dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 33
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 660
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    mnie nie pytaj , dlatego mam podlicznik na całą pompę , dodatkowo bede mial automatyke i bedzie mi z tego robila statystyki

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A odnosnie jeszcze grzałek to masz ustawione grzałki od -10 ? w jakim menu masz to ustawione? mam wrazenie, że nikt do konca nie wie jak to jest z tymi grzałkami w M...

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    ale moze logika jest podobna? ustwiałes to w menu serwisowym ? jak sie nazywa po angielsku lub polsku te ustawinie które do tego jest wykorzystywane?

  4. #184

    Domyślnie

    Ale tam masz (przynajmniej ja) tylko ON/OFF i czas opóźnienia włączenia grzałki. Żeby było śmieszniej to jak wpiszesz np. 15min to wcale nie oznacza, że grzałka się włączy po 15 min. Ja dostałem informacje że to czy się musi włączyć decyduje jeszcze sterownik - jak się sprężarka nie wyrabia to wlaczy grzalki. Przynajmniej w teorii bo testowałem przy legionelli i tak się nie stało. Jak dawałem ten program, to sprężarka wyła, ale nie dała rady podgrzać wody do 60*C czekałem, aż "komputer" zlituje się nad nią i włączy grzałki - tak się nie stało. Teraz robię to inaczej. Podgrzewam sprężarką do rozsądnej temperatury potem wymuszam działanie tylko na grzałkach i dobijam temperaturę.

  5. #185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ja ma zmontowany podlicznik na PC i grzałki, wg wskazań na panelu PC a na podliczniki jest 10% różnicy na panelu PC.
    Wiecie jak wyłączyć pompę obiegową w podtrzymaniu?

  6. #186

    Domyślnie

    Próbowałem, ale chyba się nie da. Trochę głupio szczególnie w kontekście moich testów (inny wątek). Ustawiasz w recznie włączenie pompy i chcesz sprawdzić przepływ, a tu ni chuchu.

  7. #187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	422730

    Możecie mi wytłumaczyć tą tabel?? Nie kumam tego. Na jakich zasadach to działa.

  8. #188

    Domyślnie

    rozumiem, że pytasz o 3 ostatnie wiersze. Kilka stron temu też próbowaliśmy to rozwikłać niestety nie udało się. Najpierw myślałem, że to histereza przenośnego termostatu fabrycznego, ale patrząc na możliwy do ustawienia zakres temperatur to zwątpiłem. Ludzie tu piszą o +-0,5C na Salusach, Eurosterach, a tu minimum -1*C i +3*C - kosmos. Więc to nie może być to, bo za taką regulację to ja dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 04-12-2018 o 00:09
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  9. #189

    Domyślnie

    EDIT - pytanie.
    Do użytkowników Zubadana. Pompa przestała respektować histerezę CWU. Mieliście coś takiego? Zauważyłem to jakiś czas temu, ale miałem mały zbiornik oraz ustawione grzanie w okienkach więc nie było to upierdliwe, bo i tak przydało się podgrzewać. Teraz po wymianie na 300L widzę, że histereza i to b. duża jest konieczna (rzędu -20*C), bo czujnik temperatury jest tak na 1/3 od dołu i po myciu 2 osób szybko tam pojawia się temperatura rzędu 30-35. Na górze jest jeszcze sporo ciepłej i można się swobodnie umyć. Na razie nastawię na grzanie tylko 13-15, ale docelowo to irytujące jest (+ przestał działać miernik energii elektrycznej i oddanej pokazuje ----).
    A propos "Mercedes już w przystępnej cenie" - albo mam coś dziwnego ustawione.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja mam tylko ang. : Service->"Auxiliary settings" ->"Electric heater (Heating)" oraz "Electric heater (DHW)"
    My też takie coś mamy tylko wg manula nie ma tam możliwości ustawienia temperatury zewnętrznej, bo w realu nie sprawdzałem jeszcze, czyli u Ciebie jest ?


    EDIT:
    dzwoniłem dzisiaj do instalatora i ten tweirdzi, że sterownik pokojowy mistu ma histereze 0,5 stopnia. To jak to jest fajktycznie ? Są gdzieś dane tehcniczne tego sterownika?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 04-12-2018 o 10:31

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    EDIT - pytanie.
    Do użytkowników Zubadana. Pompa przestała respektować histerezę CWU. Mieliście coś takiego? Zauważyłem to jakiś czas temu, ale miałem mały zbiornik oraz ustawione grzanie w okienkach więc nie było to upierdliwe, bo i tak przydało się podgrzewać. Teraz po wymianie na 300L widzę, że histereza i to b. duża jest konieczna (rzędu -20*C), bo czujnik temperatury jest tak na 1/3 od dołu i po myciu 2 osób szybko tam pojawia się temperatura rzędu 30-35. Na górze jest jeszcze sporo ciepłej i można się swobodnie umyć. Na razie nastawię na grzanie tylko 13-15, ale docelowo to irytujące jest (+ przestał działać miernik energii elektrycznej i oddanej pokazuje ----).
    A propos "Mercedes już w przystępnej cenie" - albo mam coś dziwnego ustawione.
    Moim zdanie masz walnięty czujnik. Ale też chyba masz zle zamontowany czujnik temperatury CWU. On powinien znajdować się na górnej części zbiornik pomiędzy wężownicami. Tak mi się wydaje i tak ja mam zamontowane.

  12. #192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Odnośnie termostatu pokojowego Mitschubishi. Udało mi się rozwiązać zagadkę. Otóż hiterese ona ma fabryczną +1 st/ -0,5st. Aby pompa sie wyłączyła muszą być spełnione odpowiednie warunki.Przesle wam coś:

    Praca z czujnikiem temperatury pomieszczenia
    W układzie tym pompa ciepła pracuje w funkcji załącz/wyłącz od temperatury pokojowej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest mniejsza od zadanej (nastawianej przez użytkownika) regulator załącza pompę do ruchu. Jako temperatura zadana górnego źródła przyjmowana jest wtedy temperatura maksymalna. Uruchamiane są pompy dolnego i górnego źródła, a po czasie „Wyprzedzenie załączenia pompy DZ” uruchamiana jest sprężarka. Aby regulator mógł uruchomić sprężarkę, muszą być dodatkowo spełnione następujące warunki:
    •zwarte wejście zezwolenia na pracę
    •zwarte wejście awaryjne (od presostatu)
    •temperatura dolnego źródła jest wyższa od wartości „Tdz załączenia”
    Cykl grzania kończy się, jeżeli wystąpi którykolwiek z poniższych warunków:
    •zostanie osiągnięta temperatura w pomieszczeniu
    •górne źródło przekroczy wartość maksymalną
    •dolne źródło zostanie wychłodzone i jego temperatura spadnie poniżej wartości „Tdz wyłączenia”
    •rozwarte zostanie wejście awaryjne (np. awaria ciśnienia)
    •rozwarte zostanie wejście zezwolenia na pracę
    Po zakończeniu cyklu grzania wyłączona zostaje sprężarka, a po czasie „Minimalny postój” wyłączane są pompy dolnego i górnego źródła. Jeżeli pompa ciepła została wyłączona na skutek przegrzania górnego źródła, to pompa CO pracuje do momentu, kiedy temperatura górnego źródła nie spadnie poniżej wartości maksymalnej. Jeżeli przegrzanie nastąpiło podczas ładowania zasobnika, to pompa CWU pracuje do momentu, kiedy temperatura górnego źródła nie spadnie poniżej wartości maksymalnej. Jeżeli wyłączenie nastąpi na skutek wychłodzenia dolnego źródła, to jest załączana pompa dolnego źródła.

    U mnie zaczęło to działać, ale musiałem to zrozumieć jak to wszystko funkcjonuje.

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Wracając do sterownika temperatury pokojowej. Rozmawiałem teraz z instalatorem, powiedział żeby ostawić temperaturę na sterowniku i nie ruszać go przez tydzień. Podobno się tyle adoptuje do otoczenia.

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    Odnośnie termostatu pokojowego Mitschubishi. Udało mi się rozwiązać zagadkę. Otóż hiterese ona ma fabryczną +1 st/ -0,5st. Aby pompa sie wyłączyła muszą być spełnione odpowiednie warunki.Przesle wam coś:

    Praca z czujnikiem temperatury pomieszczenia
    W układzie tym pompa ciepła pracuje w funkcji załącz/wyłącz od temperatury pokojowej. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest mniejsza od zadanej (nastawianej przez użytkownika) regulator załącza pompę do ruchu. Jako temperatura zadana górnego źródła przyjmowana jest wtedy temperatura maksymalna. Uruchamiane są pompy dolnego i górnego źródła, a po czasie „Wyprzedzenie załączenia pompy DZ” uruchamiana jest sprężarka. Aby regulator mógł uruchomić sprężarkę, muszą być dodatkowo spełnione następujące warunki:
    •zwarte wejście zezwolenia na pracę
    •zwarte wejście awaryjne (od presostatu)
    •temperatura dolnego źródła jest wyższa od wartości „Tdz załączenia”
    Cykl grzania kończy się, jeżeli wystąpi którykolwiek z poniższych warunków:
    •zostanie osiągnięta temperatura w pomieszczeniu
    •górne źródło przekroczy wartość maksymalną
    •dolne źródło zostanie wychłodzone i jego temperatura spadnie poniżej wartości „Tdz wyłączenia”
    •rozwarte zostanie wejście awaryjne (np. awaria ciśnienia)
    •rozwarte zostanie wejście zezwolenia na pracę
    Po zakończeniu cyklu grzania wyłączona zostaje sprężarka, a po czasie „Minimalny postój” wyłączane są pompy dolnego i górnego źródła. Jeżeli pompa ciepła została wyłączona na skutek przegrzania górnego źródła, to pompa CO pracuje do momentu, kiedy temperatura górnego źródła nie spadnie poniżej wartości maksymalnej. Jeżeli przegrzanie nastąpiło podczas ładowania zasobnika, to pompa CWU pracuje do momentu, kiedy temperatura górnego źródła nie spadnie poniżej wartości maksymalnej. Jeżeli wyłączenie nastąpi na skutek wychłodzenia dolnego źródła, to jest załączana pompa dolnego źródła.

    U mnie zaczęło to działać, ale musiałem to zrozumieć jak to wszystko funkcjonuje.
    Ja pitole...
    Tzn. pierwszą część postu zrozumiałem, +1/-0.5, szkoda, że tego nie ma gdzieś w instrukcji. Choć może i jest pod postacią mitycznej autoadaptacji. Co by potwierdzała rada od twojego instalatora. Tydzień na nauczenie się domu. Ciekaw jest co osiągniesz.

    Ale druga część twojego postu... WTF???
    Jesteś pewien tego co napisałeś? Bo brzmi to jak instrukcja do gruntowej pompy ciepła . Jakieś pompy dolnego źródła, cyt.: "...dolne źródło zostanie wychłodzone...". Tzn. co pompa wychłodzi powietrze wokół jednostki zewnętrznej? No nie kumam
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 04-12-2018 o 19:24
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    Moim zdanie masz walnięty czujnik. Ale też chyba masz zle zamontowany czujnik temperatury CWU. On powinien znajdować się na górnej części zbiornik pomiędzy wężownicami. Tak mi się wydaje i tak ja mam zamontowane.
    Czujnik jest OK. Wsadzony za przeproszeniem w pochwę dla niego przeznaczoną. Podaje temperaturę wody. Zbiornik to Galmet 300l MAXI. Wszystko jest ok gdyby działa histereza CWU. Widzę to na zamontowanym fabrycznie termometrze na zbiorniku. Na dole już chłodna - bo blisko zasilanie zimnej, a u góry jeszcze 47*C. Kwestia wyczucia przy jakiej temperaturze na dole powinna pompa zacząć dogrzewać.
    Rozmawiałem dzisiaj z serwisantem Mistubishi Polska i poradził RESET płyty głównej (zniknęły też wskazania zużycia energii) i twierdzi, że powinno pomóc. Zobaczymy dzisiaj wieczorem.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  16. #196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Ja pitole...
    Tzn. pierwszą część postu zrozumiałem, +1/-0.5, szkoda, że tego nie ma gdzieś w instrukcji. Choć może i jest pod postacią mitycznej autoadaptacji. Co by potwierdzała rada od twojego instalatora. Tydzień na nauczenie się domu. Ciekaw jest co osiągniesz.

    Ale druga część twojego postu... WTF???
    Jesteś pewien tego co napisałeś? Bo brzmi to jak instrukcja do gruntowej pompy ciepła . Jakieś pompy dolnego źródła, cyt.: "...dolne źródło zostanie wychłodzone...". Tzn. co pompa wychłodzi powietrze wokół jednostki zewnętrznej? No nie kumam
    No też trochę czasu mi to zajęło. Ale tak to działa. U mnie jak już dobije to temperatury zadanej w pomieszczeniu to pompa nie pracuje już w 100% tylko 75% i pomału dobija do +1st histerezy.. Dam przykład temp. zadana 21 stopni w pomieszczeniu, grzejniki gorące. Temperatura osiągnięta pompa pracuje w 75% grzejniki już nie są takie gorące dobija jeden stopień do 22st.. Po osiągnięciu temp.22% pompa chodzi jeszcze przez 10-20 min w celu wychłodzenia czynnika. Wtedy pompa się wyłącza.

  17. #197
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Czujnik jest OK. Wsadzony za przeproszeniem w pochwę dla niego przeznaczoną. Podaje temperaturę wody. Zbiornik to Galmet 300l MAXI. Wszystko jest ok gdyby działa histereza CWU. Widzę to na zamontowanym fabrycznie termometrze na zbiorniku. Na dole już chłodna - bo blisko zasilanie zimnej, a u góry jeszcze 47*C. Kwestia wyczucia przy jakiej temperaturze na dole powinna pompa zacząć dogrzewać.
    Rozmawiałem dzisiaj z serwisantem Mistubishi Polska i poradził RESET płyty głównej (zniknęły też wskazania zużycia energii) i twierdzi, że powinno pomóc. Zobaczymy dzisiaj wieczorem.

    Też kiedyś musiałem zrobić reset płyty bo mi wskazania źle pokazywały, i pomogło.

  18. #198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    U mnie zostało jeszcze ustawienie dokładnie krzywej grzewczej. A wy jakie instalacje macie? Podłogówka czy grzejniki?

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ha a jak sie robi ten reset płyty ?

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał praid Zobacz post
    No też trochę czasu mi to zajęło. Ale tak to działa. U mnie jak już dobije to temperatury zadanej w pomieszczeniu to pompa nie pracuje już w 100% tylko 75% i pomału dobija do +1st histerezy.. Dam przykład temp. zadana 21 stopni w pomieszczeniu, grzejniki gorące. Temperatura osiągnięta pompa pracuje w 75% grzejniki już nie są takie gorące dobija jeden stopień do 22st.. Po osiągnięciu temp.22% pompa chodzi jeszcze przez 10-20 min w celu wychłodzenia czynnika. Wtedy pompa się wyłącza.
    Ale o jakim dolnym i górny źródle piszesz? Dolne źródło to przy gruntówkach grunt a przy powietrze-woda to powietrze. Piszesz o pompach dolnego źródła. Co masz na myśli? Przecież pompa w hydroboxie jest już na "górnym" źródle (razem z pompkami po sprzęgle).
    Pytam poważnie, bo nie rozumiem terminów jakich używasz.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

Strona 10 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony