dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 55
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1092
  1. #621

    Domyślnie

    Współczuje roboty z przycinaniem przy Porothermie i to w takim miejscu. Ja od lat jestem "miłośnikiem" gazobetonu.
    Tylko za długo nie trzymaj tej folii, bo jednak drewno ma swoją wilgotność i pomimo impregnatu może się sinizna pojawić. Lepszym pomysłem była by membrana dachowa jeśli Wam zostało.
    Dobrze, że prace idą do przodu. Ten rok jest wyjątkowo sprzyjający dla budowlanki.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  2. #622

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Ten rok jest wyjątkowo sprzyjający dla budowlanki.
    Pod jakim względem? Poza pogodą nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Ten rok jest wyjątkowo sprzyjający dla budowlanki.
    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Pod jakim względem? Poza pogodą nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Może tommies miał na myśli "budowla(...)"ńców

  4. #624

    Domyślnie

    Mam na myśli właśnie pogodę. W ubiegłym roku izolowałem i ocieplałem u siebie fundamenty. Co wykopałem kilka metrów, to przychodziła burza, wykop się obsuwał i robota od nowa. To samo z ocieplaniem - strach było klej rozrobić, bo za chwile mogło zacząć padać i zganiało z rusztowania. Myślałem, że nigdy tego nie skończę. A w tym roku sucho i cieplutko.
    Inna sprawa, że w tym roku i dla samych budowlańców istna hossa - mogą przebierać w ofertach a ceny z kosmosu.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  5. #625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Elektryka podobno skończona. Chociaż mam jakieś tam wątpliwości. Np. czy kable nie powinny być całkowicie przykryte tym czymś białym (klejem, zaprawą) Czy jednak może tak być, że to tynk tam wejdzie do środka i będzie "gites majonez"? Wszelkie uwagi i krytyczne spojrzenie mile widziane, bo między poniedziałkiem a środą wchodzą tynkarze, więc jeśli coś trzeba poprawić to teraz jest ostatni moment.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	281.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	418120

    Nie jestem pewna czy zamocowanie kabli metodą na gwoździa można nazwać zakończoną elektryką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	282.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	418121

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	283.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	418122

    Pod włącznikiem w każdym pomieszczeniu wystaje dodatkowy kabel:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	284.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	418123
    Podobno to życzenie hydraulika - do sterowania podłogówką. Nie podoba mi się to. Myślałam, że takie sterowanie pokojami będzie w jednym miejscu...

    Znowu metoda na gwoździa:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	285.jpg
Wyświetleń:	473
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	418124



  6. #626

  7. #627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	291.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	418130

    Dwa działające na razie gniazdka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	293.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	418132

    Rozdzielka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	294.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	418133
    Tu też mam wrażenie, że wygląda to słabo... Ale ja się kompletnie na tym nie znam. Elektryk twierdzi, że resztę szafki będzie robił po tynkach.

    Powoli zabieramy się za odcięcie strefy domowej od kotłowni i garażu. Na razie tyle:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	292.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	418131

    A tu ekipa sprzątająca :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	295.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	418134

  8. #628
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Gwoździe zapewne przed tynkowaniem trzeba usunąć podtrzymują kable na czas schnięcia "białego czegoś". Punktowe klejenie przewodów nie przeszkadza (aby tylko między punktami klejenia kable nie odchodziły od ściany) a rozdzielnia po zakończeniu powinna (musi ) poprawić wygląd, teraz to jest "na roboczo". O przewodach Do OP pogadaj z hydraulikiem, może to do czujników temp, ew do termostatu z czujnikiem "2w1"?
    Sprzątania dużo nie będzie - ekipa idzie raz-dwa!
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-08-2018 o 04:51
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Nie wygląda źle ta elektryka. Rozdzielnicy nie komentuję bo jest po prostu nie zrobiona (zapewne wrzucony tylko główny bezpiecznik, żeby podpiąć robocze gniazda). Tak jak Przemo pisze te gwózdki tylko trochę nie bardzo. Przewody pod włącznikami masz zapewne do termostatów pokojowych.

  10. #630
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Kable mogą być tylko punktowo przykryte, potem tynk zalepi i tak wszystko.

    Gwoździe do wyjęcia jak stwardnieje gips podtrzymujący, bo Ci rdza przez tynk przelezie.
    A propos rdzy, przejdź się po całym domu i poszukaj innych metalowych elementów jak gwoździe, niewyciągnięte śruby po szalunkach. To wszystko trzeba wyciągnąć, a jak się nie da to uciąć (szlifierką) i zapsikać farbą antykorozyjną, bo Ci rdza może wyjść na tynku. Nawet te miejsca po wyciągniętych gwoździach bym psikała, bo zawsze rdza mogła się skruszyć i zostać w dziurze.

    Te wystające kabelki do podłogówki to prawie na bank zasilanie do termostatów pokojowych. Jak kto woli. Musisz chyba spytać hydraulika jak to wymyślił i czy jest to zgodne z Twoja koncepcją

    Kable przy więźbie w peszlach - bardzo dobrze

    Co to za pomieszczenie na tych zdjęciach?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	289.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	418128

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	290.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	418129

    Czemu kabel nie jest złapany spinkami (wiem, do wieńca słabo się plastikowe spinki wbija ale w wyżej jest gazobeton. I czemu ten kabel idzie na ukos?

    Rozdzielnica wygląda roboczo, bo nieskończona. Z naszych doświadczeń: warto dopytać elektryka jakie sprzęty sa na osobnych obwodach, czy planuje różnicówki, ile i co będzie nich podpięte (najlepiej oddzielić wszelkie gniazda i podłączenia zewnętrzne (typu ogród, oświetlenie ogrodu, domofon, furtka) od wewnętrznych), jaką klasę ochrony antyprzepięciowej planuje, jakiej firmy bezpieczniki będzie stosował. Bo jak wyjdzie nagle, że mu brakuje miejsca w rozdzielnicy, to można jeszcze zawsze wymienić ją na tym etapie na większą. Koszt prawie żaden, a zyski ogromne. Po tynkach to będzie musztarda po obiedzie.

    Brawo za ocieplenie Dawno się nie pracowało osobiście na budowie i już zatęskniliście co?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #631

    Domyślnie

    Moja jedyna rada na ten moment - zrób dużo zdjęć wszystkich kabli i gniazdek, przyda się później przy innych pracach. Naprawdę dużo z bliska i z daleka.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  12. #632

    Domyślnie

    Powszechnie robi się kable na ścianie, szczególnie w takim materiale jak porotherm, ale z czasem, szczególnie jak warstwa tynku jest cienka, to w miejscach ułożenia kabli potrafią zrobić się widoczne smugi. Zdania są podzielone czy to od ulatniania się związków z izolacji PCV pod wpływem temp. czy też pola elektromagnetycznego. Norma mówi zdaje się o 5mm przykrycia tynkiem, ale to bywa za mało. W miejscach szczególnie widocznych proponował bym wpuścić.
    Rozdzielnia robocza, to i taki nieład kabelkowy. Porób zdjęcia z naniesionymi odległościami, to w przyszłości może pomóc przy montażu.
    I jak przedmówcy pisali - powyjmować całe żelastwo ze ścian szczególnie jak tynk ma być gipsowy a nie cementowy.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  13. #633
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Problem przebarwień wynika z cienkiej warstwy tynku + kiepskiej jakości izolacji przewodów.
    Tu jest opisany test:
    http://www.tynki.info.pl/krok-po-kro...czarnych-smug/
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #634
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odzew

    Przemo1, e_gregor, Doli. tommies, po wyjęciu gwoździ, kable siedzą na miejscu, więc chyba faktycznie ekipa elektryka tak sobie je przytrzymywała do czasu wyschnięcia gipsu budowlanego. Tynkarz był u nas w piątek popatrzeć co i jak jest do zrobienia, i też mówił, że te kable są ok.

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    O przewodach Do OP pogadaj z hydraulikiem, może to do czujników temp, ew do termostatu z czujnikiem "2w1"?
    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Przewody pod włącznikami masz zapewne do termostatów pokojowych.
    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Te wystające kabelki do podłogówki to prawie na bank zasilanie do termostatów pokojowych. Jak kto woli. Musisz chyba spytać hydraulika jak to wymyślił i czy jest to zgodne z Twoja koncepcją
    Hydraulik będzie jutro, to zapytam Ale z tego co mówił elektryk to będą właśnie termostaty pokojowe. Tylko moje pytanie czy tak to się standardowo robi? Już widzę, jak moja mała "ekipa sprzątająca" będzie sobie regulować samodzielnie temperaturę w swoim pokoju... Wolałabym, żeby to było w jakimś jednym miejscu centralnie. Jak piec na przykład? Tak nie może być? Doli jak będzie u Was w tym temacie?

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Gwoździe do wyjęcia jak stwardnieje gips podtrzymujący, bo Ci rdza przez tynk przelezie.
    A propos rdzy, przejdź się po całym domu i poszukaj innych metalowych elementów jak gwoździe, niewyciągnięte śruby po szalunkach. To wszystko trzeba wyciągnąć, a jak się nie da to uciąć (szlifierką) i zapsikać farbą antykorozyjną, bo Ci rdza może wyjść na tynku. Nawet te miejsca po wyciągniętych gwoździach bym psikała, bo zawsze rdza mogła się skruszyć i zostać w dziurze.
    Mam to na uwadze. Raczej wszystko wyjmowałam na bieżąco. Zostało trochę wkrętów w kuchni i salonie pod samym stropem, ale mam je zamiar jutro powyciągać i potraktować antykorozją. Jutro ostatni dzień przed tynkami, więc będziemy dopieszczać wszystko pewno do późnego wieczora.

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Co to za pomieszczenie na tych zdjęciach?
    Czemu kabel nie jest złapany spinkami (wiem, do wieńca słabo się plastikowe spinki wbija ale w wyżej jest gazobeton. I czemu ten kabel idzie na ukos?
    Na zdjęciach jest klatka schodowa. Aktualnie kabel idzie po skosie tylko kawałek. Początkowo szedł o skosie przez całą klatkę schodową, tak jak widać smugę, aż na poddasze, ale jak to zobaczyłam to powiedziałam elektrykowi od razu, że tam ma być ściana zdjęciowo-obrazowa i że chyba sobie żartuje, że ja będę się przez całe życie zastanawiać, jak ten kabel idzie. Poprawił i tak jak pisałam tylko kawałek idzie po skosie, a reszta idzie pomiędzy belką a ścianką działową. A co do spinek... Hmmm... Nie wiem? W ogóle nigdzie poza elementami więźby nie używali spinek, tylko mocowali gipsem budowlanym.

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Moja jedyna rada na ten moment - zrób dużo zdjęć wszystkich kabli i gniazdek, przyda się później przy innych pracach. Naprawdę dużo z bliska i z daleka.
    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Porób zdjęcia z naniesionymi odległościami, to w przyszłości może pomóc przy montażu.
    Tak, tak, wiem To już mam

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    I jak przedmówcy pisali - powyjmować całe żelastwo ze ścian szczególnie jak tynk ma być gipsowy a nie cementowy.
    Jest w większości wyciągnięty. Reszta czeka na mnie jutro.
    Tynk będzie cementowo-wapienny.

  15. #635
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Jak wyżej nadmieniałam w środę, a w razie jakiegoś poślizgu, którego pan tynkarz raczej nie przewiduje w czwartek, mają wejść tynkarze. Tynki będą cementowo-wapienne z piachu. Niestety. Ale postanowiliśmy, że nie będziemy czekać do listopada na tynki z worków. Choć nie powiem - czujemy się oszukani przez właściciela firmy, bo rezerwując termin mówiliśmy, że nie jesteśmy pewni na które tynki się zdecydujemy. Wtedy nie uprzedził nas, że na workowane ma inną ekipę, na którą są inne terminy. Ale klamka zapadła i puszczam to z głowy, jak mawiała moja znajoma. Cena 27 zł/m2 (tragedia - w kosztorysie sprzed 1,5 roku u tej samej firmy mieliśmy 20 zł/m2).

    Zapłaciliśmy już też za elektrykę. Cena za całość (bez odgromówki i bez wykończenia rozdzielni): 9 854,54 zł.
    Żadnej tajemnicy tu nie ma, więc wrzucam rozbicie kosztów. Może komuś się przyda:

    Załącznik 418256
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elektryka 1.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	418257
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elektryka 2.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	418258

    Dzisiaj dojechały też kolejne części wyposażenia. Tym razem lampy do korytarza na parterze i poddaszu. Trzy takie same sztuki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lampa korytarz 1.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	418253

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lampa korytarz 2.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	418255

    Lampa nazywa się HELENA i cena to 99 zł/szt.
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 03-09-2018 o 22:38

  16. #636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Hydraulik będzie jutro, to zapytam Ale z tego co mówił elektryk to będą właśnie termostaty pokojowe. Tylko moje pytanie czy tak to się standardowo robi? Już widzę, jak moja mała "ekipa sprzątająca" będzie sobie regulować samodzielnie temperaturę w swoim pokoju... Wolałabym, żeby to było w jakimś jednym miejscu centralnie. Jak piec na przykład? Tak nie może być? Doli jak będzie u Was w tym temacie?
    Generalnie z tego co się naczytałam na forum są dwa stronnictwa:
    1. sterowanie podłogówką w każdym pokoju, wszędzie czujniki temp. i termostaty
    2. sterowanie centralne + ustawienie przepływów na rotametrach raz (na sezon, na wieki)

    My się skłaniamy ku sterowaniu centralnego z powodu tego, że podłogówka ma dużą bezwładność i o ile podnieść temperaturę jest całkiem łatwo (w granicach kilku godzin) to obniżyć już nie tak łatwo - a przynajmniej nie powinno tak być, bo po to budujemy szczelne domy, z reku itp, żeby się dom nie wychładzał za szybko. Ktoś tam gdzieś organoleptycznie wyliczył, że w jego domu obniżenie temp. o pół stopnia trwa kilkanaście godzin. Zatem takie sterowanie w pokojach jest dla mnie nieracjonalne, ponieważ nie zapewni nam tego czego oczekujemy czyli responsywności. Na pewno nie będzie tak, że na noc można sobie ustawić temp. 18C, a na dzień 20C.

    My mamy sterownik zamontowany w korytarzu przy salonie i tam jest reprezentatywny czujnik temperatury wewnętrznej. Na nim ustawiamy oczekiwaną temp. i potem będziemy regulować rotametrami przepływy, żeby w pozostałych pokojach temp. była taka jak sobie ustalimy że ma być. Do tego nasz sterownik jest ze sterowaniem pogodowym, więc dodatkowo czyta temp. z zewnątrz budynki i jakoś ją wykorzystuje do sterowania pracy kotłem. Mam nadzieję, że efektywnie
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #637
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Też chciałem pierwotnie robić termostaty osobno na każdy pokój. Kumpel który jest hydraulikiem-instalatorem mnie przed tymn przestrzega i twierdzi, że tylko sterowanie centralne i odpowiednie zestrojenie przepływów ma prawdo dobrze działać. Czyli tak jak u Doli.

  18. #638
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ja tak mam i tez polecam. Sterowanie kazdym pokojem osobno to idiotyzm ktory nie dziala bo temp i tak sie nie obnizy, a nawet jesli to po co w ogole tym sterowac?

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    579

    Domyślnie

    Hm... Dobra, już wszystko wiem. A raczej wiem jeszcze mniej, ale mogę powtórzyć, co powiedział mi hydraulik. A więc: hydraulik twierdzi, że ta regulacja w każdym pokoju, to jest jak termostaty przy kaloryferach, że może mi zrobić tak jak chcę - centralnie, ale chcieliśmy opcję najtańszą, a do takiego centralnego sterowania trzeba dołożyć kilka tysięcy. Nie mam pojęcia czy on mi ściemnia czy faktycznie tak jest, ale przed chwilą dzwonił tynkarz, że dzisiaj przywozi maszynę i jutro zaczynają tynki, więc chyba już to wszystko tak zostanie.

  20. #640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    No nie wiem co jest droższe. Kilkadziesiąt metrów kabla zasilającego i programator za 600zl czy 11 (w naszym przypadku) termostatów pokojowych w cenach 150-300zł/szt, elektrozawory na rotametrach i osobna grupa pompowa?
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 04-09-2018 o 20:28
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 32 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony