dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Źle zrobione ocieplenie zewnętrzne domu drewnianego

    Witam. Jako nowy uczestnik forum chciałby się przywitać.
    Od tego roku jestem posiadaczem starego domu drewnianego. Dom jest odnowiony ale jedna rzecz mnie niepokoi. Chodzi tu o ocieplenie. Od środka są położone płyty KG i tylko w łazience oraz kuchni jest dana żółta folia pod płytami. Z zewnątrz jest położony styropian grafitowy 8 cm ale napewno bez folii paroizolacyjnej i wiatroizolacyjnej. Nie wiem czy pod styropianem jest zostawiona jakakolwiek pustka wentylacyjna czy też został przylepiony i zakołkowany. Proszę o jakieś porady co z tym robić. Czy zedrzeć styropian i zrobić na nowo ocieplenie z folią i wełną czy jakimś innym sposobem można tego uniknąć. Boje się, że jeśli nic z tym nie zrobię to za jakiś czas dom zacznie gnić od wilgoci między styropianem a drewnem. Bardzo proszę o jakieś porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście styropian to złe rozwiązanie w ścianie, brak odpowiednich foli także. Zanim zaczniesz zrywać wszystko otwórz fragment ściany i zobacz izolację termiczną.Jeżeli jest sucho to znaczy że nie trzeba nic robić, ale jak jest pleśń i wilgoć to czeka Cię poważny remont.

  3. #3

    Domyślnie

    Dom jest jeszcze nie zamieszkały więc wilgoci na razie być nie powinno. Myślałem o wstawieniu nawiewników wentylacyjnych w styropian co jakąś odległość tak aby deszcz do środka nie padał a drewno miało jak oddychać ale może za bardzo panikuje i dopiero po sezonie zamieszkałym wyjdzie co i jak. Dom drewniany sam w sobie powinien być ciepły więc może pomysł z otworami wentylacyjnymi nie jest najgorszy?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    900

    Domyślnie

    Po co Ci w ogóle ocieplenie, skoro ma pod nim hulać wiatr?

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro jest to niech będzie. Lepsze to niż robienie nowej szalówki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Legion123 Zobacz post
    Dom jest jeszcze nie zamieszkały więc wilgoci na razie być nie powinno. Myślałem o wstawieniu nawiewników wentylacyjnych w styropian co jakąś odległość tak aby deszcz do środka nie padał a drewno miało jak oddychać ale może za bardzo panikuje i dopiero po sezonie zamieszkałym wyjdzie co i jak. Dom drewniany sam w sobie powinien być ciepły więc może pomysł z otworami wentylacyjnymi nie jest najgorszy?
    To nic nie da , jeśli kiedyś ktoś mieszkał, to będzie widać wewnątrz ściany, czy robi się coś złego.

  7. #7

    Domyślnie

    Wewnątrz są płyty GK na stelażu więc nic złego nie widać. Może jeśli będzie dobra wentylacja to nic nie wyjdzie (taką mam nadzieję). Parę osób na forum pisało o domach obitych papą i ocieplonych i, że przy dobrej wentylacji nie było żadnej wilgoci w drzewie. Chyba tylko pozostaje czekanie i obserwowanie/ mierzenie wilgotności.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Legion123 Zobacz post
    Dom drewniany sam w sobie powinien być ciepły
    4cm drewna odpowiada mniej więcej 1cm wełny skalnej. 18cm bal daje jakieś 4-5cm wełny, spróbujmy tak ocieplić dach.
    Znam takich co mieszkają w domku z bala 24cm bez żadnego ocieplenia. Mają piec zainstalowany 35kW .
    Swoją drogą 8cm styropianu to też nie tak wiele. Dane po taniości aby coś tam było. Sztuka dla sztuki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony