dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Mokry sufit

  1. #1

    Domyślnie Mokry sufit

    Witam.
    Mam domek wybudowany w latach 60. Domek nie ocieplony z cegły. Jakiś czas temu wprowadziłem się do niego. W tym roku wyremontowałem jeden z pokoi na piętrze, na ściany poszedł gips+gładź+emulsja. Od czasu gdy zrobiło się zimno i zaczęło padać na zewnętrzy południowym rogu na suficie pojawiła się wilgoć, która wędruje po całej długości rogów pod sufitem. Oględziny dachu nic nie dały. Co prawda nie zmieniałem pokrycia papy. Ale ta która jest położona wygląda jakby była świeża. Bez żadnych wybrzuszeń, odstających rogów czy pęknięć. Stolarka okienna plastikowa sprawdzona brak przewiewów. Ogrzewam dom ekogroszkiem i utrzymana jest mniej więcej stała temperatura 21-22 stopnie. W ciągu dnia jak susze stopniowo wilgoć znika w nocy ponownie wraca. Pomieszczenie jest na przeciw łazienki w której jest komin wentylacyjny drożny. Drzwi cały czas otwarte.wilgoć jest tylko w tym pomieszczeniu.
    ktoś ma jakieś pomysły, sugestie ?
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.973

    Domyślnie

    Jaka jest konstrukcja dachu nad tym pokojem?
    Stropodach wentylowany czy nie wentylowany?
    Jakie jest ocieplenie dachu?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie bardzo się na tym znam. ale dach betonowy plaski bez żadnych otworów wentylacyjnych więc obstawiam że stropodach nie wentylowany
    Co do ocieplenia nie mam bladego pojęcia. Z tego co kiedyś dziadek mówił że jakiś żużel czy coś na kształt kulek szklanych. Nie pamiętam bo mówił to bardzo dawno temu. Stropy Ackermana a od sufitu do dachu jest około 1m. Dodam że wilgoć występuje tylko w tym pomieszczeniu
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Wilgoć , przemarznięte ściany , brak wentylacji - to moje zdanie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  5. #5

    Domyślnie

    W domu jest ciepło, okna na mikro-wentylacji, do tego drzwi z łazienki otwarte a po przyłożeniu zapalniczki do kratki wentylacyjnej potrafi zdmuchnąć płomień ( napisałem zdmuchnąć ale chodzi o to że tak mocno wyciąga)
    Zakładając że jest wilgoć w jaki sposób usunąć ?
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.973

    Domyślnie

    Od czasu gdy zrobiło się zimno i zaczęło padać na zewnętrzy południowym rogu na suficie pojawiła się wilgoć, która wędruje po całej długości rogów pod sufitem.
    Ta wilgoć jest przy ścianach zewnętrznych ?
    Czy jest to pomieszczenie narożnikowe ?
    Jak nie pada to wilgoć zanika?

  7. #7

    Domyślnie

    To pomieszczenie narożnikowe. Gdy nie pada wilgoć znika.
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.973

    Domyślnie

    Albo dach przecieka (mimo że nie widać uszkodzonego miejsca na dachu) albo "wychodzi" zwiększona wilgotność.
    Wstępnie należy przyjąć uszkodzenie pokrycia dachu lub okapu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedź może jak będzie troche cieplej i sucho spróbuje czymś zaizolować jak się potwierdzi dam znać
    pozdrawiam
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.973

    Domyślnie

    Takich mikro pęknięć na dachu pokrytym papą często nie widać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony