dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaki odkurzacz przemysłowy na budowę domu?

    W niedługim czasie rozpoczynam budowę domu systemem gospodarczym. Powoli zaczynam kompletować sprzęt potrzebny do budowy jak i później do wykończenia go. Teraz zastanawia mnie ile trzeba wydać na dobry odkurzacz przemysłowy, który pozwoli posprzątać budowę a potem podoła przy pracach wykończeniowych?

    Czy odkurzacz KARCHER WD 6 P Premium będzie wystarczający czy jednak trzeba szukać czegoś innego?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    JA sobie kupiłem odkurzacz z Lidla Ma 3 lata gwarancji - jeśli się zepsuje w trakcie budowy to pójdzie na gwarancje. Jeśli przertrwa - to znaczy że to jednak dobry sprzęt Póki co pompowałem nim wodę z basenu i dał radę. Myślę, że od przyszłego tygodnia będzie zdecydowanie bardziej eksploatowany to będę mógł się konkretniej wypowiedzieć

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Marka może być ale lepiej na czas budowy KÄRCHER WD 3 1.629-801.0 i duuużo worków - będzie równie dobry, a tańszy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Też mogę polecić wd3

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za opinie ale WD3 nie został zaprojektowany do pracy z elektronarzędziami. Na stronie producenta można znaleźć taką informację:


    Zastosowania

    Warsztat
    Warsztat majsterkowicza
    Piwnica
    Czyszczenie podjazdu
    Czyszczenie wnętrza samochodu
    Niewielkie ilości wody
    Dopiero Karcher WD 6 P Premium posiada rekomendację do pracy z elektronarzędziami.

    Zastosowania

    Przystosowany do pracy z elektronarzędziami.
    Prace remontowe
    Ogród i teren wokół domu
    Garaż
    Warsztat
    Warsztat majsterkowicza
    Piwnica
    Czyszczenie podjazdu
    Czyszczenie wnętrza samochodu
    Zbieranie dużych ilości wody
    Ostatnio pomyślałem, że nie warto wydawać na odkurzacz nie wiadomo ile pieniędzy, dlatego zacząłem się interesować odkurzaczem Graphite 59G608, który można już kupić za niewiele ponad 400zł. Dla porównania WD6 kosztuje około 774zł.

  6. #6

    Domyślnie

    jesli bedziesz wciagal pyly a tych na budowie jest niestety duzo to powinien miec otrzasacz filtra bo inaczej zaraz sie zapcha albo bedziesz wiecznie skazany na drogie worki.

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem Metabo ASA 25L. Wciąga wszystko, pyły, gładzie, gipsy, wióry i itp. Filtr do silnika nie przepuszcza nic. niestety nie ma mechanicznego wytrząsacza jedynie ręczne przedmuchiwanie filtra. Przy wiórach i większych zanieczyszczeniach to nie przeszkadza i przedmuch wystarcza, niestety przy pracy z żyrafą, gipsem trzeba brać i co jakiś czas demontować filtr i ręcznie go wytrzepać. Gdyby nie ten szkopuł - genialny odkurzacz.

    Karchery WD3. WD4 itp nadają się ale do odkurzania samochodu a nie tyrania na budowie, pracy z elektronarzędziami, żyrafą itp. Zauważcie, że Karcher nie podaje dla swoich odkurzaczy klasy pyłu, przemysłówka zaczyna się od L i oficjalnie ASA25L ma właśnie L, ale zastosowany filtr spełnia wymogi klasy M czyli do pracy z pyłami gipsowymi. Najwyższa klasa H jest do pracy z azbestem.

    Tańszym odpowiednikiem tego Metabo ale ze słabszym silnikiem jest Makita VC2512L.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kropka77

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    My korzystaliśmy dokładnie z takiego:


    Sprzęt nie do zajechania
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-12-2018 o 14:18 Powód: link reklamowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony