dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wspolna płyta dla budynku i nieogrzewanego garazu

    Witam,

    Chciałbym zapytać o opinie czy stawianie domu i *nieogrzewanego* garażu na tej samej ocieplonej plycie fundamentowej jest rozwiązaniem rozsądnym?
    Konstruktor nie widzi możliwości zrobienia osobnej oddylatowanej płyty dla garażu (sugeruje ze tylko jedna wspolna sie sprawdzi i nie bedzie sprawiala problemów z pękaniem scian pomiedzy garażem a budynkiem).

    W załączniku rzut parteru budynku (jest jeszcze poddasze użytkowe, ale 'wąskie' tj bez ścianki kolankowej). Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie wyobrażalem sobie granice płyt.

    Generalnie to chciałbym mieć płytę dla budynku mieszkalnego (tak zwany termos), ale garaz chciałem na osobnej, nie ocieplonej płycie.
    Natomiast to co zostało mi zaproponowane to taki termos, ale bez wieczka (tj ze sporym kawałkiem betonu sięgającego do nieogrzewanego garażu).

    Bardzo proszę o opinie co mogę zrobić aby było rozsądnie?

    Dziekuje!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter2.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	420359Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	420361

  2. #2

    Domyślnie

    Czemu nie chcesz grzać garażu? Przecież nie musisz w nim mieć 23 stopni. Garaz po byku , szkoda w zimie go "nie używać". Bedziesz sie ubierał żeby coś przynieść z garażu? Wjedziesz mokrym autem do lodowatego garażu... brak cyrkulacji powietrza... brr
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 18-10-2018 o 09:40

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, dzięki za opinie!
    Generalnie nie chcę grzać garażu bo nie planuję w nim żadnych intensywnych prac zimą.
    Jest spory dlatego aby weszło do niego jedno auto oraz bylo miejsce na przechowywanie rożnych rzeczy które nie potrzebują pokojowej temperatury (wystarczy mi, że nie będzie zamarzał w zimę)

    Dlatego tez, chciałbym sie od niego odizolować tak nie wychładzal mi budynku

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście że nie grzeje się garazu, temat wałkowany 100 razy na froum.
    U mnie tez konstruktor widzi takie samo rozwiazanie - wspolna płyta i brak dylatacji miedzy garazem a czescia mieszkalna

  5. #5

    Domyślnie

    I czy to jest rozwiązanie na które już się zdecydowałeś że będziesz robił u siebie?
    Nie chciałeś nie mieć ocieplenia pod posadzką w garażu aby nieco ciepła odebrać od gruntu w zimę?

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie dziś będę rozmawiał o tym z projektantem na ten temat.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    przy takim ukladzie to bym sie pekaniem scian nie przejal wcale, ten garaz to i tak osobny budynek, szkoda dawac styropian pod niego, bez bedzie cieplej zima.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    płomyk12

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tarniny
    Kod pocztowy
    32-840
    Posty
    5

    Domyślnie

    garaż mozesz ogrzewać ale w miejszym stopniu
    Ostatnio edytowane przez płomyk12 ; 22-11-2018 o 11:00

  9. #9

    Domyślnie

    Niedawno wylali mi płytę. Garaż na osobnej nieocieplonej z dylatacją. Nie wyobrażam sobie nieocieplonego garażu na wspólnej ocieplonej płycie pod domem. Przecież to będzie mega mostek termiczny. Jeśli wspólna płyta to tylko w całości ocieplona od spodu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    przy takim ukladzie to bym sie pekaniem scian nie przejal wcale, ten garaz to i tak osobny budynek, szkoda dawac styropian pod niego, bez bedzie cieplej zima.
    Gdzie Ty widzisz osobny budynek garażu?

    Przy takiej architekturze 2 plyty to zły pomysł.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuje za dyskusję.
    Zdecydowałem się jednak na zastosowanie tradycyjnych fundamentów.
    W załączniku schemat jak to ostatecznie wyszło.

    Pozdrawiam i wesołych swiąt!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	423491  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony