dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 357
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.540
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Takich jak asolt masz dziesiątki obok siebie:
    http://www.zae.org.pl/audytorzy/lista-audytorow.aspx
    Jak myslisz majka skorzysta z tej porady? Sądze ze to własnie z takich list wywodzi sie ten projektant/audytor ktory sadzi takie byki w charakterystyce energetycznej.
    Kto oszukuje w tych charakterystykach zeby tylko uzyskac PNB?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-05-2018 o 23:21

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.540
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przede wszystkim dlatego, że to ledwo przy PC PW mieści się w limicie EP. Ale wątpię, by takie było celowanie i obstawiam, że było robione dla WT 2014 dla kotła gazowego - bo wtedy wychodzi EP 119,22kWh/m2/r.

    Moim zdaniem jest podobnie zawyżone, jak zapotrzebowanie na ciepło do CWU - bo to ponad 5m3 wody o temp min. 55*. Czteroosobowa rodzina zużywa z połowę tego (standardowo - oczywiście są rekordziści co zużyją nawet więcej a i oszczędni, co im 1,5m3 na miesiąc wystarczy).
    Oczywiście mogę się mylić, bo wiele rzeczy dopowiadam - przyjmuję przyzwoity styropian i podobnej skuteczności izolację dachu/stropu i PnG, nieogrzewany odizolowany garaż. Ale 7190kWh/r przy domu 115m2 to trzeba wszystko co nie doprecyzowane przyjąć najgorsze, a i tak tyle trudno będzie osiągnąć.
    Skąd te wartosci? masz tekst tej konkretnej chakterystyki? wrzuc na forum, zgadywanie i dopowiadanie na podstawie szczątkowych informacji nie moze byc podstawą do daleko idących wniosków.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.528
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skąd te wartosci? masz tekst tej konkretnej chakterystyki? wrzuc na forum, zgadywanie i dopowiadanie na podstawie szczątkowych informacji nie moze byc podstawą do daleko idących wniosków.
    Nie potrafisz z EU wyliczyć EP?

  4. #204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    saszkaaa

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chętnie odświeżę ten temat i zapytam o pompę do CO i CWU.
    Potrzebuję pompy gruntowej - dolne źródło już mam wykonane.
    Moje wyliczone zapotrzebowanie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zapotrzebowanie.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	419501
    Dostałem propozycję 3 pomp kompaktowych:
    1. Bosh Compress 6000 - 7,6KW
    2. Alpha Innotec WZS82H3M - 7,7KW
    3. Stiebel WPC07 - 7,5KW

    Wszystkie pompy z zasobnikiem CWU. Wszystkie ceny zbliżone do 35-40 tys. z montażem całej kotłowni.
    Co o nich sądzicie.
    Czy opłaca się kupować kompaktowe pompy?

    Co byście dla mnie polecili - w całym domu tylko ogrzewanie podłogowe.
    Ostatnio edytowane przez saszkaaa ; 29-09-2018 o 20:03

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Qwa co klikne to reklama jak tu pisac cokolwiek
    Sprawdz jeszcze EKONTECH po 14 latach puk puk działa pomimo ze piorun walnął w sasiada dom instalacja siadła troche czyli czujniki ale chodzi!!!!!!!!
    Dlaczego nie mam prowizji ?? hahaha ale warto dać plusa to poza wszystkim POLSKA FIRMA !!!!!!
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W. Zobacz post
    Qwa co klikne to reklama jak tu pisac cokolwiek
    Sprawdz jeszcze EKONTECH po 14 latach puk puk działa pomimo ze piorun walnął w sasiada dom instalacja siadła troche czyli czujniki ale chodzi!!!!!!!!
    Dlaczego nie mam prowizji ?? hahaha ale warto dać plusa to poza wszystkim POLSKA FIRMA !!!!!!
    Polecam zainstalować Adblock lub Adblockplus - reklamy znikną..i można będzie pisać normalnie...
    ja w takich momentach polecam zawsze 3 polskie firmy - użytkuję sam lub znam ludzi którzy od wielu lat użytkują (bezproblemowo)
    wspomniany przez ciebie Ekontech http://ekontech.pl/
    PPC Pompy http://www.ppcpompy.eu/
    Ecopol-System http://www.ecopol-system.pl/
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    podepnę się pod temat.
    nie wiem na jaką pompę gruntową się zdecydować. mam domek ok 130m po podłodze, wszędzie podłogówka. będę składać wniosek na czyste powietrze. wychodzi mi 90% dofinansowania, a dom jest 3 letni więc mogę dofinansować tylko źródło ciepła.
    wobec tego chce kupić raczej coś zagranicznego. prawdopodobnie będzie to pompa z wbudowanym zasobnikiem.
    mam wybrane 3 oferty. mają różne moce, bo 8kW, 8,9kW i 7,4kW. którą byście wybrali z poniższych? cenowo podobnie. technologicznie to jest to samo, czy np któraś z nich będzie zużywać mniej energii?
    https://www.nibe.pl/nibedocuments/19...5,%20F1245.pdf
    https://www.vaillant.pl/klienci-indy...ive-36288.html
    https://www.viessmann.pl/content/dam...-G_2018_03.pdf
    czy byście zdecydowali się na np polecane wyżej krajowe?

  8. #208

    Domyślnie

    ja osobiście wziąłbym na pewno krajowe...różnica w cenie pewnie ogromna...bo z tego co kojarzę, to te podane przez ciebie to są w absolutnej czołówce cenowej..
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    różnica w cenie może i ogromna, ale śmiało zmieszczę się z wyżej wymienionymi w kosztach kwalifikowanych (kompletnie razem z odwiertami), czyli koszt wyniesie mnie nie więcej niż 5000zł. krajowa wyjdzie do 1500zł mniej.
    bardziej ufam dla markowych zagranicznych sprzętów, ale ewentualna naprawa krajowej będzie dużo tańsza? technicznie krajowe nie odbiegają znacząco od zagranicznych? chodzi mi oto, czy np pompa nibe zużyje znacznie prądu mniej niż polski ekontech?

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    różnica w cenie może i ogromna, ale śmiało zmieszczę się z wyżej wymienionymi w kosztach kwalifikowanych (kompletnie razem z odwiertami), czyli koszt wyniesie mnie nie więcej niż 5000zł. krajowa wyjdzie do 1500zł mniej.
    bardziej ufam dla markowych zagranicznych sprzętów, ale ewentualna naprawa krajowej będzie dużo tańsza? technicznie krajowe nie odbiegają znacząco od zagranicznych? chodzi mi oto, czy np pompa nibe zużyje znacznie prądu mniej niż polski ekontech?
    biorąc pod uwagę, że to ma być dotacja 90% to trochę zmienia.
    Ale ja patrzę na to trochę inaczej. Kolega rozebrał swoją pompę przed montażem (gdzieś na forum są jeszcze zdjęcia) - tak szczerze mówiąc, to niewiele się ona różni od tych markowych - nie ma tych wszystkich wodotrysków, cała reszta jest taka sama. Dla mnie to argument na plus, bo mniej jest rzeczy które mogą się popsuć. A naprawy markowych PC krótko po gwarancji mogą być bardzo kosztowne(było na forum).
    A duża firma pojedynczego klienta (który ma problem) czasami totalnie olewa (było nie raz na forum!!!). Natomiast ja wielokrotnie spotkałem się z czymś wręcz przeciwnym - 2-3 lata po zakończeniu gwarancji pytałem o coś - bodajże chodziło o czujnik zaniku fazy - firma mi przysłała, mimo że nie musiała. Wcześniej jak miałem jakieś pytania, to dzwoniłem i zawsze dostawałem odpowiedź.
    Jeśli porównasz PC o takiej samej lub podobnej mocy(i np. obie będą on/off), to zużycie będzie podobne.
    A jeśli chodzi o NIBE - mi nie podoba się sterowanie które oni stosują, te stopniominuty. Kiedyś tam odniosłem wrażenie, że ono takie jest, żeby się często sprężarka załączała i wyłączała...O ile w przypadku nowszych inwerterowych modeli to żaden problem, to w przypadku starszych on/off już tak.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawie caly tydzien zajelo Ci, aby napisac coś tsk, aby nic nie napisac ? Pełen podziw

    LOL, są dtr, pokazujace, ze przy A-15 te pompy maja taką sama moc, a przy A2 i A7 mocniejszy jest Panasonic, a ten z uporem, godnym lepszej sprawy twiedzi, ze to nieprawda
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    A z tymi danymi przy A2 A7 czy też -15 w dtr-ch to trochę jak z danymi zużycia paliwa w danych technicznych samochodów. Klient i tak sprawdzi dopiero jak zamontuje i to jeszcze nie do końca da się zweryfikować bo każdy w innym rejonie kraju mieszka i ma inne warunki atmosferyczne jak i techniczne domu.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Wiesz forum to nie wszystko. Facet ale Ty mieszasz. Tylko Ty napisałeś, że Panas mocniejsza nie zaglądając do DTR . bo nie wiedziałeś. Do tego tłumaczę C jak krowie na rowie, że ta moc w A2 A7 nie jest nam potrzebna. Do tego Twój argument śmieszy , a konkretnie taki:
    Ale przeciez przeciez to właśnie w A2, czyli przez 80% sezonu przydaje sie wieksza moc, zeby nie wyjsc poza tania taryfe, bo przy -15, to żadna tak slaba pompa sie nie wyrobi w taniej. A ponizej sam odpalasz grzalki , wiec na dtr w tym zakredie mozna nie patrzeć, bo sam nie używasz
    Co do CWU, to ta optymana w A2, A7, A15 a moc tez w Panasonicu moze okazac sie eieksza, niz optymanla w Daikinie.

    Czyli - zadnej przewagi Daikina (no, moze czynnik, ale to malo znaczaca roznica), a 2.5tys wiecej na fakturze i droższe czesci.
    Dlatego wybralbym Panasonica.
    Tak strasznie cie to uwiera ?

    Bo uparcie podwazasz cyfry, ktore sa ogolnie dostepne, raz, po raz konczysz dyskusje po czym znow do niej wracasz
    Masz zainstalowaną pompę i juz jestes najmądrzejszy .
    A inni sa tu z przypadku, albo to sprzedawcy ?
    Robisz się śmieszny - coraz bardziej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-12-2018 o 11:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak strasznie sie to uwiera ?
    Jak widać - tak. Generalnie taki problem mają ludzie którzy zawsze muszą mieć rację.
    Po tym co czytam i przy takich cenach prawdopodobnie też wybrałbym P.

    Napisałem prawdopodobnie, bo temat kupna mnie bezpośrednio nie dotyczy w najbliższej przyszłości. Ale zdanie mam wyrobione.
    Gdyby temat mnie dotyczył, bardziej bym się zagłębił w temat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    DTR to nie wszystko. Zresztą nawet tam nie raczyłeś zaglądnąć zanim cokolwiek napisałeś.
    Czyli bez zagladania orientuję sie lepiej, niż ty, kiedy w nie patrzysz
    Najlepsze jest to, ze kupiles pompę wg ciebie mocniejsza, a od -15C, kiedy to dopiero faktycznie taka sie staje, odpalasz grzalki
    Kuriozum
    I on jeszcze wytyka Panasonicowi, ze dane pompy podaje tylko do -15 mimo, ze przy -15 juz sam z pompy nie korzysta i te dane go nie dotyczą.
    Wlasnie dlatego, ja wybralbym Panasonica
    Ale serio, ty masz jakis uraz do Panasa
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale serio, ty masz jakis uraz do Panasa
    Poza tym "urazem" zastanawiające jest skąd swoje informacje czerpie, gdzie wiedzę nabył -- instalatorem jest? Do tego na początku podpierał się DTR, teraz już DTR złe, bo dodatkowo trzeba mieć przecież "doświadczenie". Paranoja jakaś.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Gdzie napisałem, że DTR sa złe. Zacytujesz. Czekam Przeciez to Daikin ma lepsze parametry w DTR niż Panas.
    Wg tego co pisałeś ma lepsze tylko dlatego, bo podaje moc nominalną dla A2, gdy panas dla A7 i podaje wartości grzewcze dla -20 a Panas tylko do -15.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Do tego od samego początku pisałem o doświadczeniu,
    No więc napisz jakie masz doświadczenie w temacie, że tak autorytatywnie się wypowiadasz.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    ale widać czytanie ze zrozumieniem boli lu sie nie czyta.
    Jakieś projekcje uskuteczniasz.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-12-2018 o 13:40
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jeżeli chodzi o DTR -n ie podaje moc aż do -20 taka jaka ma. Ale zostawmy te -20,
    Czemu mamy zostawić, przecież to był jeden z twoich wiodących argumentów które dyskwalifikowały panasa. Drugi to byłże rzekomo źle moc byłą podana, a trzeci że ma stary czynnik.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Od samego początku pisałem, że te PC praktycznie takie same. To nie ja napisałem, że P mocniejszy.
    To zdecyduj się, praktycznie takie same to nie identycznie takie same. Zaś wyżej piszesz, że jednak Daikin ma parametry lepsze od Panasonica.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Od -15 do 0 to samo, ale @fotohobby uważa, że najważniejsze jest A2 i A7.
    Pytam ponownie, jaka jest średnia zimowa i średnia roczna dla PL? Jak sobie odpowiesz, to może w końcu zrozumiesz dlaczego ten parametr jest najważniejszy.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja uważam, że bzdura.
    I stwierdzasz to na podstawie czego? Masz jakieś doświadczenie? Jesteś instalatorem?

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No ale cóż. Mogę się mylić, ale tak się nie dobiera PC.
    Są różne szkoły dobierania. Ja na początku myślałem, że trzeba dobierać na -20. Jak się tematem zainteresowałem, to zmieniłem zdanie.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dalej DTR D ma lepsze tak ma pełną moc do A-20.
    Nie ma pełnej mocy.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Chodzi o to, że @fotohobby napisał bzdurę, że P mocniejszy niż D, a tak na prawdę to prawie taki same PC.
    Ty też stwierdziłeś że Daikin mocniejszy, a to też nie jest prawda.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    . Kolejna argumentacja też śmieszna, bo szybciej zagrzeje wodę i zmieszczę się w 2T jak mocniejsza w A2. Pierwsze przy A2 nie potzrebujemy tyle mocy i dwa jest mały szkopuł. P dla CWU ciężko zmusić do pracy z mocą max, aby szybko zagrzał wodę (@CNC pisał), więc argument odpada.


    Chodzi o to, że @fotohobby napisał bzdurę, że P mocniejszy niż D, a tak na prawdę to prawie taki same PC.
    Jak grzejesz w taniej taryfie, to potrzebujesz pompy 2x mocniejszej niz wynika to z obciazenia dla danej remperatury. I przy mp 0C mocniejsza moze sie jeszcze miescić, słabsza nie.
    Panasonic grzeje CWU z optymalna mocą a Daikin nie ?
    Nie wiem, czy CNC jest jakimś autoryzowanym dealerem Panasonica, mnie sie kojazy raczej z LG i , a wcześniej z jakas tanią chinszczyzna

    Caly czas pomijasz jedna kwestie - jesli te pompy są niemal takie same (już pomijam tę większą większa moc od -15 wzwyż) to po co przeplacać za D ? Za droży serwis ?
    Daje chociać 2x dłuższą gwarancję ?

    Cytat Napisał kubson Zobacz post

    Dla jakie temp. liczyłeś OZC?

    Pewnie dla tej, przy jakiej ty juz dawno lecisz na grzałkach
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-12-2018 o 16:03
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Zostawmy te -20. Nie DTR.
    Nie zostawimy, bo sam żeś o tym zaczął pisać. Teraz się rakiem wycofujesz, bo najwidoczniej dotarło do ciebie jaki to był absurdalny argument.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem, że takie same. Prawie robi wielką różnicę.
    To skoro nie takie same, to znaczy że jeden jest mocniejszy a drugi słabszy?

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dla jakie temp. liczyłeś OZC?
    Po co mi OZC to stwierdzenia jakie są średnie temperatury roczne i zimowe, a w związku z tym przy jakich temperaturach parametry są najbardziej istotne? Ty w ogóle wiesz o czym w danej chwili piszesz?

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    A co to ma zanczenie. Tutaj mozna pisać jak się chce i co się chce.
    Ma znaczenie w momencie jak wypowiadasz się jako wszechwiedzący a innym zarzucasz niewiedzę. A zdążyłeś to zrobić już paru osobom tutaj, nie przebierając w słowach, jeszcze zarzucając im, że "współpracują" z moderatorami i są pod parasolem ochronnym.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Czyli dobieramy dobieramy dla A2 i A7?
    Dobierajcie sobie jak lubicie. Ja gdybym miał instalować PW (ale instaluję GW) bym nie dobierał na -20, w związku z tym ten parametr, a jeden z twoich koronnych argumentów przemawiający za wyborem Daikina, mnie generalnie NIE INTERESUJE. Nie interesuje mnie, bo temperatur poniżej -15 jest tyle co kot napłakał.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie ma przy -20 te 4kW?
    No to jest mocniejszy czy nie jest?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony