dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 546 z 757
Pokaż wyniki od 10.901 do 10.920 z 15138
  1. #10901
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedź



    Mają jeszcze mniejszy S - 12x48 - 44 l złoże - wymagany przepływ przy płukaniu 2,2 m3 czyli 36 l / min.
    Dla porównania M - 13x54 - 75 l - przepływ 2,6 m3 - 43 l / m

    Przeliczyłem u siebie przepływ (pompa niby ma wydajność 60 l / m), ale licząc od załączenia się jej na hydro od 2,2 do 4 bar to mi wyszła wydajność 45 l / min
    , także faktycznie na granicy wymaganego przepływu.



    Czyli to złoże nie jest najlepsze ?

    Co sądzisz o ecoperla ? Wiem, że to tylko naklejka. Głowice Clack, złoże na odżelazniaczu IRDF, na multifunkcyjnym mówią że autorskie, może być CR100 z czymś wymieszany.

    Czy w kwestii chlorowania, iść w tą cele czy może np. raz na miesiąc przed płukaniem wlać trochę chloru do solanki ?
    Jeśli chodzi o weryfikację parametrów pracy w stosunku do zaproponowanego zestawu uzdatniania wody prosimy o podanie dokładnego modelu pompy oraz głębokości na jakiej znajduje się lustro wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #10902
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Na rynek jako nowość trafiło 2 specyfiki do pielęgnacji złoża w naszych zmiękczaczach:

    Proszek do czyszczenia złoża Ecoperla Antidotum - https://www.filtry-do-wody.info/prod...rla-antidotum/
    Płyn do dezynfekcji filtrów Ecoperla Antibacter - https://www.filtry-do-wody.info/prod...la-antibacter/

    Stosuje się to raz do roku jako profilaktyka dbania o złoże jonowymienne. Pytanie, czy to tylko próba zarobienia kasy, czy rzeczywiście warto takie coś stosować? Raz do roku 35 złotych to żaden duży wydatek. O ile ten płyn do dezynfekcji pewnie mało jest istotny jak zmiękczacz jest w codziennym użyciu, to ten proszek co usuwa niby jakieś tam osadzone przez cały rok jony żelaza może ma sens?
    @qbek17
    Jak Ty to widzisz? Próba zarobienia kasy na naiwnych, czy takie specyfiki mają sens i warto to używać?

    Tu jeszcze innej marki -> https://www.filtry-do-wody.info/prod...lean-softener/
    Nowość to raczej tylko od Ecoperla a takie specyfiki pewnie są od dawna na rynku.
    Oba preparaty można stosować ze zmiękczaczami wody różnych marek. Antidotum używa się w celu oczyszczenia złoża, a Antibacter do dezynfekcji urządzenia (profilaktyka). Tak jak Pan pisze - wcześniej na rynku były preparaty Neatwork. Jednak buteleczki Ecoperla wyróżnia prostota stosowania (nie trzeba nic dozować - wlewa się całą buteleczkę do studni zmiękczacza wody).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #10903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Nie wiem czy wszystkie głowice mają taką funkcję, ale w mojej głowicy/sterowniku jest ustawiona regeneracja co 2 tygodnie lub co 5300 litrów. Jeżli w ciągu 2 tygodni zużyję np. 3000 litrów to zmiękczacz pobierze tylko tyle solanki, aby zregenerować tylko to 3000 litrów. Zawsze można wymusić ręczną regenerację.
    To co opisujesz to regeneracja proporcjonalna. Nie w każdej głowicy to jest i nie zawsze ma to sens.

    Moje zdanie jest takie, że w domach jednorodzinnych powinien stać zmiękczacz z 25-30 litrami złoża przy umiarkowanie twardej wodzie. Nie ważne jakie jest miesięczne zużycie wody. A zazwyczaj jest pewnie statystycznie powyżej 10 m3 miesiecznie lub w jego granicach. Jak ktoś ma bardzo twardą wodę, wtedy należy dobrać według obliczeń.
    Jak ktoś zużywa 6 m3 wody miesięcznie i ma niewielką twardość to nie ma sensu aby stawiał zmiękczacz z 25 litrami złoża bo nigdy nie wykorzysta w całości jego pojemności, a regeneracje będą się odbywać co ustawiony czas...

    Kupowanie do domu jednorodzinnego zmiękczacza ze złożem 20 litrów lub mniejszym to tylko później nabijanie kasy dla producenta tabletek solnych. Zmiękczacz nawet jak będzie przewymiarowy to i tak po 2 tygodniach lub ustawionych własnych wartościach zrobi wymuszoną regenerację złoża.
    To tylko moje zdanie i ja tak to widzę.
    Jak zmiękczacz jest dobrany do konkretnych potrzeb to zużycie soli jest najmniejsze.

  4. #10904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    A co jeśli w jakimś miesiącu zużycie wody będzie np. tylko 6 m3? Mam nadzieję, że po stronie technicznej nic się takiej stacji nie stanie, a jedynie z punktu ekonomicznego będzie przewymiarowana.
    Poza tym dobór musimy zrobić chyba dla średniego zużycia czy tak? U nas może być spora zmienność zużycia wody, np. od 8 do 16 m3, co daje średnią ok. 12 m3/miesiąc.
    Stacji nic się nie stanie jak zużyjesz mniej (lub więcej) wody niż średnia miesięczna. Po to w głowicy jest wodomierz żeby głowica wiedziała ile wody przepuściła i w razie potrzeby włączy regenerację wcześniej. Jak będzie mniejsze zużycie to po prostu zadziała limit czasu i regeneracja zrobi się po ustawionym czasie (zazwyczaj 14 dni).

  5. #10905
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darayavahus

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-178
    Posty
    10

    Domyślnie

    To teraz ja proszę o pomoc. Wdług wodociągów mam taką wodę:
    Twardość 282 [mg CaCO3/l] i pozostałe parametry: http://eksploatator.pl/wp-content/up...warciszewo.pdf

    I teraz tak, mam Aquahome-20, czeka już ponad rok na podłączenie ale kotłownia nadal w powijakach. Jakie filtry do niego zastosować?

    Myślałem o osadnikowym Honeywell FF06 czyli 100 μm, po nim polipropylenowy 5 μm, po nim węglowy (?) i na końcu zmiękczacz.

    Zastanawiam się czy to dobry zestaw, czy warto w ogóle tutaj stosować węglowy i czy kolejność ok, może węglowy za zmiękczaczem? Jeśli o smak i zapach wody chodzi to w sumie nie mam zdania. W żadną stronę mi ona nie odbiega od tego do czego jestem przyzwyczająony. Kranówy nie pijam ale moze bym zaczął...
    Zastanawiam się też nad przepływem wody. Nie pamietam jak zmiękczacz ale węglowy ją ograniczy do 7l/min - czy nie ograniczy ale do 7l/min to jest efektywna filtracja? Teraz w bloku z jednego kranu wyciągnąłem 14l/min więc boję się, że 7 to moze być mało.

  6. #10906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Pytanie, czy to tylko próba zarobienia kasy, czy rzeczywiście warto takie coś stosować? Raz do roku 35 złotych to żaden duży wydatek. O ile ten płyn do dezynfekcji pewnie mało jest istotny jak zmiękczacz jest w codziennym użyciu, to ten proszek co usuwa niby jakieś tam osadzone przez cały rok jony żelaza może ma sens?
    @qbek17
    Jak Ty to widzisz? Próba zarobienia kasy na naiwnych, czy takie specyfiki mają sens i warto to używać?
    Patrząc na opisy to bałbym się to zastosować... a przynajmniej ten od dezynfekcji. Opis jasno mówi o "dużej zawartości aktywnego chloru" - a przecież chlor to największy wróg żywicy jonowymiennej. Jeśli już trzeba ją dezynfekować to powinno się to robić kwasem nadoctowym, i to w małych stężeniach.
    Podejrzewam, że po kilku takich "dezynfekcjach" złoże będzie do wymiany dużo szybciej niż by to wynikało z normalnego zużycia.


    Nieco inaczej jest z czyszczeniem z osadów żelaza - delikatny kwas rozpuści osady i nie zaszkodzi złożu. Nie wiem co jest w tym preparacie (bo tego akurat nie podają w opisie), ale za to straszą: "W większości przypadków ten parametr w wodach z wodociągu waha się w przedziale od 1,0 do 1,5 mg Fe/dm3" - a woda wodociągowa musi spełniać wymagania wody pitnej czyli żelazo poniżej 0,2 mg/l. Takie wartości złożu nie zaszkodzą... a czyszczenie można zrobić... ale raz na 5 lat w zupełności wystarczy.

  7. #10907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darayavahus Zobacz post
    To teraz ja proszę o pomoc. Wdług wodociągów mam taką wodę:
    Twardość 282 [mg CaCO3/l] i pozostałe parametry: http://eksploatator.pl/wp-content/uploads/2017/07/Badwod_suwarciszewo.pdf

    I teraz tak, mam Aquahome-20, czeka już ponad rok na podłączenie ale kotłownia nadal w powijakach. Jakie filtry do niego zastosować?

    Myślałem o osadnikowym Honeywell FF06 czyli 100 μm, po nim polipropylenowy 5 μm, po nim węglowy (?) i na końcu zmiękczacz.

    Zastanawiam się czy to dobry zestaw, czy warto w ogóle tutaj stosować węglowy i czy kolejność ok, może węglowy za zmiękczaczem? Jeśli o smak i zapach wody chodzi to w sumie nie mam zdania. W żadną stronę mi ona nie odbiega od tego do czego jestem przyzwyczająony. Kranówy nie pijam ale moze bym zaczął...
    Zastanawiam się też nad przepływem wody. Nie pamietam jak zmiękczacz ale węglowy ją ograniczy do 7l/min - czy nie ograniczy ale do 7l/min to jest efektywna filtracja? Teraz w bloku z jednego kranu wyciągnąłem 14l/min więc boję się, że 7 to moze być mało.
    I słusznie się obawiasz... ciśnienie na pewno spadnie przy takim wkładzie. Możesz dać takie filtry, ale w odpowiednio dużym wydaniu - czyli np. BigBlue. Oczywiście koszty wkładów są odpowiednio wyższe.

    Możesz też darować sobie takie dokładne filtry - przed zmiękczaczem wystarczy ten 100 um jako zabezpieczenie głowicy. Jak będziesz miał jakieś zarzuty do smaku czy zapachu wody to wtedy jest sens coś dołożyć ale znów - o odpowiednio wysokim przepływie.

  8. #10908

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak ktoś zużywa 6 m3 wody miesięcznie i ma niewielką twardość to nie ma sensu aby stawiał zmiękczacz z 25 litrami złoża bo nigdy nie wykorzysta w całości jego pojemności, a regeneracje będą się odbywać co ustawiony czas...
    Mówimy o domach jednorodzinnych. Raczej tu nie ma mowy o stabilności miesięcznego zużycia. Raz może być tak, raz tak. Możemy być pewni co jedynie do twardości wody. Nie chce mi sie wierzyć, że ktoś w domu jednorodzinnym zużywa tylko 6 m3 miesiecznie.

    Teraz mając zmiękczacz widzę jakie mam zużycie wody. Aplikacja rysuje wykresy dziennego, tygodniowego, miesięcznego i rocznego zużycia wody. Raczej nie oplikacja bo zmiękczacz wysyła dane do serwera producenta a aplikacja na iOS'a łączy się do niego i odczytuje dane.
    Kod:
    root@master[~]tcpdump -v -i vlan20 host zmiekczacz
    13:20:46.854069 zmiekczacz.xxxxx.pl.62818 > ec2-34-253-18-118.eu-west-1.compute.amazonaws.com.www: . [tcp sum ok] ack 562 win 3439 (ttl 255, id 14114, len 40)
    13:20:46.854405 zmiekczacz.xxxxx.pl.62818 > ec2-34-253-18-118.eu-west-1.compute.amazonaws.com.www: F [tcp sum ok] 394:394(0) ack 563 win 3438 (ttl 255, id 14115, len 40)
    13:20:46.929500 ec2-34-253-18-118.eu-west-1.compute.amazonaws.com.www > zmiekczacz.xxxx.62818: . [tcp sum ok] ack 395 win 28944 (ttl 233, id 16733, len 40)
    ^C
    479 packets received by filter
    0 packets dropped by kernel
    Jak widać Erie hostuje, albo kolokuje się w DC amazonu.

    Trzy osoby w domu. Typowe używanie wody jak w każdym klasycznym domu. Nic nadzwyczajnego. Pranie raz w tygodniu. Póki nie widzi się wyników zużycia wody to totalnie nie jest to zauważalne ile wody się zużywa. Tygodniowowe zużycie 3000 litrów. Miesięcznie 12 000 litrów. Ma się wrażenie, że tej wody zużywa się mało. Za krótko mam jeszcze zmiękczacz, żeby ocenic jak to jest w innych miesiącach i porach roku. Po roku czasu będzie widać.
    Nawet nie sądziłem, że zużywam od 80 do 100 litrów wody biorąc prysznic. Prysznic dość krótki. Nie widać tego ani nie czuć, że aż tyle wody się zużyje, póki nie zerknie się na wykres zużycia wody o tej godzinie. Co mówić jak ktoś stoi pod prysznicem dość długo...

    ps. Tak, kupiłem zmiękczacz z WiFi, Erie IQsoft 26 za ponad 4000 złotych. Moje zboczenie zawodowe(sieci komputerowe) nie pozowliło mi kupna zmiękczacza bez podłączenia do sieci . To nie było też głównym kryterium. Jedynie iQsoft mają na tyle małe(smukłe) gabaryty obudowy a dokładnie jego głębokość(tylko 43 cm), że zmieścił mi się w rogu łazienki, gdzie idzie jeszcze taki skos nad zmiękczaczem. Totalna deklasacja innych marek/producentów. Miał być Aqua-Soft 25 i nie wyszło, obudowa za duża(za głęboka). Co najlepsze innych marek też obudowy były za duże. Jedynie model IQsoft 26 idealnie się wpasował. De facto zostałem zmuszony do kupna tego zmiękczacza.

    Pewnie jestem jednynym nienormalnym szalencem na forum, który wydał ponad 4k na zmiękczacz . Jak są jakieś pytania to śmiało można pytać. Oczywiście nikogo nie namawiam do kupna takiego zmiękczacza. Moim zdaniem to chora cena. Tyle nie powinien kosztować.

    Apropo jeszcze samej głowicy i jej automatyki. Jest dostęp do menu serwisowego głowicy. Trzeba 6 sekund przytrzymać przycisk przewijania menu. Można zmieniać wszystkie parametry fabryczne, które nie powinny być dotykane. W sumie to są 3 stopnie dostępu do różnego poziomu menu. Pierwszy poziom to wymuszenie recznej regeneracji, ustawienia chyba zegarka, reset załadunku tabletek soli i chyba tyle. Drugi poziom to trzeba przytrzymać przycisk 2 sekundy i tam ustawia się wszystkie parametry wody jak twardość, jednostki twardości, język i inne bzdury. Trzeci poziom serwisowy dla nerdów, trzeba przytrzymać przycisk 6 sekund i tam już są zaawansowane ustawienia jak ilość złoża w butli, czas regeneracji można zmienić. Można pozmieniać czasy cykli regeneracji. Można włączyć backwash, który defaultowo jest ustawiony na 0 minut i jest pomijany w modelach na rok 2018. Dużo, dużo innych rzeczy do ustawienia.
    To tak w ramach ciekawostki odnośnie tego Erie IQsoft.

    Kilka screenshotów jak wygląda aplikacja z odpalonym zmiękczaczem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1109.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	418921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1110.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	418922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1111.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	418923   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1112.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	418924  
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 18-09-2018 o 15:14

  9. #10909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Trzy osoby w domu. Typowe używanie wody jak w każdym klasycznym domu. Nic nadzwyczajnego.
    I to jest klucz do zrozumienia tematu zużycia wody w domach... nie ma czegoś takiego jak typowe czy klasyczne użycie.
    Byli na forum ludzie, którzy mówili o małym zużyciu na poziomie 20-30 m3 miesięcznie, a byli i tacy co mieli 4-5 m3 na miesiąc i twierdzili, że leją mnóstwo wody. Dla każdego "typowe" czy "standardowe" oznacza co innego...

  10. #10910

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    a byli i tacy co mieli 4-5 m3 na miesiąc i twierdzili, że leją mnóstwo wody.
    Można opierać się na jakiś danych statystycznych o ile takie istnieją? O ile pamiętam to dla jednego członka rodziny w domach jednordzinnych przypada miesięczne zużycie na poziomie 3,5 m3 wody. Przeczytane info gdzieś w sieci.

  11. #10911
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Czyli może Aqua-Soft Basic 25 ?

    Dzięki Wszystkim za wypowiedzi. A co jeśli w jakimś miesiącu zużycie wody będzie np. tylko 6 m3? Mam nadzieję, że po stronie technicznej nic się takiej stacji nie stanie, a jedynie z punktu ekonomicznego będzie przewymiarowana.
    Poza tym dobór musimy zrobić chyba dla średniego zużycia czy tak? U nas może być spora zmienność zużycia wody, np. od 8 do 16 m3, co daje średnią ok. 12 m3/miesiąc.
    Jak oceniacie serwisowanie Aqua-Soft Basic ?
    W stacji Aquahome jest głowica która sama dobiera kiedy zrobić regenerację złoża. Może to zrobić po pewnym ustalonym przepływie ale jeżeli sie nauczy, że np w soboty jest zużywana większa ilość wody i złoże mogło by się wyczerpać to zrobi regenerację wcześniej. Oczywiście ilość soli zużytej do regeneracji jest proporcjonalna do "zużycia" złoża. Czyli złoże zanieczyszczone w połowie to ok połowy ilości soli. W przypadku gdy mamy np wyjazd urlopowy możemy ustawić regenerację czasową, czyli niezależnie od "zużycia" złoża regeneracja jest robiona co ileś dni. No i ostatnia metoda to wymuszanie ręczne regeneracji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #10912
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darayavahus Zobacz post
    To teraz ja proszę o pomoc. Wdług wodociągów mam taką wodę:
    Twardość 282 [mg CaCO3/l] i pozostałe parametry: http://eksploatator.pl/wp-content/up...warciszewo.pdf

    I teraz tak, mam Aquahome-20, czeka już ponad rok na podłączenie ale kotłownia nadal w powijakach. Jakie filtry do niego zastosować?

    Myślałem o osadnikowym Honeywell FF06 czyli 100 μm, po nim polipropylenowy 5 μm, po nim węglowy (?) i na końcu zmiękczacz.

    Zastanawiam się czy to dobry zestaw, czy warto w ogóle tutaj stosować węglowy i czy kolejność ok, może węglowy za zmiękczaczem? Jeśli o smak i zapach wody chodzi to w sumie nie mam zdania. W żadną stronę mi ona nie odbiega od tego do czego jestem przyzwyczająony. Kranówy nie pijam ale moze bym zaczął...
    Zastanawiam się też nad przepływem wody. Nie pamietam jak zmiękczacz ale węglowy ją ograniczy do 7l/min - czy nie ograniczy ale do 7l/min to jest efektywna filtracja? Teraz w bloku z jednego kranu wyciągnąłem 14l/min więc boję się, że 7 to może być mało.
    jak sam piszesz 7 l/min to jest bardzo mały przepływ, przy takim przepływie to jest dobre rozwiązanie do jednego kranu przy zlewie. Polecam filtr Aquqcarbon który może uzyskać przepływ max aż do 3m3/h (50l/min). Zalecany montaż to filtr wstępny (np z wkładem sznurkowym) potem Aquacarbon i na koniec Aquahome. Dla tych co jeszcze nie zakupili stacji mamy tez w ofercie Aqahome Duo czyli połączenie stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #10913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darayavahus Zobacz post
    Myślałem o osadnikowym Honeywell FF06 czyli 100 μm, po nim polipropylenowy 5 μm, po nim węglowy (?) i na końcu zmiękczacz.
    Węglowy za zmiękczaczem. Ja przed zmiękczaczem mam AtlasFiltri Hydra 90 mikronów, samoczyszczący i jako drugi też od AtlasFiltri sznurowy 10 mikronów. W takiej konfiguracji mi to działa. Na początku sznurowy był 25 mikronów, ale tak mnie korciło go wyjąć i rozciąć po 2 tygodniach, żeby zobaczyć co za ciekawe rzeczy filtr wyfiltrował. Praktycznie zmiana z 25 mikronów na 10 mikronów w ogóle nie osłabiła mi ciśnienia a monitoruję ciśnienie w 3 punktach - przed filtrami, za filtrami i za zmiękczaczem. Eksperymentalnie spróbuję następnym razem filtr piankowy zamiast sznurowego 10 mikronów. Schodzenie poniżej 10 mikronów już chyba nie ma sensu. W kuchni pod zlewozmywakiem można dać 1 lub 5 mikronów, ale nie za głównym zaworem.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 18-09-2018 o 18:14

  14. #10914
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Patrząc na opisy to bałbym się to zastosować... a przynajmniej ten od dezynfekcji. Opis jasno mówi o "dużej zawartości aktywnego chloru" - a przecież chlor to największy wróg żywicy jonowymiennej. Jeśli już trzeba ją dezynfekować to powinno się to robić kwasem nadoctowym, i to w małych stężeniach.
    Podejrzewam, że po kilku takich "dezynfekcjach" złoże będzie do wymiany dużo szybciej niż by to wynikało z normalnego zużycia.


    Nieco inaczej jest z czyszczeniem z osadów żelaza - delikatny kwas rozpuści osady i nie zaszkodzi złożu. Nie wiem co jest w tym preparacie (bo tego akurat nie podają w opisie), ale za to straszą: "W większości przypadków ten parametr w wodach z wodociągu waha się w przedziale od 1,0 do 1,5 mg Fe/dm3" - a woda wodociągowa musi spełniać wymagania wody pitnej czyli żelazo poniżej 0,2 mg/l. Takie wartości złożu nie zaszkodzą... a czyszczenie można zrobić... ale raz na 5 lat w zupełności wystarczy.
    Stężenia i dawki są tak dobrane, aby nie wpłynąć znacząco na żywotność żywicy. Największa dawka chloru znajduje się w zbiorniku na sól i przepływa przez głowicę. Na złoże już trafia mniejsza dawka, która nie spowoduje zauważalnego spadku żywotności złoża.

    Swoją drogą działanie preparatu jest bardziej bezpieczne dla złoża niż stosowanie celi chlorującej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #10915

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o podpowiedź o doborze filtrów uzdatniających wodę ze studni głębinowej
    wydajność studni 3m3/h, głębokość 10,35m.

    Woda:
    bakterii brak
    mangan 0,137 mg/l (max 0,050)
    mętność 3,4 NTU (zalecany do 1,0)
    ph 7,8
    żelazo ogólne 0,84 (max 0,2)


    zaproponowane urządzenia
    jedna oferta: clack 1354 EcoMix lub taniej alternatywnie Blue Soft – RX70/EM
    druga oferta: EcoMix 1252

    W domu 4 osoby, szambo szczelne 10m3.

    Jakie urządzenie multifunkcyjne będzie wystarczające, a jakie "z zapasem"?

  16. #10916
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    Witam,
    proszę o podpowiedź o doborze filtrów uzdatniających wodę ze studni głębinowej
    wydajność studni 3m3/h, głębokość 10,35m.

    Woda:
    bakterii brak
    mangan 0,137 mg/l (max 0,050)
    mętność 3,4 NTU (zalecany do 1,0)
    ph 7,8
    żelazo ogólne 0,84 (max 0,2)


    zaproponowane urządzenia
    jedna oferta: clack 1354 EcoMix lub taniej alternatywnie Blue Soft – RX70/EM
    druga oferta: EcoMix 1252

    W domu 4 osoby, szambo szczelne 10m3.

    Jakie urządzenie multifunkcyjne będzie wystarczające, a jakie "z zapasem"?
    W przypadku takich parametrów proponuję urządzenie Ecoperla Multitower S - jest to urządzenie dobrane konkretnie pod te parametry wody. Można też zastosować urządzenie o rozmiar większe, wówczas będzie zapas. Mowa o urządzeniu Multitower M.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #10917

    Domyślnie

    Ktoś wie co się dzieje z cenami tabletek solnych? Raptem podrożały o jakieś 15 złotych. Teraz ponad 30 złotych worek 25 kg. Chyba kogoś poje.... Tu nie mam na myśli sprzedawców tylko dostawców, producenta bo to oni podnieśli ceny. Akurat w Polsce soli jest od cholery, powinna być prawie darmowa a tu takie rewelacje cenowe. :/

  18. #10918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Stężenia i dawki są tak dobrane, aby nie wpłynąć znacząco na żywotność żywicy. Największa dawka chloru znajduje się w zbiorniku na sól i przepływa przez głowicę. Na złoże już trafia mniejsza dawka, która nie spowoduje zauważalnego spadku żywotności złoża.
    Do której żywicy są dobrane dawki? Bo piszecie, że pasuje do wszystkich modeli... a przecież każda żywica ma inną tolerancję na utleniacze. Z drugiej strony jeśli dawka byłaby dobrana do najsłabszych złóż (czyli ilość chloru byłaby najmniejsza) to czy taka dezynfekcja jest skuteczna (w sensie, że zabije wszelkie bakterie)?? Szczerze wątpię...

    Swoją drogą działanie preparatu jest bardziej bezpieczne dla złoża niż stosowanie celi chlorującej.
    Oczywiście - nikt nie mówi żeby stosować celę chlorującą do żywicy zmiękczającej.

  19. #10919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Ktoś wie co się dzieje z cenami tabletek solnych? Raptem podrożały o jakieś 15 złotych. Teraz ponad 30 złotych worek 25 kg. Chyba kogoś poje.... Tu nie mam na myśli sprzedawców tylko dostawców, producenta bo to oni podnieśli ceny. Akurat w Polsce soli jest od cholery, powinna być prawie darmowa a tu takie rewelacje cenowe. :/
    Ostatnio były braki soli u dostawców (chyba skumulowały się urlopy w "fabrykach"), nikt nie zrobił zapasów i od razu znalazła się okazja do podniesienia cen...

  20. #10920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    Witam,
    proszę o podpowiedź o doborze filtrów uzdatniających wodę ze studni głębinowej
    wydajność studni 3m3/h, głębokość 10,35m.

    Woda:
    bakterii brak
    mangan 0,137 mg/l (max 0,050)
    mętność 3,4 NTU (zalecany do 1,0)
    ph 7,8
    żelazo ogólne 0,84 (max 0,2)


    zaproponowane urządzenia
    jedna oferta: clack 1354 EcoMix lub taniej alternatywnie Blue Soft – RX70/EM
    druga oferta: EcoMix 1252

    W domu 4 osoby, szambo szczelne 10m3.

    Jakie urządzenie multifunkcyjne będzie wystarczające, a jakie "z zapasem"?
    Do takich złóż (wielofunkcyjnych) najbardziej istotna, z punktu widzenia wydajności, jest twardość. Nie podałeś tego parametru więc ciężko stwierdzić, który model jest odpowiedni.

    Przydałoby się też wiedzieć jaki masz hydrofor (z przeponą czy bez).

    Z tego co podałeś można wywnioskować, że należałoby unikać głowicy RX - jest tanią chińską głowicą...
    Oferta w stylu "Ecomix 1252" nie mówi praktycznie nic o tym co to za sprzęt...

Strona 546 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony