dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 58
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1151
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Czy są rekuperatory, które bardziej nadają się do umiejscowienia na nieogrzewanym strychu nad poddaszem? Chodzi mi głównie o ryzyko zamarznięcia zimą przy silnych mrozach.
    Witam,

    Ważne jest, aby rekuperator znajdował się w pomieszczeniu o temperaturze minimalnej wynoszącej 12°C. Jeżeli chciałby Pan zainstalować rekuperator na poddaszu nieużytkowym i nieogrzewanym, powinno być ono dobrze zaizolowane. Można również dodatkowo zaizolować sam rekuperator oraz przewody.
    Przy okazji zachęcam do [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-08-2018 o 14:46 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  2. #1002

    Domyślnie

    Panowie poczytałem trochę posty i niektórzy piszą o rekuperatorach w bardzo atrakcyjnych cenach, może ktoś mnie nakierować gdzie na Podkarpaciu (okolice Dębicy) kupię lub zamówię z montażem reku w dobrej cenie.
    Byłem nastawiony na Airpacka home +CF+air++, ale chyba podrożały i skłaniam się ku Wanasowi 350 który ma o połowe tańszy panel i moduł mobile. Może ktoś na priv się odezwie z ofertą po cenach forumowych ?
    Ostatnio edytowane przez MiruK ; 31-08-2018 o 21:08

  3. #1003

    Domyślnie

    Ja oferty nie przedstawie, ale gratuluję dobrego wyboru - sam mam Wanasa 350 od ponad roku, położony na nieogrzewanym strychu i działa wyśmienicie. A po ostatniej aktualizacji oprogramowania wyeliminowane zostały kwestie podnoszone przez instalatorów jako wady. Dla mnie super sprzęt! Zastanawiam się teraz nad dodatkiem mobile.

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    A po ostatniej aktualizacji oprogramowania wyeliminowane zostały kwestie podnoszone przez instalatorów jako wady.
    Skąd wiesz, co instalatorzy zgłaszają? Jesteś z ich service desku?

  5. #1005

    Domyślnie

    hej, 10 lat temu zamontowałem rekuperator Provent Mistral 600 Geo. Moge powiedzieć ze jestem świadomy i zaprawionym w boju użytkownikiem rekuperatorów. Ostatnio mi sie zepsuł, dlatego podjełem decyzję ze wymienie go na nowy. Czytałem forum, szukałem opinii. Mój wybór sprowadzał sie do 3 możliwości Airpack, Wanas lub Domekt. Im dłużej czytałem forum tym wiecej miałem pytań. Ostateczni kupiłem Domekt r600h. Nie widziałem jak działa Airpack czy Wanas, ale wiem jak działał mój Mistral 600 z krzyżowym wymiennikiem wiem jak działa obecny Domekt i jak na razie jestem mega zadowolony.

    Nie bede tu sie rozisywał dlaczego uważam ze podjęłem słuszną decyzję (nie chce na forum dyskutować ze sprzedawcami poszczegolnych marek) chociaż po lekturze forum byłem raczej na nie. Natomiast jak ktoś chce to na PW moge wytłumaczyć roznice pomiedzy mistralem (fakt z przed 10 lat, moze wiele juz poprawili) a domektem.

  6. #1006

    Domyślnie

    wystarczy przeczytac ze zrozumieniem mojego posta a nie prowadzić krucjatę wobec każdego kto sie odzywa.
    Nie mam żadnych związków z wanasem - poza tym, że mam ich produkt.
    Napisałem, że wyeliminowane zostały kwestie podnoszone przez instalatorów jako wady. Przy wyborze reku rozmawiałem z kilkoma instalatorami i mówili jakie są wady/zalety róznych rozwiązań. To co podnosili przy wanasie jakoś mnie nie wystraszyło i dlatego zdecydowałem sie na zakup tego sprzętu. A wspominane przez instalatorów błędy producent usunął w aktualizacji oprogramowania.

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    wystarczy przeczytac ze zrozumieniem mojego posta
    Wystarczy napisać wprost, co się zmieniło, a nie sadzić teksty z ulotki reklamowej.
    Oprogramowaniem włączyli odzysk wilgoci zimą? A nie, w sumie to nie problem instalatora. Przesuszone powietrze to problem użytkownika.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-09-2018 o 14:33

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Rozesłałem serie zapytań o ofertę i otrzymałem takie oto modele:
    • AERIS Next 350 R VV TR
    • Brink Renovent Excellent 400
    • Zehnder ComfoAir Q450 VVST
    • Mitsubishi Lossnay LGH 35RVX-E
    • ThesslaGreen AirPack Home 300

    Nie pytam, żeby mi napisać bierz to i tylko jeden wybór.
    Ale może dobra będzie porada "nie bierze tego i tego a pozostałe 3 to obojętnie", itd.
    Czy coś z tego trzeba od razu skreślić albo od razu się napalić, że super?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Brink swego czasu miał problem ze szczelnością i odprowadzeniem skroplin. Mam Zehndera 550 i przez okres prawie trzech lat wymienione zostały oba wentylatory.
    P.S.
    Zdaje się, że każdy ma drobne niedociągnięcia.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-09-2018 o 21:50 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #1010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Brink swego czasu miał problem ze szczelnością i odprowadzeniem skroplin. Mam Zehndera 550 i przez okres prawie trzech lat wymienione zostały oba wentylatory.
    P.S.
    Zdaje się, że każdy ma drobne niedociągnięcia.
    Miałem przegląd kotła gazowego, zajrzałem przez ramię serwisanta do jego wnętrza. Mam w nim wentylator Ebm-a, na moje słowa że to dobra firma, serwisant odpowiedział, że sporo wymieniają........ Wygląda na to że firma zaczyna mieć problem z jakością. Mam Zehndera 350 drugi rok i na razie odpukać....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety ale chyba tak jest.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Co do żywotności maszyn, warto czytać szczegóły. W Mitsu mamy np takie coś.
    Maintenance and lifetime
    ...... tu różne dane a na końcu najważniejsze:
    Lossnay cores:
    Around 10 years with maintenance at stated periods.
    Motor :
    30000 hours
    Co daje 1250 dni ciągłej pracy silnika...jakieś 3,5 roku.

  13. #1013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Rozesłałem serie zapytań o ofertę i otrzymałem takie oto modele:
    • AERIS Next 350 R VV TR
    • Brink Renovent Excellent 400
    • Zehnder ComfoAir Q450 VVST
    • Mitsubishi Lossnay LGH 35RVX-E
    • ThesslaGreen AirPack Home 300

    Nie pytam, żeby mi napisać bierz to i tylko jeden wybór.
    Ale może dobra będzie porada "nie bierze tego i tego a pozostałe 3 to obojętnie", itd.
    Czy coś z tego trzeba od razu skreślić albo od razu się napalić, że super?
    Nie polecam Brinka, mam z nim same problemy, serwis jest fatalny, a praktycznie to nie istnieje, części mega drogie i możesz sobie je po kolei sam wymieniać bo Oni na pewno nie pomogą w zdiagnozowaniu problemu.

    Ja na początku zastanawiałem się nad Zehnderem, ale w końcu wybrałem Brinka i teraz żałuję
    Za to Zehnder teraz ceny ma dość spore (przynajmniej tak ostatnio wspominał mój instalator, który de facto też skreślił już Brinka)
    Pozytywne opinie ma Thessla i sam nie wiem czy nie dojdzie do tego, że będę wymieniał centralę i może bliżej przyjrzę się tej centrali.
    Mój sąsiad taką ma i jest zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez Sebastain ; 18-09-2018 o 09:03
    "Gwiezdny szlak" po przeróbkach, parterowy.
    Powierzchnia podłóg: 122,3 m2, Ytong Energo 24 + 20cm styro, podłoga 20cm styro, strop drewniany 36 cm wełny, okna i drzwi ~ U 0,8-0,9
    Pompa Ciepła NIBE 1245 6kW odwierty 2x70m
    Rekuperator Aeris Next 350

  14. #1014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Zdecydowałem, że obojętnie jaki
    Będzie chyba Aeris/Zehnder.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A może lepiej jakiś obrotowy komfovent?
    Obrotowe dobre?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Użytkuje ktoś centralę z obrotowym?
    Szczególnie interesuj ą mnie opinie o Komfovent.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #1017
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojtus1199

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panowie ja się waham między Vaillantem 360 a Wanasem 350. Oba mam w podobnej cenie a za vaillantem przemawia to że mam kocioł vaillanta i chodziło by to na jednym sterowniku. dodatkowo vaillant ma niby lepsza sprawność, a wanas niższe zużycie prądu. Mieszkam niedaleko producenta wanasa więc z serwisem pewno nie ma problemów. Vaillant bardziej znany( z kotłów) doradźcie coś panowie. z góry dzięki

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Miałem przegląd kotła gazowego, zajrzałem przez ramię serwisanta do jego wnętrza. Mam w nim wentylator Ebm-a, na moje słowa że to dobra firma, serwisant odpowiedział, że sporo wymieniają........ Wygląda na to że firma zaczyna mieć problem z jakością. Mam Zehndera 350 drugi rok i na razie odpukać....
    Sporo wymieniają, bo na oko udział tych wentylatorów w rynku jest też spory... >90%?
    Jak mają wymieniać inne skoro rzadko się je spotyka?
    Firma to Papst, a nie EBM.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    strych to najgorsze z możliwych miejsc. Wiem bo mam
    Nie mam strychu a piwnicę. Zazdroszczę tym co mają strych - znacznie lepsze pomieszczenie do umieszczenia centrali. Nawet gdybym miał dla niej wybudować domek ze styropianu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie mam strychu a piwnicę. Zazdroszczę tym co mają strych - znacznie lepsze pomieszczenie do umieszczenia centrali. Nawet gdybym miał dla niej wybudować domek ze styropianu.
    Jedynym plusem umieszczenia centralki na strychu są dość krotnie odcinki pomiędzy centrala a skrzynkami. I to wszystko.
    Mój reku taki domek ze styropianu posiada. Specjalnie w niczym to nie pomaga. Od ok -2 reku powoli zamarza więc włącza się tryb antyzamrozeniowy. U forumowiczów posiadających taka sama centrale i umieszczona w ciepłym pomieszczeniu jakim jest kotłownia tryb włącza się przy ok -10. Więc różnica jest znaczna.
    Ten stan obserwowałem u siebie w poprzednim roku kiedy jeszcze nie mieszkałem (ale grałem dom do ok 18 stopni) więc temperatura wywiewana wynosiła. ok 16 stopni. Teraz będzie wyższa ale nie sądzę aby coś to diametralnie zmieniło. Być może ta granica zamarzania reku przesunie się o góra 2 stopnie.

    Do tego dochodzą upierdliwe wycieczki na strychu celem wymiany filtrów.

    Zdecydowanie lepiej jest umieścić centrale w kotłowni lub innym łatwo dostępnym i ogrzewanym pomieszczeniu.

Strona 51 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony