dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 93
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1856
  1. #1521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Spotkałem się z opiniami, że suszarki są fajne, ale pod warunkiem, że to oddzielne urządzenie. Te łączone z pralką właśnie bardzo gniotą pranie.
    Po samym wirowaniu i rozwieszeniu to niby nie są pogniecione? Mam pralkosuszarkę od wiosny. Gniecenie wynika z tego, że po pierwsze suszenie jest kondensacyjne, po drugie bęben jest znacznie mniejszy niż w klasycznej suszarce. Jak się załaduje mało rzeczy, to prawie nie gniecie. Z pewnością pranie po suszeniu, czy nawet podsuszeniu (tzw. suszenie do szafy), jest znacznie przyjemniejsze (mięciutkie) niż tylko odwirowane i wysuszone na "sznurku". No i dzięki temu doświadczeniu, które od początku tak było zaplanowane aby to przetestować, wiem, że w nowym domu będzie pralkosuszarka i suszarka, a nie pralka i suszarka. Pralkosuszarka jest fajna, bo można wieczorem (albo przed dłuższym wyjściem) wrzucić, a rano (czy po powrocie) mieć uprane i suche rzeczy. Przy oddzielnym urządzeniu się tak nie da, bo trzeba jednak przeładować.

    Swoją drogą przez przypadek wpadłem na ciekawy patent, jak się do suszarki zapakuje z praniem gąbkę, najlepiej taką z szorstkim badziewiem -> https://archiwum.allegro.pl/oferta/t...344917054.html to zbiera z prania wszystkie kłaki.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 19-12-2018 o 17:37
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #1522

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No to fajnie z tymi drzwiami. Ty masz ten droższy (zdaje się 7 komorowy) czy tańszy (5 komorowy) profil?
    Zwykły. Ja mam Iglo5. Ten bardziej energooszczędny do chyba Iglo5 Energy.
    Moje drzwi jeśli dobrze pamiętam z montażem kosztowały coś 2400zł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #1523

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Jakiś czas temu braliśmy pod uwagę zakup suszarki. Jednak wydatek ten na dany moment nie był potrzebny. W domu z wm pranie schnie zdecydowanie szybciej niż w poprzednim domu. Mamy suszarkę sufitowa i rozkładana. Przy dwójce dzieciaków i naszej dwójce radzimy sobie bez problemów. Przy suszarce też trzeba pamiętać aby w odpowiednim momencie wyjąć pranie aby nie trzeba było prasować. A tu zbierze się kiedy się chce i prawdę mówiąc do prasowania niewiele się nadaje.
    Suszarek to mam 3 sztuki
    Jedna podwieszana w pralni i 2 "mobilne".
    Problem jak robi się "tygodniowe" pranie w weekend to sporo tego i później to sobie wisi , wisi i nie ma komu to zebrać a tak wiadomo że po wysuszeniu w suszarce można od razu do szafy dawać

    My też dajemy sobie radę , ale wiesz człowiek robi się wygodny i jak można coś usprawnić to czemu nie ?
    W USA każdy ma suszarkę i jest to standard.
    Kiedyś u nas też zmywarki były zbytecznym luksusem , a obecnie coraz więcej ludzi ma ...

    Suszarka bębnowa tania nie jest dlatego najpierw się pytam tych co mają i używają , bo nie chcialbym wydać spoor kasy na coś co nie będzie używane ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #1524

    Domyślnie

    No to ja też dodam swoje 3 grosze Nie mam suszarki, myślę o niej w przyszłości, ale nie w bliskiej przyszłości, ponieważ nie jest to urządzenie pierwszej potrzeby. Miałam okazję porównać pranie suszone w suszarce i tradycyjnie i rzeczywiście to z suszarki było zdecydowanie bardziej miękkie. Pralkosuszarka nie jest tak skuteczna, jak sama suszarka, ale wiadomo... Zawsze urządzenia, ileś tam w jednym, są gorsze niż dedykowane do konkretnego zadania. No i minusem pralkosuszarki jest też to, że maksymalny wsad do prania jest większy, niż do suszenia. Więc jeśli pierzemy pełną pralkę, to do suszenia trzeba część prania wyjąć i suszyć na raty. Inaczej rzeczywiście suszenie nie będzie skuteczne.
    Prawda to, że w czasie suszenia przez suszarkę, zdążymy wyprać, wyjąć i rozwiesić pranie, ale jednak ktoś musi to zrobić. Mnie przygotowanie prania do rozwieszenia zajmuje sporo czasu. Wszystko, wyciągając z pralki, naciągam i składam przed rozwieszeniem, dopiero po ok 0,5 h od złożenia, rozwieszam pranie. Dzięki temu nie muszę go prasować .
    Przed włożeniem do suszarki, również powinno się pranie przynajmniej strzepnąć (że się tak wyrażę), a najlepiej ponaciągać, przed włożeniem do suszarki. Wówczas też unikniemy konieczności prasowania. Suszarka to bardzo fajne urządzenie. Jednak, jak ktoś tu wspomniał, ja też bardzo lubię powietrze w pomieszczeniu z rozwieszonym praniem. I ten zapach . Jednak nawilżanie powietrza suszonym praniem i jego zapach, tracą znaczenie w przypadku WM i w przypadku suszenia w pralni, w której się nie przebywa, co przemawia na korzyść suszarki.

    Ps. kaszpir, salon w świątecznej aurze, wygląda bajecznie!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #1525

    Domyślnie

    Hej Kaszpir, ja mam suszarke bez pompy ciepła, czyli nagrzewajacą pomieszczenie, ale nie jest to problemem jak pralnia jest duża, albo ma okno. Suszenie trwa półtorej godziny. Nie strzepuję prania, przekładam wszystko tak jak leci z pralki do suszarki. Po ponad 3 latach uzytkowania nie wyobrażam sobie juz bez niej życia.

  6. #1526

    Domyślnie

    Użytkuje suszarki od wielu lat i też nie wyobrażam sobie zycia bez tego urzadzenia. Mam funkcje super 40 i pranie jest wysuszane w 40 minut. Rzeczy wyjęte z suszarki bębnowej są miekkie, suche i w zależności od jej jakości niepomięte, gotowe do schowania w szafie.
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #1527
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też się wypowiem, mam suszarkę od roku, jest genialna! Jest na drugim miejscu na mojej liście najbardziej przydatnych sprzętów, zaraz po miejscu pierwszym - czyli zmywarka i odkurzacz xiaomi na równi
    Jak dobrze wszystko zaplanujesz to dwutygodniowe pranie zrobisz w jeden dzień - wieczorem masz wszystko poukładane w szafach. Nie prasuję niczego, jeśli mam ubrania mocno gniecące to robię tak jak annatulipanna napisała - strzepuję przed włożeniem do suszarki.
    Jedynie koszule męża wymagają prasowania, a że nie często w nich chodzi to robi to pralnia do ktorej je oddaję
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  8. #1528

    Domyślnie

    Dzięki !

    Nie ukrywam że nigdy nam suszarki nie brakowało , ale kiedyś też nie mieliśmy zmywarki , bo uważaliśmy ją za zbyteczną i niepotrzebną rzecz a teraz nie wyobrażam sobie nie mieć zmywarki. Myślę że z suszarką jest identycznie ...

    Kiedyś wiele rzeczy uznawana było za szczyty luksusu i fanaberię , ale jak to mówią człowiek przyzwyczaja się do lepszego i do wszystkiego co poprawia mu komfort życia

    Co do suszarki to raczej będziemy celować w suszarkę klasy A++ lub A+++. Suszarka i tak sądzę że będzie działała w weekend czyli w taniej taryfie więc koszty nie będą wysokie a plus taki że tego samego dnia pranie już będzie w szafie.

    U nas niestety mimo że mamy dwie przenośne suszarki i jedną wiszącą to często jest to za mało i trzeba pranie rozbijać na dwa dni aby się zwolniło coś na suszarkach a później i tak to sobie wisi i wisi aż ktoś się zlituje i w tygodniu zdejmie
    Rodzina 4 osobowa , w tym 3 kobiety więc prania jest sporo

    Mam więc nadzieję że dzięki suszarce jeszcze tego samego dnia pranie powędruje do szaf i będzie temat prania zakończony.

    Jedynie co mi przeszkadza w suszarkach to czas suszenia bo widzę że wynosi około 3 godzin w przypadku pełnego załadunku. To bardzo długo.
    Pranie 1 godzina , suszenie ponad 3 godziny więc sporo.

    Ale z tego co widzę to "zaleta" że suszarki są bardziej energoszczędne , mają pompy ciepła i suszą w niższych temperaturach a co za tym idzie trzeba sporo więcej czasu ..

    Porozmawiam jeszcze z żoną co ona o tym myśli bo zdaje mi się że nie do końca "zależy" jej na suszarce
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 20-12-2018 o 12:15
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Suszarki z pompą ciepła suszą szybciej a nie wolniej, bo wykorzystują kondensację na wymienniku -- jak klimatyzator czy inny przemysłowy osuszacz powietrza z PC. Suszarki posiadają wiele programów, od delikatnych trwających 2-3h do "agresywnych" mieszczących się w 1h. Kwestia dobrania odpowiednich materiałów do wymaganego czasu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #1530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Suszarki z pompą ciepła suszą szybciej a nie wolniej, bo wykorzystują kondensację na wymienniku -- jak klimatyzator czy inny przemysłowy osuszacz powietrza z PC. Suszarki posiadają wiele programów, od delikatnych trwających 2-3h do "agresywnych" mieszczących się w 1h. Kwestia dobrania odpowiednich materiałów do wymaganego czasu.
    Chyba jednak nie ...
    Oglądam właśnie kilka tańszch suszarek klasy A++ i jedna suszarka klasa A++ (Whirpool) podane jest 194minuty (pełen załadunek) i widzę że konkurencja raczej ma zbliżone wyniki (pełne załadunek).

    Te stare bez pompy suszyły w dużo wyższej temperaturze więc i szybciej się to suszyło. Były mocno prądożerne ale czas suszenia krótszy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Suszarka to dla mnie trochę lipa poco za to płacić latem wysuszy się za darmo a zimą chociaż zwiększy wilgotność w domu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Suszarka to dla mnie trochę lipa poco za to płacić latem wysuszy się za darmo a zimą chociaż zwiększy wilgotność w domu
    Jeden chce drugi nie. Latem pewnie wrzuce na ogród a zimą sie przyda bo nie mam osobnej pralni a lazienka wcale duza nie jest. Dodatkowo na pralce taka suszarka sie swietnie prezentuje obok reku ze skrzynią filtrów kieszeniowych i bedzie co pokazywać oglądaczom...

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Latem pewnie wrzuce na ogród...
    Niewątpliwa jego deklaracja, „gacie” dyndające na wietrze .
    Pozdrawiam
    Katka

  14. #1534

    Domyślnie

    Na razie chyba jednak damy sobie spokój z suszarką. Może za jakiś czas . Na razie stwierdziliśmy że tak naprawdę była by używana głównie jesień-zima bo potem możemy suszyć na zewnątrz (duża suszarka ogrodowa). Mam też osobną pralnio-suszarnię więc większość prania jest i tak w tym pomieszczeniu więc raczej sporadycznie "zaśmiecają" inne pomieszczenia.

    Myślę że też długi czas suszenia przemawia na nie , bo pranie 7kg mamy w ciagu 1 godziny a później suszenia czekanie ponad 3 godziny na wysuszenie to lekko za długi czas (taki czas podany ma suszarka Whirpoola 8kg A++).
    Normalnie w tym czasie zrobi się 3 prania i je rozwiesi ..
    U nas w weekend mamy 3-5 prań , więc jakby trzeba było czekać aż się wysuszy w suszarce ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #1535

    Domyślnie

    Jak masz pralnie osobną to po co ten temat... Ja jak tak pomyslec to nie mam miejsca nawet na jedna suszarke...������

  16. #1536
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Hej kaszpir007, na stronie 69 była dyskusja odnośnie wilgotności w domu z BK. Napisałem, że jak tylko zamkną to się pochwale jak to u nas wygląda Tak więc po zaopatrzeniu się w termometr z higrometrem, dzień po wstawieniu okien i drzwi wilgotność na poziomie 70%, wczoraj (czyli dwa dni później) balansowało między 50 - 60% . Co prawda było palone kozą, ale za wiele to nie dało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48374369_2223906217666607_8159686887368294400_n.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	423470

  17. #1537
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że przez jakiś czas PC chodziła u Ciebie 24h na dobę. Tylko u Ciebie pracą sterował termostat.
    Zastanawiam się o ile większe będzie zużycie prądu / koszt gdy zacznę grzać przez cały dzień a nie w tanich godzinach G12 W stosując krzywą grzewczą.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  18. #1538

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Hej kaszpir007, na stronie 69 była dyskusja odnośnie wilgotności w domu z BK. Napisałem, że jak tylko zamkną to się pochwale jak to u nas wygląda Tak więc po zaopatrzeniu się w termometr z higrometrem, dzień po wstawieniu okien i drzwi wilgotność na poziomie 70%, wczoraj (czyli dwa dni później) balansowało między 50 - 60% . Co prawda było palone kozą, ale za wiele to nie dało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48374369_2223906217666607_8159686887368294400_n.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	423470
    Żeby zmniejszyć wilgotność, to koza ma sens w zestawieniu z osuszaczem. Łukasz Budowlaniec wspominał o tym kilka dni temu i pokazywał efekty.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #1539
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    W każdym zakamarku to nie, ale jak pizga drzwiami i próg zamarza od środka domu, to chyba warto to zmienić? Wiem coś o tym, bo też tak miałam Nic fajnego, szron w domu. U kaszpira nie zamarza, bo ma ogrzewany wiatrołap. U nas próg był oszroniony.
    Podobno tak się dzieje jak drzwi otwierane na zewnątrz, a nie do wewnątrz. Tzn. większe straty ciepła i zimniej jest jak są drzwi na zewnątrz niż do wewnątrz, ale ile w tym prawdy to nie wiem Może ktoś się wypowie?

  20. #1540

    Domyślnie

    Przy do wewnątrz otwieranych drzwiach, deszczówka zalewa ci próg i potrzebny jest okapnik dodatkowy. Parcie wiatru też ponoć dociska drzwi, ale w oknach nie ma z tym problemu

    kaszpir , jakie wybrałeś rynny i czy jestes zadowolony?

Strona 77 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony