dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 619 z 766
Pokaż wyniki od 12.361 do 12.380 z 15302
  1. #12361

    Domyślnie

    moze do jednego licznika np 2 domy podłączone. lub np słaba izolacja na chudziaku i wciąga każde ciepło
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 04-02-2019 o 19:05

  2. #12362

    Domyślnie

    Witam, ja od 2004 r ogrzewałem dom wybudowany w latach 90-tych piecem na ekogroszek. Powierzchnia grzewcza domu 250m2 , dom pustak żużlowy 25cm + od srodka cegła dziurawka 12.5 cm, czyli typowa ściana 40 cm .Dom otynkowany tzw. drapanką, nie ocieplony. Do zeszłego roku były okna drewniane z roku 1992 więc zużywałem około 5 - 5,5 tony ekogroszku, który sprowadzałem ze Śląska w cenie 960 zł T. W ubiegłym roku zmieniłem wszystkie okna ( 26 szt) na 3-szybowe z ADAMSA, oraz wykonaliśmy modernizację dachu (dobudowa lukarn, zmiana więźby oraz blachy na rąbek stojący) wraz ze zmianą ocieplenia tzn. zamiast wełny zastosowaliśmy teraz pianę PUR. Ogółem doszło mi po wykończeniu poddaszy jakieś 80m2, tak więc teraz grzeję 330m2. w sierpniu zdecydowałem się, na dodatkowe zamontowanie pieca gazowego kondensacyjnego BUDERUS 24KW. wraz z wymiennikiem wody użytkowej 120L. Koszt modernizacji 13 tyś zł. Wcześniej przy ekogroszku koszt ogrzewania za sezon czyli C.O + CUW wahał się w granicach 5 tyś zł.Z tym, że za gaz do gotowania i ogrzewanie wody w lecie też osobno trzeba było wyłożyć z 100 zł na 2 miesiące. Montując kocioł gazowy zdawałem sobie sprawę, że dom mam nie ocieplony, do tego instalacja wykonana dawno z rur stalowych, w kotłowni koło pieca węglowego średnica 2"ale praktycznie cała pralnia ze suszarnią garaż (też ogrzewany) rury są dość szerokie, poddasza są już dorobione w Alupex, ale założyłem sobie, że jak wyjdę z kosztami w okolicach kwoty z ekogroszku czyli 5 tyś zł, nawet jak by było 6 tyś zł, to będzie i tak dobrze przy tym metrażu, tym bardziej, że odpadnie mi zakup węgla tzn. ekogroszku który kurier przywoził na paletach, wrzucanie worków do piwnica, układanie tych worków ponownie w piwnicy na paletach no i późniejsze prace sezonowe czyli uzupełnianie kosza , czyszczenie pieca, wynoszenie popiołu itp. W tym sezonie grzeję więc tylko gazem i powiem, że jest nawet dobrze. W domu stała temp. w dzień waha się pomiędzy 20,5 a 21 stopni C, natomiast na noc mam ustawione 19*C. Za pażdziernik+ listopad zapłaciłem rachunek 716 zł. W grudniu spaliłem 439 m3 gazu co dało kwotę 914 zł, natomiast styczeń wyszedł mi 1028zł za 490 m3. Rachunki płacę co miesiąc, ale ze względu na zużycie gazu powyżej 13500 KW na drugi rok wpadnę do grupy cenowej 3-ciej gdzie cena za kubik jest 1,70 zł .Teraz w pierwszej grupie wychodzi 2,08 zł z opłatami stałymi. Do 21 stycznia wyszło więc około 2600 z groszami, tak że zakładając na luty i marzec po 1000 zł rachunki raczej nie wyjdzie mi drożej jak za ekogroszek, ale za to jaka wygoda. W tych cenach jest ujęte oczywiście ogrzewanie, gotowanie, ciepła woda, która przy 2 rodzinach (5 osób , a młodzi korzystają z prysznica po 2 razy dziennie, rano przed pracą i wieczorem , zużywają jej wcale nie mało ). Ogólnie nie jest źle,można by rzec , że nawet dobrze , a jak zrealizuje plany na ten rok, czyli ocieplenie domu styropianem ( 10 cm grafitowego i nowa elewacja ) to będzie miód malina, pozdrawiam. Na dole fotka mojego domu.

    Ostatnio edytowane przez jammo ; 04-02-2019 o 20:50

  3. #12363

    Domyślnie

    Nieżle. Moi sąsiedzi mają nowe domki po ca 120m2 z tego roku i ze dwa lata wstecz. Wyciągając mnie z błota pochwalili się, że spalili 200 czy 300m3 gazu, co dało kwotę ok 750zł za sam styczęń. Zmroziło mnie to.

  4. #12364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nieżle. Moi sąsiedzi mają nowe domki po ca 120m2 z tego roku i ze dwa lata wstecz. Wyciągając mnie z błota pochwalili się, że spalili 200 czy 300m3 gazu, co dało kwotę ok 750zł za sam styczęń. Zmroziło mnie to.
    Może mieli otwarte okno w salonie?

  5. #12365
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Może mieli otwarte okno w salonie?
    Nie ważne kto i kiedy budował. Ważne jak budował.
    Widziałem w zeszłym doku domek ukończony w lutym 2017 który ma na ścianach 5 (pięć) cm styropianu.Inwestor posłuchał fachowca, który "dokształcił" się jakimś filmikiem na YT, gdzie jakiś "znawca" stwierdził, że powyżej 5cm nie ma różnicy, że więcej to ściema sprzedawców itd itp.
    Mało tego..budynek pożerał gaz, to jego właściciel zamiast w termoizolację, włożył kasę w piec zgazowujący drewno

  6. #12366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    mi dopiero pierwsza tona grochu pękła 700zł / 4mc a Wy tu o takich potwornych liczbach piszecie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #12367

    Domyślnie

    Musisz znalezc odpowiedni watek aby sie dzielic swoja biedą. Tu jest wątek o gazie.

  8. #12368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Już znalazłem a tu wchodzę dla poprawy humoru.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #12369

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafi22 Zobacz post
    Zacząłem analizować sytuację na podstawie zdjęć licznika gazu, które zrobiłem w międzyczasie. Na początku miałem ustawioną temp. na piecu chyba 55st. a później obniżyłem do min. jaką mogłem ustawić czyli 30st. Zużycie gazu było identyczne 9,0m3/dzień. Nie mam natomiast programatora pokojowego. Przebywam 400km od tego domu, więc wyłączyłem na razie piec całkowicie.
    Jak można nie mieć możliwości kontroli komfortu cieplnego? Skąd wiesz jaka była temp w domu kiedy Ciebie nie ma, może dom się przegrzewa? Jak można montować system grzewczy bez możliwości programowania komfortu cieplnego w domu?
    Ale to chyba możliwe, skoro ktoś ustawia temp w domu na 21stC a ma ponad 24!!! Zwykły programator za kilkadziesiąt zł nie pozwoli na to, ponieważ wyłącza kocioł po osiągnięciu zadanego komfortu cieplnego i nie ma możliwości aż takiego wzrostu temp.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  10. #12370

    Domyślnie

    Ja mam programator pokojowy RC 310 z Buderusa i jak mam ustawione 20,5*C to wyłącza piec przy 21*C . Grzeję pierwszy sezon gazem, więc nie wiem, czy u was też jest taka histereza, czy rozbieżności są mniejsze.

  11. #12371

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    więc zużywałem około 5 - 5,5 tony ekogroszku, który sprowadzałem ze Śląska w cenie 960 zł T. W ubiegłym roku zmieniłem wszystkie okna ( 26 szt) na 3-szybowe z ADAMSA, oraz wykonaliśmy modernizację dachu (dobudowa lukarn, zmiana więźby oraz blachy na rąbek stojący) wraz ze zmianą ocieplenia tzn. zamiast wełny zastosowaliśmy teraz pianę PUR. Ogółem doszło mi po wykończeniu poddaszy jakieś 80m2, tak więc teraz grzeję 330m2. w sierpniu zdecydowałem się, na dodatkowe zamontowanie pieca gazowego kondensacyjnego BUDERUS 24KW. wraz z wymiennikiem wody użytkowej 120L. Koszt modernizacji 13 tyś zł. Wcześniej przy ekogroszku koszt ogrzewania za sezon czyli C.O + CUW wahał się w granicach 5 tyś zł.
    Dzięki jammo za te ciekawe informacje. Dom wygląda całkiem spoko jak na 90te lata budowy.

    czyli jesteś zadolony z przejścia z węgla na gaz. To ważna informacja dla wielu osób które myślą o takiej inwestycji.
    Osobiście rozważam również taką zmianę w domu rodziców - obecnie opalane węglem a ściana podobnie - cegła dziurawka 24cm, potem około 6cm styropianu i kolejna cegła ceramiczna około 14cm.

    Aktualnie mamy tam kocioł gazowy Buderus G124x i kocioł na węgiel. I gazem wychodzi dużo drożej - przynajmniej 2krotnie. To moim zdaniem jest troche sprzeczne z ceną 1kwh z gazu i ceną 1kwg z węgla, bo różnica nie powinna być aż tak znaczna stąd myślę o zmianie na kondensata. Jest to trudna decyzja bo nie wiadomo czy wymiana kotła przyniesie korzyści a ten G124X jest "nieśmiertelny" i szkoda by wyrzucać.. Tak sobie myśle ze byc moze jednak taki stary atmosferyk który nie ma modulacji i jest przewymiarowany gdy taktuje zużywa więcej gazu i np ma sprawność 60%. I tak póki co kocioł nie wymieniony, szukam osób które dokonały podobnej zmiany starego kotła gazowego na nowy

  12. #12372

    Domyślnie

    Adam626, ja zacząłem budowę w 1992r a wprowadziliśmy się w 2000r , ale tylko z tego powodu, że chcieliśmy wszystko zrobić na gites, czyli całkowite wykończenie domu i obejścia, kostka ogrodzenie no i ogród. W tamtym czasie miałem założony zwykły piec na węgiel, oraz gazowy ale taki nieatestowany. Niby robiła go firma , ale wiadomo, jakie to były piece palnik od junkersa i zawór do regulacji . Przy moim metrażu, spalał na dobę 30m3 i w domu wcale nie było za ciepło. Zrezygnowałem z niego i zostałem przy węglu. Niestety, opalanie tym piecem też nie przynosiło wymiernych korzyści, gdyż dom duży a piec w nocy i tak wygasał i nie wytrzymywał do rana bez dokładania. Więc na ogół wyglądało to tak, gdy piec w nocy wygasł to rano jako, że z żoną szliśmy do pracy, na ogół się już nie rozpalało bo i tak by wygasło do naszego powrotu. W domu byliśmy dopiero po 16 godz. czyli cały dzień się nie paliło. Zanim rozpaliłem była 17 lub później więc zanim w domu robiło się ciepło, była godz 20 a za 2 godz. człowiek zbierał się do spania. Po nałożeniu do pieca ten i tak przestawał grzać koło północy. I tak w kółko, czyli cały dzień nie grzane a wieczorem zanim się dobrze nagrzało, to szło się spać .Dom był na okrągło wyziębiony.W 2004 r, zamontowałem piec z podajnikiem, były to chyba dopiero początki tych pieców, i w tych czasach za ekogroszek płaciłem o połowę mniej niż kosztował węgiel orzech czy kostka. Teraz aby kupić dobry opał czyli ekogroszek , trzeba się dobrze naszukać. Ja miałem swój ekogroszek który spełniał moje oczekiwania, czyli miał dobre parametry i mało popiołu, ale niestety pomijając to, że musiałem go ściągać kurierem ze Śląska, to cena była zbliżona do 1000 zł. Jedno jest pewne a szczególnie przy starszych budynkach, jak chce się mieć w domu ciepło, to trzeba swoje spalić, a to z kolei przy obecnych cenach swoje kosztuje. Wiadomo, ktoś pisze , że idzie mu na sezon 2 tony, więc myślę sobie, albo ma w domu zimno, albo chałupa jest wielkości mieszkania w domu, no i przy tym 20 cm styropianu na scianie. Ogólnie po przejściu na gaz jestem zadowolony, tym bardziej, że mieszczę się w budżecie, który i tak wydawałem paląc ekogroszkiem, ale wreszcie nie myślę , że jutro trzeba czyścić piec, czy , że idzie wiosna a ja muszę jeszcze dokupić trochę węgla .Teraz na ogół nic nie ma za darmo, a za wygodę się płaci, pozdrawiam .
    Ostatnio edytowane przez jammo ; 05-02-2019 o 19:15

  13. #12373
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    ................... Wiadomo, ktoś pisze , że idzie mu na sezon 2 tony, więc myślę sobie, albo ma w domu zimno, albo chałupa jest wielkości mieszkania w domu, no i przy tym 20 cm styropianu na scianie. ................ .
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #12374

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Dzięki jammo za te ciekawe informacje. Dom wygląda całkiem spoko jak na 90te lata budowy.

    czyli jesteś zadolony z przejścia z węgla na gaz. To ważna informacja dla wielu osób które myślą o takiej inwestycji.
    Osobiście rozważam również taką zmianę w domu rodziców - obecnie opalane węglem a ściana podobnie - cegła dziurawka 24cm, potem około 6cm styropianu i kolejna cegła ceramiczna około 14cm.

    Aktualnie mamy tam kocioł gazowy Buderus G124x i kocioł na węgiel. I gazem wychodzi dużo drożej - przynajmniej 2krotnie. To moim zdaniem jest troche sprzeczne z ceną 1kwh z gazu i ceną 1kwg z węgla, bo różnica nie powinna być aż tak znaczna stąd myślę o zmianie na kondensata. Jest to trudna decyzja bo nie wiadomo czy wymiana kotła przyniesie korzyści a ten G124X jest "nieśmiertelny" i szkoda by wyrzucać.. Tak sobie myśle ze byc moze jednak taki stary atmosferyk który nie ma modulacji i jest przewymiarowany gdy taktuje zużywa więcej gazu i np ma sprawność 60%. I tak póki co kocioł nie wymieniony, szukam osób które dokonały podobnej zmiany starego kotła gazowego na nowy
    Ja dokonalem dokładnie takiej zmiany. Ze starego znacznie przewymiarowanego pieca gazowego na immergas victrix 12kw. Zmiana w zuzyciu gazu nie byla spektakularna.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  15. #12375
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    . Wiadomo, ktoś pisze , że idzie mu na sezon 2 tony, więc myślę sobie, albo ma w domu zimno, albo chałupa jest wielkości mieszkania w domu, no i przy tym 20 cm styropianu na scianie. Ogólnie po przejściu na gaz jestem zadowolony, tym bardziej, że mieszczę się w budżecie, który i tak wydawałem paląc ekogroszkiem, ale wreszcie nie myślę , że jutro trzeba czyścić piec, czy , że idzie wiosna a ja muszę jeszcze dokupić trochę węgla .Teraz na ogół nic nie ma za darmo, a za wygodę się płaci, pozdrawiam .
    Nie mierz wszystkich domów, miarą swojego domu. U mnie dom 150m2, temp od 23oC do 26oC i opędzam sezon gazem za 1800zł, razem z CWU. Węglem wyszłoby to ok. 2 tony, dla 200zł/sezon, nike ma sensu szuflować popiołu, nosić worków i budować składu opału za 10 000-15 000zł

  16. #12376

    Domyślnie

    Ok, ja to wszystko rozumiem, ale teraz przy budowie nowych domów są inne standardy budowy.Teraz praktycznie mało kto nie daje na ścianie 15 cm ocieplenia, nie mówiąc już o tym, że w latach 90-tych jak stawiałem dom, to o pustaka pianowego było bardzo ciężko, zresztą wtedy praktycznie nie było nic.Sprawa druga , teraz domy na ogół stawiane są niewielkie a to jest też różnica. Widzisz, ty oganiasz gazem sezon za 1800 zł , ale masz dom na pewno docieplony no i ....150 m2. Ja zaś przy nieocieplonym, ( przynajmniej na razie, bo w planie mam być może w tym roku docieplanie) , ogrzewam powierzchnię 330 m2, za co płacę około 5 tyś zł. Jeżeli byś swoją kwotę porównał do metrażu ponad dwukrotnie większego, to też wyszło by ci niewiele mniej.
    Nie wiem jak ty potrafisz w takim gorącu funkcjonować 26*C ? Ja mam 21*C w dzień i chodzimy w krótkich rękawach .
    Ostatnio edytowane przez jammo ; 05-02-2019 o 22:41

  17. #12377

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja dokonalem dokładnie takiej zmiany. Ze starego znacznie przewymiarowanego pieca gazowego na immergas victrix 12kw. Zmiana w zuzyciu gazu nie byla spektakularna.
    Dziekuje za odpowiedz. A jaki byl poprzednio kociol i z ktorego mniej wiecej roku?zmiana na tego victrixa 12kW? O ile spadlo zuzycie gazu?
    Kociol moich rodzicow to okolo 2002r i 30kw

  18. #12378
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał jammo Zobacz post
    Nie wiem jak ty potrafisz w takim gorącu funkcjonować 26*C ? Ja mam 21*C w dzień i chodzimy w krótkich rękawach .
    Te 26oC mam tylko w jednej łazience, tam funkcjonuję bez żadnych rękawów. W pozostałych pomieszczeniach mam oczywiście chłodniej, ok. 23oC, a wsypialni może nawet 22-22,5oC, tam dawno termometr nie stał. W części dziennej jest ok, 23oC.

  19. #12379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post

    Aktualnie mamy tam kocioł gazowy Buderus G124x i kocioł na węgiel. I gazem wychodzi dużo drożej - przynajmniej 2krotnie. To moim zdaniem jest troche sprzeczne z ceną 1kwh z gazu i ceną 1kwg z węgla, bo różnica nie powinna być aż tak znaczna stąd myślę o zmianie na kondensata. Jest to trudna decyzja bo nie wiadomo czy wymiana kotła przyniesie korzyści a ten G124X jest "nieśmiertelny" i szkoda by wyrzucać.. Tak sobie myśle ze byc moze jednak taki stary atmosferyk który nie ma modulacji i jest przewymiarowany gdy taktuje zużywa więcej gazu i np ma sprawność 60%. I tak póki co kocioł nie wymieniony, szukam osób które dokonały podobnej zmiany starego kotła gazowego na nowy
    Człowieku co ty w ogóle bredzisz za farmazony!?
    Gaz droższy od węgla wychodzi według ciebie ? Ahahahaha
    Po pierwsze kłania się fizyka tzw mostki termiczne!
    Jaki masz dom!? Jaka izolacja ? Jakie okna jaki strop ? Jak docieplony? On jest....? Ja mam dom 120 metrów użytkowej 190 metrów całkowitej zabudowy i zagospodarowania styczeń mam 170 metrów spalanie 5.7 na dobę w domu ciągle 23 stopnie ! Dom 2 sezon grzewczy... nowoczesne domki budowane dzisiaj popatrz ? Zobacz jakie mają zapotrzebowanie na energię cieplną, a potem wróć i zacznij pisać prawdziwe fakty... brawo dla ciebie za ekologiie i że ty kolejna osoba w tej Polsce zatruwasz siebie i własną rodzinę swoim super węglem ... nie świadomie...

  20. #12380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    @dejson
    Niektóre łepki nie ogarniają że jest tańszy. Ty za styczeń zapłaciłeś 370 ja 270za groch pomimo że spalanie muszę prowadzić mniej sprawnie niż mógłbym. A konserwacja gaziaka jest droższa.

    Kogo normalnego ekologia obchodzi.
    I kto w nowym domu zakłada gaz prądu w gniazdu nie ma?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 619 z 766

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony