dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 145
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 2886
  1. #2841

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumi34 Zobacz post
    Ładnie to wyglada Osobiście o wiele bardziej podoba mi sie położenie pytek w ten sposób niż na prosto.
    Zastanawiam sie jaka fuga będzie najlepsza do tych plytek od Tubądzina:
    szara?
    jasno brązowa?
    I jak szerokie fugi stosujecie?
    Fuga w odcieniu cimniejszych fragmentów plytki.
    Pozdrawiam
    Katka

  2. #2842

    Domyślnie

    A szerokość fugi zależy od płytek, czy będzie ogrzewanie podłogowe czy nie, oraz o wielkość powierzchni, na której zostaną położone (większa powierzchnia - większa fuga - w bardzo dużym uproszczeniu).
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #2843
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klaudia.Po

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-655
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    jestem tu zupełnie nowa i zupełnie zielona w temacie płytek

    Czy ktoś z was kładł płytki z kolekcji I love Wood Cersanit? Szczególnie podobają mi się CHESTERWOOD BEIGE ale nie nie doszukałam się nigdzie opinii o nich

  4. #2844

    Domyślnie

    Przy Cerrad Setim Nugat jaka fuge najlepiej zastosować aby jak najlepiej oddać efekt deski? Chce tą płytke położyc w łazience bez ogrzewania podłogowego. Płytkarz chce stosować fuge Sopro Saphir i wspominał o 2mm.
    Ma ktoś może zdjęcia z położeniem jej na gebericie?

  5. #2845
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kolor fugi powinien być w odcieniu najciemniejszym na płytce. Do tego od siebie polecam by był to brąz wpadający w szarość a nawet szarość wpadająca w brąz. Moim zdaniem tak wygląda najnaturalniej.
    Mam u siebie fugę tej firmy odcień brąz bali i nie jestem zadowolona. Na mokro jest ciemno brązowa jednak po wyschnięciu robi się różowa. Do innych płytek (siena marrone ze stargresu) mam fugę z mapei piasek wulkaniczny 149 i ta jest super.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 07-09-2018 o 10:26

  6. #2846

    Domyślnie

    Polecam rozważyć antracyt - zerknij do neta, zdjęcia wygląda imho mega.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #2847

    Domyślnie

    Własnie stawiałem na antracyt myślałem też o czarnej ale to chyba zbyt ryzykowne. Ten brąz bali wydaje się najrozsądniejszy z brązowych. A jak z samą jakością fugi Sopro?

  8. #2848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doniek Zobacz post
    Własnie stawiałem na antracyt myślałem też o czarnej ale to chyba zbyt ryzykowne. Ten brąz bali wydaje się najrozsądniejszy z brązowych. A jak z samą jakością fugi Sopro?
    Ja mam fugi Sopro w łazience. Wyglądają ładnie. Glazurnik był niechętny do Sopro (chyba na tym wcześniej nie pracował), ale położył
    Właśnie kładłam na parterze płytki drewnopodobne i zastosowaliśmy do nich fugę w kolorze antracyt Trochę się obawiałam, że jednak za ciemna, ale szarości były zbyt jasne. Efekt jest bardzo fajny. Nie mam dobrych zdjęć, bo tylko świeżo po fugowaniu (podłoga z ciemnymi smugami). Ale jak tylko znajdę chwilę, zrobię zdjęcia i wrzucę do wglądu
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #2849

    Domyślnie

    Świetnie będę wdzięczny! Wczoraj w Obi przeglądałem wzorniki to akurat z Sopro Saphire kolorów za dużo do wyboru nie ma....
    U mnie glazurnik akurat uparł się na tą fugę, ja myślałem o Mapei ( ze względu, że wszedzie gdzies mi sie ona przewijała) ale ja jestem zielony w te klocki i nie będę się wymądrzał z praktykiem.

  10. #2850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doniek Zobacz post
    Świetnie będę wdzięczny! Wczoraj w Obi przeglądałem wzorniki to akurat z Sopro Saphire kolorów za dużo do wyboru nie ma....
    U mnie glazurnik akurat uparł się na tą fugę, ja myślałem o Mapei ( ze względu, że wszedzie gdzies mi sie ona przewijała) ale ja jestem zielony w te klocki i nie będę się wymądrzał z praktykiem.
    Przybywam ze zdjęciami płytek drewnopodobnych z fugą w kolorze antracyt











    Więcej szczegółów w dzienniku
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01862a.jpg
Wyświetleń:	9177
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	418703   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01863a.jpg
Wyświetleń:	9062
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	418704   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01861a.jpg
Wyświetleń:	9030
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	418705   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01859a.jpg
Wyświetleń:	9033
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	418706   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01864a.jpg
Wyświetleń:	9112
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	418707  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #2851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo ładnie wyszło

  12. #2852

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #2853
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    boruc

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Proszę bardzo o opinie na temat użytkowania płytek NATURAL ASH CREAM gdyż bardzo nam się podobają ale trochę niepokoi mnie ich powierzchnia. Jak się myją? Czy nie przyjmują plam? Czy widać smugi?
    U nas planujemy położyć je w kuchni, przedpokoju i wiatrołapie więc narażone będą na intensywne użytkowanie
    Będę wdzięczna za opinie. Pozdrawiam

  14. #2854

    Domyślnie

    Jak to jest z utrzymaniem w czystości takich płytek? Większość sprawiała wrażenie dość pylasto-szorstkich. Nie ma problemu z domywaniem takich płytek z brudu/kamienia w łazience?
    Czy jeszcze jakiś producent poza Navarti ma w swojej ofercie płytki które co prawda mają lekką strukturę drewna ale nie są takie chropowate tylko wyraźnie szkliwione?

  15. #2855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma problemu.
    Im bardziej chropowate, tym lepiej udają drewno.

  16. #2856

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej pisze, nie powinno być problemu. Raz się spotkałam tylko z takimi gdzie mycie takich płytek to był koszmar. Koleżanka remontowała mieszkanie pod wynajem i tanim kosztem to robiła. Niestety nie wiem jakie to były płytki konkretnie, ale mycie ich to koszmar niestety :/

    Jeśli jednak kupisz polecane tutaj płytki to możesz być spokojny o utrzymanie czystości

  17. #2857

    Domyślnie

    Wybrałem jednak Sopro Saphire Brąz Bali 59, bałem sie zaryzykować antracyt i chyba dobrze bo wziałem go teraz do szarego gresu dużego formatu i wydaje mi się kapke za ciemny.
    Teraz mam poważny dylemat co z Sopro wybrać do Cerrad Setim Honey zeby fajnie bylo widać szczeliny a nie przytłaczało
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	44025064_2146404575370327_5257272057451773952_n.jpg
Wyświetleń:	753
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	422313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43950064_718932335214054_1959717294250655744_n.jpg
Wyświetleń:	833
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	422314  
    Ostatnio edytowane przez Doniek ; 23-11-2018 o 21:19

  18. #2858

    Domyślnie

    I jak się prezentują płytki - bardzo się "łódkują"?

  19. #2859

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Przybywam ze zdjęciami płytek drewnopodobnych z fugą w kolorze antracyt











    Więcej szczegółów w dzienniku
    Pozdrawiam
    A jakie to Płytki? Łódkują się?

  20. #2860
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    To w końcu ja się chwalę. Od pierwszej dziury w ziemi, chciałam kafelki drewnopodobne. Zeszłam wszystkie sklepy we Wrocławiu. To co mi się podobało, było za drogie, a kafle za 30zl /m2 były koslawe. W końcu kupiłam gres Atelier beige 120/23cm. Cena 80zl za m2. Najpierw kupiłam na cały dół domu, ale wyszły tak ślicznie, że dokupilam na całą górę. Za tą cenę efekt jest świetny. Kafelki proste, nie łódkuja i nie mają ostrych brzegów. Są troszkę nierówne na brzegach, ale to widoczne tylko dla pedantow. Wstawiam zdjęcie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1534.jpg
Wyświetleń:	2001
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	427376
    W świetle dziennym
    Ostatnio edytowane przez wspolpraca ; 25-02-2019 o 12:20
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

Strona 143 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony