dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Slawek88

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    3

    Domyślnie Wyciszenie sypialni pianką akustyczną 140 kg/m3

    Witam.

    Mam mieszkanie (parter) na etapie stanu deweloperskiego i chciałbym wyciszyć sypialnię. Interesuje mnie przede wszystkim odcięcie się od dźwięków wchodzących do sypialni (odcięcie się od dźwięków zewnętrznych).

    Zakładam, że dominujące dźwięki zewnętrzne z za ścian będą dźwiękami rozmów, muzyki i pracy urządzeń AGD. Dźwięki z góry będą raczej dźwiękami uderzeniowymi (stąpanie po podłodze itp. ewentualne jęki i stękania sąsiadów gdyż sypialnie są jedna nad drugą).

    Zastanawiam się nad wyciszeniem sypialni od strony sufitu oraz trzech ścian (bez łazienki). Chciałbym zastosować piankę akustyczną o grubości 4 cm i gęstości 140 kg/m3. Pianka będzie klejona do tynków, na piankę przykleję płytę karton gips akustyczną (12,5lub 15 mm). Nie będę stosował stelaża aluminiowego gdyż wg producenta do tej pianki można bezpośrednio kleić płytę i nie odpadnie.

    Moje wątpliwości budzi to, czy takie rozwiązanie będzie efektywne i obniży w sposób znaczący poziom dźwięków wpadających do sypialni czy będzie to raczej pic na wodę? Pytanie kieruję do akustyków oraz osób, które miały/mają doświadczenie z takimi systemami i stosowały u siebie takie rozwiązania i zauważyły poprawę.

    Opis sypialni wraz z rzutem poniżej:
    Ściana długa po lewej zbudowana z bloczków silka 24 cm
    Ściana krótka u dołu z oknem z silka 24 cm, okno 3 szybowe, pięciokomorowe.
    Ściana długa z prawej wewnątrz mojego mieszkania silka 18 cm + drzwi wew.
    Ściana krótka u góry sąsiaduje z moją łazienką i będzie w całości zabudowana szafą.
    Podłoga z pełnej deski, klejona do posadzki. Strop monolityczny (nie znam grubości).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	syp.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	423973

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Musisz być strasznie wyczulony na dźwięki ... kiedyś mieszkałem w wielkiej płycie i owszem jak jakiś sąsiad się kłócił z kobietą to było słychać , jak rzucił talerzem to też ...
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    neoprim

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Przyklejenie gąbki na ścianę a na nią płyty g-k jest możliwe. Jednak skuteczność takiej izolacji sprawdzi się tylko i wyłącznie przy źródle hałasów od wewnątrz.
    Jeżeli np. ktoś gra na instrumencie i tanim sposobem chce coś zaizolować akustycznie pokój aby nie uprzykrzać się sąsiadom.
    W Pana przypadku jest akurat odwrotnie i taka izolacja da bardzo bardzo mało, albo nic.
    Mówimy o ścianach.
    Aby jakakolwiek izolacja była skuteczna to najdoskonalszy projekt polega na zbudowaniu "pudełka w pudełku" , posiadająca warstwy miękkie, pochłaniające i twarde sztywne, oraz musi posiadać znaczną masę, bezwładność. Całość bez styku ze ścianami i sufitem.
    Oddalenie się od modelu idealnego wymusza zgodę na kompromis.
    Jest możliwe zbudowanie skutecznej takiej izolacji ? Jak najbardziej, ale jak łatwo się domyślić jest to droższe niż gąbka i gips-karton.

    Jeżeli jednak chciałby Pan wypróbować pomysł z gąbką na ścianę, to proponuję zastosować płyty g-k nie zwykłe, tylko akustyczne albo ognioodporne, podwójne warstwy przyklejane do siebie na zakładkę bez żadnych szczelin pomiędzy płytami.

    Pozdrawiam serdecznie
    Ireneusz
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-01-2019 o 21:53

  4. #4

    Domyślnie

    Takie rozwiązanie nie sprawdzi się. Przy budowaniu przegród dźwiękochłonnych należy pamiętać o szczelinie powietrznej między przegrodą tłumiącą i ścianą. One nie mogą do siebie przylegać, bo efektywność tłumienia będzie mizerna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony