dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 34
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 676
  1. #541

    Domyślnie

    Nie możemy się doczekać zdjęć Twojego domu

    A to nie była odpowiedź do Twojego postu tylko nasze uwagi w gwoli wyjaśnienia, a brnąć w dyskusję jaką chcesz prowadzić kompletnie nie ma sensu.
    Nie znasz znaczenia wielu słów. A na ich tłumaczenie szkoda nam po prostu naszego cennego czasu

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_Syś Zobacz post
    Nie możemy się doczekać zdjęć Twojego domu

    A to nie była odpowiedź do Twojego postu tylko nasze uwagi w gwoli wyjaśnienia, a brnąć w dyskusję jaką chcesz prowadzić kompletnie nie ma sensu.
    Nie znasz znaczenia wielu słów. A na ich tłumaczenie szkoda nam po prostu naszego cennego czasu
    Nie rozumiem po co te docinki...
    Nie chcę się przekomarzać, tylko chciałam wszystkim nowym inwestorom przedstawić realnie ten projekt a nie tak jak inni go przedstawiają ,,uroczo''.
    Projekt zawiera mnóstwo błędów i pustych metrów .Warto pamiętać, że 1m2 garażu, pokoju ze skosami kosztuje tyle samo, co 1m2 salonu.
    Całkowita powierzchnia tego domu to prawie 200m2 a nie 125 i za 200 trzeba zapłacić.

    Mój projekt już jest, wykonany został jako indywidualny. To dom parterowy 127m2 i za tyle płacę, gdzie część dzienna jest bez stropu. Ale to duża przestrzeń, bo pamiętałam by było proporcjonalnie, nie tak jak projektant w/w projektu. Ma wszystko, co jest potrzebne i nie muszę go zmieniać.

    ''
    Nurtuje mnie jeszcze Twoje ...,,Nie znasz znaczenia wielu słów. A na ich tłumaczenie szkoda nam po prostu naszego cennego czasu''...
    Ależ proszę wytłumacz lub wytłumaczcie mi konkretnie...chociaż nie wiem co? bo nie raczyłeś przedstawić tych słów, tylko zachowujesz się jak ówczesna partia rządząca.

  3. #543

    Domyślnie

    "zachowujesz się jak ówczesna partia rządząca"

    A nam się wydawało, że to Ty prezentujesz nurt dyktatorski.

    Przede wszystkim musisz pojąć, że Twoje znaczenie słowa funkcjonalne niekoniecznie będzie takie same dla innych. My wypunktowaliśmy nie wady tego projektu, ale nasze zmiany - czytaj nasze udogodnienia. A biorąc pod uwagę Twoje przeliczanie każdego metra na złotówki to oczywiście że będzie to dla Ciebie wadą, bo wykończenie 2 sporych łazienek wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Świadomie zdecydowaliśmy się na pozostawienie skosów bo jednym zależy na większej przestrzeni do zagospodarowania, innym na pozostawieniu UROKU tych pomieszczeń, i tak świadomie zdecydowaliśmy się znowu płacić za te metry.
    Jedni decydują się na takie rozwiązanie a inni wybierają budowę domu w formie stodoły z prefabrykatów. Oczywiście, kwestia gustu i o tym dyskutować nie będziemy. Więc pozwól szczerze cieszyć się Mają ich mieszkańcom, a uwierz że są nawet tacy, którzy nie dokonywali w nim zmian, a nie narzucaj swojego zdania bądź zdania swoich znajomych, bo takich co zbudowali i są zaskoczeni jest chyba niewielu

    "Mój projekt już jest, wykonany został jako indywidualny. To dom parterowy 127m2 i za tyle płacę"
    Ciężkiprzypadku wbijże przysłowiową łopatę a dopiero wtedy porozmawiajmy ile zapłacisz i na ile Twoje kalkulacje się sprawdziły, życzymy żeby budowa Tobą nie wstrząsnęła a o końcowej funkcjonalności domu możemy porozmawiać jak w nim pomieszkasz z pół roku, a nie dziś patrząc na rzut projektanta.
    No nic, życzymy Ci żebyś znalazła na tych 127 m2 dużo miejsca na szafy, szafy, szafy i zadowolenia z budowy, a no i żeby było tanio a przy tym solidnie i ciepło
    Ostatnio edytowane przez Marcin_Syś ; 29-11-2018 o 11:17

  4. #544

    Domyślnie

    Nie ma co tu się spierać tak, bo każdy projekt czy to indywidualny czy gotowy ma swoje jakieś tam wady, i właśnie po to jest to forum i ten wątek aby rozwiać wątpliwości przyszłych inwestorów. Ale jeśli znajomi są rozczarowani tym projektem to nie wiem po co go kupowali, budowa domu nie kosztuje 5000zł żeby sobie pozwolić na taki dom raz do roku więc każdy inwestor chodzi po domach znajomych wypytuje, mierzy ( tak jak ja) pomieszczenia żeby mieć jakiś obraz jak ma o wyglądać i wtedy zmienia albo i nie zmienia, każdy jest inny i każdego dom jest inny i nie ważny jaki jest projekt jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o przestrzeni i nie posiada wyobraźni i nawet nie próbuje się czegoś dowiedzieć to nawet w zwykłej stodole będzie miał błędy budowlane

  5. #545

    Domyślnie

    Marcin_Syś ,nie będę za bardzo wnikała w Twoją odpowiedź, bo i tak nigdy się nie dogadamy i nie taki był mój cel napisania postu na tym wątku.
    Chciałam tylko pomóc nowym inwestorom, by patrzyli na ten projekt nie przez pryzmat zauroczenia, tak jak to zrobili moi znajomi.

    Zgadzam się z Wami, że każdy buduje jak mu pasuje! i Basta!
    Ale ciężko jest osobom wybrać odpowiedni projekt jak nie wiedzą czego chcą, bo nigdy nie mieszkali w domu i sama wizyta u kogoś obcego, by obejrzeć dom nic nie da.
    Bo każdy z nas ma inne potrzeby i co dla jednego jest rewelacyjne, to dla drugiego ta sama rzecz może okazać się udręką.
    Ale jest kilka istotnych szczegółów, co dotyczy wszystkich domów i na to trzeba zwrócić uwagę np. odpowiednia ilość miejsca w pomieszczeniach technicznych.
    Bo w domach jest dużo większa potrzeba na nie niż w mieszkaniach.

    Marcin_Syś, widzę że mnie rozpracowałeś na forum i troszkę chcesz mi znowu ,,dogryźć'' tym stwierdzeniem;
    ..,,Jedni decydują się na takie rozwiązanie a inni wybierają budowę domu w formie stodoły z prefabrykatów...''

    To Cię uspokoję, nie przejmuję się tym, bo to mój świadomy wybór, że będę budowała dom na bazie stodoły z keramzytu ( super materiał).
    Co prawda wolałabym bardziej nowoczesny, modernistyczny styl, bo lubię ale niestety MPZP mi nie pozwala.
    Po mimo, że mam już jeden dom, to nie było łatwo mi dopasować projektu do naszych oczekiwań a co dopiero jak inni nie mają takiej możliwości i są rzucani w mnogość projektów jak w głęboką wodę.
    2 lata szukaliśmy projektu i w końcu zdecydowaliśmy, że wybudujemy dom, małoobsługowy.
    Zaczynaliśmy od domów piętrowych a skończyliśmy na parterowym w kształcie litery T.
    Będzie bardzo podobny do tego, tylko biały i mniej okien będzie na ścianie szczytowej.
    https://www.archdaily.com/906288/tk-...en-lokal-photo

    Kwestia gustu, jak to określiłeś, ale też jest bardziej istotna kwestia ....funkcjonalności, bo to z nią będziemy żyli!

    ...,,Ciężkiprzypadku wbijże przysłowiową łopatę a dopiero wtedy porozmawiajmy ile zapłacisz i na ile Twoje kalkulacje się sprawdziły, życzymy żeby budowa Tobą nie wstrząsnęła ..''
    Wiem ile będzie mnie to kosztowało, bo mam już podpisaną umowę na budowę do stanu deweloperskiego, buduje jedna firma i cena na 100% się nie zmieni.
    Zostanie mi tylko przyjemność wykończenia. Jak się z tą ,,przyjemnością'' uporam, to dam Ci znać
    Nie jestem wszystko wiedząca i możliwe, że będą przejścia z wykończeniem, ale jesteśmy na to przygotowani, z tym że tylko finansowo.
    Natomiast projektem wykończenia sama się zajmuję i boję się, że nie będzie tak idealnie jak u Ciebie, że coś skrzanięęę, bo nie jestem profesjonalnym projektantem, tylko z zamiłowania a to różnica!

    Dodam, że przepraszam za najście i już nie będę tu mieszała, bo to Wasz wątek.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 30-11-2018 o 15:31 Powód: edycja

  6. #546
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasko185 Zobacz post
    Nie ma co tu się spierać tak, bo każdy projekt czy to indywidualny czy gotowy ma swoje jakieś tam wady, i właśnie po to jest to forum i ten wątek aby rozwiać wątpliwości przyszłych inwestorów. Ale jeśli znajomi są rozczarowani tym projektem to nie wiem po co go kupowali, budowa domu nie kosztuje 5000zł żeby sobie pozwolić na taki dom raz do roku więc każdy inwestor chodzi po domach znajomych wypytuje, mierzy ( tak jak ja) pomieszczenia żeby mieć jakiś obraz jak ma o wyglądać i wtedy zmienia albo i nie zmienia, każdy jest inny i każdego dom jest inny i nie ważny jaki jest projekt jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o przestrzeni i nie posiada wyobraźni i nawet nie próbuje się czegoś dowiedzieć to nawet w zwykłej stodole będzie miał błędy budowlane
    Pamiętam Cię z pierwszych stron forum. Może pochwalisz się na jakim etapie jesteś? Może już mieszkasz? My wprowadzamy się już niedługo, mamy nadzieję zdążyć przed sylwestrem, chociaż pracy jest jeszcze spoooooro oby się udało, bo budowa może wykończyć człowieka psychicznie

    Co do powyższej dyskusji dodam tylko tyle, że często nie ma się aż takiego wyobrażenia odnośnie danego projektu i różne rzeczy wychodzą dopiero po zamieszkaniu. Nie ma idealnego projektu. W różnych regionach są różne ceny i nam np opłacało się zrobić sporo zmian niż płacić za projekt indywidualny. Zamieszkamy niedługo, więc się okaże czy to był dobry wybór Dodam jeszcze, ze nasza rodzina to 2+3 (zabudowaliśmy pustkę nad salonem, która dla nas nie była funkcjonalna).

    Proszę również odwiedzających to forum, a już mieszkających o zdjęcia

  7. #547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Wizualnie mi także podoba się ten projekt. Zauroczył mnie Ale chętnie czytam opinie innych, zwłaszcza konstruktywną krytykę.
    Dziwi mnie jednak, że na tyle osób które pokazało się w wątku tak niewiele się udziela do końca i dzieli doświadczeniami. Czyżby zarzucali budowę i zmieniali projekt na inny.. ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Napisał iliy Zobacz post
    Pamiętam Cię z pierwszych stron forum. Może pochwalisz się na jakim etapie jesteś? Może już mieszkasz? My wprowadzamy się już niedługo, mamy nadzieję zdążyć przed sylwestrem, chociaż pracy jest jeszcze spoooooro oby się udało, bo budowa może wykończyć człowieka psychicznie

    Co do powyższej dyskusji dodam tylko tyle, że często nie ma się aż takiego wyobrażenia odnośnie danego projektu i różne rzeczy wychodzą dopiero po zamieszkaniu. Nie ma idealnego projektu. W różnych regionach są różne ceny i nam np opłacało się zrobić sporo zmian niż płacić za projekt indywidualny. Zamieszkamy niedługo, więc się okaże czy to był dobry wybór Dodam jeszcze, ze nasza rodzina to 2+3 (zabudowaliśmy pustkę nad salonem, która dla nas nie była funkcjonalna).

    Proszę również odwiedzających to forum, a już mieszkających o zdjęcia


    W sumie nić się tam nie zmieniło zabiłem budowę dechami i stoi nie śpieszy mi się nie mam ciśnienia na wprowadzanie się. Narodziło się tylko kilka pomysłów na drobne zmiany które mogę dokonać bez ingerencji w konstrukcję. A może wy macie czym już się pochwalić ? chętnie obejrzę

  9. #549
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iliy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasienica Rosielna
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasko185 Zobacz post
    W sumie nić się tam nie zmieniło zabiłem budowę dechami i stoi nie śpieszy mi się nie mam ciśnienia na wprowadzanie się. Narodziło się tylko kilka pomysłów na drobne zmiany które mogę dokonać bez ingerencji w konstrukcję. A może wy macie czym już się pochwalić ? chętnie obejrzę
    Zmiany to coś co lubię Ja też wiele rzeczy zmieniałam podczas budowy, bo jak nie teraz to kiedy?
    Z wczoraj zaraz po montażu kuchni, więc totalnie nieogarnięta. Brakuje jeszcze okapu i kilku rzeczy, ale już cieszy moje oko Może zachęcę inne osoby do dodawaniu zdjęć postępów w budowie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181211_113621.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	423133Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181211_113629.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	423134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181211_113639.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	423135Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181211_113650.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	423136Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181211_113656.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	423137

  10. #550
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafaello1717

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Kto buduje lub wybudował woj dolnośląskie lub lubuskie?

  11. #551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ncwk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kuków
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjdoelewacji.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	425011

    Jak narazie jesteśmy na tym etapie,
    środek wykończony, na wiosnę czeka nas robienie tarasu, ganku i elewacji

  12. #552

    Domyślnie

    Cytat Napisał ncwk Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjdoelewacji.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	425011

    Jak narazie jesteśmy na tym etapie,
    środek wykończony, na wiosnę czeka nas robienie tarasu, ganku i elewacji

    Podnosiłeś poddasze ?

  13. #553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ncwk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kuków
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak, ścianka kolankowa na trzy pustaki
    Ostatnio edytowane przez ncwk ; 23-01-2019 o 21:07

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał ncwk Zobacz post
    Tak, ścianka kolankowa na trzy pustaki
    Dach 30 stopni czy więcej ? masz może jakieś fotki pokoi na piętrze ?

  15. #555
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ncwk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kuków
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasko185 Zobacz post
    Dach 30 stopni czy więcej ? masz może jakieś fotki pokoi na piętrze ?
    Dach 35st (u nas w gminie mniej nie można) przesyłam fotki skosów na górzeKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51153434_222433578708639_5583027163436679168_n.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	425512Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50981729_2227068337337369_3000562804089421824_n.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	425513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50634389_590100074773160_7989676272017997824_n.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	425514

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ncwk Zobacz post
    Dach 35st (u nas w gminie mniej nie można) przesyłam fotki skosów na górzeKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51153434_222433578708639_5583027163436679168_n.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	425512Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50981729_2227068337337369_3000562804089421824_n.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	425513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50634389_590100074773160_7989676272017997824_n.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	425514

    To tak jak u mnie też mam 35 stopni dach tylko ściankę kolankową na jeden pustak + wieniec, a jakiej wysokości masz drzwi zewnętrzne i z czego są zrobione wejściowe z doświetleniem ? W mojej miejscowości jest problem z ich zrobieniem, albo cena z kosmosu albo się nie da

  17. #557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ncwk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kuków
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Drzwi z doświetleniem są na 2.30, zależało mi żeby drzwi, brama i okna były na tej samej wysokości. Jesli chodzi o drzwi, to są drewniane firmy doorsy (koło 3tys.). firma która montowała okna (okna pcv) połączyła to okno narożne z drzwiami bez żadnych problemów. Było to dużo tańsze rozwiązanie niż kupowanie drzwi z bocznym doświetlem. Jedyny defekt to delikatna różnica kolorów. Kolor Winchester wygląda inaczej na drewnie niż na plastiku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0202.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	425771

  18. #558

    Domyślnie

    Witam, chciałam się zapytać czy salonu nie trzeba dodatkowo ogrzewać ze względu na ta pustkę nad salonem.

  19. #559
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ncwk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kuków
    Kod pocztowy
    34-206
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał eskalija Zobacz post
    Witam, chciałam się zapytać czy salonu nie trzeba dodatkowo ogrzewać ze względu na ta pustkę nad salonem.
    mamy podłogówkę wszędzie i działa bez zarzutu, w salonie jest tak samo ciepło jak w innych pomieszczeniach

  20. #560

    Domyślnie

    Cześć,
    Jestem w trakcie budowy Maja 2g 88,31 bez poddasza. Czy jest może ktoś w okolicy Warszawy kto buduje ten dom? Czym wykańczacie podbitkę nad tarasem? Drewnem czy sidingiem? Ja jestem na etapie zalewania stropu.

Strona 28 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony