kable DC również. No dobra i w cenie 2700 PLN nie wliczyłem napoi wyskokowych i jedzenia. Bo tę małą instalację robiliśmy w sumie 3,5 dnia - jak już z szefem i dekarzami nie mogliśmy pić. Następną instalację przeliczę na litry , kg jadła i ilość dni jaką to montowaliśmy - i ile kosztowały nowe wątroby.
    Nie czepiam się, tylko próbuję ustalić fakty -- póki co fakty mówią, że przeciętna cena za kWp paneli to 4300 zł brutto (i to przy instalacji 10kWp, bo przy mniejszej nawet 5000).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  4. #3784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ten pacjent nigdy nie rozumiał tego co czyta, dlatego od dawna siedzi w kiblu.


    Nie czepiam się, tylko próbuję ustalić fakty -- póki co fakty mówią, że przeciętna cena za kWp paneli to 4300 zł brutto (i to przy instalacji 10kWp, bo przy mniejszej nawet 5000).
    To Tylko twoja opinia o karoka65, a bardzo wielu ludziom pomaga przykładem niech będzie bez kosztowa wymiana OEPM 20kW na lepszy kocioł kiedy rekomendowany OEPM nie dawał rady. Rozumiem że Tobie też ludzie zawdzięczają bardzo wiele tylko nikt o tym nie pisze a może to Ty siedzisz w kiblu? A jeśli nawet karoka siedzi w kiblu to musiał z niego na chwilę wyjść aby zapłacić za swoje 7kW na dachu

    Ty starasz się każdą ofertę skierować na własne potrzeby jeśli znasz ceny i chcesz kupić za 5000PLN/kWp o czym dyskutujemy, chcesz chlać z instalatorami 3 dni zrobisz za 2700 o ile będą z tobą pili.Ale jeśli zaczniesz rozmowę że komuś zrobili za 2700 to i z instalacji i z picia nie będzie niczego.
    Szukaj oferty dla siebie a ile zapłacisz będziesz wiedział po instalacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #3785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To Tylko twoja opinia o karoka65, a bardzo wielu ludziom pomaga przykładem niech będzie bez kosztowa wymiana OEPM 20kW na lepszy kocioł kiedy rekomendowany OEPM nie dawał rady. Rozumiem że Tobie też ludzie zawdzięczają bardzo wiele tylko nikt o tym nie pisze a może to Ty siedzisz w kiblu?
    Oczywiście że to moja opinia. Możesz wskazać gdzie napisałem że nie pomaga? Wygląda na to, że coś sobie po drodze dorobiłeś do tego co napisałem. Wyraźnie napisałem że siedzi w kiblu za to że nie umiał nigdy czytać ze zrozumieniem, i jak widać nie umie tego nadal -- dlatego się z nim zawsze dyskutowało jak z dupą o północy...

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ty starasz się każdą ofertę skierować na własne potrzeby jeśli znasz ceny i chcesz kupić za 5000PLN/kWp o czym dyskutujemy, chcesz chlać z instalatorami 3 dni zrobisz za 2700 o ile będą z tobą pili.Ale jeśli zaczniesz rozmowę że komuś zrobili za 2700 to i z instalacji i z picia nie będzie niczego. Szukaj oferty dla siebie a ile zapłacisz będziesz wiedział po instalacji.
    Nie ja, bo ja nie jestem tutaj sam. Czytają to także inni zainteresowani, a Ty ich pośrednio wprowadzasz w błąd. Prosiłem o aukcje z UK gdzie kupiłeś takie tanie elementy i się nie doczekałem, bo rzekomo nie chciało Ci się szukać. I nie, nie lubię chlać -- podejrzewam że większość ludzi nie chla z kontrahentami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  6. #3786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Prosiłem o aukcje z UK gdzie kupiłeś takie tanie elementy i się nie doczekałem, bo rzekomo nie chciało Ci się szukać.
    Prosiłeś o kontakt do firmy... dostałeś z pretensjami że nie czytam forum.
    Teraz jeszcze aukcje mam Ci znaleźć... a może jeszcze zapłacić za ciebie też mam?
    Rusz swoje 4 litery z kibla i poszukaj może coś znajdziesz, a jak nie to znaczy że nie ma wszystkie sprzedali albo poukrywali oferty. Na allegro szukałeś i też nic nie ma... to może mamy różne wersje allegro.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #3787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Prosiłeś o kontakt do firmy... dostałeś z pretensjami że nie czytam forum.
    Człowieku, weź się obudź. Nie prosiłem o kontakt do żadnej firmy, tylko o linki gdzie taką taniznę sprzedają jak pisałeś -- że w porywach 2800 zł za kWp wychodzi. To mi, przypomnę, zapodałeś wycenę firmy bo ci się szukać rzekomo nie chciało linków do towaru który przecież zamawiałeś w UK. Ja tylko chcę potwierdzenia w faktach tego co napisałeś, bo mam przekonanie graniczące z pewnością, że ceny mogły ci się przyśnić jak na okrągło chlałeś.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Teraz jeszcze aukcje mam Ci znaleźć... a może jeszcze zapłacić za ciebie też mam?
    Rusz swoje 4 litery z kibla i poszukaj może coś znajdziesz, a jak nie to znaczy że nie ma wszystkie sprzedali albo poukrywali oferty. Na allegro szukałeś i też nic nie ma... to może mamy różne wersje allegro.
    Znowu sobie dorabiasz. Nie musisz płacić, wystarczy że potwierdzisz to co napisałeś, tj. że można kupić 1kWp paneli za 2800, czyli literalnie pewnie na aukcji 1kWp powinien być za 2500 żeby za resztę można było schlać ekipę i zamontować za 2800. Ale nie, zamiast dać tego linka i tym samym dać mi plaskacza ty wolisz mi dać wycenę od firmy za 4000 (choć pisałeś że niedawno miałeś wycenę za 3300) a potem mi ubliżać od leni.

    Aha, a podana przez ciebie wycena od firmy na 7kWp jest na 4300 zł brutto, 4000 to cena netto. Podejrzewam, że jak będę chciał na 5kWp to dostanę 4500/kWp. CBDU. Zmyślasz dalej na temat cen paneli, czy dasz już sobie spokój?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  8. #3788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście że to moja opinia. Możesz wskazać gdzie napisałem że nie pomaga? Wygląda na to, że coś sobie po drodze dorobiłeś do tego co napisałem. Wyraźnie napisałem że siedzi w kiblu za to że nie umiał nigdy czytać ze zrozumieniem, i jak widać nie umie tego nadal -- dlatego się z nim zawsze dyskutowało jak z dupą o północy...
    Myjku, jak gostek szuflujący łopatą wungiel do śmieciucha udaje ekologa na forum to i gadam z nim jak z tą doopą o północy..........
    Ja tam sobie siedzę w tym kiblu, jak mam czas to sobie coś poczytam, teraz przyszedł czas na weryfikacje tego co się naczytałem
    I nie świruje z ekologią jak co poniektórzy.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #3789

    Domyślnie

    Karoka też chyba idę się zamknąć w kiblu i zmyślać bo z tym ekologiem co u mnie w portfelu siedzi nie bardzo mam już o czym gadać. Wszak on wie więcej niż ja kiedykolwiek będę wiedział o PV a nawet pół panela jeszcze nie ma na dachu.
    Tym samym muszę mu przyznać rację te 1,6kWp na dachu mi się przyśniło, po libacji alkoholowej, co najważniejsze kac zniknął a instalacja jakoś została.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #3790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Karoka też chyba idę się zamknąć w kiblu i zmyślać bo z tym ekologiem co u mnie w portfelu siedzi nie bardzo mam już o czym gadać. Wszak on wie więcej niż ja kiedykolwiek będę wiedział o PV a nawet pół panela jeszcze nie ma na dachu.
    Tym samym muszę mu przyznać rację te 1,6kWp na dachu mi się przyśniło, po libacji alkoholowej, co najważniejsze kac zniknął a instalacja jakoś została.
    Widzę, że wyjątkowo po tych swoich libacjach lubisz gadać z muszlą klozetową, zamiast podać w końcu linki do aukcji, z których ponoć dokonywałeś zakupu, gdzie można kupić panel 1kWp za 2800 zł i utrzeć mi w końcu mojego kulfoniastego nosa.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  11. #3791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jak jest żywotność tych urządzeń i koszt konserwacji ?
    Witam,

    Żywotność dobrej jakości pompy ciepła jest określana głównie na podstawie żywotności najważniejszego elementu urządzenia, czyli sprężarki. Dla przykładu maksymalny przebieg sprężarki w pompie ciepła Logatherm marki Buderus wynosi 80 000 godzin. Można założyć, że w ciągu jednego roku pompa ciepła pracuje ok. 2500-3000 h/rok. W zależności od parametrów instalacji, czasu pracy sprężarki oraz konserwacji pompy ciepła i instalacji CO, żywotność sprężarki powinna wynosić w granicy 20-30 lat.
    Bardziej szczegółowe informacje o pompie ciepłą dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  12. #3792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    żywotność sprężarki powinna wynosić w granicy 20-30 lat.
    To czemu nie dajecie gwarancji chociaż na połowę tego czasu?

    Czy jest jakiś czas od sprzedaży, w którym gwarantujecie dostępność części zamiennych?

  13. #3793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To czemu nie dajecie gwarancji chociaż na połowę tego czasu?
    Czy jest jakiś czas od sprzedaży, w którym gwarantujecie dostępność części zamiennych?
    Celne pytania, ale wątpię aby jakikolwiek konsultant udzielił na nie odpowiedzi. Ja bym dodał jeszcze pytanie, skoro takie to niezawodne urządzenia (oczywiście nie kwestionuję, bo wiem że są niezawodne), to po jakiego grzyba coroczne przeglądy tych urządzeń które serwują swoim klientom?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  14. #3794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Celne pytania, ale wątpię aby jakikolwiek konsultant udzielił na nie odpowiedzi. Ja bym dodał jeszcze pytanie, skoro takie to niezawodne urządzenia (oczywiście nie kwestionuję, bo wiem że są niezawodne), to po jakiego grzyba coroczne przeglądy tych urządzeń które serwują swoim klientom?
    Serwis jest bardzo istotny - można podczas jego wykonywania zauważyć jakąś dysfunkcję i niewielkim kosztem utrzymać sprawność urządzenia. Brak wglądu przez kilka lat może powodować poważniejszą awarię (czasem drobny element potrafi rozwalić serce systemu).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #3795
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Serwis jest bardzo istotny - można podczas jego wykonywania zauważyć jakąś dysfunkcję i niewielkim kosztem utrzymać sprawność urządzenia.
    Dokładnie. W pełni się zgadzam.
    Dodatkowo warto umówić się na serwis w sezonie letnim i przygotować urządzenie na kolejny sezon wcześniej.

    Użytkownicy kotłów Viessmann mogą zamówić przegląd TUTAJ.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #3796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Widzę, że wyjątkowo po tych swoich libacjach lubisz gadać z muszlą klozetową, zamiast podać w końcu linki do aukcji, z których ponoć dokonywałeś zakupu, gdzie można kupić panel 1kWp za 2800 zł i utrzeć mi w końcu mojego kulfoniastego nosa.
    A samemu poszukać to już za trudno? Wujek Google się obraził?
    Ja znalazłem 250Wp za 400 zł nowe. W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć, sprawdzić i kupić.
    A zapomniałbym, jestem nietypowy - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  17. #3797

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    A samemu poszukać to już za trudno? Wujek Google się obraził?
    Ja znalazłem 250Wp za 400 zł nowe. W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć, sprawdzić i kupić.
    A zapomniałbym, jestem nietypowy - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.
    Jeden ogarnięty wie czego szukać i na co zwracać uwagę bo Myjk za dużo ma do powiedzenia i brakuje mu czasu na poszukiwania - daj mu na tacy, a jeszcze lepiej złóż za niego zamówienie, zapłać a on i tak powie że całe dnie na kiblu siedzisz.

    Choć w jednym ma chłop rację: jutro będę "gadał" z kiblem o tym że zakończyłem stan surowy otwarty (+ ukończone ściany działowe), a od piątku jak zwykle punkt 6:00 jadę z instalacjami równolegle: elektryka, LAN serwerownia, monitoring, alarm, TV i SAT aby za jednym bajzlem poprowadzić kabelkologię. Za około tydzień wiercę studnię głębinową oczywiście własnymi przeszczepami, wiertnią ręczną 12m.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #3798

    Domyślnie

    12 metrów to sporo. Masz "obiecujący" grunt? Możesz coś więcej napisać?
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  19. #3799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    12 metrów to sporo. Masz "obiecujący" grunt? Możesz coś więcej napisać?
    Mam studnie z kręgów głęboką około 3,5m, wody zwykle jest tyle że jak położę się na "pasie" i sięgnę ręką do studni braknie mi około 15cm aby dotknąć wodę. Niestety teraz mamy suszę i tej wody jest dużo mniej około 60 cm od dna. Więc będzie wiertnica ręczna 12m na 4m znajdę wody podskórne i od tego poziomu szlamówką w osłonie z rur kanalizacyjnych. A dalej aby do żwirku później hydrofor doba pompowania z przerwami na 5 min aby hydrofor odpoczął; aby zrobić wystarczającą "bańkę" w okół rury kanalizacyjnej z dziurkami lub z filtrem.
    Tak w ogromnym skrócie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #3800
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

Strona 190 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony