Zgodnie z zapowiedzią przesyłam kolejne zdjęcia, Trochę się nazbierało, aż sam jestem zaskoczony jak dawno to było

Skończyłem chyba na oknach
Potem były instalacje, elektryka napsuła mi nerwow, nie wiedziałem, nie dopilnowałem i zgodziłem się na ogromną ilość peszli napsuły mi życie przy układaniu styropianu i instalacjach
wstawiam ku przestrodze,
do zapamiętania ściana dla elektryka, podłoga dla hydraulika



Po likwidacji kominka zmieniłem miejsce przejścia pionu przez strop



A tutaj już tynki
Wiatrołap, zamiast małej szafy i części spiżarki czy mini pralni będzie pełnowymiarowa szafa





































Tutaj widać mój wymysł z wentylacją - otwory w stropie na kroćce skrzynek rozdzielczych



a tu skrzynki pod nawiewy



Rury wentylacji w styropianie podłogi

















a tak to wygląda w kotłowni, tam jest rekuperator, nie chciałem go dawać na strych





Następnie była podłogówka, rozdzielacze po 12 pętli na piętro
Parter - garaż dwie co 30 cm (grzanie do 12 stopni później odcięcie), pozostałe w domu co 10 cm
Poddasze - pomieszczenie nad garażem 3 pętle co 25 cm (grzanie do 18 stopni póxniej odcięcie), pozostałe poddasze w domu co 15 cm, łazienka co 10cm



a tu widać pion kanalizacyjny, pion odkurzacza, woda do łazienki na górze, woda cyrkulacja, rury do rozdzielacza ogrzewania



Stan na dzisiaj po wylewkach, przygotowuje się do ocieplenia na zewnątrz







Z wiatrołapu nie ma drzwi, zobaczymy po pierwszym sezonie czy są potrzebne





Jak widzicie nie ma tradycyjnego kominka, zrezygnowaliśmy żeby uzyskać trochę przestrzeni.... ale będzie biokominek

















































a tu efekt mojej wentylacji, w pokoju gdzie wychodzi wentylacja, skrzynki były za wysokie 9cm, nie dało się zastosować niższych a nie chciałem też wycinać koryt w stropie dlatego ułożenie podłogówki było bardzo trudne - rurki przyczepiane do kratek zbrojących szybkozłączkami czy zipami, trytytkami itd , wylewka wychodziła też bardzo cienka. na kanałach wentylacji. położyłem HPL dla wzmocnienia żeby się nie wgniotły a cienka wylewka nie pękała, mimo to wypchnęło kratkę zbrojącą. Rozwiązanie wentylacji w moim wykonaniu jeśli ktoś chce kopiować do przemyślenia - wysokość styropianu + wylewka 15 cm, na gotowo na piętrze ma być 17 cm