dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 44
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 879
  1. #481

    Domyślnie

    Prace posunęły się do przodu to dobrze
    Jeśli chodzi o podcięcia w drzwiach to w każdych gdzie planujesz WM. Musi być wymiana i obieg powietrza.
    Co do odpowietrzania kanalizacji, podobno jeden ponad dach musi być najlepiej jakby całość była na 110 i odpowietrzony ten najdalszy pion.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #482
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jaki masz patent na te drzwi wewnętrzne. Też myślę o czymś takim robionym samodzielnie.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post

    2. Czy przy wentylacji mechanicznej potrzebuję we wszystkich drzwiach podcięcie wentylacyjne (chodzi głownie o pokoje gdzie jest nawiew).

    3. Ja jest z tematem napowietrzenia kanalizacji bo tematu jeszcze nie zgłębiałem. Po pierwsze czym brak skutkuje (bo u szwagra brak i na razie nic się nie dzieje)? Jeśli trzeba to czy faktycznie średnica fi110 jest potrzebna czy wystarczy fi50 i potem na dachu przejście na fi110 ze względu na kominek wentylacyjny. Dla przypomnienia u mnie jeden kibelek podłączony od razu do rury fi 160 pod płytą. Każdy odpływ w domu jest osobny (nie dłuższy niż 1,5m) i od razu wpada do głównej rury 160.
    Po długim czasie zakonspirowanego podglądanie wypadało by się ujawnić. Cieszę się, że jest ciąg dalszy i można dalej szukać ciekawych pomysłów i podpowiedzi w Twoich postach.

    Jeśli chodzi o pytanie nr 2, to jeśli masz w pokojach tylko nawiew (bez wywiewu) to myślę, że trzeba jakoś umożliwić powietrzu drogę do wywiewu - jakaś nieszczelność w stylu podcięcie w drzwiach, kratka transferowa (niekoniecznie w drzwiach), itp.

    Jeśli chodzi o pytanie nr 3, w domu moich rodziców jest redukcja ze 110 na 75 mm (potem około 4 m rury przed wywiewem ponad dachem) i czasem "pachnie" z kominków wentylacyjnych lub włazu oczyszczalni ścieków - myślę, że zmniejszenie średnicy może być przyczyną "zapachów". U Ciebie kanaliza, więc problem odpada.

  4. #484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.476
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    1. Czy stelaż podtynkowy WC powinien być podłączony na sztywno
    Zdecydowanie na sztywno tam, gdzie jego wymiana to demolka.


    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    2. Czy przy wentylacji mechanicznej potrzebuję we wszystkich drzwiach podcięcie wentylacyjne (chodzi głownie o pokoje gdzie jest nawiew).
    Musisz umozliwić powietrzu przemieszczenie się od nawiewu do wywiewu. Podciecie, tuleje czy kanal w ścianie.
    Fajny patent ma Kornik w łazienkowych - nacięcie pod kątem. Nie widać tego.
    Też właśnie z tym kombinuję. Mam nad futrynami 5 cm luzu. Drzwi jeszcze bez podcięć. Zastanawiam się, czy klajstrować na górze i podciąć ze 2 cm drzwi (tanie, łatwe do utrzymania w czystości), zrobic to nacięcie (trudne do zrobienia i utrzymaniaw czystości, tanie), czy szukać patentu z wykorzystaniem tej szczeliny na górze.

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    3. Ja jest z tematem napowietrzenia kanalizacji bo tematu jeszcze nie zgłębiałem. Po pierwsze czym brak skutkuje (bo u szwagra brak i na razie nic się nie dzieje)?
    Wylej wodę z butelki odwracając ja do góry dnem. Zrob to samo robiąc dziurę w dnie. Ja mam 75mm wyciagniete nad dach w najdalszym miejscu.

    Rozdzielnia nie za mała? Ja mam 120 modułów i jest za ciasno.

  5. #485
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    Dzięki panowie za info rzeczowe i na temat. Podsumowując kupuję stelaż na tygodniu i podłączam go na sztywno, podcięcia w drzwiach robię wszędzie estetyka na drugi plan przed funkcjonalnością, temat odpowietrzenia kanalizy otwarty bo nie uśmiecha mi się wsadzać Fi 110. Pytanie czy odpowietrzenie powinno być przy kibelku czy przy najdalszym punkcie sanitarnym (u mnie zlew w kuchni), lub czy nie ma ma to znaczenia gdzie będzie(bo wtedy zrobił by je w pomieszczeniu technicznym gdzie jest zlew i podłączenie dla pralki)?

    BiU o co pytasz? Jeśli o montaż to standardowo powinna być zamocowana futryna i ona służy potem jako prowadnica dla tynkarzy to wszystko. U mnie pierwsze będą tynki zrobione a potem do nich będzie dopasowana futryna raczej nic skomplikowanego ale pewnie parę centymetrów wkoło futryny będę musiał skuć a potem ręcznie ładnie wytynkować. A jeśli pytasz o samodzielne wykonanie drzwi ukrytych to też o tym myślałem bardzo długo ale poległem ze względu na futrynę a dokładnie wykonanie jej w taki sposób aby to nic nie pękało na połączeniu ściany z futryną. Myślałem o wykonaniu drzwi jak na filmiku, jak będziesz chciał drążyć temat to daj znać podrzucę ci trochę info które sam kiedyś szukałem.



    Rozdzielnia nie za mała?
    Elektryk twierdzi że w zupełności wystarczy, coś wspominał o jakiejś skrzynce zbiorczej poniżej rozdzielni,ja się nie znam. U mnie właściwie każdy punkt jest na osobnym kablu więc może dla tego wygląda że duże tego jest.

    Ps. Jaka gróbość frakcja żwiru do obsypania drenażu opaskowego PF(coś mi się kołacze 16-32??) i jaki spadek na rurze (z tego co pamiętam od 0,5% do 2%)?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 26-08-2018 o 17:14

  6. #486
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    No właśnie myślę o wykonaniu wszystkiego samodzielnie więc jak masz jakieś linki to poproszę u Ciebie lub w moim dzienniku. Nie chce mi się wydawać kasy na gotowe drzwi i później je jakoś maskować, no chyba żeby były jakieś tanie.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post

    Ps. Jaka gróbość frakcja żwiru do obsypania drenażu opaskowego PF(coś mi się kołacze 16-32??) i jaki spadek na rurze (z tego co pamiętam od 0,5% do 2%)?
    Dokładnie tak
    Powodzenia w dalszych pracach
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #488

    Domyślnie

    Ja nie spałem żwiru - drogi temat. Rurę drenażową mam zakopaną na krawędzi podbudowy pf powiększonej o 1m w,błędem wymiaru płyty.

    Rób odprowadzenie kanalizacji 110. Ja mam 100 i przed domem można poczuć zapaszek z POŚ. Nie namierzyłem jeszcze czy to z nieuszczelnionych dekli czy może z kominka w dachu potrafi zejść. Masz kanalizę to może jest inaczej, ale tej mało przyjemnej materii nie ma co szukać kompromisów.

    BTW Welcome back
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #489
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej,
    Ten tydzień zleciał na walce z kanalizacja która miała być "szybką piłką" i zakończyć się w poniedziałek. Nie chce mi się pisać wszystkiego ale problem powstał przy ostatniej 3m rurze z odcinak 45m. Zaczęła podchodzić woda i zrobił się duży problem. Aż tak duży że skończyło się wielką operacją pod tytułem "igło filtry". Kto miał z tym styczność to wie że to ciężki temat do załatwienia dla prywatnego inwestora. Wszystko na szczęście się udało i pozostał na poniedziałek temat wyrównania działki po tych "wykopkach". Ja w między czasie nieudanych prób zakopania rury zająłem się tematem elewacji zewnętrznej. Brakowało siatki z klejem we wnękach na rynny i zrobiłem odcięcie hydroizolacją od gruntu poprzez zatopienie ostatnich 10cm siatki szlamem dwu składnikowym. Kto śledzi dziennik ten wie o czym mowa, dom bez kapinosa i problem podciągania wody z gruntu po elewacji. Użyłem do tego mapelastik od Mapei (miałem dobrą cenę 250zł/worek). Na 99% tynk będzie zjeżdżał aż pod grunt bez żadnych tynków mozaikowych itp. Poza tym kupiłem sprawdzoną piankę Sudoala flexifoam i uzupełniłem wszystkie szczeliny między ścianami wew a więźbą i parę innych tematów przygotowujących dom do tynków. Niestety temat elektryki i podłączeń cwu nietknięty mam nadzieję że wszystko się uda w tym tygodniu. Stay tuned!

    PS. annatulipanna i Daniellos dzięki za info. Żwir pewnie kupię dla spokojnego snu a napowietrzenie kanalizy na 99% zrobię fi110 choć trochę psuje mi to koncepcję jednej ściany w łazience a kominek wychodzi dokładnie w szczycie dachu ale jakoś sobie poradzę. Aha zrobiłem też zakupy w dobrej cenie i jest już stelaż od Roca System Pro (370zł) tak że podłączenie będzie na sztywno.

    Tak wygląda owy problem. Głębokość 2,5m jak widać odkryta jest studzienka w drodze i brakuje jednej rury. Robiliśmy dwa podejścia z dość sporym wykopem niestety bez rezultatu. Woda za szybko podchodziła a ściany się obsuwały.



    A tak wygląda rozwiązanie czyli owe igły. Dla potomnych jak by ktoś wam mówił "potrzebujesz 10 igieł 2 kolektory i 1 agregat" to właśnie tak to wygląda.





    Po 3 godzinach pracy i hektolitrach wody oprowadzonej do mojego rowu dało się pracować w wykopie i wstawić ostatniej 3 metry rury. Weszliśmy do studni na głębokości 2,8m poniżej drogi.



    Trzeba było rozkuć kręg a po wsadzeniu rury uszczelnić go. Chłopaki użyli cementu szybko wiążącego Ceresit CX5 (kurde pierwszy raz miałem z tym do czynienia, niesamowita spraw rozrabiasz a za dwie minuty beton trzeba z tym strasznie gonić)



    Potem jeszcze zasypać i gotowe




    Tu wnęki na rynny





    I szlamowanie (trochę się spieszyłem i wyszło tak sobie ale nie ma tragedii)



    Przed



    Po




    No i zakupy




    UFFF tyle na ten tydzień.

  10. #490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Aha
    Ogłoszenie jak by ktoś z moich okolic (Pińczów) chciał kupić płyty osb na szalunki pocięte już na 30cm paski to chętnie sprzedaż po taniości. Mam tego około 60szt. Pisać na priv.





    Pozdrawiam

  11. #491
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Kaizen ja to wiem ty to wiesz ale panowie z zakładu energetycznego tego nie wiedzą a to oni to montowali. Po jednej stronie wjazdu mam słupa a po drugiej postawioną skrzynkę i żeby było śmieszniej jakoś mega dziwnie położyli kabel wchodząc w działkę a potem się wracając do skrzynki a na koniec zasypali to kamieniami i czym tylko mogli oczywiście zapominając o folii No koment. Tak to jest jak inwestora nie ma na działce.

    agb Blacha wciąż na swoim miejscu a tak na poważnie nie zaobserwowałem żadnych zmian choć obecnie nie mam za dużo czasu żeby stać i oglądać dom z każdej strony (jutro przyjrzę się dla ciebie jak będzie widać coś to dam znać bo pewnie pytasz o "mistyczne falowanie blachy na rąbek")

    Ps. TIP Jak już jesteśmy przy dachu jedno spostrzeżenie. Pir słabo izoluje akustycznie plus blacha na dachu daję efekt szumu podczas deszczu. Nie jest to taki typowy dźwięk uderzenia kropli o dach raczej jest to szum. Mi nie przeszkadza a przy lekkim deszczu nawet działa usypiająco ale jak ktoś ma problem że nie zaśnie jak jest grobowa cisza powinien się dwa razy zastanowić nad taki układem.
    Witam kolegę Inwestora po dłuższej nieobecnosci i od razu póki w akcji i na forum spieszę skorzystać z wiedzy i doswiadczenia w kwestii PIRa na dachu. Otóż mam dylemat bo po Twoich oraz Domku na Komarowie doniesieniach o dużej akustyce samych płyt przemyśliwuję nad dołożeniem ociupinki welny od środka. No i teraz mam zgryza bo chce też jednak miec odkryta więźbę. Jak to zrobić zeby było i dobrze i w miare tanio (podwójna warstwa desek).Czy deskowanie mokrą szalówką (która i tak bedzie potem zakryta boazerią) wchodzi w rachubę? Nie zagrzybieje mi jak zamkne to to PIRem od zewnątrz oraz chce tez od razu połozyc dachówke przed zimą (wełna byłaby oczywiscie juz w przyszłym roku). Czy w takim układzie w ogóle olac deskowanie (niby ma jednak jakies tam zalety). Czy dać dechy i olac wełnę - może przy dachówce bedzie mniej głośno?
    Przy okazji wspólczuje przejść z kanalizą - gdyby cos takiego zdarzyło sie na Mazurach to założe sie, że mielibyśmy całkiem nowe jezioro bo tu nawet porządnej koparki nie można znaleźć a co dopiero igłofiltry!

  12. #492

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Membran to Dorken Delta Vitaxx plus (165g) z paskiem klejącym. Nie tania ale po prostu zajeb.....a.
    Witaj!
    W jednej hurtowni polecają mi właśnie tą membranę.
    U mnie będzie membrana + piana natryskowa PUR - powiedz mi co Cię skłoniło do wyboru tej?
    Jest coś jeszcze lepszego? Te 160g to nie za mało jak na główne jej działanie? Ty masz nakrokwiówkę więc nawet najtańsza byłaby OK...

  13. #493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    Jola Bobek
    Z mojego doświadczenia wybrał bym opcję sam Pir i deskowanie. A zamienił bym blachę na jakąś porządną dachówę i problem w mojej opinii się rozwiążę. Pamiętaj że dźwięk się tworzy od uderzenia kropli deszczu o blachę u mnie blacha na rąbek czyli wielka połać płaskiej blachy (chyba najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o przenoszenie dźwięków). Dachówka powinna załatwić sprawę. A po drugie jestem zwolennikiem prostych rozwiązań jak Pir to nie wełna jak wełna to nie Pir.

    Kamil_
    Polecali mi ją w hurtownia jako produkt z wysokiej półki za "jeszcze normalne pieniądze". Te 160g to niby nie mało ale są membrany co mają i 240g z tym że waga to nie wszystko tu jak dobrze pamiętam mamy 3 warstwy plus warstwa zbrojąca i to ta ostania powoduje że membrana jest trudna do zniszczenia trzeba się postarać żeby zrobić dziurę a to ważna cecha.



    Z placu boju, elektryk działał zeszczy tydzień tak że 90% tego tematu powinno być zrobione(fotki wieczorem). Ja miałem krótki urlop więc nic nie dłubałem. A "fachowiec" od tynków mnie wystawił dziś spotkanie z drugim zobaczymy..... .

  14. #494

    Domyślnie

    A zauważyłeś u siebie wewnątrz duży hałas podczas deszczu?

  15. #495

    Domyślnie

    Anonim już to chyba pisał wcześniej - słychać lekki szum, ale to jemu nie przeszkadza. Jeśli pomyliłem dzienniki, to sorry
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #496
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A zauważyłeś u siebie wewnątrz duży hałas podczas deszczu?
    Post #473

    Czy hałas jest duży to zależy od intensywności deszczu, byłem raz w domu gdy było oberwanie chmury wtedy hałas jest duży. Tak jak pisałem winowajcą jest blacha, Pir po prostu słabo izoluje dźwięk to wszystko.

  17. #497
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=the_anonim;7706352]Hej
    Jola Bobek
    Z mojego doświadczenia wybrał bym opcję sam Pir i deskowanie. A zamienił bym blachę na jakąś porządną dachówę i problem w mojej opinii się rozwiążę. Pamiętaj że dźwięk się tworzy od uderzenia kropli deszczu o blachę u mnie blacha na rąbek czyli wielka połać płaskiej blachy (chyba najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o przenoszenie dźwięków). Dachówka powinna załatwić sprawę. A po drugie jestem zwolennikiem prostych rozwiązań jak Pir to nie wełna jak wełna to nie Pir.

    Hej,
    tak właśnie zrobię. Będzie dachówka.
    A przy okazji - zastosowałeś pomiedzy dechy a PIR membrane alu. Jaki był powód? Przecież płyta ma już okładzinę z aluminium. Na filmiku instruktażowym
    w necie nie było mowy o takiej warstwie i w sumie nie wiem czy nie darować jej sobie.

  18. #498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    A przy okazji - zastosowałeś pomiedzy dechy a PIR membrane alu. Jaki był powód? Przecież płyta ma już okładzinę z aluminium.
    Dodatkową warstwę paro izolacji polecił mi człowiek od więźby (buduje domy pasywne) dokładnie zwrócił mi uwagę na połączenie izolacji dachu z izolacją ściany (okolice murłaty) jako słaby punkt jeśli chodzi o paroszczelność. Osobiście teraz zrezygnował bym z foli (sztuka dla sztuki) poza właśnie tym fragmentem zrobił bym tylko jedno pasmo na dole i miał bym taki sam efekt jak teraz . Jak masz okapy w dachu to łatwo uszczelnisz połączenie Pir-u ze stryro i nie musisz się tym martwić.

    Pozdrawiam

  19. #499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Elektryka

    Dziś zaskoczenie na budowie bo się okazało że chłopaki się zawzięli pod moją nieobecność i skończyli dłubać z kablami. Temat całkowicie mi obcy tak że bez komentarza z mojej strony. Jestem happy kolejny klocuszek do układanki skończony.

    Fotki











    Do oświetlenia zdecydowałem się na czarne kable tak że dane są tu tzw. "kable ziemne" (dla mnie po prostu grubsza izolacja i ładne okrągłe)



    Rozdzielnia (wiem że mam podlicznik do PC i jakieś dwa wariaty do oświetlenia i PC aby hulały jak by fazy nie było czy coś reszta mi nieznana)











    Pozdrawiam

  20. #500

    Domyślnie

    Co do elektryki to z poszyciem skrzynki się nie postarali oraz mogli dać więcej różnicówek...

    A co oni mieli za krótkie przewody, że widzę jakieś łączenia na wago w środku?

Strona 25 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony