dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 84
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1680
  1. #401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał YodaMistrz Zobacz post
    Witajcie
    jaki polecacie zmiękczacz wody do nowo wybudowanego domu:
    - toaleta + łazienka (wanna i prysznic)
    - 2 osoby dorosłe (docelowo 2+2)
    - woda z sieci
    - twardość wg raportu 24* w skali Niemieckiej (wiem,że niestety dużo)

    Niestety z racji jedynego możliwego umiejscowienia sprzęt musi nie przekraczać 80cm wysokości. Dodatkowy odpływ do kanalizy w miejscu oraz gniazdko do zasilania są zrobione.

    Prosiłbym o konkretne sprawdzone i pewne modele (nie Chińczyk)

    Pozdrawiam
    Bez konkretnej ilości zużywanej wody każdy dobór będzie "szacunkowy". Ze względu na wysoką twardość na pewno musisz szukać urządzenia z większą ilością złoża (np. 30 litrów). Niestety to ograniczenie wysokości praktycznie ogranicza Twój wybór do zbiorników 10x17, w których zmieści się maksymalnie 12-13 litrów złoża (a to i tak już będzie "pod korek", a powinno się zostawić trochę luzu). Taka ilość złoża będzie wymagała bardzo częstej regeneracji. Jak do tego dasz tak samo mały zbiornik na sól to będziesz musiał często go uzupełniać... co przy takiej wysokości może być uciążliwe.

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Bez konkretnej ilości zużywanej wody każdy dobór będzie "szacunkowy". Ze względu na wysoką twardość na pewno musisz szukać urządzenia z większą ilością złoża (np. 30 litrów). Niestety to ograniczenie wysokości praktycznie ogranicza Twój wybór do zbiorników 10x17, w których zmieści się maksymalnie 12-13 litrów złoża (a to i tak już będzie "pod korek", a powinno się zostawić trochę luzu). Taka ilość złoża będzie wymagała bardzo częstej regeneracji. Jak do tego dasz tak samo mały zbiornik na sól to będziesz musiał często go uzupełniać... co przy takiej wysokości może być uciążliwe.
    Dziękuję za odpowiedź, niestety ilości zużywanej wody nie zam i tak szybko nie poznam z wiadomych przyczyn Będzie trzeba w takim razie wymyślić za wszelką cenę inne miejsce aby odpowiednio duże urządzenie się zmieściło. Biorąc pod uwagę powyższe założenie, że złoże powinno mieć ok 30 litrów jakiego producenta / model byś polecił? Tak abym mógł sobie posprawdzać wymiary zewnętrzne i znaleźć jakieś odpowiednie miejsce.

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał YodaMistrz Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, niestety ilości zużywanej wody nie zam i tak szybko nie poznam z wiadomych przyczyn Będzie trzeba w takim razie wymyślić za wszelką cenę inne miejsce aby odpowiednio duże urządzenie się zmieściło. Biorąc pod uwagę powyższe założenie, że złoże powinno mieć ok 30 litrów jakiego producenta / model byś polecił? Tak abym mógł sobie posprawdzać wymiary zewnętrzne i znaleźć jakieś odpowiednie miejsce.
    Taka objętość złoża oznacza zbiornik o wysokości 35", na nim głowica - to razem daje ok 110 cm. Zbiornik na sól może być osobno - standardowy model o pojemności 70 litrów ma wysokość ok 88 cm.
    Możesz też szukać modeli kompaktowych (zbiornik ze złożem jest "schowany" w zbiorniku na sól) - większość będzie miała podobne gabaryty.

    Jeśli chodzi o istotne elementy to jest to głowica (np. Clack) i złoże zmiękczające (np. Lewatit). Reszta jest mniej istotna...

  4. #404

    Domyślnie

    @qbek17 Dzięki za pomoc.
    Raczej na co się zdecyduję to któryś z Aqua-Basic

    Mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie widziałem też, że czasem stosowane są elastyczne węże przyłączeniowe. Czy warto w coś takiego zainwestować? Bo pomogłoby mi to jeśli chodzi o utrzymanie czystości oraz wszelkie wymiany. Może macie coś do polecenia jesli chodzi o takie przyłącze?

  5. #405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommy88 Zobacz post
    @qbek17 Dzięki za pomoc.
    Raczej na co się zdecyduję to któryś z Aqua-Basic

    Mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie widziałem też, że czasem stosowane są elastyczne węże przyłączeniowe. Czy warto w coś takiego zainwestować? Bo pomogłoby mi to jeśli chodzi o utrzymanie czystości oraz wszelkie wymiany. Może macie coś do polecenia jesli chodzi o takie przyłącze?
    Jeśli chodzi o węże to osobiście nie mam z nimi najlepszych wspomnień, ale może to kwestia konkretnego egzemplarza. Jeśli już będziesz je wybierał to zobacz czy przypadkiem nie masz na półce obok węży do gazu - mogą być dużo lepsze jakościowo...

  6. #406

    Domyślnie

    Ja mam zmiękczacz połączony na "miękko". Są to węże markowe Fixaflex. Są bardzo drogie, ale chyba warto. Producent nie boi się dać 10 lat gwarancji.

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Racja

    Biorę

    https://aquahome.pl/produkty/aquahome-20-n/ za 2160zł brutto już z montażem

    Zaufam hydraulikowi, który robił mi całość w chałupie z 11 lat temu i wszystko pięknie działa do dziś

    Dzięki za pomoc
    Chodzi mi koło tygodnia

    Trzeba sie przyzwyczaić do "śliskiej" wody. Myjąc szklankę naoprawdę trzeba uważać aby nie wuyleciała z rąk. Używać mniej żelu i innych środków. Zlewozmywak w kuchni wręcz wali po oczach swoim błyskiem

    Pierwsze mycia to każdy w szoku, mokre ciało po umyciu tak gładkie i sliskie jakby z nałożona oliwką

    Woda na wejściu ma około 14 tych jednostek, na wyjściu 5 czy 6

    Kocioł 2F i instalacja CO została zalana maksymalnie zmiekczoną wodą więc może nawet O
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #408

    Domyślnie

    Też mam problem z tzw. śliską wodą. Trzeba do tego się przyzwyczaić.

  9. #409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Też mam problem z tzw. śliską wodą. Trzeba do tego się przyzwyczaić.
    Ja z tym PROBLEMU nie mam

    Cieszy mnie to i to tylko kwestia przyzwyczajenia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Czesc

    Jesli mozna to mam pytanie: chce kupic zmiekczacz, watpliwosc dotyczy tylko rodzaju glowicy.

    W jednym urzadzeniue jest glowica "BNT1650" a w drugim "RX20".
    Parametry typu wielkosc zloza etc sa takie same.

    Czy mozecie podpowiedziec z ktora glowica kupowac? Z gory dzieki

    Jakub

  11. #411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    Czesc

    Jesli mozna to mam pytanie: chce kupic zmiekczacz, watpliwosc dotyczy tylko rodzaju glowicy.

    W jednym urzadzeniue jest glowica "BNT1650" a w drugim "RX20".
    Parametry typu wielkosc zloza etc sa takie same.

    Czy mozecie podpowiedziec z ktora glowica kupowac? Z gory dzieki

    Jakub
    Obie są chińskie i raczej wątpliwej jakości... Dobre głowice to Clack, Fleck, Autotrol, Erie...

  12. #412
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    OK, dzieki. Jak juz sie odezwales to moze zapytam o cos innego.

    Mam wstepnie wybrane trzy zestawy z allegro:

    1. "ECO DW20 BNT LINE" - 1450zl, glowica BNT1650, zloze 20 litrow, brak informacji jakie.
    2. "WORK 20 ZMIĘKCZACZ WODY AUTOTROL" - 1990zl, glowica AUTOTROL LOGIX, zloze 20l Purolite c100e,
    3. "WORK30 Logix" - 2090zl, glowica AUTOTROL LOGIX, zloze 30l Purolite c100e.

    W domu beda mieszkac 2, w porywach trzy osoby wiec zloze 20zl z tego co wiem wystarczy.

    Do wszystkich zestawow dodaja gratisy typu filtry, sol, przesylka gratis.
    Myslalem o najtanszym zestawie, ale troche wstrzymuje mnie brak jakiejs informacji co to za zloze...

    Co bys sugerowal? Powiedzmy ze dodatkowe 500zl przelkne, ale z drugiej strony jesli nie ma roznycy to wole przepic

    Jakub

  13. #413

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie szukania zmiękczacza wody. Miejsce nie jest ograniczeniem. Chciałbym coś ustrzelić z czego będę naprawdę zadowolony:
    - Rodzina 4 osobowa, zużycie dzienne wody: 0,5 - 0,6 m3 (18m3 w ciągu miesiąca).
    - Wodociągi podają parametry wody: 11,36 dh (http://wodociagikwidzyn.pl/jakosc-wody/ocena/)

    Znalezienie czegoś sprawdzonego nie jest proste. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest opinia o:

    - Water Technic 26 (http://technikawody.pl/oferta/linia-...water-technic/)
    - CosmoWATER Home 22 (https://www.watersoft.pl/22)

    Czy możecie polecić jakieś konkretne modele najlepiej firmę która również zainstaluje urządzenie

  14. #414
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Ja postanowilem, ze kupie zmiekczacz ktory bedzie mial zloze ...jakiejkolwiek firmy, byla jakas marka a nie "no-name"
    i najtanszy mozliwy sterownik, najprostszy jaki jest. Zeby w razie czego za piec lat nie wydawac na nowy 2/3 ceny zestawu

    Jak sam piszesz - ofert jest od groma ale ktory sprzet dobry przekonasz sie jak kupisz i popracuje dziesiec lat...

    q

  15. #415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    OK, dzieki. Jak juz sie odezwales to moze zapytam o cos innego.

    Mam wstepnie wybrane trzy zestawy z allegro:

    1. "ECO DW20 BNT LINE" - 1450zl, glowica BNT1650, zloze 20 litrow, brak informacji jakie.
    2. "WORK 20 ZMIĘKCZACZ WODY AUTOTROL" - 1990zl, glowica AUTOTROL LOGIX, zloze 20l Purolite c100e,
    3. "WORK30 Logix" - 2090zl, glowica AUTOTROL LOGIX, zloze 30l Purolite c100e.

    W domu beda mieszkac 2, w porywach trzy osoby wiec zloze 20zl z tego co wiem wystarczy.

    Do wszystkich zestawow dodaja gratisy typu filtry, sol, przesylka gratis.
    Myslalem o najtanszym zestawie, ale troche wstrzymuje mnie brak jakiejs informacji co to za zloze...

    Co bys sugerowal? Powiedzmy ze dodatkowe 500zl przelkne, ale z drugiej strony jesli nie ma roznycy to wole przepic

    Jakub
    Z tych zestawów pierwszy bym odrzucił.
    Drugi i trzeci różnią się ilością złoża, a ta wynika z kombinacji twardości i zużycia wody. Nie wiem jaką masz twardość więc nie wiem który byłby lepszy...

    Złoże C100E na pewno będzie lepsze niż jakiś noname ale nie jest to szczyt jakości. Z drugiej strony jak nie potrzebujesz to możesz sobie darować lepsze produkty.

  16. #416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    Ja postanowilem, ze kupie zmiekczacz ktory bedzie mial zloze ...jakiejkolwiek firmy, byla jakas marka a nie "no-name"
    i najtanszy mozliwy sterownik, najprostszy jaki jest. Zeby w razie czego za piec lat nie wydawac na nowy 2/3 ceny zestawu

    Jak sam piszesz - ofert jest od groma ale ktory sprzet dobry przekonasz sie jak kupisz i popracuje dziesiec lat...

    q
    Ze złożem się zgodzę - jeśli nie chcesz mieć wody do picia prosto z kranu i nie masz ciśnienia na jakość to można sobie zafundować C100E. Ale tani sterownik raczej na pewno będziesz musiał wymienić prędzej czy później, a dobry sterownik popracuje przez cały cykl życia zmiękczacza.

  17. #417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_old1 Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie szukania zmiękczacza wody. Miejsce nie jest ograniczeniem. Chciałbym coś ustrzelić z czego będę naprawdę zadowolony:
    - Rodzina 4 osobowa, zużycie dzienne wody: 0,5 - 0,6 m3 (18m3 w ciągu miesiąca).
    - Wodociągi podają parametry wody: 11,36 dh (http://wodociagikwidzyn.pl/jakosc-wody/ocena/)
    Szukaj modelu z większą ilością złoża - 30 litrów będzie optymalne.

    Znalezienie czegoś sprawdzonego nie jest proste. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest opinia o:
    Najlepsza byłaby opinia użytkownika tych modeli (którym nie jestem), ale moim zdaniem są za małe dla Ciebie.

    Czy możecie polecić jakieś konkretne modele najlepiej firmę która również zainstaluje urządzenie
    Firm jest sporo - łatwiej byłoby doradzić jakbyś podał lokalizację
    A samo podłączenie zmiękczacza jest bardzo proste - każdy hydraulik ogarnie.

  18. #418
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ze złożem się zgodzę - jeśli nie chcesz mieć wody do picia prosto z kranu i nie masz ciśnienia na jakość to można sobie zafundować C100E. Ale tani sterownik raczej na pewno będziesz musiał wymienić prędzej czy później, a dobry sterownik popracuje przez cały cykl życia zmiękczacza.
    A ten dobry sterownik to jak sie dokladnie nazywa?

    q

  19. #419
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    A ten dobry sterownik to jak sie dokladnie nazywa?
    Clack, Fleck, Autotrol...

  20. #420
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RaczyEmeryt

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-127
    Posty
    137

    Domyślnie

    No ale jaki konkretnie model - pod kazda z tych marek jest wiele produktow...

    q

Strona 21 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony