dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 659 z 677
Pokaż wyniki od 13.161 do 13.180 z 13530
  1. #13161

    Domyślnie

    Panie i Panowie, zima się kończy, magazyny u sprzedawców pełne, zaraz będą promocje.
    Ostatnio edytowane przez dylas ; 09-02-2019 o 18:42
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  2. #13162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Nowa dostawa CzPerły jest w workach 20kg. Nawet poręczne. Nic nie pękło, elestyczne cienkie worki. Węgiel wilgotny ale nie mokry.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  3. #13163
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja tam się na Varmo przerzucę tylko jeszcze resztka Premium mi zejdzie [wyniki testów sa w osobnym wątku, ostatnio trochę Bartexa z OBI przetestowałem dla porównania].

    Mam tez klientów, którzy go używają drugi rok w RBR z palnikiem Batory i też sobie chwalą.
    Okazało się, że bardzo blisko mnie jest nowy skład opału i mają Varmo.
    Podjechałem, wziąłem kilka worków na próbę, wrzuciłem wczoraj i ..... noc spędziłem w kotłowni.
    Przed drugą obudziła mnie ciągła praca ślimaka, okazało się że żar cofnął się do podajnika, na szczęście zadziałało zabezpieczenie
    Nie bardzo wiem co z tym zrobić, przesypałem kopczyk żeby wypchnąć żar i po godzinie znowu to samo.
    O piątej się poddałem, wypchnąłem i wybrałem ręcznie żar, wyłączyłem piec i czekam aż wygaśnie. O ósmej rano jeszcze był gorący.
    Pytanie co dalej? Wsypałem do zasobnika 2 worki więc jeszcze dużo tam tego Varmo, muszę to jakoś spalić. Nie wiem może to jakoś z CP wymieszać?

  4. #13164
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na varmo podawanie musisz dać dwa razy większe niż na ekogroch , np ekogroch 3 sek to varmo 6 lub nawet 8 sek , mnie szkoda podajnika na to bo więcej prądu zeżre niż ciepła da .

  5. #13165
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Raczej nie tu tkwi problem, czas podawania odpowiednio zwiększyłem, kopczyk jest elegancki, nic się nie zapada.

  6. #13166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Raczej nie tu tkwi problem, czas podawania odpowiednio zwiększyłem, kopczyk jest elegancki, nic się nie zapada.
    Słuch masz dobry i jestes czujny to pozytyw. Dobrze, że ci strażaka nie uruchomiło. Widze z tego, że Varmo nie dla mnie.

  7. #13167
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Słuch masz dobry i jestes czujny to pozytyw. Dobrze, że ci strażaka nie uruchomiło. Widze z tego, że Varmo nie dla mnie.
    Za strażaka ja robiłem, nic takiego nie mam.
    A z Varmo zaryzykowałem i już żałuję.

  8. #13168

    Domyślnie

    Mi kiedyś uruchomiło strażaka, wypychanie opalu nie pomogło lub bylo go mało. Na dodatek podłączony był do instalacji wodociągowej (nie do baniaczka) i po otwarciu zablokowała się iglica zaworu, woda lała się ciurkiem przez wentylator, palnik.

  9. #13169
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No tak, bardzo sprytny patent z tym wodociągiem hehe

  10. #13170

    Domyślnie

    Sprytny, nie sprytny ma swoje wady i zalety. Po schlodzeniu rury podajnika iglica powinna zamknąć zawór, niestety zardzewiała, otworzyła się ale nie potrafiła się domknąć. Z kolei przy baniaku, nie każdy kontroluje czy ma w nim wodę. Iglica zresztą może tak zardzewieć, że się nie otworzy i wtedy wsio ryba, czy podłączenie do instalacji wodociągowej czy baniaka. A kto z tych co mają strażaka sprawdza jego działanie?

  11. #13171

  12. #13172
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wracając jeszcze do mojej przygody z Varmo. Wyczyściłem czopuch, rozebrałem, wyczyściłem i uszczelniłem palnik.
    Pomogło to na tyle, że udało mi się spalić resztę Varmo z zasobnika.
    Co prawda podajnik był gorący ale widocznie poniżej 70 st. bo taki jest próg alarmowy fabrycznie ustawiony a nie został przekroczony.
    Resztę wymieszałem z CP i tak to jakoś spalę.
    Na pewno jest to paliwo kaloryczne, raczej na mrozy niż naszą zimę.
    Pakowane w worki papierowe po 20kg, dużo większe objętościowo od zwykłego groszku.
    No i suche, zawartość wilgoci 2-6%, kurzy się jak cholera podczas sypania do zasobnika ale i tak miałem wodę od środka na ściankach więc co się dziwić że pojawia się przy zwykłym nawet suchym grochu.
    Podsumowując - ja go więcej raczej nie kupię, wolę spać spokojnie.

  13. #13173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Daj znać jak spala się razem z CP bo znalazłem varmo u siebie. Może więcej MJ ale objętość większa to niewieaddomo jak to wypada.tzn jak moc rzeczywista przy minimalnych nastawach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #13174
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja też odpuściłem ale tylko dlatego że Varmo musi mieć częstrze podawanie a ja mam ślimak o średnicy 60mm i więcej pracuje niż stoi , nie dla mnie .

  15. #13175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Wracając jeszcze do mojej przygody z Varmo. Wyczyściłem czopuch, rozebrałem, wyczyściłem i uszczelniłem palnik.
    Pomogło to na tyle, że udało mi się spalić resztę Varmo z zasobnika.
    Co prawda podajnik był gorący ale widocznie poniżej 70 st. bo taki jest próg alarmowy fabrycznie ustawiony a nie został przekroczony.
    Resztę wymieszałem z CP i tak to jakoś spalę.
    Na pewno jest to paliwo kaloryczne, raczej na mrozy niż naszą zimę.
    Pakowane w worki papierowe po 20kg, dużo większe objętościowo od zwykłego groszku.
    No i suche, zawartość wilgoci 2-6%, kurzy się jak cholera podczas sypania do zasobnika ale i tak miałem wodę od środka na ściankach więc co się dziwić że pojawia się przy zwykłym nawet suchym grochu.
    Podsumowując - ja go więcej raczej nie kupię, wolę spać spokojnie.
    To dziwne bo przy SV-200 jest krótki podajnik a większość obudowy palnika wystaje z kotła i pomimo to nie przegrzewa się - sprawdziłem i w trakcie testów przez około tydzień temperatura podajnika była na poziomie 40-46 C.
    Przy Batory też działa bezproblemowo w RBR ze sterownikiem eCOAL w automacie.

    Podjadę w sobotę do składu i kupię kilka worków Varmo do ponownego testu bo coś w okolicę nie jadą by mi przy okazji podrzucić paletę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #13176

    Domyślnie

    Rok temu kupiłem Varmo na próbę, w SV-200 spaliłem bez problemu, tylko ta cena.
    SKAM pv 13KW +SV200+ SPPv2 = 240m2 podłogi

  17. #13177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Aż mnie kusi spróbowac to Varmo , ale teraz jade na ferie to muszę mieć coś spraewdzonego. Perła daje radę..
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  18. #13178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dylas Zobacz post
    Rok temu kupiłem Varmo na próbę, w SV-200 spaliłem bez problemu, tylko ta cena.
    Patrzę w wyniki i cena za MJ jest niższa niż przy Bartex z OBI [po 850/tonę].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #13179

    Domyślnie

    Cześć ekipa!
    Zaznaczam kolejny raz , że czytam ten wątek od kilku lat ale pisze mało.
    Piec TERMO-TECH Eco Duo z podajnikiem typu ekoenergia.
    Mam kilka pytań:
    1. Co kupić ? Ma być niedrogo i dużo . Może znów perłą a może stabek? Z racji tego , że Varmo u mnie powoduje przegrzewanie podajnika zmuszony jestem dokupić opału. ( Mam jeszcze że 400kg Varmo ale nie idzie tego w spokojny sposób spalić w tym piecu) muszę dokupić trochę opału aby dokończyć sezon grzewczy. Aktualnie pale Czarną perłą i sprawdza się u mnie znakomicie . Jedyna jej wada to bardzo duża , a może ogromna, ilość popiołu.
    2. Czy osoby, które mają problemy ze spalnieniem Varmo mają podajnik typu ekoenergia, brucer ?
    3. Czy osoby , które mają problem z przegrzewaniem się podajnika przy paleniu Varmo mają wentylatory " z klapką" czy bez?

    Podsumowanie
    Prowadzę bardzo szczegółowe notatki o ilości spalonego opału oraz jego kosztach i najtaniej wychodzi u mnie palenie " brunatnym" (Bartex kormorany czy jakoś tak) z obi po 600-650zł za tonę (ale nie palę nim bo strasznie niszczy komin).

  20. #13180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    No, nie wiem czy palenie węgłem brunatnym jest takie ekonomiczne. Ile ma węgiel brunatny Mj/kg - chyba w granicach 19Mj/kg. Dzieląc cene 650 zł przez 19 mamy 34,21 . Ja palę ekomiałem grennpal 24Mj/kg kupionym po 600 zł, dzieląc to przez 24 mamy 25 czyli dużo taniej

Strona 659 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony