dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 422 z 1061
Pokaż wyniki od 8.421 do 8.440 z 21202
  1. #8421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Możesz sobie wyobrazić, że czasami tak nie jest. Nie dla wszystkich to takie proste jak dla Ciebie czy innych tutaj. Ktoś przyszedł po poradę. Co dostaje?
    Wiecie czasami jest tak, że ktoś nowy wchodzi i zadaje pytanie, a okazuje się, że odpowiedź jest stronę wcześniej. Ja rozumiem, że jak się w ogóle nie znajdzie wątku na danych temat, na który chce się zapytać. Wtedy zakłada się nowy i wiadomo, można jakoś pomóc. Ale jak ktoś w wątku w którym odpowiedź jest stronę wcześniej, to trochę nie na miejscu.

  2. #8422
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kilka dni temu widziałem ofertę 5kW z montażem za 19,500PLN Z montażem pod klucz
    Witam jestem tutaj nowa, ale zapytam - mogłabym wiedzieć co to za oferta?

  3. #8423
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Panel Sharp Nu-Rc290w w pierwszej z ofert które znalazłem w gogle kosztuje:
    Cena:920,00 zł 23% VAT, Cena netto:747,97 zł.
    Proszę o link do takiej oferty

  4. #8424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Czemu w Tauronie takie wartości?
    Bo Oni podliczają Prosumentów metodą proporcjonalną. Metodę stosuje się gdy licznik jest popsuty. Parę stron temu podałem, jak jest to liczone. Na pierwszej fakturze straciłem kilkadziesiąt złotych, bo tylko trochę brakowało do pełnego łącznego pokrycia. Mimo, że nadwyżka produkcji była w I-szej strefie, to i tak na fakturze pojawiło się zużycie.
    Znam przypadek, gdzie produkcja była mniejsza i "zarobili" około 150 zł.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #8425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibicwikla Zobacz post
    dodatkowo kominek z płaszczem wodnym, koszt a w zależności od tego czy chce mi sie palić w kominku czy nie- od 3 tyś do 6 tyś rocznie, ceny oleju nie do przewidzenia ale 2,2 tyś litrów to musialbym w roku spalić (gdyby nie kominek)cwu też z pieca olejowego
    ale kosmos kotłami peletowymi ogarniesz 150m2 wraz z CWU na 4 osoby , 4 tonami peletu wiekszość z forumowiczów pali no name za 650/700t . Ja np zuzywam w granicach 3,5t na sezon z cwu na 5os i wydaje mi się za dużo , bo nie mam ocieplonych jeszcze fundamentów po całości . Bez kominków .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #8426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha68 Zobacz post
    Proszę o link do takiej oferty
    Widzicie doskonały przykład szkoda wracać kilka stron wcześniej aby sprawdzić oferty tylko pytać na aktualnej stronie.Ale oferta samych paneli za 920 PLN za 290W panele jest MEGA kusząca. przeliczmy dla 1kW:
    1000 / 290 = 3,44 panela
    3,44 * 920 = 3164 PLN
    I to za SAME PANELE!!!!
    gdzie inwerter, montaż, konstrukcja montażowa, papiery do ZE?

    O tym mówię. Dajcie, znajdźcie, najlepszą ofertę a jeszcze lepiej zapłaćcie za mnie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #8427
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Jeszcze w sprawie produkcji - procentowo T1 i T2. Niedawno pisał ktoś, że przy taryfie G12, produkuje 80% w T1.
    Jak to wygląda u kogoś kto ma G12w ? Bo to jednak dużo godzin więcej - dochodzą do T2 wtedy całe weekendy i dni wolne od pracy...

    Edycja: zrobiłem taką szybką symulację...zakładając (w uproszczeniu), że produkcja jest od 9-18 to dla G12 produkcja w 1T=77,7%, a dla G12w wychodzi 55,5% w 1T. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy??

    Dla tych parametrów i mojego zużycia całego domu w 1T, najoptymalniej dla mnie będzie założenie około 5,5-6kwp...tak żeby pokryć całe zużycie w 1T
    tego sie nie da policzyć , a i rok do roku u tejj samej osoby może byc zupełnie inny w zależności od pogody przecież i posadowienia naszej instalacji względem południa.

    Mozna też próbowac liczyć na siłę na jakims przykładzie np 5kWp

    mając okienko 13-15ta , instalacja w 2h zrobi 10 +/- kWh x dni sezonu = wynik ( ile liczyc sezonu , jak juz pisałem ttrudno wyczuć , mozna próbować 6 miesięcy , mozna mniej ,a i więcej) czyli pozostanie około 25 kWh dziennie w drogiej taryfie.

    w weekend instalacja 5 kilowat zrobi około 35kWh dziennie x weekendy i mamy pogląd ( może nie zrobić nic jak będzie padać)
    ot i całe obliczenia o kant
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8428
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha68 Zobacz post
    Proszę o link do takiej oferty
    Nie zapisuję sobie linków do nowinek z przed kilku lat, jak nie ma potrzeby. Te ceny skopiowałem metodą "kopiuj-wklej".

    Teraz mi "wyrzuciło":

    http://gramwzielone.pl/gielda-oze/sp...y-725-nettoszt

    ilość do podobnej instalacji.

    oraz:

    https://archiwum.allegro.pl/oferta/p...047765125.html

    Nie wykluczone, że aktualnie znajdzie się jeszcze taniej...

    Handlarz to handlarz. Są tacy, co nie obniżą ceny nawet po latach w myśl zasady: "przyjdzie głooopi to kupi"..
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #8429
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Widzicie doskonały przykład szkoda wracać kilka stron wcześniej aby sprawdzić oferty tylko pytać na aktualnej stronie.Ale oferta samych paneli za 920 PLN za 290W panele jest MEGA kusząca. przeliczmy dla 1kW:
    1000 / 290 = 3,44 panela
    3,44 * 920 = 3164 PLN
    I to za SAME PANELE!!!!
    gdzie inwerter, montaż, konstrukcja montażowa, papiery do ZE?

    O tym mówię. Dajcie, znajdźcie, najlepszą ofertę a jeszcze lepiej zapłaćcie za mnie.
    Ale dlaczego odpowiadasz na post skierowany nie do Ciebie?
    Ja Ciebie prosiłam o ofertę za "5kW z montażem za 19,500PLN Z montażem pod klucz" sam przecież proponowałeś - wyszukałam sobie w przeglądarce i tu się znalazłam o co Ci chodzi? że nie pozwalasz mi pytać na forum?

    Kolegę vr5 pytałam o panele Sharpa bo takie mi polecono, a te które chcę są drogie, mam możliwość dowozu darmowego z każdego miejsca w Polsce więc korzystam z okazji jakie daje forum, co mi liczysz - sama umiem , a nie odpowiedziałeś mi na pytanie które Tobie zadałam.

  10. #8430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Skarbnicę wiedzy? ponad 400 stron....
    widzę 217 stron , ale mam w ustawieniach bodaj 40 postów na stronę
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #8431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha68 Zobacz post
    Ale dlaczego odpowiadasz na post skierowany nie do Ciebie?
    A dlaczego nie zapytałaś allegro czy OLX`a o ofertę tylko setny raz pytasz tu?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #8432
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nie zapisuję sobie linków do nowinek z przed kilku lat, jak nie ma potrzeby. Te ceny skopiowałem metodą "kopiuj-wklej".
    A dziękuję, niestety to już nieaktualne - była taka promocja, widziałam tą ofertę i kontaktowałam się z przedstawicielem ona była tylko w KWIETNIU 2017 roku, okazało się , że robili jakąś farmę na pomorzu i kupili ich więcej - sprzedawali na szybko w paletach po 22 sztuki. a cześć rozprowadzili po pracownikach którzy sprzedawali je na własną rękę.
    Szkoda bo cena była dobra, ale wtedy nie miałam jeszcze domu.

  13. #8433
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A dlaczego nie zapytałaś allegro czy OLX`a o ofertę tylko setny raz pytasz tu?
    Bo ktoś pisze, że widział w tej cenie, a ja szukam najtaniej. CityMatic napisał cenę którą mogę mieć netto - ale też jest duża
    Słuchaj nabijasz sobie posty, aby być tą elitą forum?

    Widzę , że kolega umie liczyć setny ...przy moich 8 postach
    Ostatnio edytowane przez Gocha68 ; 11-01-2019 o 20:55

  14. #8434
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Wiecie czasami jest tak, że ktoś nowy wchodzi i zadaje pytanie, a okazuje się, że odpowiedź jest stronę wcześniej. Ja rozumiem, że jak się w ogóle nie znajdzie wątku na danych temat, na który chce się zapytać. Wtedy zakłada się nowy i wiadomo, można jakoś pomóc. Ale jak ktoś w wątku w którym odpowiedź jest stronę wcześniej, to trochę nie na miejscu.
    Marek , ale co Ci przeszkadza udzielić informacji - wyszukiwarka tego forum wiesz jak działa - czy ja mam przebrnąć tyle tekstu, aby nie pytać?
    Skoro wiesz, że taka informacja była wcześniej to daj link , a ja dostanę informację na pocztę i Ci podziękuję. Napisałeś post o długości 5 linijek a mogłeś zrobić :
    Tu jest odpowiedz https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7768979
    I bym Ci podziękowała, a tak marcinbbb kąsa to tu to tam nie potrafiąc odpowiedzieć na pytanie piszecie pierdoły nie związane z tytułem wątku robicie śmietnik i ja mam wśród tego coś znaleźć? no sorry

  15. #8435
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha68 Zobacz post
    Kolegę vr5 pytałam o panele Sharpa bo takie mi polecono, a te które chcę są drogie, mam możliwość dowozu darmowego z każdego miejsca w Polsce więc korzystam z okazji jakie daje forum, co mi liczysz - sama umiem , a nie odpowiedziałeś mi na pytanie które Tobie zadałam.
    Ja wyszukałem cenę tych paneli z czystej ciekawości, bo nie potrzebuję. Jeden z kolegów podał (patrz kilka stron do tyłu), że otrzymał ofertę na te panele coś za ponad 1000 zł.
    We wrześniu Unia zniosła cła na panele z Chin. Wtedy ceny paneli spadły. Za około 500-580 zł można było kupić Chińczyka o mocy +-300 W..
    W poprzednich latach w zimie ceny paneli spadały. Teraz jest raczej odwrotnie. Wg mnie jedną z przyczyn jest zamieszanie z cenami prądu.

    Nawet na OLX niektórzy Trans-Złomiarze PV podnieśli swoje ceny.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  16. #8436
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha68 Zobacz post
    I bym Ci podziękowała, a tak marcinbbb kąsa to tu to tam nie potrafiąc odpowiedzieć na pytanie piszecie pierdoły nie związane z tytułem wątku robicie śmietnik i ja mam wśród tego coś znaleźć? no sorry
    Witamy w realiach forum muratora tutaj najważniejsze sobie nabić postów, moderatorzy też oko przymykają bo jest dzięki temu ruch na forum. Czemu się uparłaś na panele Sharpa? Moja rada taka bierz tanie monokrystaliczne. Za panel 300-320 W zapłacisz do 700 zł maks |( a nawet 550). Z tymże Ty szukasz firmy na usługę kompleksową to musisz brać to co oni oferują bo na to pewno mają rabaty.

  17. #8437
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Po całej lekturze też dochodzę do takiego wniosku, zapewne teraz będę szukała opcji całościowej, jak na razie widzę , że odpiszę ją od podatku więc budżet wzrósł
    Na kasie zbytnio mi nie "zależy" - jeśli można to tak nazwać tolerancję mam +/- 5 tyś więc chciałam dobre i trwałe, bardziej niż tanie i przestarzałe.

    Dzisiaj rozmawiałam z firmą z Lubelszczyzny zakładają u jednego z forumowiczów i przedstawili mi ofertę również dobrą, więc się zastanawiam - nie jest co prawda na Sharpie....tylko na Longi, ale podobno też trwałe. Wychodzi u nich po 4350/kWp jeśli tak liczycie to cena przez ilość kWp ( na dachu z ceramiki)

  18. #8438

    Domyślnie

    Ktoś posiada może inwerter 3-fazowy Growatt z wtyczką wifi i monitoringiem?

    Chętnie odwiedzę
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #8439
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ktoś posiada może inwerter 3-fazowy Growatt z wtyczką wifi i monitoringiem?

    Chętnie odwiedzę
    miloszenko,to już trzeci dom ? Jakieś ADHD ?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-01-2019 o 14:09

  20. #8440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    miloszenko,to już trzeci dom ? Jakieś ADHD ?
    Jeśli chodzi o ilość to będzie tych domów kilkanaście, gdzie "maczałem" palce, ale mieszkam dalej w tym pierwszym, który działa jak należy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-01-2019 o 14:09
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 422 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony