dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 38
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 754
  1. #581
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dom na prąd ? Bez zmian ?

  2. #582

    Domyślnie

    Póki co nadal bez zmian Ostateczna decyzja zapadnie jak policzymy OZC, ale do tego czasu jeszcze kilka(-naście?) tygodni minie.

  3. #583
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    [
    Czemu izodom?
    - lekki - więc można samemu postawić bez obaw o kręgosłup
    - szybko się buduje - więc wystarczy zwykły urlop, bez potrzeby kombinacji z pracą
    - od razu mam ocieplenie ścian zewnętrznych - odpada koszt robocizny lub czas, jaki trzeba na to poświęcić samodzielnie. No i materiał. Chociaż tutaj zastanawiamy się, czy nie wziąć bloczka King Blok z Izodomu (zamiast najgrubszego Super King) i dodatkowo go nie docieplić 10 cm grafitu - dla lepszej szczelności.
    - ponieważ można łatwo samemu postawić, bez konieczności urywania się z pracy, to odpada koszt robocizny ekipy
    - bruzdowanie pod elektrykę to sama przyjemność!

    Cenowo wyjdzie albo nieco drożej albo porównywalnie (alternatywą jest silikat 18/24 cm stawiany przez ekipę + ocieplenie 20-25 cm grafitu, więc dochodzi robocizna, która ostatnio drożeje).

    Czy na dzień dzisiejszy różnica cenowa miedzy silką a izodomem jest do przyjęcia ?

  4. #584

    Domyślnie

    Jeśli założysz własną pracę z Izodomem vs ekipę do silki i ocieplenia, to różnica jest do przyjęcia. Przynajmniej dla nas. Bardziej szczegółowo wypowie się Iscra jak znajdzie chwilę, bo to ona ma konkretne obliczenia i uzgodnienia.

    A teraz coś z zupełnie innej beczki:



    MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!

    Wydali decyzję w 8 dni od złożenia wniosku, co wydaje się mocną kandydaturą do rekordu Polski Już 16 dni przy okazji dworu było wynikiem sensacyjnym dla wszystkich zainteresowanych. Teraz to już nawet nie wiem jak komentować, ale jestem zachwycony
    Ostatnio edytowane przez Tern ; 28-11-2018 o 08:19

  5. #585

    Domyślnie

    No to gratki wielkie Czekamy w takim razie na rozpoczęcie budowlanego serialu
    Powodzenia!!!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Oby wam wszystko tak lekko. łatwo i przyjemnie poszło
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #587

    Domyślnie

    Gratulacje.
    Jak pomyśle, że ja blisko rok się „kopałam” z urzędem o pozwolenie na budowe to wasze terminy są dla mnie abstrakcyjne . Oby tak dalej . Powodzenia.
    Pozdrawiam
    Katka

  8. #588

    Domyślnie

    Iscra wywołana do tablicy informuje, że ma tyle roboty, że nie ma czasu na własny wątek, a jeszcze taka kolejka się zebrała do czytania innych tematów...

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Czy na dzień dzisiejszy różnica cenowa miedzy silką a izodomem jest do przyjęcia?
    Licząc wprost na bazie tego, co mamy: silka nawet z robocizną wychodzi taniej.
    ALE.
    W naszym domu silka wymagałaby w tym momencie przeprojektowania całej konstrukcji i ciężko powiedzieć, ile wzmocnień musiałoby się w ścianach pojawić, aby wytrzymały obciążenia z dachu w sytuacji, kiedy nie mamy stropu. Czyli dochodzi koszt zmiany konstrukcji w wysokości X i koszt dodatkowych żelbetów w wysokości Y No i prawdopodobnie nie udałoby się utrzymać założenia "zero nośnych wewnątrz", co znów zmieniłoby cenę budowania z silki.

    Podsumowując: nie bardzo da się oszacować realną różnicę.
    Niemniej, wybraliśmy Izodom z różnych względów, a cena nie była najważniejszym czynnikiem (choć ogólnie jest istotna).
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #589

    Domyślnie

    Wczoraj postawiliśmy kolejny milowy krok: po raz pierwszy wprost usłyszałem, że się nam w tym styropianie myszy zalęgną Nie wierzyłem, że ten mit ciągle funkcjonuje W tym kontekście hasło o tym, że ściany muszą oddychać już nie zrobiło takiego wrażenia

    A w kontekście takiej całości pierwsze szacunki wskazujące, że łapiemy się na standard pasywny to już w ogóle betka

  10. #590
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Na myszy są koty.

  11. #591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Zapraszam do Autorusa w kwestii myszy bo to różnie bywa z myszkami i kotkami
    Myszki przerabiające styropian na kuleczki to nie mit? Robią w nim gniazda. A potrafią wcisnąć się niewyobrażalnie malutką dziurką.
    Ptaki też potrafią w ociepleniu narobić szkód. Uwielbiają styropian.

    Podobno ekofiber jest nielubiany przez gryzonie.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 06-12-2018 o 09:08
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #592

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Myszki przerabiające styropian na kuleczki to nie mit.
    Dokładnie. Na wiosne sąsiadka mi płakała jakie to szkody myszy im narobiły w styropiane. Nowy dom, pare lat ma. Koty też mają .
    Ale to nie znaczy żeby nie używać styropianu . Niemniej niema się co wyśmiewać, bo może sie zdażyć .
    Pozdrawiam
    Katka

  13. #593

    Domyślnie

    Oczywiście, że może się zdarzyć. Ale używać tego jako argumentu przeciw pustakom Izodomu (i ogólnie takiej grubości ocieplenia)?

  14. #594

    Domyślnie

    Oj nasłuchacie się jeszcze różnych dziwactw i wybrzydzania, bo nie budujecie się standartowo a to rodzi u ludzi jakąś dziwną awersje .

    A sam projekt jak przyjeło wasze otoczenie? Jakie komentarze?
    Ostatnio edytowane przez katka ; 06-12-2018 o 10:23
    Pozdrawiam
    Katka

  15. #595

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Oj nasłuchacie się jeszcze różnych dziwactw i wybrzydzania, bo nie budujecie się standartowo a to rodzi u ludzi jakąś dziwną awersje .
    Nigdy co do tego nie miałem wątpliwości Zastanawiałem się co najwyżej, czy i kto wyciągnie te nieszczęsne myszy
    Komentarzy do projektu raczej niewiele. Nasi najbliżsi chyba już dawno poddali się próbując nadążyć za naszymi pomysłami Choć trzeba też przyznać, że porządnie nas wspierają i zdają się rozumieć nasze argumenty. Poza tym standard: "A kto takie okna będzie mył?", "Zbankrutujecie na ogrzewaniu!", "Jak zabraknie prądu to kaplica", "Nie przesadzajcie ze szczelnością, bo ściany muszą oddychać", "Bez sieni? Będzie się błoto nosić po całym domu", "Jak to pustaki ze styropianu?" i bardziej ogólne "Kto bogatemu zabroni?" Nieliczni zwrócili uwagę na układ stron świata i ochronę przed przegrzaniem, wąskie sypialnie dzieci czy (mamy nadzieję) powalający efekt okna w sieni. Przyjdzie i na to czas, jak się zarys domu w terenie pojawi Podejrzewam też, że wtedy ruszy lawina ciekawszych komentarzy, bo miasteczko nieduże i rozplotkowane do czerwoności. Wiem, co ludzie potrafią, bo już jedną podobną sytuację widzieliśmy

  16. #596

    Domyślnie

    Nie słuchajcie ich

    Po pierwsze: jeśli dobrze pamiętam to budujecie z periporu a nie ze styropianu

    Po drugie: z tego co pamiętam, BASF w deklaracji twierdzi, że gryzonie nie lubią periporu

    Po trzecie: u mnie w garażu myszka zrobiła sobie gniazdo właśnie w doklejonej warstwie zwykłego styro, a klockami z Izodomu pogardziła

    Po czwarte: nigdy nie rozumiałem tej troski o czystość moich okien. Ciągle mi to ludzie mówią: "jak będziecie myli te fixy wysoko". A jak w ogóle nie będę mył to co ich to obchodzi . Niech pilnują czystości w swoich kątach. A tak poważnie, to człowiek wynalazł takie rzeczy jak: drabina, Karcher z długą lancą, roboty myjące okna (mamy takiego, przysysa się do szyby i jeździ z mokrą szmatką i nie ma lęku wysokości).

    Po piąte: jak nie ma prądu, to wszyscy z wodną podłogówką też nie mają ogrzewania (pompy obiegowe).

    Po szóste: jakby ściany oddychały to już dawno dostałyby zapalenia płuc

  17. #597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Po pierwsze: jeśli dobrze pamiętam to budujecie z periporu a nie ze styropianu
    Z neoporu, z periporu to płytę fundamentową robią

    Ale zaczęliśmy myśleć o EPS (białym izodomie), bo różnica w energooszczędności pomijalna, a w cenie zauważalna. To jednak będziemy jak król Popiel?



    Też planujemy robota myjącego okna. Mówisz, że się sprawdza ten glonojad? To świetna informacja Bo na razie widzieliśmy go tylko na pokazie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  18. #598

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Z neoporu, z periporu to płytę fundamentową robią
    Ano tak, pomyliłem nazwy. W każdym razie, jak to napisali? EPS z neoporem jest "rodent resistant".

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ale zaczęliśmy myśleć o EPS (białym izodomie), bo różnica w energooszczędności pomijalna, a w cenie zauważalna. To jednak będziemy jak król Popiel?
    Tak!

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Też planujemy robota myjącego okna. Mówisz, że się sprawdza ten glonojad? To świetna informacja Bo na razie widzieliśmy go tylko na pokazie
    Jak mu się dobrze spsika szmatkę to maziajów nie zostawia. No i radzi sobie z szybami bez ramek (szklana balustrada). I nie mówi, że już go ręka boli

  19. #599

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Jak mu się dobrze spsika szmatkę to maziajów nie zostawia. No i radzi sobie z szybami bez ramek (szklana balustrada). I nie mówi, że już go ręka boli
    Myślałeś o jakieś większej recenzji? Piekielnie trudno znaleźć coś wiarygodnego w necie, a temat naprawdę interesujący dla kogoś, kto ma w perspektywie mycie prawie 120 mkw okien

  20. #600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Myślałeś o jakieś większej recenzji? Piekielnie trudno znaleźć coś wiarygodnego w necie, a temat naprawdę interesujący dla kogoś, kto ma w perspektywie mycie prawie 120 mkw okien
    Jak będę miał chwilę to może ponagrywam jego pracę, jak jeździ po oknach i balustradach. Ale z tym czasem właśnie jest kiepsko - stąd naokoło roboty (odkurzający i do okien).

Strona 30 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony