dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alf323

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    43-607
    Posty
    41

    Domyślnie Wymiana ceramiki w starym kominie.

    Witam.
    Chcę wymienić rury ceramiczne w murowanym kominie. Mam pomysł jak je wyjąć, ale nie mogę wymyślić jak wpuścić nowe i szczelnie je połączyć. Macie jakiś pomysł? Ewentualnie wiedzę jak robią to firmy frezujące kominy?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Pytanie.
    Chcesz to zrobić samemu ?
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alf323

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    43-607
    Posty
    41

    Domyślnie

    Inaczej bym nie pytał . Po wymianie kotła (niska temp. spalin) okazało się że jedna rura jest pęknięta. Było to na strychu, rozkułem i na szybko zrobiłem sztukowke. Objawów innych szkód na razie nie widzę. Czeka mnie remont komina ponad dachem no i tego co rozkułem. Jakby była metodą to bym wymienił dla tzw. świętego spokoju. Przy tej robocie byłoby że 3,5m mniej męczenia się. Jakoś specjaliści to robią skoro frezują i wpuszczaja w ten otwór również ceramikę. Z tego co widać jest to wiedza tajemna .

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Pewien nie jestem, ale przy frezowaniu komina wstawia się chyba rury stalowe, a nie ceramiczne.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał alf323 Zobacz post
    Inaczej bym nie pytał . Po wymianie kotła (niska temp. spalin) okazało się że jedna rura jest pęknięta. Było to na strychu, rozkułem i na szybko zrobiłem sztukowke. Objawów innych szkód na razie nie widzę. Czeka mnie remont komina ponad dachem no i tego co rozkułem. Jakby była metodą to bym wymienił dla tzw. świętego spokoju. Przy tej robocie byłoby że 3,5m mniej męczenia się. Jakoś specjaliści to robią skoro frezują i wpuszczaja w ten otwór również ceramikę. Z tego co widać jest to wiedza tajemna .
    Jak zrozumiałem wymieniłeś kocioł na niskotemperaturowy.
    Można zapytać jakim paliwem będziesz teraz palił ?
    Bo jeśli gazem to wystarczy wkład stalowy bez konieczności frezowania i wymiany ceramiki.
    Jeśli zaś np pellet to faktycznie musisz wymienić ceramikę ale ja bym tego sam nigdy w życiu nie zrobił.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony