dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 70
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1397
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nooo... Jedyny minus miejsca, w którym mieszkam.
    Ale znów trzy domy w okolicy przeszły termomodernizację, mam nadzieję, że pociągnie to za sobą zmianę sposoby ogrzewania na gaz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1282

    Domyślnie

    Cześć, przeczytałam Twój dziennik i mam pytanie odnośnie konstrukcji. Mam dość podobne warunki gruntowe tj. piaski sredniozagęszczone plus kopalnia bez eksploatacji pod działką i bez szkód jako takich. Czy miałeś w warunkach z kopalni wyszczególnione wstrząsy górotworu? U nas są do 300mm/s2 , projektant juz nam zapowiedział słupy, widzę, że u Ciebie takich słupów nie ma.

  3. #1283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, miałem informację o braku jakiejkolwiek eksploatacji z uwagi na filar ochronny Elektrowni Rybnik
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #1284

    Domyślnie

    Faktycznie, pomyliłam elektrownie z kopalnią
    edit; A jeszcze jedno, pisałeś, że jestes zadowolony z celulozy ze wzgledu na akustykę, widzisz po czasie jakieś wady celulozy? Moj projektant tylko prychnął na ten pomysł "gazety chce mieć Pani w stropie?" Chyba nie jest to popularny materiał pomimo swoich zalet.
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 23-12-2018 o 18:44

  5. #1285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Spytaj projektanta w czym "gazety" sągorsze od wełny
    Ja jestem zadowolony, tak, jak byłem bezpośrednio po aplikacji.
    Materiał był wdmuchany starannie, dotarł do wszystkich zakamarków, osiadł równomiernie i trochę mniej, niż się spodziewałem.
    Co do akustyki - kiedy jestem głębiej na strychu i chcę zawołać żonę, to jeśli nie przebywa ona w okolicy wyłazu strychowego, to nie ma szans, by usłyszała..
    Jeśłi jest w kuchni, po przeciwległej stronie domu, a ja "nad kuchnią" to mogę zdzierać gardło, a nie przyjdzie
    Mam 5cm wełny akustycznej Rockwool, na niej 33-36 cm celulozy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1286

    Domyślnie

    Ja to zrobię choćby z wygody. Wełnę musiałbym sam układać a celulozę mi wdmuchają.

  7. #1287

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Co do akustyki - kiedy jestem głębiej na strychu i chcę zawołać żonę, to jeśli nie przebywa ona w okolicy wyłazu strychowego, to nie ma szans, by usłyszała..
    Jeśłi jest w kuchni, po przeciwległej stronie domu, a ja "nad kuchnią" to mogę zdzierać gardło, a nie przyjdzie
    Mam 5cm wełny akustycznej Rockwool, na niej 33-36 cm celulozy
    Taka akustyka cieszy. Jakie masz schody na stryszek?

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Taka akustyka cieszy. Jakie masz schody na stryszek?
    http://www.kronmat.com/pl/schody-str...ep/olk-better/
    120x70cm.
    Na gore klapy nakleilem jeszcze ok 1.5cm piankę, pokryta folią Alu, bo mi została z innego zastosowania.

    Układalem na tych ponad 100m2 stropu płyty Rockwool i nie byla to przyjemna robota, a ponoć plyty i tak lepsze, niż mata

  9. #1289

    Domyślnie

    To U dosyć średnie. ja myślałem nad schodami z 7cm płytą/...

    Domyślam się, że nie była przyjemna. U mnie wszak mniej bo z 88m2

  10. #1290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oszczędności
    Zawsze mogę zamiast tej maty wkleić 3cm płytę PUR i U poprawić, ale jak już człowiek zacznie mieszkać, to takie nieodczuwalne drobiazgi idą w niepamięć, jeśli tylko koszt sezonu grzewczego pokrywa się z przewidywaniami z OZC
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-12-2018 o 22:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1291

    Domyślnie

    Hej fotohobby Mam pytanie co do obliczeń z OZC i jak to się ma cała ta teoria do praktyki ? Czy to co wyliczył Ci Asolt pokrywa się w rachunkach? Czy może uważasz że to były stracone pieniądze i nie potrzeba tego robić? Ja idę Twoim tropem i czerpię sporo z Twojej budowy,jestem już po odwiertach a teraz chcę zrobić OZC żeby dobrać odpowiednie źródło zasilania dla domu,takie które mnie nie zrujnuje.Budować chcę z bardzo podobnych materiałów co TY dom ok 140m2 z garażem na dwa auta i i użytkowe poddasze.

  12. #1292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Obliczenia sie sprawdziły - zuzywam nawet nieco mniej, ale to dlatego, ze zimy są łagodniejsze, niż przyjmuje to program.
    Czy były niezbędnie ?
    Powiem tak - w sytuacji, kidy grzeje gazem i najmniejsze kotły to 12kW, to czy moj dom mialby 3,5, czy 4,2kW obciazenia cieplnego i tak niczego by nie zmieniło. OZC jest tylko weryfikacją, czy coś w izolacji domu nie zostało spartolone.
    W przypadku, gdy ktoś zamierza ogrzewać powietrzną pompą ciepła, OZC jest duzo bardziej przydatne - po pokazuje, jaką oc musi miec pompa, by w temp -20C ogrzac dom, jak trzeba ją przewymiarować, zeby ogrzewać w 2. taryfie.
    A na slabszej pompie mozna oszczedzić czasem i 2 tys zł, wiec obliczenia są tego warte.

    Kiedy je zlecałem nie wiedziałem, czym będę ogrzewał dom, ale faworytem była wówczas pompa PW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1293

    Domyślnie

    Też brałem pod rozwagę P.C. ale dobra z takiego Daikin to już wydatek ok 30 tyś do tego pv za ok 20tyś więc w tym momencie robi nam się niezła suma.Pytałem o OZC bo nie wiem jakich rachunków za gaz się spodziewać i czy nie dać obliczyć tego za wczasu i jeśli będą prognozy na wysokie koszty ogrzewania to zawsze można użyć lepszych materiałów lub cos poprawić żeby rachunki mnie nie pożarły.Można wiedziec jakie koszty takie ozc ?

  14. #1294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    300zł z przypadku jednej kondygnacji, okolo 450 za dwie.
    OZC daje też odpowiedź na pytanie, kiedy zwroci sie np dolozenie 5cm do grubości izolacji na ścianach, stropie, czy w podłodze

  15. #1295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.542
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...., okolo 450 za dwie.
    Nawet nie wiedziałem ze tak to poszło to do góry, ale to nie powód abym poszedł w tym samym kierunku co inni.

  16. #1296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli mniej, to tylko się cieszyć

  17. #1297

    Domyślnie

    W takim razie dla mnie nie dobrze że to przeczytałeś haha

  18. #1298

    Domyślnie

    hej.Wydaje mi się że kiedyś pisałeś że chciałeś montować reku + gwc. Mogę wiedzieć czemu zrezygnowałeś?

  19. #1299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nigdy nie pisałem o gwc
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas002 Zobacz post
    hej.Wydaje mi się że kiedyś pisałeś że chciałeś montować reku + gwc. Mogę wiedzieć czemu zrezygnowałeś?
    Ja mam reku+GWC ale po taniosci bo przy okazji wykopu pod płytę zapodalem 40mb rurki także koszt ok.300zl.
    Jeśli wyjdzie Ci drożej to odpuść bo nie warto. Niczemu to nie służy oprócz nie zamarzania wymiennika w reku.

Strona 65 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony