dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 57
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1139
  1. #1061
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dużo więcej zabawy w poziomowanie, a korekt nie będzie po pokryciu pianą...

  2. #1062

    Domyślnie

    Całkiem ładny Ci wyszedł ten fundament, szkoda że trzeba było ciąć szpilki. Ale ważne że pompa już jest
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #1063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    cd...


    Schody, które już zostaną pewnie do samego końca. Żona mało entuzjastycznie reaguje jak mówię, że oszczędziliśmy 15kPLN





    No i cała afera z podniesieniem stropu, żeby zrobić miejsce na więcej piany: okazyjnie nabyte kantówki 120x40 okazały się strzałem w dziesiątkę. Postawione na sztorc, złapane kątownikami, na nich będzie rozciągnięta membrana dachowa, na którą od dołu będzie natryśnięta piana.






    A tutaj zdjęcie od dołu podłogi na strychu, którą również trzeba było podnieść. Deski trzeba było obrócić o 90*, więc doświadczenie z młodości z Tetrisem się ostatecznie przydało


  4. #1064

    Domyślnie

    Super wyszło, też bym się chciał zająć wnętrzem, a nie męczyć się z łaceniem dachu pod dachówkę. Gdzie tu ją jeszcze założyć. Gdyby to jeszcze szło jak by się chciało czy też drewno/ więźba była idealnie prosta...

    Co planujesz zrobić w tym roku?
    Ja muszę zrobić koniecznie
    1) dach + okna dachowe + rynny + pas podrynnowy w kolorze złoty dąb (jedno z większych zmartwień, ceny z kosmosu)
    2) ocieplenie ścian zewnętrznych (lada dzień zamawiam ostatecznie materiał od fightera, wybrałem etixx'a )
    3) Zabudowa sufitów + zasyp celulozy
    4) Jakiekolwiek źródło ciepła (kominek z płaszczem lub PC) by grzać w domu i pracować przez dłuuugie, zimne i ciemne wieczory zimy i wiosny
    Drzwi mam wstępnie dogadane, we wtorek jadę podpisać umowę. Dodatkowe naświetle boczne + większa wysokość swoje robi z ceną. Dlatego podmuruję sobie pustak 12cm pod nadprożem i już po rabatach 700zł w kieszeni zostanie (drzwi będą 180x210).


    Pozdrawiam
    Karol

  5. #1065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Na ten rok jeszcze:

    - elewacja, chociaż jeszcze nie mam ekipy, więc pewnie się nie uda.

    - piana (w następny czwartek)

    - skończyć WM, ale to kwestia chwili - przed pianą muszę rozłożyć rury 75mm, reku nadal nie wybrany

    - zabudowa gk pewnie w zimie, stelaże wcześniej

    - zamówić kuchnię, schody, podłogi

    - łazienki na październik


    Tak szczerze to bardzo dużo zależy od elewacji trochę przespałem.

  6. #1066
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Ale dużo się dzieje, poszedłeś do przodu
    Wylewki super wyszły
    Gratki już takiego etapu
    Pisales gdzieś po ile masZ te miedziane rurki 28?
    Szukam aktualnie, ale ceny spore..
    Całą instalację masz na nich?

  7. #1067
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dopiero teraz zobaczyłem Twoje zapytanie: instalacja jest na 28mm, ale nie cała - do "rozdzielacza" miedzianego idzie 28mm z pompy (i wraca), ale do samych rozdzielaczy podłogówki poprowadzone 22mm. Nie było sensu dawać większych średnich, bo jedna 28mm z pompy nie obsłuży 3x 28mm do rozdzielacza. Ale jak wcześniej pisałem: do kotłów kondensacyjnych do 50kW stosuje się 22mm, więc mam aż nadto

    Co do cen to się nie wypowiem, bo hydraulik się zapytał czy się zgodzę, aby robić z jego "odpadów" po innych robotach. Tzn tylko krótkie odcinki - np przejście przez strop, gdzie rurka miała powiedzmy 1.8mb długości, było z jednej rurki bez mufowania. Musiałem jechać i dokupić 3mb rurki 22mm w Leroy Merlin, ale tam cena połowę wyższa niż w hurtowni lub u hydraulika.




    Zdjęcie warte tysiąc słów, więc lecimy dalej:

    1) najpierw odwiedził mnie ten gość



    2) potem musiałem ogarnąć schody strychowe (Fakro LTK Energy 70x120) samemu jak zwykle wiązało się to z dorobieniem wymianu, bo tam gdzie planowałem schody rozstaw jętek był za duży (zresztą wszędzie byłby za duży). W międzyczasie skończyłem montaż kantówek na sztorc, o czym było w poprzednich wpisach.






    Zastanawia Was deseczka pod nóżkami schodów? No pewnie, że musiałem uciąć za dużo olewam, dołożę tą deskę na stałe, dam filc pod spód i zapomnę


    3) na kantówkach wylądowała zakupiona pośpiesznie membrana dachowa, jakiś przeciętniaczek za 2.99/m2. Do tego celu idealna, bo mocna. Zaraz pod nią szybko znalazły swoje miejsce rury WM, więc poniżej zdjęcia rodzinne tychże dwóch











    4) nie potrzeba wprawnego oka, żeby zauważyć grzybki pod profile zabudowy GK. Na całość skosów wraz z bratem, robiąc to pierwszy raz i posiadając wiedzę z youtuba zeszło nam od około 13 do około 23.30 a rypaliśmy do oporu, bo na następny dzień na 7 rano zamówiony był ten oto rydwan...


    ... z którego dwóch panów zrobiło to













    Piana Purinova Purios E, grubość umowna 25cm, co chyba wszędzie na skosach zostało natryśnięte. Za to na stropie, jak widać na zdjęciach, piana jest prawie na równo z jętkami. A to oznacza 32cm...

    Po robocie posprzątane, resztki piana z podłóg i ścian usunięte, odpady zabrane. Miło, fachowo, bez zbędnego dziamania jakby czasem ktoś potrzebował namiary to chętnie się podzielę: firma z siedzibą w Rzeszowie i działają za Kraków, Ostrowiec Świętokrzyski, Lublin, no i całe Podkarpacie.


    Teraz kilka dni odpoczynku, żeby złapać oddech, bo ostatnie kilka tygodni to było istne szaleństwo

  8. #1068
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Super robota!

    Jaka cena za m2 piany?

    Patrząc na rury od WM widzę ze nie robiłeś 4 skrzynek rozdzielczych tylko 2 na poddaszu? Czemu takie rozwiązanie?
    Po ile rur i jakiej średnicy dawałeś do anemostatów w salonie i kuchni?
    Dziennik budowy - Nemezjusz 2


    Dziennik budowy - Nemezjusz 2 na YT

    Jak Teriva to tylko z Czamaninka z pustakiem K9!

    Jak już fundament klasyczny to tylko z bloczkiem Liatop start!

  9. #1069
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cena za pianę niska, bo dostałem zniżkę "branżową". Ogólnie stwierdzili, że za "tyle" takiego domu jest nie robili

    Co do WM to do salonu szły chyba 2 lub 3 rury 50mm (bo styro 2x5cm, więc się ładnie chowały). W salonie są dwa anemostaty i jeden zaraz obok nad wejściem do salonu, więc nawet przy małych przekrojach sumarycznie jest całkiem nieźle. Do kuchni poszły 2x75mm, podobnie jak do łazienki na dole. Poddasze to tylko rury 75mm, chyba wszędzie po 2szt.

  10. #1070
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Kolejny tydzień, kolejna aktualizacja...


    1) dobrze jest mieć własny park maszynowy




    Rach-ciach, dwa dni i przyłącz wodny gotowy. Dwa, bo robiliśmy jednocześnie sąsiadowi - u niego na działce jest wodociąg. Ode mnie trzeba było się przewiercić do niego, a rurę miał na około 140cm. Problem w tym, że po obu stronach drogi o szer. 6m są jeszcze rowy, każdy pewnie o szer. 1.5m. Żeby nie myśleć o przemarzaniu trzeba było iść 1m poniżej dna rowu, a kanalizacja w drodze też narzucała głębokość wiercenia. Ostatecznie mój własny osobisty przewiert okazał się jednym z najtrudniejszych w tym roku (2x utknęli pod drogą i stresik, bo jakby tam została sonda to firma z 15kPLN w plecy). Żeby oddać skalę naszego wiercenia przy wykonywaniu przyłączy to w sierpniu poszło blisko 500m rury osłonowej... Więc wiercimy sporo

    Rura zakopana 2 lata temu podczas zasypywania fundamentów przeczekała sobie spokojnie tylko po to, żeby przy odkopywaniu zadrasnęli ją łyżką no i dupa, jechałem po nową i trzeba było przy budynku zrobić mufę skręcaną. No trudno, takie samo połączenie jak przy zasuwie czy nawiertce.





    Mufa



    Ze względu na to, że musieliśmy iść tak głęboko to i wiertnica musiała stanąć odpowiednio daleko od drogi - najchętniej to by postawili w domu co nie do końca mi pasowało. Niedogodność wynikająca z takiej, a nie innej głębokości przejścia? Zasuwa nie jest przy ogrodzeniu, ale pewnie z 4m od domu. Pewnie wyjdzie w trawie / rabatce / ścieżce... Jakbym chciał zrobić przy ogrodzeniu to by trzeba było odkopać na ponad 2m w dół. A właśnie: wspomniałem, że woda była na 130cm i np wodociąg stał w wodzie? Wcale to niczego nie ułatwiło

    Koniec końców: MAM I JA!





    2) przymiarki i rozpoczęcie zabudowy poddasza.

    Mam na październik umówionego gościa od łazienek, więc absolutnie w pierwszej kolejności trzeba opłytować to pomieszczenie. Ze względu na rury od WM trzeba będzie zabudować ściankę i odsunąć ją na 15cm od muru. Układ rur niestety nie sprzyja dłubaniu w stelażu pod GK...



    ... ale od czego jest Facebook i grupa "Prace wykończeniowe": Pytanie, kilka odpowiedzi, odezwała się Pani z ATLASa, że może pomóć? NO BA! Nr telefonu do przedstawiciela handlowego na Podkarpacie, od niego nr telefonu do doradcy handlowego ATLASa. Okazało się, że właśnie wyjeżdżał do Mielca 1.5 godzinki później u mnie na budowie obgadaliśmy co i jak - M-System o długości 20cm jest tym, co mnie wyciągnie z tej opresji




    W międzyczasie zacząłem odgrzebywanie wieszaków spod piany i stwierdzam, że miejscami mam ponad 30cm, a zakładane 25cm to ledwo gdzie






    Pierwsze przymiarki i powiem, że nie jest źle z płaszczyzną. Na 2.5m łacie może po 2-3mm niektóre profile odstawały - wszystko do naciągnięcia płytą. Profile, jakich będę używał to Norgipsy 0.6mm, jednak różnica jak się weźmie w rękę między 0.5 a 0.6 jest wyraźnie zauważalna.





    Zawiesiłem również ESy na suficie i okazało się, że na długości pomieszczenia równej 5.1m jętki mają różnice wysokości (od poziomu, nie od wylewki, która swoją drogą jest równa/pozioma) około 2cm, więc trochę niwelowania będzie. Ale od czego ma się Żonę i jej dalmierz, a dokładniej uchwyt dalmierza do tyczki? 80zł zostało w kieszeni...





    Akurat na ostatnim zdjęciu nie widać poziomicy laserowej, bo jest na tle rur WM. Tak czy tak jest na tyczce rozporowej. Bez lasera nie wyobrażam sobie tego ogarniać. Najpierw poziom UDka przyściennego, w który wsadzane będą główne profile sufitowe CD60 - poziom łapany od najniższego ESa w pomieszczeniu. Nie mam zdjęć, ale UDek zawisnął sobie ponad linią lasera jak na zdjęciu powyżej, w niego udało mi się jeszcze włożyć i wypoziomować profil CD60 o długości 4m. I jak z dokładności? Jakieś 1-2mm, czyli zbliżamy się do błędu pomiarowego urządzenia laserowego (Bosch PLL360) całkiem nieźle jak na pierwszy w życiu kontakt z zabudową GK
    Na zdjęciu widać ścinki piany, ale to jest prawie wyłącznie piana, która była na drodze profili. Jak już je wszystkie zawieszę to będzie trzeba jeszcze ściąć nadmiary piany spomiędzy nich, żeby ładnie ułożyć paroizolację i aby nic mi płyt nie wypychało...


    Jeszcze pochwalę się małą bzdurką, którą powinienem był kupić przed kręceniem wieszaków na skosach, gdzie pewnie z 500 wkrętów weszło:




    Taka drobnostka, a komfort pracy wzrósł ogromnie...



    <<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>
    Ogłoszenia parafialne.

    1) Najpierw lipa:


    Doświetle w drzwiach wejściowych do reklamacji - zaczęła schodzić okleina. Zobaczymy jak się do tego Wikęd ustosunkuje.


    2) wkrótce projekt łazienki, płytki z tego salonu z obietnicą, że do 1 tygodnia wszystkie powinno dać radę sprowadzić. Okaże się


    3) zamówiliśmy wstępnie panele podłogowe na parter korzystając z promo QuickStepa. Będą duże dechy Largo w kolorze Dąb Naturalny Cambridge. Pod to podkład z tych raczej najlepszych. Kilka dni temu w tym samym salonie podłóg mieli jakieś dni otwarte czy coś takiego i każdy kto tam się pojawiał dostawał -20% na podłogi. Promocję łączą się więc następne panele na poddasze do sypialni też kupimy tam, akurat te z promocji producenta


    4) hydraulik do napełnienia podłogówki i spięcia z pompą ciepła umówiony wstępnie na ten tydzień. Może nawet się uda od razu zamontować zasobnik CWU, z którym dość sobie pofolgowałem: kupiłem i czekam na najnowszy produkt Kospela, czyli >CLICK< SWPC-300 TERMO MAGNUM >CLICK<. Wymiennik dedykowany dla pomp ciepła z monstrualną wężownicą o powierzchni 4.22m2 przy pojemności 300L (275L realne).



    Bez odbioru

  11. #1071

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Kolejny tydzień, kolejna aktualizacja...



    4) hydraulik do napełnienia podłogówki i spięcia z pompą ciepła umówiony wstępnie na ten tydzień. Może nawet się uda od razu zamontować zasobnik CWU, z którym dość sobie pofolgowałem: kupiłem i czekam na najnowszy produkt Kospela, czyli >CLICK< SWPC-300 TERMO MAGNUM >CLICK<. Wymiennik dedykowany dla pomp ciepła z monstrualną wężownicą o powierzchni 4.22m2 przy pojemności 300L (275L realne).



    Bez odbioru
    A o multi inox od galmetu słyszał? Albo o, takie cos: https://allegro.pl/zbiornik-higienic...553669439.html

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #1072
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    3 niezwiązane ze sobą osoby z branży instalatorskiej odradzały mi firmę Galmet. Że niby jak coś masz reklamować to grochem o ścianę i te reklamacje wcale rzadkie nie są. No i na co mi 450L?
    Tego drugiego zbiornika nie widziałem, może i ciekawy.

  13. #1073

    Domyślnie

    Na co Ci 450l? Widać niedoczytałeś to jest coś jakby przepływowy ogrzewacz wody. Do pompy ciepła prawdopodobnie rzecz idealna. Grzejesz 450l do zadanej temperatury a odbierasz przepływowo przez spiro. Brak konieczności oskarżenia przez ciągłą wymianę wody. Spora pojemność cieplna i bezwładność, może i z taktowaniem nie bedzie problemu?

    Mam znajomych, ktorzy w nierdzewce siedzą i myślę tego typu zbiornik zrobić z ich pomocą. Nieco mniejszy no i wąski (400mm) a wysoki (np >2000 mm). Ocieplę go armaflexem.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #1074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    3 niezwiązane ze sobą osoby z branży instalatorskiej odradzały mi firmę Galmet. Że niby jak coś masz reklamować to grochem o ścianę i te reklamacje wcale rzadkie nie są. No i na co mi 450L?
    Tego drugiego zbiornika nie widziałem, może i ciekawy.
    fajny ten zbiornik, z tego co widzę na necie to kosztuje jakieś 3,3k więc nie mało. Jak już idziesz w takie drogie zbiorniki to może stal nierdzewna? Ja polecam taki akurat niedawno "miałem go w rękach" i jest bardzo spoko, no i z nierdzewki więc na wieki. Plusem jest to że odrazu jest z grzałką. Cenowo można go dostać grubo poniżej 5k.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1075
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zasobnik zamówiony i zapłacony. Nie ma co drążyć tematu rozważałem ten Joule, ale ciężko było mi przełknąć cenę.

  16. #1076

    Domyślnie

    Cześć ggdh!
    Ale się u Ciebie podziało
    Drzwi wejściowe eleganckie (podobne do moich ), wylewki super. Rurki i elektryka, to nie moja bajka, więc się nie wypowiadam.
    Za to piana - mega! odgrzebywanie grzybków, to nie odgrzebywanie profili
    Powiedz, jak wykonywali natrysk wokół okien, że masz na gotowo te otwory?:

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Strych izolowałeś, czy nie? Zamierzasz ocieplać jakoś rury WM biegnące po ścianie?
    Ogrom pracy za Tobą , ogrom pracy przed Tobą...
    Powodzenia!!!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #1077
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A więc tak:

    - natrysk wokół okien z pomocą płyty plexi owiniętej folią stretch , która miejscami została na pianie. Szło im to jak burza: przyłożyć, psik, 3 sekundy, posunąć dalej, psik...

    - strychu nie izolowałem, tylko skosy użytkowe i sufit. 25cm piany, a miejscami całkiem sporo więcej

    - rur od WM nie będę ocieplał, bo są w pomieszczeniu: od zewnątrz będzie 20cm szarego. Może kupię jedną lub dwie puszki tej pianki Polynor i tylko z wierzchu opierniczę dla izolacji akustycznej i żeby się nie ruszały / wibrowały podczas przepływu powietrza.



    A ze spraw bieżących to:

    - pierwsze przymiarki do zabudowy gk dość nieśmiałe, ale idzie coraz lepiej













    - no i zapowiadany M-System od Atlasa...










    Półki pod prysznicem





    No i urodzinowe gadgety





    <<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>

    - praktycznie od 2 tygodni nic nie robiłem na budowie, bo musiałem prowadzić firmę pod nieobecność szefa.

    - umówiony hydraulik jednak nie dał rady mnie wcisnąć (w sumie to nic nie obiecywał, więc pretensji nie mam). Jestem po wstępnym słowie z innym.

    - stelaże podtynkowe powinny być na dniach, więc muszę je ogarnąć przed wejściem hydraulika (zepnie spłuczki na sztywno)

    - O. Takie coś w salonie mi się wala



    - jestem po spotkaniu w gminie odnośnie "Czystego Powietrza". Coś powinno wpaść do kieszeni dla odmiany

  18. #1078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I kolejny update, tym razem skromniejszy, bo młyn w robocie...


    - jak jestem na budowie to czasem urzędujemy we dwoje...



    - krótka historia o ziemi: robiliśmy przyłącz do pięknego domu, 400m2, duża działka = kasa musiała lać się strumieniem. Przyszedł właściciel jak się pojawiłem i chwilę pogadaliśmy o tematach okołobudowlanych i o dziwo bardzo kumaty gość mający faktycznie pojęcie i kontrolę nad tym, co się dzieje na budowie. W pewnym momencie odebrał telefon i słyszałem "koparki, wywrotki, wywieź 1200 kubików ziemi", więc pytam czym się zajmuje. On na to, że koparkami i wywrotkami no to mówię mu czy mogę w przyszłości do niego zadzwonić, bo będę potrzebował ziemię na wyrównanie działki. A on się pyta czy może być za godzinę? no i faktycznie po godzinie czy dwóch przyjechała pierwsza wywrotka, potem druga i w sumie przywiozły 77m3 ziemi - brązowej, zero kamieni, nie marzącej się jak glina. Cena mało powiedzieć atrakcyjna



    - wracając na budowę to dalej grzebię ścianę na m-systemie: folia jaką wybrałem to Isover StopAir. Mocna jak cholera, w palcach ciężko rozerwać, w końcu 0.2mm. Wywinięta zarówno na dole jak i na górze - będzie sklejona z folią na skosie i suficie. Klejona na taśmę dwustronną Steltec i jednostronną Izotec, obie z Allegro. Ta Izotec to moc wcielona:





    - kulminacja, czyli pierwsza płyta w życiu ściana już skończona, teraz jeszcze UD30 na górze i dociągnąć profile sufitowe CD60 do ściany i jechać z sufitem...




    - z tematów instalacyjnych mam skończoną kotłownię, na zdjęciu jeszcze bez otulin:







    - podciągnąłem profile tu i ówdzie, jak mnie lekka niechęć (nie za wcześnie?) nachodziła do ściany w łazience




    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    - w poniedziałek (22.10) przyjeżdża firma na uruchomienie pompy ciepła. Równo w porę, bo zapowiadają przymrozki. Problemów nie przewiduję...

    - stelaże do kibelków już mam zamontowane przez hydraulików, bo ktoś musiał na sztywno spiąć (zgrzać) podejścia pod spłuczki. Kupiłem je w zestawie z miskami Ideal Standard Tesi AquaBlade



    - postanowiłem, że zabudowę stelaży zrobię na płytach budowlanych Ultrament 3cm, wychodzi taniej niż zestawy gotowe do stelaży, poza tym trochę u mnie musi być szerzej (w dolnej łazience obok stelaża jest w rogu pomieszczenia pion kanalizacyjny, w górnej jest pion napowietrzający)

    - muszę podgonić z łazienką, bo płytkarz pewnie pod koniec października będzie chciał wchodzić...

  19. #1079
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I znowu ja...


    - ściana w łazience skończona, poszło lepiej niż się spodziewałem i nawet nigdzie nie ucieka pion za bardzo...




    - z rozpędu machnąłem sufit w łazience zanim zacząłem ciut bardziej wymagającą część...




    - ... czyli zabudowę glifów okien dachowych. Nieodzowny youtube i jakoś poszło, tylko raz musiałem połowę okna rozkładać, bo otwór leciał w trapez










    - I tutaj zaczęły się schody, bo okazało się, że w ferworze walki dzień (a właściwie i noc) przed pianowaniem zapomnieliśmy dać wieszaków na małej połaci w łazience, tej przez którą przechodzi komin. Mamy zrobiony projekt łazienki i w żaden sposób tego kąta i tej przestrzeni nie da się przyzwoicie zagospodarować, bo nie będę prosił stolarza o wyrzeźbienie szafki o tym kształcie. Decyzja? Ciągniemy skos do samej ściany i olewamy załamanie wynikające z połączenia dwóch połaci. Ale spokojnie: wszystko przeanalizowane i zatwierdzone przez ludzi zajmujących się zabudowami gk zawodowo - ponownie grupa na fb okazała się pomocna. Zielone światło wynikło głównie z tego, że jest tam tylko 113cm między ostatnim wieszakiem a ścianą i do tego używam bardzo dobrych profili: Norgips Supersystem 0.6mm. Myślałem dodać po dodatkowym profilu na te 3 "wiszące" w powietrzu profile, ale podobno nawet bez tego będzie wystarczająco. Chyba jednak dam...

    * nieszczęsny kąt:


    * i rozwiązanie:





    - a tu jeszcze gotowa kotłownia w otulinkach





    <<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    - na 5 listopada umówiliśmy się z płytkarzem na start z łazienkami. Zabudowa na górze ma być gotowa i trochę ciśnienie mi opadło, bo tak na dobrą sprawę to konstrukcja jest gotowa w 90% i wystarczy dać taśmę dwustronną, ogarnąć kable na 4 lampy sufitowe, dać paroizolację i płytować

    - tak swoją drogą to taką będziemy mieć łazienkę główną








    - pisałem, że 22.10 miała być firma na uruchomienie pompy ciepła. Była



    Pompa ustawiona na wyłącznie tanią taryfę, z tym, że jak pojechałem na budowę w sobotę około południa to była praca w koszulce, bo od 22 w piątek pompa grzała bez przerwy mimo, że na zewnątrz było w czasie robienia zdjęcia 13C to ranek był rześki - około 4.5C. Inwestor zadowolony.


    - skoro pompa uruchomiona to i końcowa faktura wystawiona. Inwestor z głową 2 dni wcześniej wysłał wniosek na dofinansowanie z "Czyste Powietrze" i się okaże czy to w ogóle ma sens. Podobno dużo gadania i obietnic, a w skarbcu pusto

  20. #1080

    Domyślnie

    Ładnie idziesz z robotą, ciepło jest kibelek jest to już zaraz można się sprowadzać
    Ja aż się boje tych wieszanych sufitów u siebie na całej chacie.

    Z ziemią faktycznie się udało, u nas chyba z 900zł chcą za auto. Masakra jakaś.

    Powiedz mi ile za m2 piany teraz kasują ? Takie 25cm to już dobra grubość jest ??

Strona 54 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony