dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 129
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2565
  1. #1481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli rodzimy grunt jest ok, nawet nie trzeba go stabilizować. W moim wypadku wystarczyło tylko zebrać humus. No ale na glinie to już inna bajka.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #1482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Awarie budowlane 2011 "METODA PROGNOZY OSIADAŃ NA PRZYKŁADZIE AWARII GEOTECHNICZNEJ BUDYNKU SZKOŁY" - Podajesz link do artykułu w "Awariach budowlanych". Równie dobrze możesz podać link do zawalenia się World Trade Center . Ale to nie dowodzi że wszystkie budynki muszą osiadać 10-20 cm. Inne zjawiska mogą się dziać w kompleksie połączonych budynków o wymiarach powyżej 100m, a inne w jednobryłowym domku jednorodzinnym.

    Archeolodzy odkopują to co zostało zasypane, a nie się zapadło.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 20-12-2018 o 08:22
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #1483

    Domyślnie

    wierzy w każde zdanie przeczytane w internecie bez jego kontekstu, czy tylko liczy, że nikt nie sprawdzi. Bo tam każdy akapit zaprzecza jego kolejnej wymyślonej teorii. Zacytuję choćby podsumowanie

    Na przykładzie budynku szkoły, gdzie na skutek błędnych decyzji projektowych wynikających z niedoszacowania ściśliwości mad osiadania przekroczyły znacznie wartości dopuszczalne
    I to:
    Obiekt zlokalizowano w Warszawie na terenie wyższego tarasu zalewowego Wisły w odległości ok. 200 m od rzeki.
    Ten gościu jest niesamowity
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-12-2018 o 15:47

  4. #1484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kaizen, po smieszne argumenty siegasz, zeby przeforsować swoją tezę.
    Zawilgocenie na skutek wody dostajacej sie w uskok pomiedzy elewacją, a cokół ??
    Przecież to banalne do uszczelnienia.

    Osiadanie 20cm ??
    Jak pisalem - na szkodach chyba. Znajdz mi tu uzytkownikow, ktoruch dom osiadł kilkanascie centymetrow.

  5. #1485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znajdz mi tu uzytkownikow, ktoruch dom osiadł kilkanascie centymetrow.
    Pokaż mi użytkownika, co wybudował dom, który nadaje się już do rozbiórki. Wiem, jak zapadnięte były domy moich pradziadków jak były rozbierane. było to po śmierci nie tylko pradiadków ale i dziadków. Obwtawiqm, że mój dom postoi dłużej i bardziej osiądzie, bo jest cięższy.

  6. #1486

    Domyślnie

    Pan DobraZmiana chce Was przestrzec przed tym, że po 500 latach, jak Wasz dom się zapadnie o te 10cm, to może Wam się nalać wody do chałupy i dlatego schody przed wejściem są lepsze, a dom bez schodów to zło.

    Ja bym się jego jednak słuchał, bo nigdy nie wiadomo.

  7. #1487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pokaż mi użytkownika, co wybudował dom, który nadaje się już do rozbiórki. Wiem, jak zapadnięte były domy moich pradziadków jak były rozbierane. było to po śmierci nie tylko pradiadków ale i dziadków. Obwtawiqm, że mój dom postoi dłużej i bardziej osiądzie, bo jest cięższy.
    Wychowywalem sie w domu, ktory ma blisko 50 lat.
    Jak mial okienka piwnic 10cm nad gruntam, tak ma.
    Dwie ulice dalej stoi dom, w ktorym wychowywala sie moja matka, budowany ponad 100lat temu.
    Od zawsze do przedsionka wchodziło sie po jednym schodzie - i nadal się wchodzi.
    Im blizej Rynku, tym domu sa starsze - i nadal nie chcs sie zapaść
    Jesli sa rozbieranie, to tylko ze wzgledu na to, ze sie sypia, a nie chowają w gruncie.

  8. #1488
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Wiele 100 letnich domów praktycznie nie ma fundamentów. Stoją na kamieniach zwiezionych z pola. Dlatego ściany im pękają czy osiadają. Nie ma tu czego porównywać z obecnymi technologiami.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #1489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-12-2018 o 15:07
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wychowywalem sie w domu, ktory ma blisko 50 lat.
    Jak mial okienka piwnic 10cm nad gruntam, tak ma.
    Dwie ulice dalej stoi dom, w ktorym wychowywala sie moja matka, budowany ponad 100lat temu.
    Od zawsze do przedsionka wchodziło sie po jednym schodzie - i nadal się wchodzi.
    Im blizej Rynku, tym domu sa starsze - i nadal nie chcs sie zapaść
    Jesli sa rozbieranie, to tylko ze wzgledu na to, ze sie sypia, a nie chowają w gruncie.
    U mnie przy rynku domy są niżej, ale głownie dlatego, że podniesiono poziom ulicy i chodnika, no i symboliczne fundamenty.

  11. #1491
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan kejk Zobacz post
    pan dobrazmiana chce was przestrzec przed tym, że po 500 latach, jak wasz dom się zapadnie o te 10cm, to może wam się nalać wody do chałupy i dlatego schody przed wejściem są lepsze, a dom bez schodów to zło.

    Ja bym się jego jednak słuchał, bo nigdy nie wiadomo.
    :d :d :d :d
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  12. #1492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    .., że po 500 latach, jak Wasz dom się zapadnie o te 10cm, to może Wam się nalać wody do chałupy i dlatego schody przed wejściem są lepsze, a dom bez schodów to zło.
    .
    Jeśli mój dom będzie nadawał się do zamieszkania po 100 latach, to będzie sukces. Czy 200 latach nadal ktoś będzie chciał w nim mieszkać - nie jestem pewien.
    Ale jestem pewien że po 500 latach technologie tak się zmienią że będzie mógł się nadawać jedynie na muzeum.

    Domy 50 letnie mają tak przestarzałe technologie, że większość z nich nadaje się do kompletnego remontu. 50 letnie okna, instalacje, ogrzewanie, dachy itd. są dzisiaj do wymiany.
    Kompletny remont domu 100 letniego na ogół jest droższy niż postawienie nowego.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 21-12-2018 o 08:38
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #1493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Domy 50 letnie mają tak przestarzałe technologie
    Blok, w którym jeszcze mieszkam ma dokładnie 50 lat. Wolałbym zbudowany tak nowy blok, niż to co obecnie odstawiają deweloperzy.
    Ale dyskusja poszła nie w tę stronę, co się spodziewałem. Można podyskutować, czy poziom zero ma być 40 cay 50 cm nad poziomem gruntu. I osiadanie i rozbryzgi to był argument już w takiej dyskusji. Dla przykładu u mnie poziom zero jest 26 cm od hydroizolacji poziomej. Czyli mając zero równo z gruntem miałbym hydroizolację i cały styropian wilgotny. Robienie poziomu zero równo z gruntem to proszenie się o kłopoty.
    Inaczej to wygląda u miłośników płyt. Ale nie wiedzieć czemu oni nie robią hydroizolację z dziurawej jak sito folijki i wierzą, w nienasiąkliwość XPS albo nawet EPS)

  14. #1494
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Blok, w którym jeszcze mieszkam ma dokładnie 50 lat. ..
    "Przed wojną to był cukier, nie to co teraz"... i masz w tym bloku oryginalne okna sprzed 50ciu lat? Blok nie jest termomodernizowany?
    Ja też przez chwilę mieszkałem w bloku sprzed 40 lat. Jakość wykonania była koszmarna. Dzisiaj nikt by nie kupił nowego mieszkania w takim podłym standardzie.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #1495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    "Przed wojną to był cukier, nie to co teraz"... i masz w tym bloku oryginalne okna sprzed 50ciu lat?
    Osiada od 50 lat. Wymiana okien czy docieplenie nie jest znacząco droższe, niż zrobienie tego w nowym domu. Więc nie powoduje większej opłacalności wyburzenia. Mam za to oryginalne ściany, które genialnie tłumią dźwięki, nie pękają i przetrwają pewnie mój dom, chociaż jest dużo nowocześniejszy niż monolit żelbetowy.

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ja też przez chwilę mieszkałem w bloku sprzed 40 lat. Jakość wykonania była koszmarna.
    Ty piszesz o swoim bloku, ja o swoim. Twój na 99% był nowocześniejszy. Bo mój to jedna z najstarszych technologii wysokich bloków (technologia monolityczna stolica). Więc tylko udowadniasz, że nowsze nie znaczy lepsze.

  16. #1496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Blok, w którym jeszcze mieszkam ma dokładnie 50 lat. Wolałbym zbudowany tak nowy blok, niż to co obecnie odstawiają deweloperzy.
    Ale dyskusja poszła nie w tę stronę, co się spodziewałem. Można podyskutować, czy poziom zero ma być 40 cay 50 cm nad poziomem gruntu. I osiadanie i rozbryzgi to był argument już w takiej dyskusji. Dla przykładu u mnie poziom zero jest 26 cm od hydroizolacji poziomej. Czyli mając zero równo z gruntem miałbym hydroizolację i cały styropian wilgotny. Robienie poziomu zero równo z gruntem to proszenie się o kłopoty.
    Inaczej to wygląda u miłośników płyt. Ale nie wiedzieć czemu oni nie robią hydroizolację z dziurawej jak sito folijki i wierzą, w nienasiąkliwość XPS albo nawet EPS)
    "oni" robią tak, jak mowi projekt.
    Stworzony przez kogoś, kto ma trochę wieksze pojęcie i doswiadczenie w tym temacie, niż Ty.
    I "oni" nie mają problemow z wilgocia migrujaca przez 50cm warstwe zlozona z betonu i poliestyrenu.


    Projekt Twojego domu zakladal wełnę mineralną na scianach z uwagi na bliskosc torow kolejowych.
    O ile wiem, z oszczednosci tez okazales sie madrzejszy, niż architekt i nie wybudowales zgodnie w projektem.

    Ale straszysz rozryzgami kropel wody deszczowej i zapadaniem sie domow
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale dyskusja poszła nie w tę stronę, co się spodziewałem. Można podyskutować, czy poziom zero ma być 40 cay 50 cm nad poziomem gruntu. I osiadanie i rozbryzgi to był argument już w takiej dyskusji.
    Spodziewałeś się, że wymyślisz kolejną teorię, podeprzesz ją linkiem do "badań" z *.edu.pl i nikt się nie skapnie. Ja też się nie spodziewałem, że tak łatwo się wycofasz. Wiadomo przecież, że stać cię na znacznie więcej.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dla przykładu u mnie poziom zero jest 26 cm od hydroizolacji poziomej. Czyli mając zero równo z gruntem miałbym hydroizolację i cały styropian wilgotny. Robienie poziomu zero równo z gruntem to proszenie się o kłopoty.
    Inaczej to wygląda u miłośników płyt. Ale nie wiedzieć czemu oni nie robią hydroizolację z dziurawej jak sito folijki i wierzą, w nienasiąkliwość XPS albo nawet EPS)
    XPS nie jest hydroizolacją. Co nie zmienia faktu, że odbijająca się woda w niego nie wsiąknie. Bo faktycznie jego nasiąkliwość jest znikoma, mimo iż twierdzisz inaczej i jeszcze sobie filmik na YT potwierdzający to znalazłeś.

    Oczywistym jest, że to co jest w ziemi musi mieć hydroizolację i to co pod płytą leży nie ma znaczenia. A jeszcze ważniejsze jest IMO odprowadzenie z tego obszaru wody.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 21-12-2018 o 22:30 Powód: literówka

  18. #1498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie kupiłabym osprzętu OSPELA.

    Technicznie - ok, bez problemów.

    Ale po 4 latach plastik zaczyna zmieniać drastycznie kolor. I to jeszcze nierównomiernie np. ramka zostaje biała a klawisze każdy ma inny odcień żółtego.

    ****

    Nie zamocowałabym odpływu liniowego.
    W rodzinie sami długowłosi - jedno mycie włosów i odpływ zatkany. Trzeba zdejmować listwę, czyścić kratkę. Pod listwą błyskawicznie rozwija się film bakteryjny.
    Teraz praktycznie listwę maskująca mamy zdemontowaną, by był dostęp do koszyczka zbierającego włosy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-12-2018 o 22:18

  19. #1499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.479
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I "oni" nie mają problemow z wilgocia migrujaca przez 50cm warstwe zlozona z betonu i poliestyrenu.
    Co to jest poliestyren?

    Pewnie, że nie mają. Bo nie mieszkają, nie płacą rachunków za ogrzewanie. Wierzą w deklaracje producenta, bo co im pozostaje. Dlatego standardowo wrzucają folię 0,2mm jako hydroizolację.

    Ale dobrze, ufasz "Onym"?

    Przypomnę Ci mój pierwszy post na FM. Odpowiedziałeś na niego. Pisałem w nim:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Założenia:
    1. Dom parterowy. Po opiece nad starszymi osobami (mam nadzieję, że kiedyś też przecież taki będę - i wielce prawdopodobne, że w tym domu będę mieszkał) chcę uniknąć jakichkolwiek schodów, schodków, stopni.
    Ale właśnie "Oni" przekonali, że poziom zero na równo z terenem to proszenie się o kłopoty.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Też chciałem dom na równo z gruntem. Potencjalni projektancie (trzech), kierbud, wykonawca - wszyscy zgodnie mi to odradzali.
    A teraz mi chcesz wmówić, że to moje wymysły, wbrew "Onym"?

    Jest dokładnie odwrotnie.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Projekt Twojego domu zakladal wełnę mineralną na scianach z uwagi na bliskosc torow kolejowych.
    Projekt katalogowy robiony przez jasnowidza, że go kupię stawiając dom przy torach? Nie wierzę.
    W projekcie też miałem też:
    "Ściany fundamentowe - SF - z betonu kl. B15 ; zewnętrzne gr. 24 cm ocieplone hydrofobizowaną wełną mineralną firmy ISOVER (GRUNTOTERM) gr. 18cm," (dla jasności - tak, poniżej poziomu gruntu). Też uważasz, że popełniłem błąd zmieniając na XPSa? Prawdę mówiąc po obejrzeniu filmików na których z odkopanego XPSa jest wyciskana woda też nabrałem wątpliwości. Ale i tak nie mogłem znaleźć tej wełny a jakieś informacje które odnalazłem były o kosmicznej cenie
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-12-2018 o 23:30

  20. #1500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby co, to co roku w swoim dzienniku wrzucam koszty ogrzewania.

Strona 75 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony